Skocz do zawartości
IGNORED

STAR WARS - EPISODE VII "THE FORCE AWAKENS"


flood2

Rekomendowane odpowiedzi

A ja już zaliczyłem. Hmm.mieszane uczucia. Jak dla mnie zbyt dużo nawiązań do starej sagi - ale takich kupiuj/wklej. Schemat ataku na coś a'la Gwiazda Śmierci już nudny w sumie (trzeci raz to samo?). Liczyłem na coś "nowego", naprawdę zaskakującego i wciągającego. Niektóre gagi na siłę. Czarny charakter w połowie filmu zaczyna być drażniacy i w sumie śmieszny - nieautentyczny. W sumie to nawet nie wiadomo co tam się w tej Galaktyce dzieje - co to jest ten Porządek, jaką jest rola Republiki i skąd ta Rebelia wciąż jest mając że dwa tuziny x-wingow do dyspozycji. Koncepcja planety przerobionej w GwiazdeSmierci urąga inteligencji widzów - to jak ona się przemieszczala po Galaktyce żeby siać terror i być realna bronią? :)))

Jakiś blaszany żeński stormtrooper - w ogóle jakiś feministyczny za bardzo film.

No i jak widać kiedyś trzeba było od dziecka trenować się w mocy a teraz bohaterom wystarczy pół dnia i już wpadają umysłami innych i mieczami świetlnymi :)

No i ta armia Porządku - to jakaś armia młodych ludzi z Facebooka?

Nawet nie wiem czy będzie mi się chciało drugi raz oglądać. Strasznie wtórne i nieoryginalne....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie film jest bardzo ok ale rzeczywiście są nieprzemyślane/niepotrzebne elementy - tak jak napisane powyżej. Muzycznie nic mi nie utkwiło w głowie ale cd i tak kupię. Jutro idę na poprawkę, tym razem w 3d. Zwrócę uwagę na inne elementy bo za pierwszym razem ciężko wszystko ogarnąć. Jako fan film polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest że czym dalej tym bardziej przewidywalnie i mniej zaskakująco...a to już 7 część i trzecia saga...

A jak efekty? Bo co do fabuły to raczej wszyscy przypuszczaliśmy że będzie odgrzewana...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym, jakoś natrętnie lobbować, ale.

Czy jak oglądaliście "Nową nadzieję" to tak analizowaliście jej spójność?. Różnego typu bagi. Czy byliście zachwyceni, po pierwszym seansie? 30 lat temu, ten film był rewolucyjny w swojej koncepcji i podejściu. Teraz już wszystko było, z efektami też nie jest jakoś super kolorowo. W komputerze można wygenerować wszystko i może dlatego druga seria poległa. Ponieważ Lucas był zauroczony możliwościami i przekombinował. Być może zapomnieliście jak wyglądają real scene. Bo nikt obecnie nie wysila się nad dopracowaniem kręconych lokacji tylko green screen + zespół grafików i jest film. Hmmm. Czyż nie.

 

Zgadzam się absolutnie, że jest zbyt wiele nawiązań lub bardziej wklejonych "scen". Dlatego oceniłem go na 8,8. Lecz przypominam, że jest nowy reżyser, który miał Siebie wprowadzić w serię i właściwie, kręcenie dalszych części jest uzależnione od recenzji. Musiał sobie zjednać kilka pokoleń. Przypomnę cytat: "Każde pokolenie ma swoją historię". To jest historia obecnego pokolenia i dla obecnego pokolenia ta saga będzie zdecydowanie lepsza. Pozostało dwóch i pół głównych bohaterów, ponieważ Luke wyglądał trochę komicznie na tle pozostałych i już czekam jak na szpilkach co będzie dalej. Reżyser będzie miał kasy do oporu, w głowie mam mocno zakręcone, może być dobrze.

 

Nie wiem jak został przetłumaczony ten film na polski, lecz poziom humoru jest typowy dla amerykanów czy anglo-języcnej europy.

 

Właśnie teraz, leci reklama GW w TV. Oglądając ją czuję klimat filmu, nie tylko tego nowego lecz całej pierwszej sagi.

 

P.S.

w ogóle jakiś feministyczny za bardzo film.

