Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy interkonekt


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie to najlepszy kabel byłby taki, który ma nieskończoną liczbe warstw ekranowania. Wtedy sam przewodnik ma mniejsze znaczenie. O zakłócanie sygnału chodzi. No i wtyki, które są kawałkiem przewodu pozbawionym tego idealnego ekranowania.

 

To co się dzieje w środku przewodnika i tak jest niemierzalne, a jeśli nawet, to niewytłumaczalne. Pomijając tłumaczenia marketingowe - zawsze tak samo ogólne jak niepodważalnie słuszne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

..chyba nic tak nie podnosi ciśnienia jak rozmowa o kablach ;-)...a jak trzeba wytypować ten

najlepszy to awantura pewna...ostatnio miałem 6 IC i pozwoliłem sobie zrobic taki mały ranking

proszę potraktować to jako zabawę z mojej strony....chociaż zwycięzca mnie zaskoczył ....

zdaję sobie sprawę że w innym systemie kolejność mogła byc inna...ale jest jak jest...

teraz przedstawię zawodników którzy brali udział w tej potyczce...;-)

IC Wile 5.1, Sulek, dwa IC od Diogenesa, Jadis i Transparent Ref mm...miejsce 6 zajął

 

6. Sulek - kabel może się podobać, ma fajne cechy ale brakuje mu dociążenia dzwięku

jak na mój gust ''gra'' zbyt zwiewnie, lekko....jak zwał tak zwał ..nie będę wdawał się w jakieś

długie opisy, więcej czasu poświęcę kabelkowi który zajął 1 miejsce ...ale do Sulka jeszcze powrócę

 

5. Wile 5.1 - o tym kabelku zostało tyle napisane że najlepiej zrobię jak ograniczę się do krótkiego stwierdzenia.....muzyka płynie jak woda z hydrantu... pełną rurą .....''grał'' u mnie prawie 2 lata

 

4. IC Diogenesa (tańszy) bardzo podobne granie do Wile tylko ma chyba jeszcze lepszy bas

i zdecydowanie więcej detalu...dałem mu oczko wyżej od Wile....ze względu na cenę + - 300zł

...powolutku zbliżamy się do podium...strefa medalowa ;-)

 

3. IC Diogenesa topowy;-).....jakbym miał scharakteryzować jednym słowem ten IC to ''subtelność ''

jeżeli komuś podoba się ''brzmienie'' Sulka to ten kabelek ma to samo, plus to co brakuje Sulkowi

i jeszcze ważna sprawa...Sulek kosztuje 6tys a ten kabelek ( tylko trza samemu zrobić) + - 1tys

więc pięć tysiaków zostaje w kieszeni ....no dobra idę dalej...

na miejscu drugim kabelek który byłem przekonany że wygra...ale się myliłem...

 

2. IC Jadisa....nie przypuszczałem że tak się to ułoży....miałem ten IC przez 3 tyg i bardzo mi się podobał

chciałem jeszcze tylko zrobić bezpośrednie porównanie z kablem który znakomicie spisał się w moim poprzednim systemie - a mianowicie Acrolink 6300

Jadis zagrał z blaskiem....dużo powietrza, detalu, pięknie pokazywał muzykę

a do tego nic nie wyszczuplał...nawet myślałem że może lepiej zaprezentuje się od Acro 6300

tylko jeżeli nie posłucha się czy nie porówna bezpośrednio to tylko można mówić o gdybaniu ;-)

no i na miejscu pierwszym i złoty medal ;-)

 

1. Transparent Ref mm - zanim kilka słów o tym IC to muszę powiedzieć o innej istotnej sprawie

ostatnio zmieniłem lampy we wzmacniaczu, to znaczy wróciłem do tych które wcześniej grały

w miejsce Telefunkena ECC83 gładkie anody dałem srebrne Mazdy

i stwierdziłem że właśnie Mazdy lepiej oddają klimat, ducha, nastrój.. (jakkolwiek powiedzieć) moich kolumn

