Skocz do zawartości
IGNORED

Stoliki audio TomBase, czy warto...


sir.jax

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że watek świeży to i ja troszeczkę dorzucę bo czytam że firma Tom Base nie wyciąga wniosków.

Nie mam żadnych powodów aby polecić tę firmę:

 

Jakieś trzy lata temu zamówiłem standy, pomijam czas realizacji, ale wykonanie co najmniej złe: profile pospawane do blatów szwami na zewnątrz i odpadające spawy. Dyskwalifikacja!!!

Oczywiście była propozycja żebym odesłał stand do poprawki. Jednak ten stand nie nadawał się do poprawki tylko na złom. Bo jak odciąć nogi i na nowo przyspawać? Już wyobrażam sobie te spawy. Moja sugestia była aby Pan wykonał nowy stand a ja ten oddam na złom a pieniądze prześlę bo mniej z tym kłopotu niż z odsyłaniem standu.

Na tym nasza korespondencja się zakończyła. Głośniki sprzedane razem ze standami, i od tej pory nigdy więcej standów, stolików wykonywanych w stodole.

Nie ma tutaj żadnej złośliwości z mojej strony, tylko jak widzę że ktoś przez trzy lata nie nauczył się fachu i nadal sprzedaje babole doskonale zdając sobie sprawę że wielu ludzi odpuści bo kłopotliwy towar do ponownego zapakowania i odesłania to nie ma zmiłuj.

Pozdrawiam,Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Arku:)

 

Zyczenie klienta tzw .KLON

 

noga i łączenie,,

Poproszę na PW o namiary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
Gość kostku

(Konto usunięte)

Po pierwsze zanim podszedłem do odsłuchów, moją uwagę zwrócił lepszy obraz w TV plazmowym, objawia się lepszą szczegółowością i głębią.

 

W sumie skoro nie bez znaczenia jest postawienie na takim stoliku elektroniki audio, wiec dlaczego w elektronice TV miało by być inaczej.

 

A jak to się ma w odsłuchach, pierwsze to dało się odczuć większą rozdzielczość, scena mam wrażenie ździebko się poszerzyła, bas zwłaszcza na instrumentach naturalnych (kontrabas) zyskał na definicji i sprężystości i jest jakby bardziej dociążony, ale bez gubienia kontroli. Ogólnie jest lepiej niż na poprzednim stoliku, ale przy takiej ilości kolców i separacji modułów nie mogło chyba być inaczej.

 

No to wskakujemy na kolejny poziom audio voodoo. Facetowi poprawił się nawet obraz w telewizorze, bo postawił sprzęt na stoliku z płyty wiórowej.

Przy takiej liczbie kolców nie mogło być inaczej? Jasne, że nie mogło, przecież nie dostałeś ich za darmo, zapłaciłeś pewnie kilkadziesiąt złotych za jednego kolca, więc humor odsłuchowy musiał się polepszyć.

 

P.S.

Nie wiem jak brzmiał by system na blatach z MDF, który nie tłumi wybiórczo i nie podkolorywuje jak płyta wiórowa.

 

A ja wiem. Tak samo.

 

 

W Ikei można kupić solidny, masywny stolik za kilkaset złotych, ale wiadomo, że to nie jest Rogoz za dziesięć tysięcy, więc wstyd na taki szajs postawić jakiś dobry wzmacniacz, bo się spierniczy sprężystość basu, a scena wnet stanie się węższa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wskakujemy na kolejny poziom audio voodoo. Facetowi poprawił się nawet obraz w telewizorze, bo postawił sprzęt na stoliku z płyty wiórowej.

Przy takiej liczbie kolców nie mogło być inaczej? Jasne, że nie mogło, przecież nie dostałeś ich za darmo, zapłaciłeś pewnie kilkadziesiąt złotych za jednego kolca, więc humor odsłuchowy musiał się polepszyć.

 

 

 

A ja wiem. Tak samo.

 

 

W Ikei można kupić solidny, masywny stolik za kilkaset złotych, ale wiadomo, że to nie jest Rogoz za dziesięć tysięcy, więc wstyd na taki szajs postawić jakiś dobry wzmacniacz, bo się spierniczy sprężystość basu, a scena wnet stanie się węższa...

Dzisiaj jest ten specyficzny,zaczarowany dzień....więc i stoliki potrafią zagrać zupełnie inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znacie sie,mi na scianie jak powiesilem tv to kolory uciekly I teraz place abonament za odbiornik czarno-bialy.

A na wypasionym stoliku posatwie to mam 3d bez okularow.

O efektach 7.1 nie wspomne jak na powyzszym stoliku postawilem wzmacniacz I tylko jedna kolumne mialem podlaczona bo mysz zjadla kabel glosnikowy.

Myslalem aby napisac o tym w Haj Endzie ale boje sie bo stolik bez kolcow stoi a wiadomo oni kolce I podkladki bardzo kochaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Kolejny ciekawy projekt stoi już u kolegi z forum..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-31162-0-78560200-1481503468_thumb.jpg

post-31162-0-87563800-1481503486_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kolejny ciekawy projekt stoi już u kolegi z forum..

