Skocz do zawartości
IGNORED

DSD vs. PCM - Ring wolny, pierwsze starcie ...


Stasiop

Rekomendowane odpowiedzi

Wszelkie błędy w DSD zostały wyeliminowane w standardzie DSD128 ci którzy słyszeli takie purystyczne nagrania nie mają wątpliwości co do ich soniocznych jakości.

 

>StasioP

 

Faktycznie kolega zaprzestał dyskusji i podał mnie do moderacji za co zostałem ukarany. Tak to jest jak się nie ma merytorycznych argumentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam wolę PCM od DSD..:) Tak jak napisał kolega w wątku Lampizator DSD. DSD nie ma barwy ani rozdzielczości.

 

A teraz na poważnie, miałem kiedyś Shanlinga T200 SACD player, różnica pomiędzy wartwą SACD a CD była wyraźna powiedzmy na korzyść SACD (w sensie "gładkości" i "analogowości") natomiast lepiej do mnie trafiał dzwięk z warstwy CD.. był po prostu przyjemniejszy...

kupiłem kilka płyt SACD, ale i tak słuchałem warstwy CD...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast znieksztalcen ktore zazwyczaj daje PCM.

Jakich zniekształceń? ... no chyba, że częstotliwość próbkowania jest za niska i jest słyszalne dzwonienie filtrów FIR przy próbkowaniu 44,1 kHz w paśmie słyszalnym do 20 kHz, ale przy 96kHz PCM nie ma zniekształceń daleko powyżej pasma słyszalnego nawet.

 

DSD jest najlepszy - najbardziej "analogowy" cyfrowy format. :)

Wręcz przeciwnie. PCM jest bliższy analogowi.

 

Wszelkie błędy w DSD zostały wyeliminowane w standardzie DSD128 ci którzy słyszeli takie

Tylko po co, skoro można uzyskać jeśli nie co najmniej tą samą, to wyższą jakość, przy niższym bitrate? ( 96K 24 bit PCM)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem kilka płyt SACD, ale i tak słuchałem warstwy CD...

Tylko ze warstwa CD robiona jest z warstwy DSD wiec jest to ten sam material, tylko z mniejsza iloscia niepotrzebnych danych.

I co dowodzi moim twiedzeniom, nawet przejscie z DSD do PCM-u powoduje to ze material brzmi jak papka z DSD.

 

Jakich zniekształceń?

Sa to specyficzne intermodulacyjne, ale na temat szczegolow, wybacz ale sie nie wypowiem.

 

Na szczescie moje ukochane ECM nagrywa w czystym PCM-e, ale niestety jest kilka ciekawych wytworni ktore przeszly na DSD i ubolewam nad tym ze ten material muzycznie jest juz bezpowrotnie stracony.

 

Być może Staszek to taka Joanna d'Arc naszego forum

Jarek ja sie ze wszystkim zgodze, ale ani ja dziewica, ani na stos mnie raczej za to nie poprowadza, chociaz kto wie, Arton sie wsciekl :D

 

wygładzony i imitujący winyl ale raczej z marnym skutkiem

Dokladnie strzal w dyche. A co do vinyla to byly prezentacje na As2014 z vinyla gdzie bylem mocno zaskoczony, pozniej w domu sluchalem tego materialu z CD no i vinyl minimalnie gora, ale to sprawa czasu, tak sadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz na Audioshow Vinyl minimalnie górą a możesz napisać jaki to zestaw przybliżył się, ba nawet był lepszy od Twojego sprzętu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz na Audioshow Vinyl minimalnie górą a możesz napisać jaki to zestaw przybliżył się, ba nawet był lepszy od Twojego sprzętu ?

Zestaw nowej elektroniki Van Den Hula, co ciekawe nie jest to jakos bardzo drogi sprzet, a daje bardzo dobry dzwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa to specyficzne intermodulacyjne, ale na temat szczegolow, wybacz ale sie nie wypowiem.

Stasiop, a można o tym gdzieś poczytać? Zgłębiałeś wiedzę, więc będziesz wiedział gdzie piszą najlepiej i w miarę łopatologicznie... Dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vinyl minimalnie gora, ale to sprawa czasu,

 

To minimalne górowanie vinylu, ani nie jest takie minimalne, ani czas nie jest dla niego zagrożeniem, wręcz przeciwnie.

