Skocz do zawartości
IGNORED

Stoliki audio TomBase, czy warto...


sir.jax

Rekomendowane odpowiedzi

Spawy i łączenia,większość jest szapachlowana itp.Być może to co widać na foto to też efekt skrobania czegoś jak w blatach??

 

Odniosę się tylko do tego.

Obejrzyj sobie zdjęcia z 14 posta. Twierdzisz, że sir.jax tak "poprzerabiał" Twoje spawy, bo w rzeczywistości były pięknie wyspawane i wyszpachlowane?

No pięknie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zanim podszedłem do odsłuchów, moją uwagę zwrócił lepszy obraz w TV plazmowym, objawia się lepszą szczegółowością i głębią obrazu cokolwiek to dla co po niektórych może znaczyć, ale tak jest. Może mnie jest łatwiej bo mam do czynienia z fotografią i takie rzeczy zwracają moją uwagę.

Ktoś przeczyta te herezje i jeszcze pomyśli, że to prawda...

Jak kolega chce poprawić stolikiem jakość obrazu? Tak technicznie jak to miałoby działać? Gwarantuję Ci, że nawet jak postawisz go na podłodze to obraz będzie dokładnie taki sam. Powiem Ci jak to działa... Jeśli przez długi czas oglądasz tv stojący w tym samym miejscu, a nagle przestawisz go choćby o 5 cm, to dopóki znów się nie przyzwyczaisz będziesz zauważał różnicę. Po zmianie stolika przestawiasz tv, więc możesz to odebrać jako pozorną zmianę obrazu... ot i cała zagadka.

 

A sam wątek jest bardzo dobry. Też swego czasu zastanawiałem się nad stolikiem od tego Pana. Na szczęście zmieniłem zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak technicznie jak to miałoby działać?

Nie wiem, może przesadziłem i masz rację, ale jak technicznie wpływa na brzmienie systemu audio?

Też kwestia postawienia w inne miejsce wzmacniacza, czy DACa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na audio też nie wpływa. Tyle, że ja nie mam żadnego doświadczenia ani z lampą, ani z gramofonem, a ponoć tam drgania podłoża mają jakiś wpływ na dźwięk. I w to jeszcze jestem w stanie uwierzyć, ale jak mówię - nie sprawdzałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

WOW! No to nic tylko "brać"! Faktycznie, jeśli coś piszą w prasie - to od ręki warte jest zakupu.

Nie zrobili jeszcze opisu lewitujacych stolików?!

Czy ktos Ci kaze kupowac? Kolejny pieniacz z tego forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda że kolega ma rację. Napiszą sponsorowaną recenzję i zaraz naiwniaczkom leci po nogach.

Kazdy , kto ma choc troche wlasnego rozumu , nie sika z powodu czytanego tekstu . Recenzje o ile te sa pozytywne , najwyzej sprawia , ze skieruje swoje zainteresowanie na dany produkt a to przerodzi sie ewentualnie w chcec sprawdzenia danego przedmiotu u siebie we wlasnym zakresie i na bazie takiego doswiadczenia wyrobi sobie na dany temat zdanie.Inni wola publicznie wypróżniać sie ku swojemu zadowoleniu w takich miejscach jak to. Efekty wlasnie mozemy zaobserwowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dodatkowo stolik został od razu uszkodzony,czyli miał wydłubane podkładki,wcześniej przed tym Nas nie informując,więc wychodziło by na to że dodatkowo otrzymamy zwrotnie uszkodzony towar.Jeśli wprasowane podkładki są lepszym rozwiązaniem od przyklejenia ich taśma do blatów to już osobny temat.Miał pretense w sumie do wszystkiego,między innymi tez do tego dlaczego nie dostał informacji że fornir z jakiego są wykonane blaty i jaki zamówił jest nieco za miękki od innego gatunku drewna??!?!(fornir olcha)Spawy i łączenia,większość jest szapachlowana itp.