 

Witam. Zaciekawił mnie ten stolik. Troszkę inne profile oraz metoda łączenia poszczególnych elementów, jednak efekt chyba zadowolił właściciela? Poniżej stolik z naszej oferty, model BIZON F6. Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

482287629557.jpg

482287629560.jpg

482287629568.jpg

482288342965.JPG

482288342918.JPG

482288342929.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[moderacja wątku]

Kolega Best Music proszony jest o zgłoszenie do Administracji celem oznaczenia jako "Branża".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj nie jest jeszcze z udiofilskiej stali oraz nie jest audiofilsko łączony za to ma inną zalete..,i to bez promocji,Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj nie jest jeszcze z udiofilskiej stali oraz nie jest audiofilsko łączony za to ma inną zalete..,i to bez promocji,Pozdrawiam serdecznie

 

Zgadzam się z tą audiofilską stalą.... Jednak łączenie dwóch gatunków stali spełnia swoje zadanie. To tylko zwykłe materiałoznawstwo. Zaleta wykonania stolika we własnym zakresie oczywiście jest... oczywista ;-) Ponadto wykonawca przynajmniej wie co ma, ile kosztowało to czasu, pieniędzy i nerwów aby dojść do zadowalającego efektu końcowego. Na marginesie, my bardzo dużo stali, MDF-u, granitu, nerwów, itp. straciliśmy aby dojść do momentu w którym jesteśmy. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to jak na razie sprawia coraz więcej przyjemności ,.Nie bawem będą fotki troszkę innego łączenia ,może to wymagać podwójnej warstwy proszku jednak nie zauważalne będzie zgrzanie,:)Pozdrawiam również

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłbym na efektowniejsze estetyczniejsze łączenia profili. Poza tym nieźle.

 

Kolega Best Music proszony jest o zgłoszenie do Administracji celem oznaczenia jako "Branża".

 

oj tam, oj tam :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21874-0-59730900-1482962179_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu postanowiłem dorobić robiąc stoliki.Pan TomBase pisał iż czeka na efekty mojej pracy.W prawdzie nie wiem ile osób z forum zaufało mi ale kilka poszło w świat .Ostatnio klient chciał by rama miała pół milimetrowe wypustki.Wyszło to tak..

 

Tutaj rama dość nietuzinkowa bo z jednym z najdroższych odcieni czarnego granitu.Wyszło tak

 

Ramy są idealnie proste .każde łączenie jest szlifowane oscylacyjnie w efekcie czego rama po spawaniu jest idealnie wyprowadzona i może iść na lakiernie.Nie ma struktury która zakrywa niedoskonałości tylko kładziony jest podkład epoksydowy ,nastepnie całość matowana na wodę i dopiero wtedy kładziony matowy lakier.Kolce w nogach to chromowane M8 natomiast pod blaty mosiężne M6 które wychodzą z wprasowanej tulejki.Nie ma mowy by kolec wychodził krzywo z ramy.Narazie wszyscy zadowoleni .

 

Szkoda, że nie trafiłem na Ciebie zanim skusiłem się na stoliki Tombase... Jak mi dzieciak podrośnie i znowu będę miał gdzie sprzęt ustawić :) to się zgłoszę.

 

No ale dawno było - moje doświadczenia opisałem tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale dawno było - moje doświadczenia opisałem tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bardzo ciekawy wątek +. Tylko brakuje mi większej ilości wrażeń odsłuchowych :).

 

Ja stawiam na tę chwilę na blaty drewniane, cięte na wymiar, dąb. Zobaczymy jak to pogra, szczególnie w połączeniu z różnymi elementami, stelaż stalowy + kolce + ww. blaty + dodatkowe platformy pod CD i LP na nóżkach z Sobrothanem, SoundSpikesy i Vibrapody. Dużo frajdy robi szukanie tego wszystkiego, dobieranie itd., na końcu będzie indywidualny projekt :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo,na strychu stoi taka rama gotowa z kolcami,podkladkami pod blaty,nogi.Wygląda mniej wiecej jak z wątku wyżej :))

 

Jak ktoś ma chęć sobie dokupić blaty i postawić na niej swoje 'graty'to zapraszam na PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Apropo,na strychu stoi taka rama gotowa z kolcami,podkladkami pod blaty,nogi.Wygląda mniej wiecej jak z wątku wyżej :))Jak ktoś ma chęć sobie dokupić blaty i postawić na niej swoje 'graty'to zapraszam na PW

Ile za ten klamot?

Podaj jeszcze proszę wymiary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy wątek +. Tylko brakuje mi większej ilości wrażeń odsłuchowych :).

 

Celowo nie pisałem tam o wrażeniach odsłuchowych.

 

To też jest kwestia bardzo indywidualna zależna od warunków mieszkaniowych. U mnie nie zauważyłem za bardzo zmiany po wprowadzeniu stolików - ale też się nie spodziewałem - trudno tu zrobić testy porównawcze i ze względu na brak słyszalnej zmiany na wstępie nie chciało mi się dalej przekładać sprzętu.

 

Za to granity na kolcach pod kolumnami dały bardzo dużo - jednak panele to kiepska podłoga do audio ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Zaciekawił mnie ten stolik. Troszkę inne profile oraz metoda łączenia poszczególnych elementów, jednak efekt chyba zadowolił właściciela? Poniżej stolik z naszej oferty, model BIZON F6. Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

482287629557.jpg

482287629560.jpg

482287629568.jpg

482288342965.JPG

482288342918.JPG

482288342929.JPG

Ładna robota...podoba mi się.Jaki jest czas oczekiwania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.