Skocz do zawartości
IGNORED

Forum - wątek techniczny


romekjagoda

Rekomendowane odpowiedzi

Sedze, że Pan zbytnio konfabuluje w swych próbach odpowiedzi na moje zapytanie.

Prosze wobec tego wyjaśnić mi, w jaki sposób ta właśnie Pańska wypowiedź, wtrącona do mojej odpowiedzi na zapytanie użytkownika, jest zasadna i pomocna w wątku technicznym Forum AS?

 

Myślę, że wypowiedź moja jest zasadna i pomocna.

IMO, moderator jako osoba powołana do moderowania czyli zachowania porządku na forum i działająca w oparciu o Regulamin Forum oraz inne obowiązujące uregulowania takie jak na przykład Netetykieta winien znać je w sposób doskonały.

Nie tylko znać ale także rozumieć oraz tłumaczyć innym użytkownikom i co najważniejsze - przestrzegać ich.

Ba, być w tej materii przykładem dla innych.

 

Jako, że padło stwierdzenie jednego z moderatorów że po interpretację pytający powinien zwrócić się do administracji uznałem, że warto przypomnieć, że Moderacja działa w oparciu o pewne uregulowania które powinna sama znać i umieć interpretować.

To tyle i tylko tyle.

 

Można w życiu potocznym podać wiele przykładów funkcji gdzie znajomość uregulowań prawa powszechnego czy wewnętrznego jest clou sprawowania tych funkcji.

Nie wyobrażam sobie policjanta nie znającego prawa drogowego, urzędnika w skarbówce mającego problemy z interpretacją KPA czy tez sędziego co rusz sięgającego do kodeksu postępowania cywilnego.

 

Myślę, że z Moderacją na tym małym i skromnym odcinku działania jakim jest Audiostero jest podobnie jak w w/w profesjach ponieważ działa ona (tj. Moderacja) w pewnych ustalonych ramach.

 

 

Na koniec.

Będę wdzięczny za darowanie sobie argumentów ad personam wobec mojej skromnej osoby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przytocz te uregulowania jesli byłbyś łaskaw czyli np zakres obowiazków moderatora na tym forum a potem wszyscy beda wiedzięć o czym próbujesz dyskutowac

bo póki co to dyskusja o dupie marynie i zwykłe klasyczne forumowe bicie piany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pan Szanowny zna to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Swego czasu był też dokument pod nazwą Regulamin Moderacji, oparciu o który jest nadawana punktacja, ale jakimś ciekawym przypadkiem nie idzie go nigdzie znaleźć na dostępnych stronach tego forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej bijesz piane, regulamin moderacji nie dotyczy zakresu obowiazkow moderatora i przymusu upartego tłumaczenia osobom spraw które dalej nie rozumieja

dobrze wiesz co znaczy podstawowy dokument na kazdym stanowisku "zakres obowiazkow" z poswiadczeniem jego przyjecia np przez moderatora ? miałes taki ?

dyskusja jest totalnie bez sensu na poziomie dialogu z gozdzikowa

dalej pisz sobie co chcesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wypowiedź moja jest zasadna i pomocna.

IMO, moderator jako osoba powołana do moderowania czyli zachowania porządku na forum i działająca w oparciu o Regulamin Forum oraz inne obowiązujące uregulowania takie jak na przykład Netetykieta winien znać je w sposób doskonały.

Nie tylko znać ale także rozumieć oraz tłumaczyć innym użytkownikom i co najważniejsze - przestrzegać ich.

 

A ja myślę Panie @rochu, ze pańska wypowiedz jest jak zwykle zawoalowanym atakiem na moderację AS.

Pytanie zadał określony użytkownik naszego forum. Otrzymał na nią zgodna z Regulaminem odpowiedź moderacji. Dalsza cześć "dyskusji" z moderacją jest WYŁĄCZNIE próbą hejtu moderacji, poprzez cyniczne z pana strony przypomnienie obowiązku znajomości regulaminu AS przez moderatora. To jest jawnym sugerowaniem, że tak na naszym forum nie jest. Uwagi moderatorów w tej sprawie są jak widać nadal lekceważone a wyjaśnienia pomijane dla dalszej eskalacji hejtu.

Moim zdaniem, od długiego już czasu nic Pana na naszym forum nie zajmuje oprócz podważania jakości tego forum i działań moderacji oraz administracji AS.

Ja Panie @rochu, te cenna uwagę o obowiązku znajomości Regulaminu i Netykiety przez moderację, oraz dalszą z panem ":dyskusję" w tym wątku uznaje jako trolling.

Działania moderacyjne i znajomość regulaminu przez moderatorów nie jest tematem tego wątku.

Pan powinien znać znaczenie określenia zagadnienia TECHNICZNE.

Jako że hejt moderacji prowadzi Pan w wątkach moderacyjnych, zostaje Pan w tych wątkach zbanowany na stałe. Za podstawę swej decyzji biorę te oto pańska wypowiedź - "Napisano 08.04.2018 - 14:45

 

Zamknąć Bocznicę, zdjąć wszystkie bany i z backupu przywrócić zlikwidowane konta, a na koniec przepędzić moderację.

