Skocz do zawartości
IGNORED

Forum - wątek techniczny


romekjagoda

Rekomendowane odpowiedzi

Jest okazja, żeby się wyłączyć, odpocząć i przy okazji pomasować swoje panny po pierogu.

 

Jakby co, to ja mogę w ramach pomocy koleżeńskiej pomóc !;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Może warto wyłączyć forum do czasu przywrócenia jego prawidłowego działania?

Taki dzień świstaka ze znikającymi wpisami z dnia poprzedniego raczej nie zachęci forumowiczów do aktywności, raczej wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Wyłączyć PRD trzeba, ale dostępność treści da się zapewnić - wystarczy tryb "read only" z jakiegoś mirrora (np. z danymi za ostatnie 3 m-ce)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy

Jak pewnie już zauważyliście przywróciliśmy poprzednią wersję zakładki Kluby. Słuchając Waszych licznych głosów zdecydowaliśmy się na taki krok. Dlaczego tak późno? Cały czas zakładaliśmy, że uda nam się szybko przenieść forum na nowy silnik, gdzie można ustawić dowolne segregowanie klubów - dla każdego wedle preferencji. Oprócz tego szykowaliśmy dla Was całą masę dodatkowych opcji w klubach. Migracja do nowszej wersji silnika forum okazała się jednak dużo trudniejsza niż przypuszczaliśmy i cały czas się opóźnia. Dlatego w chwili obecnej przywracamy stare kluby i takimi zostaną minimum do wprowadzenia nowego silnika forum. Przepraszamy za problemy i raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy zabrali głos w tej sprawie.

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:
https://www.audiostereo.pl/magazyn/

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy

Ta witryna jest nieosiągalna

Literówka - new.audiostereo.pl nie audiosteteo.

 

Login i hasło dostępu są podane w wątku o nowym silniku.

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:
https://www.audiostereo.pl/magazyn/

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy

Przeglądarka musiała Ci coś zapamiętać. Wyczyść dane proszę CTRL+F5 lub otwórz nową kartę incognito i spróbuj wtedy.

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:
https://www.audiostereo.pl/magazyn/

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądarka musiała Ci coś zapamiętać. Wyczyść dane proszę CTRL+F5 lub otwórz nową kartę incognito i spróbuj wtedy.

Masz rację, cos się musiało "przykleić".

Ale chciałem głownie się zorientować na jakiej bazie było testowanie?

W sumie migracja każdego systemu, to konwersja bazy danych to najważniejszy i najtrudniejszy problem. Od tego trzeba zacząć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszamy za problemy i raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy zabrali głos w tej sprawie.

 

 

Spokojnie, przeżyjemy. Palce odpoczną od klawiatury.:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy

Masz rację, cos się musiało "przykleić".

Ale chciałem głownie się zorientować na jakiej bazie było testowanie?

W sumie migracja każdego systemu, to konwersja bazy danych to najważniejszy i najtrudniejszy problem. Od tego trzeba zacząć.

Musimy skonwertować to na utf8/innodb najpierw, a potem kolejne kombinacje, przerzucanie do nowej struktury od IPB4. Ten ich updater oficjalny nie ogarniał naszej bazy, bo za duża, więc timeouty wyrzucał i tak się to ostatnio skończyło, że po całej nocy walki mieliśmy 30% i była kapitulacja i walka z odzyskaniem backupu. Teraz zamiast webowego konwertera od nich staramy się z konsoli to poprzerzucać, jak uda nam się przekonwertować bazę, to oficjalny support od nich którejś z kolejnych nocy podejmie kolejną próbę aktualizacji. Problem z nimi jest taki, że są w USA, mają inną strefę czasową i nie za bardzo chcą się umawiać na konkretny dzień i godzinę, tylko zgłasza się im gotowość i robią to w pierwszym wolnym terminie, a firm obsługują pewnie masę. W teorii wg. swojego regulaminu to mają aż 10 dni po zgłoszeniu gotowości na rozpoczęcie aktualizacji, więc ze zrobienie backupu w ostatniej chwili też nie jest tak prosto.

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:
https://www.audiostereo.pl/magazyn/

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sobie firmę wybraliście. To nie można było tego zrobić za pomocą firmy w Polsce? Już nie mamy w kraju fachowców od baz danych? No chyba, że macie jakąś dziwaczną umowę z tymi partaczami jankeskimi. Strefa czasowa? - ależ zaskoczenie, to nikt o tym nie wiedział zlecając pracę firmie z innego kontynentu? Ogólnie zakrawa to na amatorkę pełną gębą. W każdym razie powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strefa czasowa?