Harbethy lubią się z taką estetyką grania ...co to ma do IC ? ...juz tłumaczę

może to dziwnie zabrzmieć ale Transparent lepiej w mojej ocenie oddaje klimat Jadisa...nic na to nie poradzę

tak właśnie słyszę...Jadisa kupuję się za kulturę grania a przede wszystkim z emocjonalność brzmienia

i ten cholerny Transparent dokładnie to przekazuje...pierwszego dnia nie wiedziałem o co w tym chodzi

słyszę że to znakomity IC ale dlaczego tak mi się podoba....zaczekałem do dnia następnego....i stwierdziłem

że Transparen gra mi na emocjach ;-).... a do tego spowodował że Harbethy bardziej się rozwinęły...

pokazały w czym potrafią być mocne...długo mógłbym pisać o tym kablu i pewnie tak będzie

kiedyś miałem Transparenta ale dopiero teraz doceniłem....myślę że jest to też kwestia upodobań

ale wiem jedno....Transparent to kabel który musi być u mnie...jeżeli głośnikowy przedstawia podobną

stylistykę grania to mogę brać w ciemnio ;-)

....proszę na luzie potraktować te moje wypociny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. IC Diogenesa (tańszy) bardzo podobne granie do Wile tylko ma chyba jeszcze lepszy bas

i zdecydowanie więcej detalu...dałem mu oczko wyżej od Wile....ze względu na cenę + - 300zł

...powolutku zbliżamy się do podium...strefa medalowa ;-)

 

Daj proszę przepis na ten IC Diogenesa może być na pw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj proszę przepis na ten IC Diogenesa może być na pw.

 

...nie do mnie z tym....jam Miroslav1 ;-)....napisz do Diogenesa

 

i jeszcze jedno.....Transparent którego słuchałem to wersja phono

 

Nie powiem żebym był zaskoczony. Jakbyś posłuchał kompletu Transparenta Ref XL V czyli z dedykacją do lampy to byś dalej nie szukał.

 

...już nie muszę go słuchać...bo i tak wiem że kiedyś u mnie zagości ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taki ma być ;)

Z Nagrą , SET42 i moimi OB jest pełna synergia .

Inne kable , albo mulą , albo wrzeszczą ;)

 

jeżeli Transparent muli to z całą pewnością robi to z wielką klasą .. .natomiast Nordost i Acrolink chyba do wrzeszczących należą ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

jeżeli Transparent muli to z całą pewnością robi to z wielką klasą .. .natomiast Nordost i Acrolink chyba do wrzeszczących należą ;-)

Transparent był u mnie za ostry...taka ciekawostka .

Acrolink 6300 u mnie w systemie ma bardzo zbliżoną sygnaturę do Neotecha , jest oczywiście bardziej wyrafinowany i oczywiście lepszy , ale nie 26 razy ;) a taka jest różnica w cenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

To znak, że jest nad czym pracować :)

Zawsze jest nad czym pracować , dzisiaj np. triceps , biceps plus naramienne ;))

I koniecznie brzuch na koniec ;)

A poważnie Mirek ma Transparenta Reference Phono , to zupełnie inna sygnatura .

Kabel gramofonowy , czyli taki od wkładki do przedwzmacniacza phono .

Teoretycznie bezsensu ...a u Mirka gra , że hej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest nad czym pracować , dzisiaj np. triceps , biceps plus naramienne ;))

I koniecznie brzuch na koniec ;)

A poważnie Mirek ma Transparenta Reference Phono , to zupełnie inna sygnatura .

Kabel gramofonowy , czyli taki od wkładki do przedwzmacniacza phono .

Teoretycznie bezsensu ...a u Mirka gra , że hej !

Znaczy używa phono jako zwykły IC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transparent to kabel który musi być u mnie...jeżeli głośnikowy przedstawia podobną

stylistykę grania to mogę brać w ciemnio ;-)

 

W secie IC + głośnikowy, ten drugi stanowi na moje ucho 70-80% całości. Świetne kable, jak dla mnie pełnoprawny element toru, jego wypięcie w moim systemie i wstawienie np. wysokiego VDH degraduje przekaz w takim samym stopniu jak zamiana DAC Debussy na Naima nDac...

