Skocz do zawartości
IGNORED

DSD vs. PCM - Ring wolny, pierwsze starcie ...


Stasiop

Rekomendowane odpowiedzi

tape jest najlepszym źródłem

 

 

To chyba w tym gronie jest oczywiste i poza dyskusją, o ile mnie pamięć nie myli,to nawet Sly wspominał , że jest czy był posiadaczem Revox PR99..

 

revox-pr99-mkiii-327185.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie winyl ma jedną nie przemijającą wartość. To moja młodość nie da się tego kupić za żadne pieniądze. Pamiętam jak dziś wyciągane z namaszczeniem czarne placki. Zapach papieru . Piękne duże okładki np. Phisical Grafitti, The Wall itd. i dlatego mam parę wydań moich ukochanych płyt na winylu. Niech sobie leżą i czekają. Mam też szpulaka Akai i spokojnie odpoczywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście magnetofon służy do zapisu MP3 przekonwertowanego do wav, tak nagraną taśmę, rzucam w kąt, zapominam, kiedy odnajduję po miesiącu i słucham, nie pamiętam już czy to muzyka z internetu czy skopiowana płyta analogowa pożyczona od przyjaciela...brzmi bardzo podobnie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dla Johna Lennona i Imagine to juz Ferograph a nie Revox :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

A jakież to taśmy matki masz skopiowane?

 

 

Jak sama nazwa mówi są to "taśmy matki".

Są również taśmy ojca , szwagra i pewnie znajdzie kilka taśm teściowej .... a wszystko to bije a być może walcuje i miażdży wszystko na swojej drodze.

CD to taki wybryk natury , deszczyk majowy tudzież przelotna znajomość z jakąś małolatą.

Tylko co na to wszystko lekarz pierwszego kontaktu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprowadzone na rynek

 

Rynek rynkiem lecz technika techniką, że biznes posiada tu priorytet, to chyba jest oczywiste.

 

Samochody osobowe wprowadzono ażeby...no właśnie, wszystko co jest, ktoś wymyślił, zoptymalizował i wprowadził, oczywiście musiał za każdym razem być to ktoś, kto posiada odpowiednie moce ku temu, więc zawsze chodzi o pieniądze.

 

Revox

 

 

Tak Revox nie gra, nikomu nie polecam, to typowa niemiecka robota /skrót myślowy/.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście magnetofon służy do zapisu MP3 przekonwertowanego do wav, tak nagraną taśmę, rzucam w kąt,

 

To zrozumiałe jesli nagrywasz na magnetofonie kastowym i nie Nakamichi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Tak Revox nie gra, nikomu nie polecam, to typowa niemiecka robota /skrót myślowy/.

 

Ależ gra, tylko jako Studer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

powiedz obywatelu tak szczerze czy sluchales dobrego patefonu?

nie chodzi mi aspekty uzytkowe tylko soniczne...

 

Ok 20-tu tak uważnie. Najbardziej podobało mi się granie z Techdas-a i topowego Vivida.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek rynkiem lecz technika techniką, że biznes posiada tu priorytet, to chyba jest oczywiste.

 

Samochody osobowe wprowadzono ażeby...no właśnie, wszystko co jest, ktoś wymyślił, zoptymalizował i wprowadził, oczywiście musiał za każdym razem być to ktoś, kto posiada odpowiednie moce ku temu, więc zawsze chodzi o pieniądze.

 

 

 

Tak Revox nie gra, nikomu nie polecam, to typowa niemiecka robota /skrót myślowy/.

 

Revox nie gra ? No tak zapomniałem, Nagra lepsza do muzyki ?

 

Doskonałe magnetofony, polecam wszystkim.

 

Znamy, mieliśmy .Chyba gdzieś jeszcze tasmy TDK SA i metalowe mogę znależć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy pierdzielicie panowie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 20-tu tak uważnie. Najbardziej podobało mi się granie z Techdas-a i topowego Vivida.

 

Sylwek, żałuj że nie słuchałeś mojego konika - kucyka z rylcem Nagaoka w ramieniu Linn Sondek XV ciągnącego

wóz drabiniasty z drzewa sandałowego :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>pmcomp

A jakież to taśmy matki masz skopiowane? Który rok tych taśm jest?

 

-The Alan Parsons Project - The Turn Of A Friendly Card

-Nat King Cole - Compilation mono recording

-Glen Miller - Pure Gold

-Ella Fitzgerald/L.Armstrong - Ella and Louis Again

-Bee Gees - Greatest

-Jean Michell Jarre - Equinox

-Duke Ellington - ´65

 

Do tego mam:

Werner Baumgart And His Swinging Saxophones - Glenn Miller 2000

koncert PZPiT Mazowsze z Sali Kongresowej bodajże z 1973 roku

soundtrack z Mission Impossible (serial TV)

koncert Johna Mayalla z 1985 roku z Budapesztu.

 

Pozdro

 

To chyba w tym gronie jest oczywiste i poza dyskusją, o ile mnie pamięć nie myli,to nawet Sly wspominał , że jest czy był posiadaczem Revox PR99..

 

Co nie zmienia jego podejścia do analogu. I jest oczywiste i poza dyskusją, że jego zdaniem analog jest do doopy. Płyty pykają, a co jest nie tak z taśmą?

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty pykają, a co jest nie tak z taśmą?

Szumi, słychać kopiowanie po taśmie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD

 

CD posiada istotne przewagi w stosunku do elektromagnetyzmu pracującego w technice analogowej, lecz wykorzystanie i rozwinięcie ich jest bardzo trudne, raczej nie dające przełożyć się do rozwiązań komercyjnych.