Nowa nadzieja też była kobietą i Kopernik też:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musiało być przewidująco. A co gdyby ten Resistance przegral, bazy Star killer nie zniszczono, murzyn umarł itd - to by dopiero się ciekawie zapowiadało :)

 

Stare SW mozna oglądać do znudzenia. Ten odcinek moim zdaniem 1-2 razy. Nie ma emocji. Ale to moje zdanie - cieszę się że są tacy którym się podoba i cieszę się że rośnie nowa generacja fanów. Tylko co gdy ten nowy fan sięgnie po NewHope i dozna deja vu z częścią VII :))

 

Przy całej krytyce - części 1-3 wniosły wiele zupełnie innego klimatu, ja cz2 i cz3 bardzo lubię - klimat wielkiej walki o władzę, spisku, Galaktycznej skali rozgrywki przejmowania władzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że jest bardzo dobrze, akcja urywa głowę - ale z głową, trzy zastrzeżenia:

- wtórność w kwestii gwiazdy śmierci - pełna zgoda z Adamem;

- republika????????

- niektóre dialogi

 

obiektywnie ocena 8/10, ale za to że nie spaprali jak mroczne widmo (albo hobbita) - 9/10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta planeta Republiki co wybuchła to była tak blisko tej gdzie bohaterowie byli ze sobie oglądali fajerwerki gołym okiem? C'mon :))))))

 

Bo to chyba nie był Coruscant?

 

No i okazuje się że wystarczy trochę traktorem czy ciągnikiem pozwozic złom po pustyni żeby latać nagle statkiem kosmicznym jak pilot wyjadacz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z kina (byłem po raz drugi) i dalej mi się podoba choć następnym razem pewnie obejrzę go u siebie na bluray'u. Tym razem zwracałem uwagę na inne szczegóły i bardziej na muzykę. Chociaż nie ma tam wiodących tematów to i tak jest dobra.

Pytanie do was bo nie mogę tego znaleźć w sieci:

Jaka jest różnica wydania (Deluxe Edition) = około 60zł od (Super Deluxe Edition)= około 90 zł . Z tego co wiem to oba zawierają jeden cd z tą samą muzyką a różnica jest dość duża, to co tam dali? Polskiej edycji nawet nie biorę pod uwagę.

 

 

 

Po jakimś czasie...............

 

Właśnie udało mi się znaleźć coś na temat najdroższego wydania soundtrack'u - poniżej macie fragmenty z dwóch recenzji ze strony empiku:

 

"Zażenowany jestem tym "wydaniem". Stanowi podręcznikowy przykład skoku na kasę i zakpienie z klientów. Szczerze odradzam zakup! Lepiej nabyć tańsze wydanie i mam tutaj na myśli te oryginalne wydawnictwo za 60 zł (również dostępne w Empiku), a nie najtańsze w tzw. „polskiej cenie” i rodzimej okładce. No ale wracając do recenzowanego produktu, po zmienionej okładce spodziewałem się naprawdę nowej okładki, a nie nałożonej na podstawowe wydanie tektury! Tak Kochani, dobrze czytacie, to wydanie poza tekturową nakładką nie różni się niczym od podstawowego. Sami zastanówcie się, czy warto zapłacić za nie ponad 20 złotych więcej, czy nie lepiej zainwestować w np. dodatkowy krążek. Dla mnie to jawny wyzysk."

 

"...jeśli chodzi o muzykę ... To nie jest tak pokrywająca jak ta z oryginalnej trylogii czy choćby EP.1.... Natomiast...jest na poziomie....natomiast nie polecam tego wydania...szkoda pieniędzy tylko dla zmienionej okładki i dwóch tzw. Kart kolekcjonerskich..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze krótko, jako wierny fan:

Dla mnie ten film to takie THE BEST OF THE BEST w szczególności epizodów IV-VI czyli tych "pierwszych oryginalnych". Najsłabszym punktem jest scenariusz - film jest na siłę ciągnięty do przodu, potem niewyszukane dialogi. Irytowała mnie blaszana kobieta szturmowiec oraz drętwy pomysł planety śmierci - właśnie jak się miała przemieszczać po Galaktyce? Ażeby nie była sama krytyka podobał mi się BB 8.

 

Zaskoczenia dla mnie nie było mój merytoryczny ranking to:

Oczywiście warsztatu filmów nie porównuję bo to nie ma sensu, wiadomo że to co teraz robione będzie najefektowniejsze wizualnie i dźwiękowo.

 

1 Nowa Nadzieja IV

2. Imperium Kontraatakuje V

3. Powrót Jedi VI

4. Przebudzenie mocy VII

 

dalsze miejsca puste ponieważ epizody I-III powinny zostać skasowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ostatnie zdanie masz u mnie piwerko:-)

 

No to jak? Iść, czy nie, bo brat mnie chce wydrzeć na jutrzejszy seans?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iść, mimo, że nic nowego nie wnosi, to warto zobaczyć najlepsze sceny poprzednich epizodów w nowych ujęciach napewno nie będziesz zawiedziony jak ja gdy zobaczyłem epizid I...tfu... po stokroć. Dla mnie to 7/10. Pójdę jeszcze raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja planety przerobionej w GwiazdeSmierci urąga inteligencji widzów

