Skocz do zawartości
IGNORED

listwa Sulek za 6000 plnów


dekoracja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nadal ciagniecie ten beznadziejny temat.ze wam sie chce tyle rozpisywac . Przeciez to mozna jednym zdaniem skwitowac a wy ciagniecie to bez końca.zeby jeszcze było nad czym sie tyle rozpisywac. ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie kierunkowość kabli ale tylko ekranowanych da się uzasadnić, tu na przykładzie kabli RCA:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przez analogię podobnie jest z kablami zasilającymi, w których jest ekran i przewód PE. Do tego dochodzi jeszcze walka z tzw. " pętlą masy"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z diodą to głupi pomysł!

 

Ups miałem nie pisać.

To nie żaden pomysł tylko porównanie co by było, gdyby kabel audio, sygnałowy był "kierunkowy" Poza tym pisałem wielokrotne, że prąd zmienny nie płynie w kablu jak woda w jednym kierunku tylko w obu zależnie od częstotliwości mamy okresowe zmiany, gdyby taki kabel był uprzywilejowany w jednym kierunku to przesłanie sygnału audio byłoby okupione gigantycznymi zniekształceniami, bo prąd chętniej płynąłby w jednym kierunku i skutek wiadomy, taka ładna sinusoida byłaby zniekształcona :)

 

Druga sprawa to wszystkim znany współczynnik DF (Damping Factor) Każdy głośnik ma określona bezwładność, kiedy cewka drga jeszcze po dostarczeniu sygnału poruszając się w polu magnetycznym indukuje się prąd, który trafia z powrotem do wzmacniacza i na impedancję wyjściowa dzięki temu drgania własne mogą być wygaszone im lepszy DF tym lepiej, wyobraź sobie teraz kabel "kierunkowy" w tym układzie:) Jaki sens miałaby walka o jak największy DF, skoro kabel "kierunkowy" skutecznie by go obniżał?

dynamac.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały OT. Wnętrze DACa Wile Rock dac. Czy to jest to o czym myślę?

Kurde to niezły wałek. Serduszko tego Wile Rock to chinol za 200zł Muse 4 x TDA1543.

Nawet mam takiego u siebie na stanie. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

szkoda tylko, że drugiego tematu facet mocniej nie rozwinął. Bo jakoś nie potrafię sobie wytłumaczyć tego zjawiska teorią pola magnetycznego, nawet używając teorii kwazicząstek. Niestety w tym jestem za cienki. Może ktoś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo, jest piąteczek. wesoło i tede. co myślicie o listwie Sułek za 6000, którą właśnie widziałem na hghfidelity.pl ?

tylko rzeczowe wpisy!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zależy co chcesz osiągnąć. Jeśli chcesz mieć po prostu listwę, ta akurat wpadła Ci w oko i masz wolnych 6k, to kupuj.

Czy sam bym to zrobił? Nie, nie kupiłbym tego produktu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło dac zamiast tej plastikowej listwy za 10zl w aluminiowym profilu za 50zl, dać fajny napis Sulek i nie było by tego tematu. Pomijam mimo to absurdalna cenę tego czegos,bo nawet jakby ta listwa wygladala jak sto milionów i tak bym na nią tyle nie wydał. A tak mamy totalna polewke i nie dziwie się, bo to zaykla kpina z ludzi i sam konstruktor nawet nic sobie z tego nie robi, a wręcz jest wmawiane ze taka jest najlepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie żądasz dowodów, ale pozostaniesz w domysłach....

:)))) To będzie klasyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło dać zamiast tej plastikowej listwy za 10zl w aluminiowym profilu za 50zl, dać fajny napis Sulek i nie było by tego tematu.

 

Z klawiatury mi to wyjąłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko, że drugiego tematu facet mocniej nie rozwinął. Bo jakoś nie potrafię sobie wytłumaczyć tego zjawiska teorią pola magnetycznego, nawet używając teorii kwazicząstek. Niestety w tym jestem za cienki. Może ktoś?