Ooo, widzę że ktoś "uprzejmy" doniósł o temacie...

Rejestracja TomBase na AS 17 kwietnia, czyli tylko po to by coś napisać w tym wątku?

Niestety panie kolego zdjęcia mówią same za siebie to po pierwsze.

Po drugie podkładki z jednej z półek/blatu wyłuskałem bo za ch...a nie pasowały do wkręconych kolców w konstrukcję stolika, półki były ponumerowane więc pomylić blatu nie mogłem.

Poza tym, aby wypoziomować to coś i poszczególne blaty trza było bez przerwy kombinować z podkładkami kontrującymi kolce w efekcie czego zdarzyło się lekko podrapać lakier, jak bardzo niektóre z kolców trzeba było wykręcić też widać na zdjęciach, pomijam już jak krzywo sterczą.

Gdyby gwinty w profilach były proste nie było by z tym problemu. Na moje trza było wykorzystać trzpienie z gwintem, które są w komplecie z tymi kolcami i osadzić w profilach wtedy nie było by problemu, bo 3mm czy nawet 4mm profil to za mało na tak długi gwint kolca.

Co do forniru to wiem, że Olcha jest miękkim drewnem, ale ten fornir to najcieńszy jaki pewno występuje, bo nie wiele grubszy od papieru, a można było położyć 1,5mm fornir.

Stawiając na nim sprzęt i przesuwając po blacie nóżki kompaktu pozostawiły ślad taki to był fornir, dziś już mam blaty z MDF i położonym 1,5mm twardym fornirem bez udziwnień w postaci wpuszczania podkładek separujących kolce.

Na koniec tylko przypomnę, że pan kolega od stolików TomBase nie chciał negocjować ceny stolika i jedyne co zaproponował to zwrot 10% jego wartości.

Na początku tego tematu jest kolega, który też zamawiał u was stolik i również dał sobie spokój ze zwrotem, bo za wiele zachodu i kombinowania z tak ciężką przesyłką.

Jak by co mam zachowaną korespondencję w której przez 3 tygodnie zwracałem uwagę na bardzo dokładne wykonanie stolika na wygładzanie spawów etc. i prośbę o nawiercenie otworów w nogach w celu ich zasypania .

Szczególną uwagę zwracałem na dokładność wykonania, uprzedzając że pod tym względem jestem wymagający i co z tym zrobiliście dokładnie widać na zdjęciach.

Taka rada do spawania takich wieloelementowych tworów stosuje się klamry spinające ponoć wykorzystywane w spawalnictwie.

 

P.S.

Poza tym stolik ma się dobrze :)

Nie było tematu panie TomBase.

 

Zajmujemy się tym już 10 lat,wiadomo że w przypadku produkcji która nie jest seryjną różnie może być,ale to da się w inny sposób załatwić niż oczerniać daną firmę poprzez fora dyskusyjne.

10 lat? Naprawdę?

Nie widać tego, poza tym w naszej korespondencji i rozmowach telefonicznych mówiłem niejednokrotnie, że jak się Pan postara to wystawię opinię do produktu, więc tak jak Pan się postarał taką ma Pan opinię.

Tym samym chcę przestrzec innych przed takim partactwem i na nic tłumaczenie, że to konstrukcja 3 modułowa, więc trudna do wykonania. Mojemu koledze z Plewisk k. Poznania zrobiliście stolik w jednym kawałku też tutaj o tym pisał i podobne problemy, o spawach nie wspomnę.

Poza tym po to są fora tematyczne, aby o takich rzeczach pisać ku przestrodze.

Mogę tylko Panu powiedzieć, że rozmawiałem o tej sprawie z wojewódzkim rzecznikiem praw konsumenta w Poznaniu, mam dowód zakupu i korespondencję, więc sprawa była by klarowna.

Ale postanowiłem nie robić nikomu koło pióra, więc proszę nie rozstrząsać tematu i stawiać się w roli pokrzywdzonego.