Pół roku wojny i forum samo się oczyści." !

Jedyna prawidłową drogę odwołania od mojej decyzji Pan zapewne zna!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zgłosić na panel moderatorski wypowiedzi będące trollingiem we własnym wątku. Jeśli moderacja uzna zasadność zgłoszenia nałoży ban na watek.

Widzę, że ta odpowiedź wzbudziła nie tylko moje wątpliwości.

 

Odpowiedz na pytanie zadane przez @piramidon zawiera się w całości w pierwszym zdaniu mojej odpowiedzi.

"Proszę zgłosić na panel moderatorski wypowiedzi będące trollingiem we własnym wątku."

Tak!!! Mam to zrobi do panela moderatorskiego! Ale gdzie on jest, ten panel?

 

Ale nasz moderator o złotym, ale słabym sercu pokazuje mi, że moja inicjatywa może się skończyć zbanowaniem rozpoczętej przeze mnie dyskusji

Jeśli moderacja uzna zasadność zgłoszenia nałoży ban na watek.

 

Nie mam praktyki i wiadomości czy to jest możliwe, czy nie.

Nie mam również dostępu do wiadomości co może moderator

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak!!! Mam to zrobi do panela moderatorskiego! Ale gdzie on jest, ten panel?

Ja też nie wiedziałem i pytałem. Dla niewtajemniczonego to faktycznie może być tajemnicze. O ile pamiętam, "zgłoszenie na panel" rozpoczyna się od wciśnięcia słabo widocznego słówka "zgłoś", które znajduje się obok "cytuj".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX!!!

 

OJ przydała by się instrukcja obsługi naszego forum!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nie mam również dostępu do wiadomości co może moderator

 

A po kiego Ci to wiedzieć? Ty masz wiedzieć co Ty możesz a czego nie.

Każde forum to jak wynajęcie mieszkania.

Jeśli przyjmujesz zasady to mieszkasz jeśli nie to nie mieszkasz i wynajmujesz inne. Właściciel mieszkania zmienia sobie zasady kiedy chce bo to jego mieszkanie. Czy to jest trudne do zrozumienia?

 

Dla przykładu sam zrezygnowałem z "tego drugiego" forum, gdyż nie pasowały mi zasady i podejście Władz do pewnych tematów. Nikomu się póki co nie żalę i nie skomlę jak bezpański pies.

Tu też nie wszystko mi pasuje ale gdzieś chcę mieszkać. Dlatego albo się godzimy albo odchodzimy.

Zawsze można zostać też bezdomnym.

Wybór należy do nas samych!

Gdyby ktoś wlazł mi do domu i próbował uparcie zmieniać moje zasady to zrzuciłbym go ze schodów. A Wy?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie on jest, ten panel?

 

 

Zgłoszenia wypowiedzi łamiącej zasady Forum dokonujesz klikając na pasku narzędzi znajdującym się pod każdym wpisem "przycisk" zgłoś. Po otwarciu się narzędzia zgłoszeń, wpisujesz powód zgłoszenia i zastrzeżenia jakie masz do zachowania zgłaszanego usera.

 

 

Widzę, że ta odpowiedź wzbudziła nie tylko moje wątpliwości.

 

Ostrzegam!

Dalsze próby wpierania, że nie zrozumiałeś mojej odpowiedzi, prowadzone sposobem wyrywania z kontekstu całej odpowiedzi, pojedynczych zwrotów, lub części zdań, zakończą się dla Ciebie kara za uporczywy trolling.

 

To jest wątek o technicznych problemach występujących na naszym forum!

Prosze o zadawanie konkretnych pytań w temacie wątku, lub zgłoszeń występowania problemów technicznych. Wszystko co nie dotyczy strony technicznej nie interesuje admina odpowiedzialnego za utrzymywanie sprawności technicznej silnika forum!

Nie ma na tym Forum wątku przeznaczonego na dyskusje użytkowników o pracy moderacji i administracji !!!

Skargi i protesty na działania moderatorów lub administratorów Forum, składać nalezy WYŁĄCZNIE do Administracji lub bezpośrednio do Właścicieli AS!

 

To moje ostatnie przypomnienie w tej kwestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po kiego Ci to wiedzieć? Ty masz wiedzieć co Ty możesz a czego nie.

Każde forum to jak wynajęcie mieszkania.

Jeśli przyjmujesz zasady to mieszkasz jeśli nie to nie mieszkasz i wynajmujesz inne. Właściciel mieszkania zmienia sobie zasady kiedy chce bo to jego mieszkanie. Czy to jest trudne do zrozumienia?

 

Dla przykładu sam zrezygnowałem z "tego drugiego" forum, gdyż nie pasowały mi zasady i podejście Władz do pewnych tematów. Nikomu się póki co nie żalę i nie skomlę jak bezpański pies.

Tu też nie wszystko mi pasuje ale gdzieś chcę mieszkać. Dlatego albo się godzimy albo odchodzimy.

Zawsze można zostać też bezdomnym.

Wybór należy do nas samych!

Gdyby ktoś wlazł mi do domu i próbował uparcie zmieniać moje zasady to zrzuciłbym go ze schodów. A Wy?