Teoretyzować można sobie zawsze tylko po co, skoro możemy już zmierzyć teoretyczną kierunkowość. Wystarczy wpiąć kabel zmierzyć amplitudę sygnału oscyloskopem, a potem wpiąć go odwrotnie i powtórzyć pomiar. Nie trzeba chyba dopowiadać, że takowy pomiar tego "zjawiska" nie potwierdza, jedynym zapewnieniem mającym potwierdzić rzekomą kierunkowość są liczne odsłuchy, oczywiście przeprowadzane w kręgach audiofilskich, bo ślepe odsłuchy mit też obalają:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie chcę wywoływać kolejnej kłótni. Traktuję tą wymianę zdań jako wymianę poglądów. Nie bronię ani nie neguję teorii kierunkowości kabli. To tak na wstępie, żeby oczyścić przedpole:-)

 

Nie sądzę, żeby dało się to zmierzyć oscyloskopem. Nawet nie wiemy co mielibyśmy zmierzyć Nadal dużą część zjawisk związanych z przebiegami elektrycznymi w sprzęcie audio nie jesteśmy w stanie zmierzyć. Nawet nie jesteśmy w stanie jednoznacznie określić ich definicję. Niech przykładem będzie próba określenia barwy dźwięku. Jak już kilka razy był cytowany ten portal to niech będzie i kolejny (zresztą uważam, że jako jedyny w Polsce próbuje przyblizyć także sprawy techniczne związane z audio i za to ma ogromny PLUS):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak takie coś zmierzyć na oscyloskopie? W ogóle jakimkolwiek przyrządem. Nawet nie mam pojęcia jaki fragment widma w analizie widmowej (bo chyba o takiej rozmawiamy?) miałby o tym mówić. A chyba nie mamy wątpliwości, że za barwę odpowiada także źródło i wzmacniacz?

Pozostaje nam kilka innych parametrów jak iluzja 3D, rozdzielczość itp. Jak je powiązać z wynikami uzyskanymi na oscyloskopie?

 

Dlatego, jeżeli na tym etapie wiedzy i metrologii traktujemy słuch jako narzędzie zawodne i ułomne, to pozostają nam rozważania czysto teoretyczne. Jeżeli facet pisze o teorii pola elektromagnetycznego to ok. Wiemy, że odrzuca wczesnoszkolny model zapieprzania z prędkością światła elektronów w przewodniku. Przechodzimy na pole elektromagnetyczne i wektory. I tutaj jest ok. Natomiast dalej, nie wiem. Bo tej pory raczej widziałem kable symetryczne w budowie i nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak zmiana kierunku przepływu prądu spowoduje zmianę pola i wektorów. Z chęcią przeczytałbym artykuły wymienione w tekście, ale niestety nic nie mogę znaleźć. Jakby komuś się udało, to poproszę o linka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, to co porusza głośniki to prąd zmienny, którego nośniki można obrazowo powiedzieć drgają z taką częstotliwością jaki sygnał zapodaje wzmacniacz (na tym etapie nie ma jeszcze dźwięku) prąd wzmacniacz - kolumna płynie w obie strony i sam ten fakt już wyklucza teorię kierunkowości. Ten sygnał sinusoidalny można zmierzyć i porównać jeszcze na tym etapie, to co Ty opisujesz jest już przetworzone na dźwięk przez przetwornik z jakim skutkiem i jak dokładnie, to już inna historia. No i zostają ślepe testy, dlaczego nikt nie potwierdził tego mitu jeszcze w takowym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno upraszczasz. Dźwięk powstaje bo płynie prąd i dlatego, że płynie taki a nie inny. Skomplikowane widmo niosące zapisanych wiele fal akustycznych porusza membranami głośnika. Jakie to widmo czy fala, tak będzie nam grał głośnik.