Wiem że strasznie się narażam i spadną na mnie gromy z nieba ale moim zdaniem cała ta saga i zamieszanie (zamęt?) urąga inteligencji widzów - dorosłych bo co do dzieci to jest OK :):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj, i niestety wynudziłem się okropnie. Niestety może nie obiektywnie bo byłem z dzieckiem na wersji z dubbingiem i to potęgowało groteskowe odczucia. I choć jestem fanem sf to takiego ... "bip" , dawno nie oglądałem. Film zrobiony na siłę, bez pomysłu. Gagi rodem z filmów z Lesli Nielsenem, aktorstwo słabiutkie. Wątek ze zniszczeniem Republiki to jakiś żart. Niestety ale chyba reżyser skupił się na opcji kopiuj /wklej ze starych serii wszystkiego i na siłę. film przypominał mi raczej skakanie po scenach niż jakąkolwiek spójność. Kupię go na BD i obejrze jeszcze raz w domu może zmienię zdanie, ale na ten moment "filmwebowe" 5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą Risto. Byłem w kinie ze szwagrem i powiedział, że większe emocje były na Janosiku...

Powiedzcie mi fani kina, co ten film taki sprany, jak z VHS-u. Teraz się tak robi czy kino w którym byłem jest słabej jakosci?(angielski Cineworld)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba byłeś w kinie słabej jakości. Oglądałem wczoraj w łódzkiej manufakturze i poza jedną sceną z Fordem, gdzie operator pogubił się z ostrością, było ok.

A co do szwagra i jego uwag, to przemilczę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już zaliczyłem. Hmm.mieszane uczucia. Jak dla mnie zbyt dużo nawiązań do starej sagi - ale takich kupiuj/wklej. Schemat ataku na coś a'la Gwiazda Śmierci już nudny w sumie (trzeci raz to samo?). Liczyłem na coś "nowego", naprawdę zaskakującego i wciągającego. Niektóre gagi na siłę. Czarny charakter w połowie filmu zaczyna być drażniacy i w sumie śmieszny - nieautentyczny. W sumie to nawet nie wiadomo co tam się w tej Galaktyce dzieje - co to jest ten Porządek, jaką jest rola Republiki i skąd ta Rebelia wciąż jest mając że dwa tuziny x-wingow do dyspozycji. Koncepcja planety przerobionej w GwiazdeSmierci urąga inteligencji widzów - to jak ona się przemieszczala po Galaktyce żeby siać terror i być realna bronią? :)))

Jakiś blaszany żeński stormtrooper - w ogóle jakiś feministyczny za bardzo film.

No i jak widać kiedyś trzeba było od dziecka trenować się w mocy a teraz bohaterom wystarczy pół dnia i już wpadają umysłami innych i mieczami świetlnymi :)

No i ta armia Porządku - to jakaś armia młodych ludzi z Facebooka?

Nawet nie wiem czy będzie mi się chciało drugi raz oglądać. Strasznie wtórne i nieoryginalne....

Mam identyczne doznania ,mamy doczynienia z wyrażnym wpływem parytetu w tym filmie ,robi się to bardzo nie smaczne wręcz trąca ignorancją ze strony reżysera. Zbieraczka złomu wsiada do statku kosmicznego lata jak super wyszkolony pilot , włada mieczem ,którego nigdy nie widziala jak super szermierz . Już widzę kolejną część gdzie młody czarny ryceż pojawia się niewiadomo z kąd, dochodzi do starcia z super wyćwiczoną w boju femi-yodą. Scenariusz do Epizodu VII mam wrażenie że ,został napisa na prędce tak at hok ,bez pomysłu ,dla zaspokojenia potrzeb jakiejś feministycznej grupy ,w następnym VIII będzie pewnie poruszony wątek imigrantów z syrijusza na planetę Europinus Zachodnius,. Ten film robi się żałosny, do AWATARA nie ma żadnego porównania Awatar bije go na łeb, takie jest moje zdanie .

 

Za ostatnie zdanie masz u mnie piwerko:-)

 

No to jak? Iść, czy nie, bo brat mnie chce wydrzeć na jutrzejszy seans?

Idż zobacz zastanawia mnie jakie będzie twoje zdanie, masz dość dosadne spostrzeżenia , jak nie pujdziesz nie wyrobisz własnej opinii w tej kwestii, to oczym bedziemy tu gadać.Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ostatnie zdanie masz u mnie piwerko:-)

 

No to jak? Iść, czy nie, bo brat mnie chce wydrzeć na jutrzejszy seans?