 

Niektórym tutaj od "zasiedzenia" palemka wyrosła i czują się często ważniejsi od Właściciela.

Tak, tak - były takie przypadki, kiedy forumowicze oczekiwali od Właściciela podjęcia konkretnych działań "pod nich", a nawet tocząc wojenki słowne z Właścicielem - grozili mu!

Rzecz jasna wiele z tych osób nadal grzeje się w "cieple" forumowego "blasku", od czasu do czasu udając "jedynych sprawiedliwych" na Forum, pouczając czasem moderację lub innych forumowiczów.

 

Jak rozumiem najlepiej działające forum w rozumieniu niektórych to takie, gdzie każdy jest moderatorem sam dla siebie.

 

Idiotyzmy w niektórych wypowiedziach przelewają się z monitora az strach. I wszystko oczywiście "dla dobra Forum".

Te bicie piany przez niektóre osoby to też dla dobra wszystkich dookoła, rzecz jasna kiedy mieli mozliwość pracy na rzecz Forum, poświęcania swojego czasu by budować to miejsce - zwinęli ogon, trzasnęli drzwiami i powiedzieli "nie, bo nie".

Nawet uzasadnienia nie było logicznego, ani słowa wyjaśnienia dla Właściciela czy moderacji.

A teraz patrzcie Szanowni Panstwo, wszyscy chcą ustanawiac zasady, pisać regulaminy, decydować sami o sobie - a moderator ma jedynie byc sterowany poprzez PW lub zgłoszenia na panel moderacyjny.

A jak się "nie zastosuje" to lecą na niego, jego rodzinę, matke i ojca - wszystkie obelgi świata.

Ale o tym "brać" bijąca pianę nie wspomina bo albo udaje, że nie wie, albo udaje (jak niektórzy) że nigdy w czymś takim nie brali udziału.

 

Forum AS i tak jest pobłażliwe w stosunku do wielu tutaj uczestniczących na co dzień osób. W większości miejsc w sieci za takie zagrywki, czy bicie piany - o chamskim i perfidnym ataku na moderatorów poprzez PW i ich rodzin - wylatuje się na zbity pysk NA ZAWSZE.

A tutaj Szlachta szaleje dalej, a moderatorzy wzajemnie tłumaczą sobie "dobra, dajmy mu jeszcze jedną szansę" i tych szans taki "od zasiedzenia" dostaje czasem kilkadziesiat.

I co robi? Robi dalej to samo, bo uważa, że tak może "bo on tutaj jest od lat".

 

Jak się tak bardzo upominacie o zdrowe zasady, to może pora ponosić odpowiedzialność za chamstwo w sposób taki, w jaki ponosi się to na innych forach?

Może tym wszystkim, którzy są mądrzejsi od Właściciela czy marzącym się sterowanie moderacją pora przypomnieć, że na Forum panują zasady, które oni łamali setki razy. I w tym moderacyjnym zamordyzmie nadal są na Forum.

Może więc pora z tym skończyć, bo niektórym od zasiedzenia palemka urosła ponad sufit i zwyczajnie zaczynają gwiazdorzyć - jak widac, nawet Snickers nie pomaga.

 

Pora skończyć z obłudą niektórych osób, którzy w imię "dobra ogółu na Forum" biją pianę tylko dlatego, bo sami chcą coś udowodnić konkretnemu moderatorowi i mu zwyczajnie dokopać.

 

Na marginesie @rochu, bo tak bijesz się o statystyki "NOWYCH" osób, wejść czy tematów. Jakoś nadzwyczajnej aktywności z Twojej strony nie było kiedy mogłeś zatwierdzać wpisy nowych osób, odpowiadać im itd.

Za to miałeś czas na wojenki moderacyjne z innym moderatorem i niezadowolony trzasnąłeś drzwiami krzycząc na całe Forum "już nie chcę być moderatorem".

Zanim ktokolwiek z nas czy Właściciel zorientował się, że to do czego zobowiązałeś się - masz w dupie, Ty już biegałeś po Forum i oznajmiałeś wszem i wobec, że dziękujesz za współpracę jako moderator.

Pora może skończyć z tą obłudą, bo jedynie pod płaszczykiem "dobra Forum" bijesz jak piłką w ścianę prosto we Włodka.

Sorry, ale jako moderator nie przyczyniłeś się ani do "rozjasnienia" Regulaminu, nie stałeś się nauczycielem zapisów Regulaminu, nie przyczyniłeś się aktywnie do "zwiększenia statystyk".

Dziś bijesz pianę i pouczasz oraz bawisz się w statystyki sobie tylko znane.

 

 

Mozna mieć zastrzeżenia co do pracy konkretnmego z nas, nikt nie jest doskonały. Popełniamy błędy jak każdy - Wam "wybacza się" i bez względu na ilość "zawinien" nadal jesteście na Forum.

Moderator też nie jest świętym i popełnia błędy, ale przyzwoitość tego wymaga, by takie rzeczy załatwiac sobie kulturalnie z moderatorem poprzez PW, nie wpierw słać chamskie teksty, ale na spokojnie podjąć rozmowę.