Jeżeli zmierzysz sygnał sinusoidalny na wejściu kabla i jego wyjściu to będziesz miał tylko obraz jednej sinusoidy, nawet nie jednego rzeczywistego dźwięku. Jaja zaczynają się pojawiać w momencie przesyłania całego sygnału elektrycznego niosącego informację akustyczną.

Trzeba zaznaczyć, że samo podłączenie obciążenia głośnika i jego zmienna obciążalność i charakter obciążenia w czasie i w zależności od pasma, spowoduje zmiany układu wzmacniacz-kabel-głośnik. Te zmiany będą dynamiczne i będą miał wpływ na sprzężenie zwrotne wzmacniacza. Więc taki pomiar też będzie utrudniony i będzie mówił nam tylko o części problemu.

 

W ślepe testy przestałem wierzyć dawno temu. Po paru zaskakujących publikacjach, wiem, że z tą metodą coś jest nie tak. W moim odczuciu ślepe testy poległy, gdy zawodowi muzycy nie byli w stanie rozróżnić skrzypiec Stradivariusa od skrzypiec wykonanych obecnie. Wtedy zacząłem się zastanawiać czy czasami ślepe testy nie mają więcej wspólnego z manipulacją aniżeli nauką. Psychologia też parę rzeczy wyjaśnia i przeszło mi:-)

 

Dzięki równoległemu wątkowi znalazłem taki link. Trzeba się wziąć za czytanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez osimar

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak troszkę z boku tematu ale jednak blisko.

 

Testy kabli hdmi.

:D

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Takie tam pierwsze lepsze testy.

 

Cudowne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qqrydza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to można kupić taki kabel?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno upraszczasz. Dźwięk powstaje bo płynie prąd i dlatego, że płynie taki a nie inny. Skomplikowane widmo niosące zapisanych wiele fal akustycznych porusza membranami głośnika. Jakie to widmo czy fala, tak będzie nam grał głośnik.

Jeżeli zmierzysz sygnał sinusoidalny na wejściu kabla i jego wyjściu to będziesz miał tylko obraz jednej sinusoidy, nawet nie jednego rzeczywistego dźwięku. Jaja zaczynają się pojawiać w momencie przesyłania całego sygnału elektrycznego niosącego informację akustyczną.

Trzeba zaznaczyć, że samo podłączenie obciążenia głośnika i jego zmienna obciążalność i charakter obciążenia w czasie i w zależności od pasma, spowoduje zmiany układu wzmacniacz-kabel-głośnik. Te zmiany będą dynamiczne i będą miał wpływ na sprzężenie zwrotne wzmacniacza. Więc taki pomiar też będzie utrudniony i będzie mówił nam tylko o części problemu.

 

Ogólnie to jest proste:) Niepotrzebnie sobie to komplikujesz. Gdyby kabel był kierunkowy, to i na pojedynczym sygnale powinny być widoczne odchyłki zależne od wpięcia, no chyba mi nie powiesz, jak jeden gość od płyt, że kabel robi to "wybiórczo" :)

 

W ślepe testy przestałem wierzyć dawno temu. Po paru zaskakujących publikacjach, wiem, że z tą metodą coś jest nie tak. W moim odczuciu ślepe testy poległy, gdy zawodowi muzycy nie byli w stanie rozróżnić skrzypiec Stradivariusa od skrzypiec wykonanych obecnie. Wtedy zacząłem się zastanawiać czy czasami ślepe testy nie mają więcej wspólnego z manipulacją aniżeli nauką. Psychologia też parę rzeczy wyjaśnia i przeszło mi:-)

 

