Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Polecam stronkę 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wito76 napisał:

Co masz na myśli.

Nie chcę wchodzić w szczegóły,żeby ktoś się nie zasugerował.Na początku Allo DG sig. nie wywołało u mnie zachwytu.Powodem było zasilanie,po wymianie którego dźwięk zmienił się znacznie.

Hifiberry z odpowiednio dobranym zasilaczem potrafi dać bardzo atrakcyjny dźwięk w relacji cena/jakość .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam malinowych,

mam Raspberry PI 4 +ALLO BOSS V1.2 DAC , czyli zestaw podstawowy.

Chciałbym dokonać zmian dotyczących DACa i zasilania.

Czy Allo Katana DAC byłby dobrym wyborem ?

Mam wzmacniacz Xindak XA 6950 NE , czyli 3xRCA i 1xXLR, brak cyfrowych.

Zasilanie liniowe -Tomanek , Muzgaudio, czy podwójny zasilacz liniowy z Botland?

dziękuję za podpowiedzi,Maciej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Prawie Audiofil napisał:

Witam malinowych,

mam Raspberry PI 4 +ALLO BOSS V1.2 DAC , czyli zestaw podstawowy.

Chciałbym dokonać zmian dotyczących DACa i zasilania.

Czy Allo Katana DAC byłby dobrym wyborem ?

Mam wzmacniacz Xindak XA 6950 NE , czyli 3xRCA i 1xXLR, brak cyfrowych.

Zasilanie liniowe -Tomanek , Muzgaudio, czy podwójny zasilacz liniowy z Botland?

dziękuję za podpowiedzi,Maciej

Mam obie nakładki, Allo Boss to granie takie troszkę lampowe, a Katana pokazuje więcej szczegółów i detali.

Katany nie użyjesz z rpi 4 bo ona jest do wersji 3B+ / 3B / 2B.

Zasilacze od Muzga są dobre, ale nie mam porównania z innymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że większość użytkowników Rpi używa solidnych zasilaczy jednak częśc na początku używa prostych zasilaczy wtyczkowych i tu niestety po raz kolejny przekonałem śię że pomimo deklarowanych wartośći te 2.5 czy 3A  mogą sprawiać problemy.

Przyczyna może być całkiem banalna jest nią bardzo niskiej jakości przewód wychodzący z zasilacza,dziśiaj kilka takich kabelków potraktowałem nożem i po obraniu izolacji te kilka marnych drucików ma max..0,3 mm,co prowadzi do tego że wydajny sprawdzony zasilacz 5V 5A nie był w stanie prawidłowo zasilić malinki połączonej przewodem 120cm.

Wymiana na lepszy kabelek{taki z metra} 0,5mm rozwiązała problem,z moich obserwacji wynika że każdy zasilacz 5V i min. 1A powinien prawidłowo zaśilać ten mały komputerek.

Trochę szkoda że zamiast prostego gniazda 5,5/2,5 zastosowano USB typu C które może i elektrycznie jest ok,ale mechanicznie to już różnie z tym bywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od roku w domu telefon Xiaomi mi10 ultra, zasilany złączem USB C i super szybką ładowarkę 120W, która ładuje go w max 25min. Do tego jest specjalny przewód, sporo grubszy i wszystko daje radę. Podłączenie do tej ładowarki innego przewodu powoduje że ładowanie jest standardowe, nie fast charge.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo USB typu C jest jeszcze ok, ale w rpi 3b+ jest Micro USB i to jest dopiero tragedia, nie pozostaje nic innego jak dolutować od spodu kabelki i zakończyć np. gniazdem 5,5/2,5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy można z aplikacji Apple music która jest zainstalowana na telefonie z androidem odtwarzać muzykę na malinie? Moode obsługuje airplay ale nie potrafię tego uruchomić. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, zuchi23 napisał:

Cześć. Czy można z aplikacji Apple music która jest zainstalowana na telefonie z androidem odtwarzać muzykę na malinie? Moode obsługuje airplay ale nie potrafię tego uruchomić. 

 

A urządzenia z Androidem mają funkcję airplay? Wydaje mi się, że to typowo Applowski wynalazek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jackobtone napisał:

A urządzenia z Androidem mają funkcję airplay? Wydaje mi się, że to typowo Applowski wynalazek.