Bo czymś chorym zaczyna być to, że pod płaszczykiem "dobra Forum" dowalacie moderatorowi publicznie.

Jakoś żaden z nas nie obwieszcza światu ilu z Was i ile punktów nazbierało w czasie swojego "zasiedzenia".

Bo byłoby to "naruszeniem zasad". A punktów co u niektórych starczyłoby by wylecieli nie tylko na zawsze z Forum AS, ale dodatkowo z kilkunastu innych - tyle tych punktów maja.

Żaden z nas nie pokazuje publicznie tych PW, gdzie w chamski sposób atakują niektórzy moderatorów i ich rodziny - bo byłoby to naruszeniem Regulaminu Forum.

Niektórzy punkty traktuja jako swoiste hobby, ciesząc się z łamania Regulaminu, a nawet obwieszczają to na Forum w stopce "znów zbanowany".

Są tac, co po upomnieniu, potem otrzymaniu punktów - ślą jeszcze chamskie PW do moderatora z obelgą i rzecz jasna w swoisty sposób stwierdzają, że warto było dostać te punkty, byle mogli dokopać moderatorowi.

Niektórych wręcz bawią przepychanki z moderacją, staje się to dla nich swoistą normą życia na Forum. I jakoś wtedy nie ma tych wszystkich "umartwionych dobrem Forum".

 

Pora skonczyć z obłudą i pod pozorem dobra ogółu dokopywac konkretnemu moderatorowi czy moderatorom ogólnie.

 

Ostrzegam!

Dalsze próby wpierania, że nie zrozumiałeś mojej odpowiedzi prowadzone sposobem wyrywania z kontekstu całej odpowiedzi pojedynczych zwrotów lub części zdań, zakończą się dla Ciebie kara za uporczywy trolling.

 

To jest wątek o technicznych problemach występujących na naszym forum!

Niektórzy uważają, że ich osobiste animozje do danego moderatora to jest właśnie PROBLEM FORUM.

O tym ile razy złamali Regulamin, ile razy zachowywali się tak, że mogli wylecieć na stałe z Forum AS - zapomnieli.

Zapomnieli ile razy wracali bo moderacja nie chce zamordyzmu, po prostu lubią kiedy "coś się dzieje na Forum", a kiedy spotyka ich upomnienie zgodnie z Regulaminem problemem jest funkcjonowanie Forum, zła moderacja, Właściciel i Regulamin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapchaliście mi skrzynkę Waszymi dywagacjami więc podrzucę Wam Wszystkim coś do przemyśleń. Dotyczy to Wszystkich, mnie też.

 

Zanim zaczniecie dalej ciągnąc dyskusję co komu wolno przeczytajcie tekst poniżej.

 

Czy wiesz, że zakładając konto na Forum, zawierasz umowę.

Jest to umowa o świadczenie usług drogą elektroniczną. Na jej podstawie, Forum zapewnia ci dostęp do konta, pozwala publikować i udostępniać treści, komentować.

 

Wszystkie funkcje Forum to usługi świadczone drogą elektroniczną. Forum jest usługodawcą, a Ty - usługobiorcą.

 

Art. 2 UŚUDE

Określenia użyte w ustawie oznaczają:

[…]

4) świadczenie usługi drogą elektroniczną – wykonanie usługi świadczonej bez jednoczesnej obecności stron (na odległość), poprzez przekaz danych na indywidualne żądanie usługobiorcy, przesyłanej i otrzymywanej za pomocą urządzeń do elektronicznego przetwarzania, włącznie z kompresją cyfrową, i przechowywania danych, która jest w całości nadawana, odbierana lub transmitowana za pomocą sieci telekomunikacyjnej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne;

[…]

Usługa świadczona drogą elektroniczną zawsze jest zautomatyzowana. 

Świadczenie usługi drogą elektroniczną odbywa się zawsze na odległość. 

Usługa drogą elektroniczną świadczona jest na indywidualne żądanie usługobiorcy. Oznacza to tyle, że użytkownik sam może zadecydować, czy i kiedy skorzysta z usługi.

Świadczenie usługi drogą elektroniczną odbywa się przez sieć telekomunikacyjną, 

Krótko mówiąc, wszystkie funkcje oferowane przez najróżniejsze serwisy internetowego to usługi świadczone drogą elektroniczną. Nawet wyszukiwarka Google to nic innego jak usługa polegająca na możliwości przeszukiwania zasobów Internetu.

Definicja i cechy usługi świadczonej drogą elektroniczną. Poniżej konkretne przykłady usług:

- obsługa newsletteru (Freshmail),

- zarządzanie pracą i zespołem, CRM (MiniCRM, PipeDrive),

- monitorowanie sieci (Brand24, SentiOne, Monitori),

- księgowość, fakturowanie on-line (Fakturownia, InFakt, wFirma),

- hosting (Zenbox, OVH, TheCamels),

- poczta e-mail (Gmail),

- wszystkie pozostałe usługi Google,

- portale społecznościowe (Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIN).

- Forum AS

 

Każdy, kto świadczy usługi drogą elektroniczną, ma obowiązek udostępniać użytkownikom regulamin. Użytkownik musi mieć możliwość zapoznać się z regulaminem przed podjęciem decyzji o zawarciu umowy, czyli najczęściej przed założeniem konta w serwisie. Wynika to z art. 8 UŚUDE.