Każdy sobie dopowie co tam chce dla mnie sprawa jest prosta jak drut:) Metoda obnaża niedoskonałość ludzi i tego jak poddają się łatwo manipulacji, np. taki test kabli, który odbył się jakiś czas temu przez to forum na odległość. Były przygotowane trzy kable, które miały się różnić środkiem, a zewnątrz miały niczego nie sugerować, kable dostał gość, który twierdził, że jego sugestia nie tyczy i miał wykazać, który kabel jest ze srebra, a które to miedź. Już w pierwszych godzinach miał faworyta słyszał zmiany jak na dłoni nawet je opisywał, ale później zaczął podejrzewać spisek, co by było gdyby kable miał jednakowe, czego nie można było wykluczyć:) Zaczął oczywiście kręcić, że jednak różnice są na granicy percepcji, że kable mogą być te same, a na końcu stwierdził że różnic nie ma, no i nie było bo kable dostał takie same :)) Nie był to klasyczny ślepy test, którego wynik na niekorzyść słyszący tłumaczą zawsze stresem napięciem itd. Gość mógł słuchać kabli sam w domowym zaciszu i tak długo jak chce.

 

Takie tam pierwsze lepsze testy.

 

Cudowne.

Koncertowo z ludzi robią idiotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ to nie ja komplikuję! To rzeczywistość jest skomplikowana i jeżeli chcemy ją poznać, to ona determinuje nasze działania. Ja zwróciłem uwagę tylko na drobną część zjawisk. Nawet nie wspomniałem o wpływie zasilacza! Twoja propozycja jest drogą na skróty i jako taka nie nadaje się do opisania zjawiska. Jakiekolwiek, a co dopiero tak skomplikowanego!

To, że w rzeczywistości pomiary wyglądają zupełnie inaczej aniżeli założenia teoretyczne pokazuje nam poniższy artykuł. Już go kiedyś wklejałem. W artykule nie są wyjaśnione przyczyny zjawisk, tylko pomiary i podana jest metodologia tych pomiarów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Możesz spróbować to ogarnąć, ale na pewno nie dasz rady, korzystając z Twojej sugestii ograniczenia się tylko analizy pojedynczej sinusoidy.

Czytałeś artykuł z tego linka co wstawiłem? Ja mam problemy z angielskim na tym poziomie, ale coś się klaruje.

 

 

 

Ślepe testy obnażają metody manipulacji! Ale jakiej i kogo? Bo tutaj odpowiedź nie jest taka prosta.

Jeżeli chodzi o test na forum, to tak, pamiętam go doskonale. Tylko zupełnie inaczej go interpretuję aniżeli Ty. To są dwa kolejne wpisy bińka84, kolegi który poddał się testowi. Pomiędzy tymi wpisami jest mnóstwo wpisów innych (dwie strony) wyśmiewające kolegę. Bumpalump, który przygotował kable, ani słowa nie pisnął w tym czasie, że są identyczne. Do końca utrzymywał, że są różne. Więc o jakiej wpadce tutaj mówimy? Wyraźnie jest napisane, że pierwsze wrażenie jakieś było i po dokładnej analizie wyszło tak jak wyszło. Nic pomiędzy. Ani słowa o kluczeniu czy prośby o podpowiedź. O jakiej wpadce w takim razie mówimy?

Poniżej te wpisy, wątek do prześledzenia jakby ktoś był zainteresowany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zmienialem na szybko i pewne roznice juz da sie wylapac ale potrzebuje wiecej czasu zeby dokladnie opisac jakie

 

słucham tych kabli ale naprawde ciezko jest wskazac roznice - jesli juz to minimalne w szczegołowości talerzy ale na granicy percepcji

sa dwie opcje autor bierze mnie pod wlos i oczekuje wskazania roznic w identycznych kablach lub roznice sa tak male ze nie slychac ich w moim systemie

jak porownuje i wlaczam na koniec swoje dotychczasowe kable to roznice sie pojawiaja wzgledem sluchanych