 

..jaka jest różnica w brzmieniu między phono a zwykłym IC ?

 

Mam oba na stanie, z ciekawości sprawdzę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wiem że phono ma przeznaczenie gramofonu ale nie miałem innego Transparenta na stanie

więc podłączyłem co mam aby sprawdzić....w czym jest problem ?

 

 

 

 

 

Mam oba na stanie, z ciekawości sprawdzę :)

 

....czekam na Twoją opinię ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieszę z gratulacjami dla... Diogenesa. Lepiej i o 5 tysi taniej od Sulka. Już widzę przyszłość: pięć stówek i lepiej od Diogenesa. Kto?

Się znajdzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszłość?! - Transmisja bezprzewodowa! Nic dobrego dla "producentów" audiofilskich marzeń. ;)

Może w końcu na forach audio zacznie się rozmawiać o istotnych rzeczach,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszłość?! - Transmisja bezprzewodowa! Nic dobrego dla "producentów" audiofilskich marzeń. ;)

Może w końcu na forach audio zacznie się rozmawiać o istotnych rzeczach,

 

Bzdura. Przy przeładowaniu domów i mieszkań sieciami WiFi i GSM tylko totalny dureń dokładały sobie kolejne takie "zdrowe" fale! Nie dość, że to niezdrowe, to jeszcze ułomne technicznie. Już teraz sieci GSM często zakłócają sygnał TV czy WiFi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie bezsensowny watek, najpierw system poznie okablowanie. nie ma najlepszego, wiele jest dobrych albo wybitnych, nie ma najlepszego.

system idealny jest transparentny i taki powinien byc idealnby kabel, ale nie ma systemow bez swojego wyrazu, bo po co byl by taki system.

idealny kabel to taki ktory pasuje idealnie w systemie i nie daje nic od siebie albo stawia kropke nad i.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieszę z gratulacjami dla... Diogenesa. Lepiej i o 5 tysi taniej od Sulka. Już widzę przyszłość: pięć stówek i lepiej od Diogenesa. Kto?

Się znajdzie...

 

z tymi gratulacjami to raczej powinieneś do Neotecha a nie do Diogenesa

chłopaczyna tylko sobie polutował kabelek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest nad czym pracować , dzisiaj np. triceps , biceps plus naramienne ;))

I koniecznie brzuch na koniec ;)

I to wszystko na rowerze? Grzesiu, jaki to rower? Może kupię:)

 

.jaka jest różnica w brzmieniu między phono a zwykłym IC ?

 

Bardzo dawno temu zrobiłem test z Siltechem Signature Avondale Phono G5 jako IC. W stosunku do typowych nie phono IC dźwięk był bez masy, chudy, wyostrzony. To nie nadawało się w inne miejsce niż gramofon.

 

z tymi gratulacjami to raczej powinieneś do Neotecha a nie do Diogenesa

chłopaczyna tylko sobie polutował kabelek...

 

Może by się zabrał za zasilający zrobić ze srebrnego Neotecha. To jest o wiele trudniejsze zadanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaczyna hejtuje kable Sulek od zawsze i przy każdej okazji. Gdybym wiedział o toruńskiej ustawce...

 

jeżeli myślisz że to była jakaś ustawka to się bardzo mylisz

...nie stać mnie na takie k**estwo....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaczyna hejtuje kable Sulek od zawsze i przy każdej okazji. Gdybym wiedział o toruńskiej ustawce...

Mirek Ty niedobry Ty jak śmiesz hejtować takiego hajenda jak Sulek. Mam 2 listwy sieciowe Sulek i kolana miękną jak zapuszczam muzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieszę z gratulacjami dla... Diogenesa. Lepiej i o 5 tysi taniej od Sulka. Już widzę przyszłość: pięć stówek i lepiej od Diogenesa. Kto?

Się znajdzie...

 

"Nikomu nie pozwolimy pobić naszych cen."

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.