 

Art. 8 UŚUDE.

1. Usługodawca:

1) określa regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną, zwany dalej “regulaminem”,

2) nieodpłatnie udostępnia usługobiorcy regulamin przed zawarciem umowy o świadczenie takich usług, a także – na jego żądanie – w taki sposób, który umożliwia pozyskanie, odtwarzanie i utrwalanie treści regulaminu za pomocą systemu teleinformatycznego, którym posługuje się usługobiorca.

2. Usługobiorca nie jest związany tymi postanowieniami regulaminu, które nie zostały mu udostępnione w sposób, o którym mowa w ust. 1 pkt 2.

Udostępnienie użytkownikowi regulaminu odbywa się najczęściej na etapie zakładania konta. Użytkownik musi zaakceptować regulamin, zaznaczając stosowny checkbox.

To ważne że względu na przywołany powyżej art. 8 ust. 2 UŚUDE. 

Brak akceptacji regulaminu dawałby użytkownikowi możliwość utrzymywania, że żaden regulamin nie został mu udostępniony, a w konsekwencji nie jest on związany zasadami ustalonymi przez administratora.

To, że użytkownik akceptuje regulamin w trakcie rejestracji, to jeszcze nie znaczy, że w tym regulaminie można zawrzeć wszystko. Tutaj pojawia się wątek - czyli klauzule niedozwolone.

Chodzi o to, by nie można było narzucać użytkownikowi postanowień dla niego niekorzystnych.

Jeśli chodzi o treść regulaminu, ponownie zaglądamy do art. 8 UŚUDE.

 

Art. 8 UŚUDE

[…]

3. Regulamin określa w szczególności:

1) rodzaje i zakres usług świadczonych drogą elektroniczną,

2) warunki świadczenia usług drogą elektroniczną, w tym:

a) wymagania techniczne niezbędne do współpracy z systemem teleinformatycznym, którym posługuje się usługodawca,

b) zakaz dostarczania przez usługobiorcę treści o charakterze bezprawnym,

3) warunki zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług drogą elektroniczną,

4) tryb postępowania reklamacyjnego.

 

Najważniejsze jest wskazanie funkcji serwisu oraz zasad.

 

Forum opiera się na treściach udostępnianych przez użytkowników. W tym zakresie koniecznie trzeba pamiętać o prawach autorskich. 

Regulamin musi przewidywać zasady związane z dodawaniem własnych treści, zawierać stosowne oświadczenia użytkownika oraz licencje udzielane przez użytkownika administratorowi.

 

Jeśli portal zawiera treści udostępnianie przez użytkowników, warto również wprowadzić procedurę zgłaszania naruszeń. Najczęściej sprowadza się ona do stworzenia formularza, za pośrednictwem którego możliwe jest zgłaszanie administratorowi naruszeń praw autorskich, dóbr osobistych oraz innych praw przez treści dostępne w serwisie. Wdrożenie takiej procedury jest wyrazem dbałości o to, by portal działał zgodnie z prawem.

 

Administratorzy serwisów często sprowadzają kwestie prawne związane z ich serwisem do samego regulaminu. 

 

Tymczasem, regulamin to nie wszystko.!!!

 

Istotne są również kwestie związane z treściami w serwisie, komunikacją z użytkownikiem, procedurą reklamacyjną, prawami autorskimi, czy w końcu danymi osobowymi

 

Niemal każdy serwis internetowy świadczy usługi drogą elektroniczną. Jako użytkownik internetu jesteś stroną niezliczonej ilości umów o świadczenie usług drogą elektroniczną.

 

Reasumując. 

Wszyscy mamy swoje prawa i obowiązki.

 

Nie zapominajmy o tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderator też nie jest świętym i popełnia błędy, ale przyzwoitość tego wymaga, by takie rzeczy załatwiac sobie kulturalnie z moderatorem poprzez PW, nie wpierw słać chamskie teksty, ale na spokojnie podjąć rozmowę.

 

To ja przy okazji napiszę o problemie technicznym.

Gdy dostaje się punkty karne nie wiadomo od kogo się je dostaje. Przydzielane one są przez anonimowego moderatora.

Wnoszę by to poprawić, a tylko osoba z technicznym zrozumieniem działania silnika forum może to zrobić.

Wiele wątpliwości zostałoby rozwianych, a na chamskie pw i tak nie będzie to miało wpływu. Niektórzy widać tak wychowani i nic na to się nie poradzi.

Wiadomo by było chociaż z kim ewentualnie dyskutować o tych punktach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODOBNO od nałożonej kary można się odwołać. Wnoszę, by na okienku z informacją o sankcji był odpowiednik "zgłoś" pod postem. Propozycję z postu powyżej, także uważam za słuszną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przy okazji napiszę o problemie technicznym.

Gdy dostaje się punkty karne nie wiadomo od kogo się je dostaje. Przydzielane one są przez anonimowego moderatora.

Wnoszę by to poprawić, a tylko osoba z technicznym zrozumieniem działania silnika forum może to zrobić.