dam sobie jeszcze ze 2-3 porownawcze odsluchy i jak nie bedize roznic to pasuje z opisaniem roznic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja *****mozna tak jeszcze pisac i 100 stron, podobnie jak w watku platforma antywibracyjna lub podstawki, tak jak mowil parantulla, nic to nie wnosi. gosc prezentuje wielkie g***o podobnie jak wile ze swoimi przekladkami/produktami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i inne takie firmy. to jest po prostu smianie sie ludziom w twarz. zlapie jelenia, smiech. jaity podaj moze adresy tych jelonkow, co to kupily, to sie posmiejemy razem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ to nie ja komplikuję! To rzeczywistość jest skomplikowana i jeżeli chcemy ją poznać, to ona determinuje nasze działania. Ja zwróciłem uwagę tylko na drobną część zjawisk. Nawet nie wspomniałem o wpływie zasilacza! Twoja propozycja jest drogą na skróty i jako taka nie nadaje się do opisania zjawiska. Jakiekolwiek, a co dopiero tak skomplikowanego!

To, że w rzeczywistości pomiary wyglądają zupełnie inaczej aniżeli założenia teoretyczne pokazuje nam poniższy artykuł. Już go kiedyś wklejałem. W artykule nie są wyjaśnione przyczyny zjawisk, tylko pomiary i podana jest metodologia tych pomiarów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Możesz spróbować to ogarnąć, ale na pewno nie dasz rady, korzystając z Twojej sugestii ograniczenia się tylko analizy pojedynczej sinusoidy.

Czytałeś artykuł z tego linka co wstawiłem? Ja mam problemy z angielskim na tym poziomie, ale coś się klaruje.

Cóż za niekonsekwencja pisałeś, że pomiary niczego nie udowadniają odnoście kierunkowości kabli, a teraz pomiarami się zastawiasz odnośnie wpływu na sygnał:) tak samo mogę spytać o pomiary kabli sieciowych i wpływ na sygnał audio :)

 

Ślepe testy obnażają metody manipulacji! Ale jakiej i kogo? Bo tutaj odpowiedź nie jest taka prosta.

Jeżeli chodzi o test na forum, to tak, pamiętam go doskonale. Tylko zupełnie inaczej go interpretuję aniżeli Ty. To są dwa kolejne wpisy bińka84, kolegi który poddał się testowi. Pomiędzy tymi wpisami jest mnóstwo wpisów innych (dwie strony) wyśmiewające kolegę. Bumpalump, który przygotował kable, ani słowa nie pisnął w tym czasie, że są identyczne. Do końca utrzymywał, że są różne. Więc o jakiej wpadce tutaj mówimy? Wyraźnie jest napisane, że pierwsze wrażenie jakieś było i po dokładnej analizie wyszło tak jak wyszło. Nic pomiędzy. Ani słowa o kluczeniu czy prośby o podpowiedź. O jakiej wpadce w takim razie mówimy?

Poniżej te wpisy, wątek do prześledzenia jakby ktoś był zainteresowany

Nie pisnął ale kolega testujący wpadł na tą możliwość i szybko zaczął się wycofywać :)

 

Tu masz streszczenie przebiegu tego testu w moim poście

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak w watku platforma antywibracyjna lub podstawki, tak jak mowil parantulla, nic to nie wnosi.

A kto to jest ten parantula, jakiś recenzent, autorytet, audiofil?

Pytam serio z ciekawości, bo gdzieś widziałem jego avatar który nie wzbudza zaufania najmniejszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto to jest ten parantula, jakiś recenzent, autorytet, audiofil?

Pytam serio z ciekawości, bo gdzieś widziałem jego avatar który nie wzbudza zaufania najmniejszego.

a jakie to ma znaczenie dla ciebie? gdybym napisal jp 2, to bys uwierzyl?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez leon28

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie, po za ciekawością, żadnego, ale dla Ciebie najwyraźniej tak, skoro podpierasz się tym co on powiedział(!)

dlatego ponawiam pytanie czy to jakaś figura z branży audio, muzycznej, a może z branży figlów i figur różnorakich rodem z jego avatara?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie, po za ciekawością, żadnego, ale dla Ciebie najwyraźniej tak, skoro podpierasz się tym co on powiedział(!)

dlatego ponawiam pytanie czy to jakaś figura z branży audio, muzycznej, a może z branży figlów i figur różnorakich rodem z jego avatara?