Racja. Mój błąd... pomroczność jasna mnie dopadła 😉Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2021 o 17:06, baltfan napisał:

Ta nakładka jest zdecydowanie lepsza od HifiBerry digi+pro .Z odpowiednim zasilaczem gra o wiele lepiej w każdym aspekcie.Przeskok jakości dźwięku jest spory , jak i ceny 🙂

Nie mniej jednak ,digi +pro odpowiednio zasilone to bardzo bezpośrednie granie ,takie muzykalne i z wykopem.Allo DigiOne Sig  daje przekaz z większym dystansem ,bardziej szczegółowy a jednocześnie spokojniejszy.Nie jest to takie bezbolesne przejście  i nie występuje efekt WOW 😉

A co z basem, co z wybrzmieniami gitary i talerzy, no i bardzo słaba średnica, vs G1, czy te aspekty hifiberry pro vs digi sig, różnią się znacząco? Czy jednak nie mają szans te nakładki vs Lumin, Auralic, dCS? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś testował jak gra rPi4 po usb do dac a jak z kartą dźwiękową po coax ? Czy faktycznie jest to istotna różnica. Jeśli tak to co wybrać Allo DigiOne czy HiFiBerry Digi2 Pro. I jeszcze jedno:) jaki kabelek do tego ?

WireWorld Ultraviolet Coaxial

Chord C-digital

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, RCD napisał:

nie mają szans te nakładki vs Lumin, Auralic, dCS? 

Nie miałem okazji słuchać żadnego urządzenia z wymienionych przez ciebie.

Allo Digi Sig. gra wyraźnie lepiej od HifiBerry.Bas lepiej kontrolowany ,ma wszystko co trzeba,kontur i wypełnienie.Pokazuje się tam gdzie trzeba i jednocześnie jest szybki .Średnica nie narzuca się ,na pewno jest pokazywana z lekkim dystansem,ale jako ,że jest bardzo szczegółowa to może nawet dobrze.Góra jest czysta,bez kompresji i nie razi niczym.Dźwięk zyskuje lepszą lokalizację i oddech.

Ogólny balans tonalny jest w stronę dźwięku przejrzystego ,bez przejaskrawień.Mogę porównać dźwięk Allo do Cyrusa cd8x .Powiem tak :tu jeszcze brakuje trochę plikom 🙂 Z kolei mocnym graczem jest DAP Fioo M11 pro. Ten u mnie po usb pokazuje dźwięk w każdym aspekcie dojrzalszy,a z Tidala gra zdecydowanie najlepiej ze wszystkich moich zabawek typu odtwarzacz plików.Jednak to dość droga zabawka i nie nadaje się za bardzo do użytku stacjonarnego.

Trzeba wziąć pd uwagę,że zestaw Allo to koszt ok. 2 kzł ,a urządzenie ,o którym mówisz to ok. 10 kzł 🙂

Chętnie bym posłuchał Ariesa G1 vs DigiOne Sig.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, baltfan napisał:

Chętnie bym posłuchał Ariesa G1 vs DigiOne Sig.

 

Dziękuje za opis, wypożyczę Sig i porównam do G1, zasilacz liniowy do Sig mam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, RCD napisał:

zasilacz liniowy do Sig

Istotne jest ,żeby mieć równie wysokiej klasy zasilanie na stronę czystą (nakładka) jak i brudną (Malina).Jak chcesz wziąć zestaw od dystrybutora ,to sugeruję z Shanti ,to zagra już bardzo dobrze.

Masz świadomość ,że to nakładka z wyjściem cyfrowym elektrycznym (BNC/coaxial) ? Są przetworniki ,które mają zdecydowanie lepszą sekcję odbiornika cyfrowego usb niż coaxial i na odwrót 🙂 I tu zaczynają się schody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem Allo Sig. Posiadam zasilacz Muzga do czystej i również liniowy do części brudnej.

Próbowałem gdzieś wyczytać, ale nie bardzo mi poszło.

Mam pytanie do bardziej zorientowanych kolegów, czy równocześnie włączone obydwa źródła zasilania bez opóźnienia spowodują problemy?