Wiele wątpliwości zostałoby rozwianych, a na chamskie pw i tak nie będzie to miało wpływu. Niektórzy widać tak wychowani i nic na to się nie poradzi.

Wiadomo by było chociaż z kim ewentualnie dyskutować o tych punktach.

 

Dlatego jest właśnie anonimowo, by ograniczyć chamskie ataki na konkretnego moderatora.

Tak zresztą działa to w dużej częsci sieci i sprawdza się.

Wątpliwości co do otrzymanych punktów "rozwiewane" są juz na samym początku. Kazdorazowo poza punktami jest informacja "za co" oraz kilka słów wyjasnienia.

Rzecz jasna możesz mieć jakieś pytania/wątpliwości - ale wystarczy napisac do każdego moderatora z takim pytaniem.

Jeśli faktycznie opis ostrzezenia będzie mało precyzyjny zapewne udzieli wyczerpującej informacji lub może skieruje do odpowiedniego moderatora.

Wszystko zależy od prostej zasady - nie przychodzi się z prośbą wyrażając ją w chamski sposób. Nikt z nas nie ma potrzeby kłótni z innymi. Jeśli wszystko przebiega w sposób normalny, na poziomie - da się wiele rzeczy wyjasnić.

Pozdr.

 

By było jasne, jest ogromna grupa forumowiczów, z którą da się normalnie żyć i funkcjonować na płaszczyźnie "moderacja-uzytkownik forum".

Wielokrotnie wystarczyło takim osobom wysłać zwykłe PW z info, że ich post naruszał Regulamin i został usunięty, oraz z krótkim przypomnieniem i prośba by trzymac się zasad Regulaminu Forum.

Praktycznie ZAWSZE takie osoby odpisywały na moderacyjne PW w kulturalny sposób, bez żadnych "ale", pretensji czy chamstwa.

Można? Można! A naprawdę taka grupa osób stanowi zdecydowaną większość forumowiczów.

Dlatego nikt nie wmówi, że na Forum panuje jakiś zamordyzm, bo sam mam dziesiątki takich przykładów, gdzie kwestie "problemowe" proste i kulturalne PW załatwiało sprawę.

Takiego właśnie podejścia oczekuje sie na Forum każdej ze stron.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LTD12

(Konto usunięte)

Dlaczego od połowy grudnia 2017 nie otrzymałem żadnej odpowiedzi na moje skargi na moderatora?

Ostatnio prosiłem już choć o odpowiedź - tak / nie.

@Admin1

Oczywiście brak odpowiedzi jest również jakąś odpowiedzią. ...

( trolling )

Raz jeszcze więc proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii formalnej , aktualnie na forum jest 835 userów więc znów wszyscy wrócili

to dobrze juz czy jeszcze nadal żle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w kwestii formalnej , aktualnie na forum jest 835

 

Pewnie dlatego Rochu znowu lgnie do moderki hi hi :)

Chce Wam pomóc a Wy na niego z kijem :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli naprawde bedzie chciał jeszcze kiedykolwiek pomóc to wie jak wrócić :)

było juz kilka naborów do moderacji , ostatnie osoby chyba same się zglaszaly do adminów

jakis czas temu sami tez zapraszalismy osoby ktore znamy od lat jednak 99% odmawia motywujac to "utratą dotychczasowych kolegów" lub pisza wprost że sie nie nadaja

jak widzisz chetni wala drzwiami i oknami :) ale tylko do przepychanek z moderacja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wypada kierować w stosunku do siebie tylu wzajemnych pretensji. Wątek ten zasłużył już na szczególne wyróżnienie w innym matriksie. Zgodnie zresztą z zasadą, że plotki kierowane są w relacjach i zależnościach społecznych od dołu do góry, a nigdy odwrotnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By było jasne, jest ogromna grupa forumowiczów, z którą da się normalnie żyć i funkcjonować na płaszczyźnie "moderacja-uzytkownik forum".

Wielokrotnie wystarczyło takim osobom wysłać zwykłe PW z info, że ich post naruszał Regulamin i został usunięty, oraz z krótkim przypomnieniem i prośba by trzymac się zasad Regulaminu Forum.

Praktycznie ZAWSZE takie osoby odpisywały na moderacyjne PW w kulturalny sposób, bez żadnych "ale", pretensji czy chamstwa.

Można? Można! A naprawdę taka grupa osób stanowi zdecydowaną większość forumowiczów.

Dlatego nikt nie wmówi, że na Forum panuje jakiś zamordyzm, bo sam mam dziesiątki takich przykładów, gdzie kwestie "problemowe" proste i kulturalne PW załatwiało sprawę.

Takiego właśnie podejścia oczekuje sie na Forum każdej ze stron.

 

za drobny żarcik w wątku z humorem dostałem od razu punkty karne,żadnej wiadomości na priv o naruszeniu regulaminu nie dostałem .Mam przez to rozumieć,że nie dostałem się do " ogromnej grupy forumowiczów" i zostałem zaszufladkowany jako troll i zakała forum ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałeś żadnych punktów karnych, a 1, słownie - jeden - punkt jak widać w opisie kary, który sugerujesz że go nie widzisz - za obraźliwe zachowanie.