Pracują gdy forumowicze śpią... a przynajmniej powinni spać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy

ale sobie firmę wybraliście. To nie można było tego zrobić za pomocą firmy w Polsce? Już nie mamy w kraju fachowców od baz danych? No chyba, że macie jakąś dziwaczną umowę z tymi partaczami jankeskimi. Strefa czasowa? - ależ zaskoczenie, to nikt o tym nie wiedział zlecając pracę firmie z innego kontynentu? Ogólnie zakrawa to na amatorkę pełną gębą. W każdym razie powodzenia.

To jest firma, która od lat rozwija ten silnik i jest jego autorem, a nie jakaś tam pierwsza lepsza firma. Kto jak kto, ale oni powinni znać go na wylot. Tu nie chodzi o to, że nie wiemy, że jest inna strefa czasowa, bo to oczywiste, tylko że oni mają dziwne procedury i raczej z tego co zauważyliśmy działają mocno rutynowo. Nasze forum jest sporo większe od standardowych for, które upgradeują i tu zaczynają się schody.

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:
https://www.audiostereo.pl/magazyn/

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę jątrzyć ale skoro firma XX podejmuje się zadania to chyba wie jakie warunki musi spełnić. Przecież dobrze wiedzieli jak duża to baza danych, chyba że nie wiedzieli. Jakby nie było - nie potrafią tego ogarnąć co świadczy o ignorancji, braku kompetencji i lekceważeniu kontrahenta. Nie wierzę by w Polsce nie było kompetentnej firmy zajmującej się zawodowo bazami danych i ich przetwarzaniem. To w końcu nie technologia rakietowa! A co do strefy czasowej to bardzo źle współpracuje się z firmą z innego kontynentu. Oni pracują (teoretycznie) a admini i specjaliści z Waszej strony wówczas śpią. Sama wymiana korespondencji obarczona jest przesunięciem kilkunastogodzinnym a kontakt telefoniczny jest wręcz niemożliwy. Samo zawarcie umowy z kontrahentem z innego kontynentu jest uciążliwe, nie mówiąc już o dochodzeniu odszkodowania za niewywiązanie się z umowy - o ile w ogóle macie jakąkolwiek. Uciążliwe, upierdliwe i jak widać kłopotliwe. Nie wszystko co amerykańskie jest dobre a właściwie większość amerykańskich produktów (prócz coca coli) to badziewie.

To tylko takie moje trzy grosze i szczerze mówiąc współczuje. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy

Ano właśnie nie śpimy, kilka nocek już zarwaliśmy, ale to też powoduje błędy, stres itd. Mówiliśmy im, że to wielkie forum i że jak na testowym kontenerze stawialiśmy to były problemy i że nie polecamy robić tego live, ale zapewniali nas, że wiele już zaktualizowali, mają odpowiednie narzędzia i ogarną to. Dlatego też nieco lekceważąco do backupu podeszliśmy. Oczywiście nie chcę zrzucać wszystkiego na nich, bo my swoje błędy tez popełniliśmy, ale chyba po prostu zakładaliśmy, że taka wielka, profesjonalna firma ogarnie to bez najmniejszego problemu, skoro tacy pewni siebie byli. Wyszło jak wyszło. Nie chcę już mielić tego nty raz i opowiadać. Skupiamy się teraz na konwersji bazy i jakimś rozwiązaniem tego.

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:
https://www.audiostereo.pl/magazyn/

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę jątrzyć ale...

Ale pojątrze. Nie chcę, ale muszę. A w UK podczas wprowadzania nowej wersji silnika (czy czegoś tam podobnego) posypała się sieć komórkowa O2. Nie ma zasięgu 32mln userów. To się nazywa wpadka!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie dziwię się adminom AS, ze powierzyli migrację producentowi oprogramowania bo przecież kto jak nie on zna się na swoim produkcie najlepiej? Niestety jak widać IP Board to nie Aplle czy Intel:) Nie sądze że to wielkość bazy danych była dla nich problemem, no chyba że AS to największe forum na tym silniku... Po prostu zlekceważyli klienta z jakiejś tam Polski na końcu świata i dali tą robotę jakimś praktykantom:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phi! Mecyje...

Ja tylko kolegom-marudom chciałem wskazać kierunek zwiedzania, ale O2 w UK już działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi co to jest, że w oryginalnym wpisie jest tak:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A w Tapatalk wyświetla się takie coś:

 

.embed-container { position: relative; padding-bottom: 56.25%; height: 0; overflow: hidden; max-width: 100%; } .embed-container iframe, .embed-container object, .embed-container embed { position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%; }

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.