Już specjalistyczne okablowanie wewnątrz ramienia zapewnia poważny postęp, a co dopiero wszystkie inne aspekty tego medium, obrotnica, pre, zasilania..

Jest ogromne pole do postępu.

Dziś rozwijana jest technika cyfrowa, trwa to już jakiś czas, nie krótki, lecz vinyl ciągle o krok lub kilka z przodu.

 

Tak zostanie już po wsze czasy, wynika to z czystej techniki i fizyki.

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem odtwarzasz DSD?

 

Jesli zapytałeś mirka24 to odpowiem za niego ... z Lumina.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To minimalne górowanie vinylu, ani nie jest takie minimalne, ani czas nie jest dla niego zagrożeniem, wręcz przeciwnie.

Już specjalistyczne okablowanie wewnątrz ramienia zapewnia poważny postęp, a co dopiero wszystkie inne aspekty tego medium, obrotnica, pre, zasilania..

Jest ogromne pole do postępu.

Dziś rozwijana jest technika cyfrowa, trwa to już jakiś czas, nie krótki, lecz vinyl ciągle o krok lub kilka z przodu.

 

Tak zostanie już po wsze czasy, wynika to z czystej techniki i fizyki.

 

 

Pozdrawiam

 

Żadna technika nie pomoże, gdy u źródła jest metalowy rylec toczący się po plastikowym rowku. Samo to ogranicza całą resztę.To tak jakby zbudować super elektrownie atomową i do sterowni wsadzić szympansa.

 

Jeśli przed wozem jest koń, to sam wóz może być z karbonu,liny z kevlaru, a koła z Alu lotniczego. Nie będzie to miało jednak znaczenia bo z przodu zawsze ten sam koń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna technika nie pomoże, gdy u źródła jest metalowy rylec toczący się po plastikowym rowku

powiedz obywatelu tak szczerze czy sluchales dobrego patefonu?

nie chodzi mi aspekty uzytkowe tylko soniczne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz obywatelu tak szczerze czy sluchales dobrego patefonu?

nie chodzi mi aspekty uzytkowe tylko soniczne...

 

My nie o tym o czym chcesz przekonywać ......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna technika nie pomoże, gdy u źródła jest metalowy rylec toczący się po plastikowym rowku. Samo to ogranicza całą resztę.To tak jakby zbudować super elektrownie atomową i do sterowni wsadzić szympansa.

 

Jeśli przed wozem jest koń, to sam wóz może być z karbonu,liny z kevlaru, a koła z Alu lotniczego. Nie będzie to miało jednak znaczenia bo z przodu zawsze ten sam koń.

 

Sylwester, nieżle pojechałeś, ale podoba mi się ta opowieść. Coś w tym z zycia jest bo za dobry patefon trzeba zapłacić

min 50 tys. zł i do tego ramię z karbonu albo innych wynalazków nie licząc kosztów dobrej wkładki. Razem może się

uzbierać 150 tys.zł albo i lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze ten sam koń

 

Ludzie kupują układy scalone lecz wynik ich pracy porównują z dźwiękiem z źródła analogowego, obserwując ile jeszcze brakuje im do jego jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kupują układy scalone lecz wynik ich pracy porównują z dźwiękiem z źródła analogowego, obserwując ile jeszcze brakuje im do jego jakości.

 

Drogi 747 bo jedynym nośnikiem muzycznym do lat 80 była taśma i wkładka gramofonowa które na swój sposób

wytyczyły dość wysokie standardy przekazu dżwięku i wielu audiomaniaków dzisiaj chce mieć stanowczo wyższe

standardy z cyfry - chyba cię to nie dziwi,

 

Sylwester, nieżle pojechałeś, ale podoba mi się ta opowieść. Coś w tym z zycia jest bo za dobry patefon trzeba zapłacić

min 50 tys. zł i do tego ramię z karbonu albo innych wynalazków nie licząc kosztów dobrej wkładki. Razem może się

uzbierać 150 tys.zł albo i lepiej.