Trza przełknąć gorzką pigułkę i tyle, a niezadowolonych klientów tak jak Pan zadowolonych też mogę podać, jest tu ich kilku/nastu i nie tylko w tym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się dopisać do listy niezadowolonych z wyrobów TomBase.

Wiedziałem, spodziewałem się, skąd sie bierze ta atrakcyjność ceny, taniość, w stosunku innych do marek z branży.

Chciałem tanio i dostałem tanio, ale są pewne granice.

Krzywo nagwintowane otwory na kolce, lakier rysujący się przy byle "dotknięciu", spawy słabo wyszlifowane, powyginana konstrukcja przy spawaniu, podkładki pod kolce klejone na taśmie dwustronnej - dobrze że zauważyłem że półka "płynie" z czasem, bo bym rozbił drogie klocki.

 

Zachodu ze zwrotem dużo, szansa na poprawienie prawie zerowa, skoro to coś przeszło przez dział kontroli jakości firmt TomBase.

 

Poprawiłem montaż podkladek wiercąc otwory w półkach i wpuszczając te podkladki w blaty, ale reszta pozostała.

 

Niepolecam, no chyba że komuś to pasuje, bo da się z tym żyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za £100 czyli jakis 550 zlotych mozecie dostac ladny uzywany ( jak nowy) stolik atacama. Nowy za niecale £300... A takiemu partaczowi tyle kasy placic...za co?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wątek.

 

Ludzie chyba nie mają żadnych życiowych problemów, a że są uzależnieni od audiofilizmu,

to szukają wszędzie lepszego brzmienia, ale nie tam gdzie trzeba.

 

Albo mają życiowe problemy i to szukanie wpływu stolików, podstawek, bezpieczników

na brzmienie to nic innego jak ucieczka od tych problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro to coś przeszło przez dział kontroli jakości firmt TomBase.

Alem się uśmiał z tego działu kontroli jakości. Myślisz, że tam mają coś takiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w tak poważnej firmie, taki dział musi być, nie może być inaczej.

Mój znajomy ma firmę a w niej dział od spraw zbytecznych.

Nikt tam nie zaglada…bo i po co :)

To może i w tej firmie tak jest z działem kontroli jakości.

;)

 

A tak poważnie, zamówiłem meble w tym stolik u znajomego stolarza (pozdrawiam 3Miasto).

Okazało się, że w jednym z elementów był zły wymiar półki.

Zadzwoniłem i dostałem info "już robimy nową".

Na moje - "nie trzeba, bo wstawiłem gdzie indziej i jest ok" dostałem an drugi dzień zwrot za pólkę na konto, a przy następnym zleceniu otrzymałem dodatkowo 20% rabat.

Mozna? Mozna! Dlatego z przyjemnością ściągnąć wolę meble z drugiej strony tego kraju, bo wiem co kupuję a w razie jakiejś wpadki wiem jak zostanę potraktowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie krzywe standy to nic? To postaw sobie kolumny na taboretach i sie nie odzywaj.

 

Chyba przeceniasz wpływ takich rzeczy na brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodu ze zwrotem dużo, szansa na poprawienie prawie zerowa, skoro to coś przeszło przez dział kontroli jakości firmt TomBase.

Co Ty pleciesz, jaki dział kontroli?

Może jeszcze standardy i normy spełniające ISO9001 ?

Hahahaha ha :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Korzystając z waszych uwag, doświadczeń z Panem Tomaszem zastanawiałem się, czy zamówić stolik w Tombase, czy zapłacić 3 razy więcej u innych producentów. Podjąłem ryzyko kupna stolika w Tombase. Efekt jest poprawny , stolik trzypółkowy, z blatami z litego dębu dotarł , zmontowany już i muszę napisać, że jestem zadowolony .