 

jak nie trawisz epizodów I - III to nie wiem... przebudzenie mocy to cały czas do przodu, jak pierwsze 20 minut zemsty sithów, zero praktycznie wytchnienia, zapomnij o refleksji typu trening luke'a u yody z imperium kontratakuje.

 

Co do gwiazdy śmierci w wersji poruszającej się planety - dajcie spokój ;) przecież to SF z naciskiem na fiction! wstawili mocnego diesla to i lata sobie po kosmosie jak chce.

 

Po dwóch dniach po seansie najbardziej mnie boli republika... To jest fabularny żart, błysnęło i po ptakach, republika powinna upadać nieco dłużej niż te 30 sekund...

 

Zbieraczka złomu wsiada do statku kosmicznego lata jak super wyszkolony pilot , włada mieczem ,którego nigdy nie widziala jak super szermierz . Już widzę kolejną część gdzie młody czarny ryceż pojawia się niewiadomo z kąd, dochodzi do starcia z super wyćwiczoną w boju femi-yodą. Scenariusz do Epizodu VII mam wrażenie że ,został napisa na prędce tak at hok ,bez pomysłu ,dla zaspokojenia potrzeb jakiejś feministycznej grupy ,w następnym VIII będzie pewnie poruszony wątek imigrantów z syrijusza na planetę Europinus Zachodnius,. Ten film robi się żałosny, do AWATARA nie ma żadnego porównania Awatar bije go na łeb, takie jest moje zdanie .

 

coś tam latała na swojej planecie a i kijem potrafiła fechtować. A przede wszystkim: MOC ;) Każdy oczywiście ma swój gust, niemniej nie mogę się zgodzić z porównaniem do Awatara, którego przysypiając obejrzałem raz i więcej nie zamierzam. Gdy przebudzenie mocy pojawi się na BD będę jednym z pierwszych kupujących.

 

Powiedzcie mi fani kina, co ten film taki sprany, jak z VHS-u.

 

eeeeeeeeeeeeee, oglądaliśmy ten sam film? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tam latała na swojej planecie a i kijem potrafiła fechtować. A przede wszystkim: MOC ;) Każdy oczywiście ma swój gust, niemniej nie mogę się zgodzić z porównaniem do Awatara, którego przysypiając obejrzałem raz i więcej nie zamierzam. Gdy przebudzenie mocy pojawi się na BD będę jednym z pierwszych kupujących.

 

OK ,co do Awatara jak by nie patrzeć, przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie , miał w sobie jakiś przekaz ,natomiast Epizod VII jakąś pustką zalatywuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, jaki przekaz będzie miał Awatar w nowej odsłonie. Ups, nie będzie nowej, bo nie mają nic do powiedzenia.

 

Podajcie jeden przykład filmu, kiedy druga lub kolejna część z serii jest lepsza niż pierwsza.

 

A jak było, np z Matrix. Tylko pierwszy był odkrywczy i świeży. Reszta, daleko, daleko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, jaki przekaz będzie miał Awatar w nowej odsłonie. Ups, nie będzie nowej, bo nie mają nic do powiedzenia.

 

Podajcie jeden przykład filmu, kiedy druga lub kolejna część z serii jest lepsza niż pierwsza.

 

A jak było, np z Matrix. Tylko pierwszy był odkrywczy i świeży. Reszta, daleko, daleko.

Np Terminator, Obcy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film zrobiony na siłę, bez pomysłu. Gagi rodem z filmów z Lesli Nielsenem, aktorstwo słabiutkie. Wątek ze zniszczeniem Republiki to jakiś żart. Niestety ale chyba reżyser skupił się na opcji kopiuj /wklej ze starych serii wszystkiego i na siłę. film przypominał mi raczej skakanie po scenach niż jakąkolwiek spójność.

 

Właśnie wróciłem z seansu i mam identyczne odczucia - kupa bez pomysłu, scenariusz - tragedia! Tu nie ma żadnej historii! To jest zbiór elementów ze starej trylogii wrzuconych bez ładu i składu do jednego worka, ot tak żeby widz zobaczył co lubi: Hana, Leę, sokoła millenium, Złego Pana itp. Dodatkowo kompletny brak poczucia że wszystko odbywa się w wielkim spójnym uniwersum, kompletny brak poczucia przestrzeni-kosmosu... Dramaturgia leży, po prostu posuwamy się do przodu od punktu A do B, później do C itd.

Blockbuster taki jak wiele innych, Hellboy, Kpt America, Thor... Jak ktoś lubi takie filmy to mu się spodoba.

 

Plusy:

- postać Ray

- walka na miecze w lesie

- względnie - najbardziej dramatyczny moment w filmie (mega spoiler wiec nie zdradzam szczegółów)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.