 

A konik faktycznie ciągle ten sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vittorio

(Konto usunięte)

Ludzie kupują układy scalone lecz wynik ich pracy porównują z dźwiękiem z źródła analogowego, obserwując ile jeszcze brakuje im do jego jakości.

 

747 o jakiej jakości Ty mówisz/piszesz ???

 

Ludzie zacznijcie w końcu rozumować logicznie, przecież te nieszczęsne płyty winylowe jak i gramofony zostały wprowadzone na rynek nie dlatego, że były bardzo dobre technicznie a dlatego, że zapewniały masową sprzedaż płyt właśnie i tylko dzięki temu były przez wytwórnie płytowe propagowane wraz z całą otoczką marketingową jaką dookoła płyt winylowych wytworzono.

Płyty winylowe od początku swojego istnienia były znacznie gorszym medium niż taśmy magnetofonowe ale nikt w zasadzie nie chciał dopuścić do takiej możliwości by sprzedawano w publicznym obrocie taśmy magnetofonowe z nagraniami ze względu na łatwość kopiowania, pomijając już wartość taśmy jako produktu handlowego który nie był indywidualnym dającym się prawnie zastrzec prawnie produktem w przeciwieństwie do płyty winylowej która była produktem skończonym posiadającym swój unikalny charakter wraz z okładką, wkładką itd. co stanowiło konkretny produkt który można było prawnie zdefiniować i zastrzec a co za tym idzie czerpać z jego sprzedaży korzyści.

Ba, nie dość na tym ten produkt w miarę użytkowania zużywał się co rokowało ponowną jego sprzedaż dla zagorzałych wielbicieli.

Z punktu widzenia firmy wydającej daną płytę sytuacja wprost idealna, gwarantująca wieloletnie zyski z tego samego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro przyjadą do mnie kopie taśm matek. Razem chyba 9 tytułów.

To sobie porównam do winyla, CD, a i w kilku przypadkach do SACD.

 

Na podstawie dotychczasowych własnych porównań moim zdaniem master tape jest najlepszym źródłem.

 

Pozdro

 

... ale nikt w zasadzie nie chciał dopuścić do takiej możliwości by sprzedawano w publicznym obrocie taśmy magnetofonowe z nagraniami ze względu na łatwość kopiowania ...

 

Zerknij na eBay w zakładkę other formats to zobaczysz ile było komercyjnych taśm magnetofonowych w sprzedaży. Na moich półkach stoi ich ponad setka. Rodzynkiem były taśmy 2 śladowe na 7,5ips. Takich mam ok. 20-u. Też biją winyla.

 

Masz rację co do master tape'ów ale one były w studiach, w wytwórniach i w rozgłośniach radiowych.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna technika nie pomoże, gdy u źródła jest metalowy rylec toczący się po plastikowym rowku.

Dziwna sprawa ale analogicznie ludzie się jakoś dalej w podobny sposób replikują a że póżniej nie jest bit perfekt to zapewne wina dyszla ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jest to wina woźnicy ;)

 

No i znów ten dylemat; jajko czy kura ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie płyta winylowa pojawiła się na rynku, mowa o drobnorowkowej, w 1948 roku. Pokazu dokonała wytwórnia Columbia Records.

 

Magnetofon szpulowy i technika zapisu na taśmie magnetycznej została wprowadzona na rynek w zasadzie w latach 50`tych, ale pierwsze magnetofony były już dostępne w latach 20`stych i 30`stych. Kaseta magnetofonowa, czyli CC (Compact Cassette) to rok 1962, wprowadzona przez firmę Philips.

 

Skoro na magnetofonie szpulowym, można było dokonać nagrania z płyty winylowej, co często było robione, więc argument jakoby płyta winylowa istniała, bo nie można jej było łatwo skopiować można włożyć między bajki.

 

To że firmy fonograficzne od zarania dziejów chciały się zabezpieczyć to fakt. Ja myślę jednak, że Long Play był najpopularniejszy na rynku, bo był po prostu najtańszy.

 

>>pmcomp

A jakież to taśmy matki masz skopiowane? Który rok tych taśm jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.