Jednak, aby nie było za różowo :

- trzeba wykazać się sporą dozą cierpliwości, nie poganiać o terminowe wykonanie , raczej pisać, niż rozmawiać telefonicznie, bo szanse na dojście do głosu są małe ... nadmiernie gadatliwy jest Pan Tomasz, wykłada swoje racje, nie słucha drugiej strony.

- dokładnie opisać swoje oczekiwania dotyczące jakości wykończenia. Przed wysyłką warto poprosić o zdjęcia, pozwoliło mi to ,,wycisnąć,, poprawki przed wysyłką.

- dwie półki trochę ucierpiały na jakimś etapie wykonawstwa lub podróży , jednak drobne poprawki lakieru zrobiłem samodzielnie , kilka zł na lakierobejcę, pół godziny pracy i jest ok.

- osadzenie półek na kolcach - dwie półki bardzo dobrze spasowane, górna miała milimetrowe niedoskonałości , pomogło delikatne rozwiercenie otworów w talerzykach 3 mm wiertłem. Po kilku minutach wszystko dobrze osiadło i jest stabilnie .

 

Oszczędzone w ten sposób pieniądze wolę wydać na inny cel.

W moim przypadku mogę powiedzieć, że się udało, czego życzę innym.

 

Miłej niedzieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu postanowiłem dorobić robiąc stoliki.Pan TomBase pisał iż czeka na efekty mojej pracy.W prawdzie nie wiem ile osób z forum zaufało mi ale kilka poszło w świat .Ostatnio klient chciał by rama miała pół milimetrowe wypustki.Wyszło to tak..

 

Tutaj rama dość nietuzinkowa bo z jednym z najdroższych odcieni czarnego granitu.Wyszło tak

 

Ramy są idealnie proste .każde łączenie jest szlifowane oscylacyjnie w efekcie czego rama po spawaniu jest idealnie wyprowadzona i może iść na lakiernie.Nie ma struktury która zakrywa niedoskonałości tylko kładziony jest podkład epoksydowy ,nastepnie całość matowana na wodę i dopiero wtedy kładziony matowy lakier.Kolce w nogach to chromowane M8 natomiast pod blaty mosiężne M6 które wychodzą z wprasowanej tulejki.Nie ma mowy by kolec wychodził krzywo z ramy.Narazie wszyscy zadowoleni .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-31162-0-96231000-1466617446_thumb.jpg

post-31162-0-39213800-1466617467_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Arku:)

 

Zyczenie klienta tzw .KLON

 

noga i łączenie,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-31162-0-35783800-1466619728_thumb.jpg

post-31162-0-73748200-1466619957_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzyjna fachowa robota, gratulacje -:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tam są moje wypociny, zrobione kilka lat temu, post, nr. 14, stelaż to lita stal 3x4cm, waga bez granitów, i gratów ok. 60 kg.

Za pięknie to nie wygląda, ale satysfakcja jest że to moje dzieło, i spełnia wymagania. Także samemu też można, tylko czy to wtedy jest "audiofilskie". -:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akiś czas temu postanowiłem dorobić robiąc stoliki.Pan TomBase pisał iż czeka na efekty mojej pracy.W prawdzie nie wiem ile osób z forum zaufało mi ale kilka poszło w świat .Ostatnio klient chciał by rama miała pół milimetrowe wypustki.Wyszło to tak..

 

Tutaj rama dość nietuzinkowa bo z jednym z najdroższych odcieni czarnego granitu.Wyszło tak

 

Cześć, Byłem ciekawy jak to Tobie wyjdzie i ...wyszło widzę bardzo dobrze. Gratulacje! Niech się ogarnę tylko z pomieszczeniem, to wrócimy do naszych rozmów :).

 

Co prawda nie widać na zdjęciach dokładnie szczegółów, ale i tak dosyć wyraźnie widać dbałość o detale. Jednym słowem, profesjonalna robota, a prawdziwi profesjonaliście to jak widać często amatorka - powinni się wiele nauczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.