Podobno niezbędne jest zastosowanie 1 sekundowego opóźnienia zasilania brudnej części, która zasila Malinę.

Bardzo proszę, o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zasilaczu który szybko podnosi napięcie nie powinno być problemu. Ja mam daca i malinę podłączona do jednego wydajnego zasilacza liniowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Adamk napisał:

Podobno niezbędne jest zastosowanie 1 sekundowego opóźnienia

Nie ma to znaczenia,gdyż strona brudna zasila komputer,a ten potrzebuje więcej czasu na uruchomienie systemu operacyjnego (np. Moode).Tak więc równoczesne włączenie nie spowoduje problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można podpiąć do maliny niedotykowy wyświetlacz na taśmie i wyświetlać na nim odtwarzany utwór? 

Czy musi to być wyświetlacz dotykowy i odpowiednia wtyczka do volumio? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, baltfan napisał:

Nie ma to znaczenia,gdyż strona brudna zasila komputer,a ten potrzebuje więcej czasu na uruchomienie systemu operacyjnego (np. Moode).Tak więc równoczesne włączenie nie spowoduje problemów.

Wielkie dzięki, czyli robię na sztywno, jestem bardzo ciekawy jak zabrzmi w porównaniu z dotychczasową nakładką Allo DigiOne??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wito76 napisał:

Koniecznie daj znać, bo też stoję przed takim dylematem.

Jak tylko dojedzie i zmontuję, dam znać.

Uznałem, że nie ma przed tym odwrotu, bo sreamer to moje główne źródło. 

Kolega posiada Pi4 +Sig z zasilaniem liniowym w połączeniu ze wzmacniaczem lampowym i brzmi to bardzo dobrze. Niestety nie posiadał DigiOne, więc nie miał porównania.

Jak przesiadłem się na DigiOne z taniego Chińczyka dźwięk się poprawił, ale jak zastosowałem BNC, to dopiero zrobiło sporą robotę na plus. Nie spodziewałem się takiej reakcji i zmiany dźwięku. Już sam fakt, że Sig posiada BNC będzie plusem dla wielu posiadaczy tańszych nakładek bez tego gniazda, o reszcie, co widać po budowie Sig nie wspomnę. Wiąże z nim duże nadzieje i żałuję, że od razu nie dokonałem zakupu, to już piąta nakładka którą zastosuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham swojej DigiOne z wyjścia bnc (przez złoconą przejściówkę bnc-rca i kilka razy podchodziłem do tematu porównania wyjścia coaxial i bnc i nie słyszę istotnej różnicy. Czekam na recenzje Signature czy warto dopłacić te kilka stów, chociaż wiadomo ciężko w audio przelicza się poprawę na złotówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Volumio reaguje na nowe plany TIDAL? Teraz za 19zł jest HiFi ale w innym wątku piszą że na Volumio trzeba ciągle płacić 39zł bo Volumio przy zmianie na niższy pakiet spada z jakością do 320 kbps. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Funnykris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakimi DACami zewnętrznymi używacie swoich malinek? Planuję od dłuższego czasu zakup Chorda Qutest, który moim zdaniem jest fenomenalny, ale jestem ciekaw z czym brać malinkowa łączy swoje transporty i przed zakupem Qutesta chciałbym jeszcze to i owo sprawdzić. 🙂 

Czy ktoś miał może w rękach Audiobyte Black Dragon? 

Zapraszam do dyskusji!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z jakimi DACami zewnętrznymi używacie swoich malinek? Planuję od dłuższego czasu zakup Chorda Qutest, który moim zdaniem jest fenomenalny, ale jestem ciekaw z czym brać malinkowa łączy swoje transporty i przed zakupem Qutesta chciałbym jeszcze to i owo sprawdzić.  
Czy ktoś miał może w rękach Audiobyte Black Dragon? 
Zapraszam do dyskusji!
Ja miałem i chorda gutesta i smsl d1 i smsl m400, a mam teraz denafripsa pontusa i muziciana pegasusa. Ale po usb używać wolę allo usbridge sig. Malinę stosuję z allo reckloker i wyjściem cyfrowy na AK 4118 z coax I i2s. Bardzo dobry poziom grania na i2s osiągam na tych dac-ach co posiadam.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.