 

Niestety, co by nie robić z CD, to na końcu i tak czeka ten system porównanie z analogiem, w którym to zestawieniu będzie pokonane, kwestią są tylko aspekty, w których się wybroni, lub uzyska rodzaj przewagi, tylko rodzaj, gdyż kompleksowo jest bez szans z względów natury czysto fizycznej, gdyż nie da się czegoś pokroić i złożyć, czy pokroić, przesłać i złożyć jak w przypadku tzw plików, bez narażenia się na sytuację, w której słuch ludzki wychwyci odwzorowania wszystkich procesów i operacji na sygnale tzw użytecznym, niestety.

Taka jest siła i doskonałość natury.

 

Są zatrudniane już nawet dokładności z poziomu femtosekundy, mimo to dalej ciągły dźwięk górą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, co by nie robić z CD, to na końcu i tak czeka ten system porównanie z analogiem, w którym to zestawieniu będzie pokonane,

Testy pokazują coś dokładnie odwrotnego. Na Gearslutz zrobiono wiele konwersji AC-CA i zniekształcenia były bardzo niewielkie. Zrób kilka kopii z taśmy (tzn. taśmaA->taśmaB->taśmaC itd.) i POSŁUCHAJ jakie są straty w porównaniu do kilku przejść CA-AC-CA-AC itd. .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POSŁUCHAJ

Nie przekomarzajmy się, degradacja sygnału cyfrowego posiada zupełnie inną naturę podczas procesu kopiowania niż działania na torze analogowym.

 

Starzeje się

 

Taśma kosztuje 200pln, płyta CDR JVC fotograficzna, 2,5pln, zwykła 1,70pln wraz z pudełkiem.

 

Ależ gra

 

Kolega wypalał płyty, proszę napisać z jakim skutkiem w stosunku do zapisu na taśmie magnetycznej na magnetofonie 2track/38cm s

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no i nie przypadlo do gustu czy co?

podkreslam ze nie chodzi mi o strone czysto uzytkowa bo ta jest do dupy

 

Podobało się, ale nie było to lepsze wg.mnie od wybitnej cyfry, więc zważywszy na pozostałe aspekty śpiewam z Markowskim....Powiedz mi PO CO?... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem.

 

na magnetofonie kastowym

 

Nagrywam na różnych magnetofonach, jednak kiedy wspominam ten temat, to zawsze na myśli mam zapis 2 ślady 38 cm s.

Już pisałem, od 1989 r posiadam 747, co niektórzy posiadają dopiero od roku, choć są znani w kraju i za granicą z produkcji komponentów hi end, Palton wie o kogo chodzi..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wypalał płyty, proszę napisać z jakim skutkiem w stosunku do zapisu na taśmie magnetycznej na magnetofonie 2track/38cm s

Taśma: efekt "pompowania dźwięku", przy studyjnej bardzo grubej 50 mikrofonów taśmie dalej przekopiowania miedzy warstwami oraz miedzy ścieżkami. Szum taśmy na poziomie 59dB "normalny" z racji użytego nośnika (z układami typu DBX nie ma ale coś za coś). Odpowiedż impulsowa wydłużona -w sumie pozytyw bo chroni uszy przed transjetami :) Wysokie tony i owszem ale do poziomu zapisu -20dB przy głośniejszych fragmentach "filtr" od ok 12kHz chroniacy uszy :) Dzwiek "pływajacy" z racji niedokładnosci przesuwu taśmy.

CD-R z racji ukrytego zablokowania przez Philipsa i Sony w ramach tzw red book idealna kopia nie gra tak jak oryginał, słychać to w takich aspektach jak mikroprzestrzeń płynnośc. Oczywiscie suma kontrolna się zgadza :) Ciche fragmenty z racji sposobu zapisywania brzmia takze jak na taśmie lepiej ale ktoś się uparł i nagrywa się w górnym poziomie dynamiki mimo ze to nie taśma i odstęp od szumów jest bardzo duży. Płyty powinno się kopiować tak jak jest to robione w tłoczni, wtedy nie bedzie tych w/ w ułomności. Tak samo a nawet lepiej od wysokiej klasy magnetofonu zagra wysokiej klasy CD ale to są kwoty +50kzł tak że nie wiem czy miałś okazję posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że w tym wątku DSD myli się z SACD, a PCM z CD. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten sam trend co gdzie indziej; w wątkach tematycznych pisze się na inne tematy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że w tym wątku DSD myli się z SACD, a PCM z CD. :)

 

Za chwilę zacznie się mylić taśmę analogową z winylem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekomarzajmy się, degradacja sygnału cyfrowego posiada zupełnie inną naturę podczas procesu kopiowania niż działania na torze analogowym.

Jednak w opisanym przypadku, sygnał zamieniany był przy każdej konwersji na analog (taki który po wzmocnieniu przez wzmacniacz można słuchać z kolumn). To nie była typowa bezstratna kopia cyfrowa, jak przy kopiowaniu pliku, gdzie zupełnie nie ma strat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Nie podniecaj się tak że obecnie można kupić full wypas studyjnego Studera za 4kzł; problem jest w nagraniach i coraz gorszej jakości dostępnych taśmach.

 

To nie była typowa bezstratna kopia cyfrowa, jak przy kopiowaniu pliku, gdzie zupełnie nie ma strat.

 

To nie do końca tak coś jest z tym red bookiem bo np. przy pierwszym kopiowaniu można nawet sic! zmniejszyć w wyniku korekcji liczbę błędów C1 C2, przy kolejnych kopiowaniach CDr liczba błędów rośnie mimo stałej sumy kontrolnej. Tak ze jakiś specjalnie wstawiony babol przez Philips&Sony jest!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.