Zatem jak zawsze kara jest opisana w powiadomieniu po otrzymaniu. A że jesteś tutaj dłużej ode mnie to nie wierzę abyś nic nie wiedział o funkcjonowaniu technicznym nakładania kar.

Moderatorzy oprócz owego wpisu w opisie kary nie są w żaden sposób obligowani do tłumaczenia się za każdym razem przez PW userowi na którego zachowanie owa karę nakładają.

Przechodzimy do oceny Twojego zachowania w tym wątku:

- Twój wpis nie ma żadnego związku z problemami technicznymi działania forum, zatem jest tutaj zwyczajnym trollingiem przewidzianym w Regulaminie Forum AS jako karalny ustalona liczba pkt. karnych.

- wpis jaki zamieściłeś jest w zasadzie złośliwym atakiem na moderatora, zamieszczonym w wątku forum w odwecie za otrzymana karę. To również Regulamin uznaje za karalne i ma wyznaczona ilość pkt. karnych, gdyż jedyna prawidłowa droga odwołania się od decyzji moderatora, jest PW do moderacji lub skarga do Administracji Forum AS.

 

Widzę jednak, że poprzednią karę otrzymałeś w 2014 roku, zatem rzeczywiście możesz nie być zbyt biegłym w tych niuansach procedury karania i odwołań.

I niech tak pozostanie na stałe. :-)

pozdrawiam serdecznie.

 

Ps.

Ten jeden punkt kary ulegnie samoistnie anulowaniu po okresie ustalonym w Regulaminie Forum. A w "ogromnej grupie forumowiczów" jak widać jesteś od bardzo dawna i na stałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałeś żadnych punktów karnych, a 1, słownie - jeden - punkt jak widać w opisie kary, który sugerujesz że go nie widzisz - za obraźliwe zachowanie.

Zatem jak zawsze kara jest opisana w powiadomieniu po otrzymaniu. A że jesteś tutaj dłużej ode mnie to nie wierzę abyś nic nie wiedział o funkcjonowaniu technicznym nakładania kar.

Moderatorzy oprócz owego wpisu w opisie kary nie są w żaden sposób obligowani do tłumaczenia się za każdym razem przez PW userowi na którego zachowanie owa karę nakładają.

Przechodzimy do oceny Twojego zachowania w tym wątku:

- Twój wpis nie ma żadnego związku z problemami technicznymi działania forum, zatem jest tutaj zwyczajnym trollingiem przewidzianym w Regulaminie Forum AS jako karalny ustalona liczba pkt. karnych.

- wpis jaki zamieściłeś jest w zasadzie złośliwym atakiem na moderatora, zamieszczonym w wątku forum w odwecie za otrzymana karę. To również Regulamin uznaje za karalne i ma wyznaczona ilość pkt. karnych, gdyż jedyna prawidłowa droga odwołania się od decyzji moderatora, jest PW do moderacji lub skarga do Administracji Forum AS.

 

Widzę jednak, że poprzednią karę otrzymałeś w 2014 roku, zatem rzeczywiście możesz nie być zbyt biegłym w tych niuansach procedury karania i odwołań.

I niech tak pozostanie na stałe. :-)

pozdrawiam serdecznie.

 

Ps.

Ten jeden punkt kary ulegnie samoistnie anulowaniu po okresie ustalonym w Regulaminie Forum. A w "ogromnej grupie forumowiczów" jak widać jesteś od bardzo dawna i na stałe.

 

 

ja piszę o czym innym Ty o czymś całkiem innym

Ni rozumiem Twojego wpisu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja piszę o czym innym Ty o czymś całkiem innym

Ni rozumiem Twojego wpisu

 

1. Jesteś jednym z tych, z którymi na Forum nie ma żadnych problemów. Czyli absolutnie żaden troll czy zakała.

2. Nie dostałeś PUNKTY, a JEDEN PUNKT (liczba mnoga jest niezgodna z prawdą)

3. Za co dostałeś punkty otrzymałeś w powiadomieniu. Skoro tak bardzo chcesz rozwijać publicznie problem jednego punktu proszę bardzo: "Ostrzeżenie za Obraźliwe zachowanie (Regulamin §6 pkt. 5, Netykieta pkt. 10) w Brak humoru na forum." A nawet więcej, dostałeś bardzo sympatyczną notatkę od któregoś z moderatorów. Bez złości czy pretensji.

4. Moderator Włodek wskazuje ci, że punkty nie są WIECZNE, ulegają zatarciu. W Twoim przypadku wygasają 07.06.2018 o godzinie 12:45. O tym też wiesz, bo możesz to sprawdzić.

5. Temat ten nie obejmuje powyższych zagadnień, zrobiłem jednak wyjątek byś nie czuł się zlekceważony. Na przyszłość w przypadku niezrozumienia powodu otrzymania ostrzeżenia (w Twoim przypadku to i tak raz na sto lat), wystarczy dokładnie przeczytać notatkę od moderacji oraz zapoznać się z informacją o powodzie otrzymania punktu czy punktów.

 

Jaśniej się nie da i uważam sprawę definitywnie wyjaśnioną.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymaliśmy od usera @LTD12 zgłoszenie na panel moderatorski. Odpowiedzieć na nie możemy jedynie przez PW, jednak user zablokował swą skrzynkę na wpisy moderacji. Nie majac innego wyjścia odpowiem mu tutaj.

Oto wpis:

 

"Napisano dziś, 00:57

 

LTD12 napisał:

 

Wyświetl postUżytkownik LTD12 dnia 28.03.2018 - 18:07 napisał

 

Dlaczego od połowy grudnia 2017 nie otrzymałem żadnej odpowiedzi na moje skargi na moderatora?Ostatnio prosiłem już choć o odpowiedź - tak / nie.

@Admin1 Oczywiście brak odpowiedzi jest również jakąś odpowiedzią. ...( trolling )Raz jeszcze więc proszę o odpowiedź.

został wykasowany praktycznie cały post do Admin1 w tym cytaty postów vlado

na jakiej podstawie został ten post określony jako trolling?

proszę o przywrócenie treści tego postu"

 

Z zamieszczanej wypowiedzi został usunięty jedynie fragment stanowiący według Regulaminu Forum atak na moderację zawierający wypowiedzi przeciw wpisom moderatora vlado. Fragment usunięto bez karania @LTD12.

Jedynym prawidłowym zgłoszeniem skargi na moderatora jest PW do Administracji Forum lub wpis na skrzynkę milową Administracji.

Taka forma którą w wątku technicznym ów user stosuje została zaliczona jako trolling w wątku techniczny.

Z powodu uporczywego niestosowania się do wymogów Regulaminu w kwestii prawidłowego zgłaszania swych skarg na moderację, user @LTD12 zostaje w tym wątku zbanowany na stałe.

To jedyna możliwość jak widzimy uchronienia go od ciągłych banów 10ciodniowych z automatu, za zebrane punkty karne nakładane na niego za wciąż to samo przewinienie, jednocześnie wymuszająca na nim korzystanie z prawidłowej drogi składania swych skarg.

 

Proszę o zaniechanie dyskusji w temacie tego wpisu. Został on wymuszony jako jedyna możliwość odpowiedzi na zgłoszenie usera @LTD12.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pytam po raz kolejny kto po raz dziesiąty przywrócił Patricka na forum. Już z tego co widziałem założył idiotyczny temat w klubach. Ile jeszcze szans dostanie? A może Rochu ma rację? Coraz mniejszy ruch to i każdy się przyda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał.

Kiedy ostatnio widziałeś ten temat w Klubach i usera @partick???

Zanim zaczynasz tu wypisywać swe złośliwości, to wpierw sprawdź stan aktualny! Ruchem się nie martw i nie prowokuj moderacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pytam po raz kolejny kto po raz dziesiąty przywrócił Patricka na forum. Już z tego co widziałem założył idiotyczny temat w klubach. Ile jeszcze szans dostanie? A może Rochu ma rację? Coraz mniejszy ruch to i każdy się przyda.

to było kolejne nowe konto

patent opisywany wielokrotnie likwidujemy konto i zaraz zakładamy nówke nie smiganą

zgłoszone do admina

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał.

Kiedy ostatnio widziałeś ten temat w Klubach i usera @partick???

Zanim zaczynasz tu wypisywać swe złośliwości, to wpierw sprawdź stan aktualny! Ruchem się nie martw i nie prowokuj moderacji.

Jak napisal cir. Temat zaraz znikł. Patrick pajac, pajacuje. Pytałem kilka dni temu kto go przywrócił.

Dasz mi pkt karne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisal cir. Temat zaraz znikł. Patrick pajac, pajacuje. Pytałem kilka dni temu kto go przywrócił.

Dasz mi pkt karne?

Nie dostaniesz żadnych punktów, bo Twoje pytanie jest zasadne w tym temacie. Jak to się dzieje, że kogoś wyrzuca się drzwiami...a on wraca oknem. I to nie jednym.

Otóż technicznie jest to nie do przeskoczenia, by taka osoba nie mogła otworzyć kolejne konto. O ile w dużej części takich przypadków mamy osoby powracające i zachowujące się w sposób miarę poprawny (pomimo faktu, że każdy wie o kogo chodzi), to w przypadku w/w osoby każde nowe konto to krok w gorszą stronę, zdecydowanie bardziej się radykalizuje w swoich wyskokach.

Włodek zwraca Ci uwagę jedynie, że złośliwością jest podsuwanie pomysłów jakoby takie osoby generując jakiś ruch robiły to z naszego czy Administracji przyzwolenia. Nie, to jest nieprawda.

Działamy natychmiast za każdym razem, gdy uda nam sie takiego delikwenta wychwycić lub zostanie taka osoba zgłoszona do moderacji/Administracji.

Prowokowanie moderacji wynika z faktu niepoważnego zarzutu, że moderacja pozwala na hejtowanie lub spamowanie bo ktoś pokroju Patrick'a generuje "ruch".

Wiesz, że to nie jest prawda więc nie wpisuj się w tego typu opinie. Masz głowę na karku i nie jesteś z pierwszej łapanki by takie bzdury pisać na Forum.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.