 

czytajac to forum to ostatnio mozna odniesc wrazenie, ze okreslenia branza, albo audiofil sa hrmmmm bardzo pejoratywne. co do wymienianego kolegi, mam podobne zdanie jak on. wystarczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Wasze avatary wcale mnie to nie dziwi.

a ty jakis freud jestes? co cie ineresuje moj avatar? imho jest duzo ladniejszy niz twoj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego malikali

 

Masz fajny avatar, który przypomina dzieło - Tubular Bells, starasz się dowieść swojej racji w tym wątku. W porządku.

 

Zauważ, że jesteś osamotniony w swojej postawie. Więcej tu wpisów a la Leon, Parantulla, Bezlitosna Niusia i inni.

 

Stąd nie równaj w dół, byleby mieć poparcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego malikali

 

Masz fajny avatar, który przypomina dzieło - Tubular Bells, starasz się dowieść swojej racji w tym wątku. W porządku.

 

Zauważ, że jesteś osamotniony w swojej postawie. Więcej tu wpisów a la Leon, Parantulla, Bezlitosna Niusia i inni.

 

Stąd nie równaj w dół, byleby mieć poparcie.

czy twoje posty sluza wlasnie uzyskaniu jakiegos poparcia?

 

Facet w avatarze... nie podoba się.

Prawie goła baba... nie podoba się.

Audiofil...

teczowy audiofil,

 

mam nadzieje, ze nie pojde za to siedziec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż za niekonsekwencja pisałeś, że pomiary niczego nie udowadniają odnoście kierunkowości kabli, a teraz pomiarami się zastawiasz odnośnie wpływu na sygnał:) tak samo mogę spytać o pomiary kabli sieciowych i wpływ na sygnał audio :)

 

 

Nie pisnął ale kolega testujący wpadł na tą możliwość i szybko zaczął się wycofywać :)

 

Tu masz streszczenie przebiegu tego testu w moim poście

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dlaczego piszesz, że niekonsekwencja? Przecież napisałem, że nie potrafimy wszystkiego zmierzyć i to, że w niektórych przypadkach nawet nie wiemy jak zmierzyć i jak ten pomiar zinterpretować. Podany artykuł m.in. to potwierdza. To nie jest brak konsekwencji, ale świadomość z naszych ograniczeń. Przecież nie wiemy jakie czynniki spowodowały uzyskanie innego widma przy pomiarach widm różnych kabli w układzie wzmacniacz-kabel-głośnik. Wiemy, że są różne, że są zależne od obciążenia, zastosowanego kabla, że prążki są w kilku przypadkach różne o 8dB. Ale do interpretacji tych zjawisk musimy zaprząc teorię. Nawet nie wiadomo czy uzyskanie innego wyniku na prążku powiedzmy 80Hz (8dB) to działanie samego kabla czy sprzężenia zwrotnego czy siada nam zasilanie (pomiar przy mocy ok. 40W!!!). Może wszystko razem? Mamy wynik, ale nie wiemy dlaczego taki uzyskaliśmy. Nie widzę w tym braku konsekwencji a tylko potwierdzenie tego co napisałem.

 

Przeczytałem i uważam, że to jest Tylko Twoja interpretacja. Mój odbiór też jest tylko moją interpretacją tego zdarzenia. Każda interpretacja już w założeniu obarczona jest błędem. Pomimo tego, że zaczynamy od tych samych warunków brzegowych, to w zależności co chcemy dowieść, takich argumentów używamy pomiędzy warunkami brzegowymi a wynikiem. Doskonale widać to w przypadkach interpretacji przepisów jakie funduje nam ZUS i US.

Na moją obronę mogę tylko powiedzieć, że ja opisałem dwa wpisy i nie wymyślałem co kolega biniek84 mógł myśleć w tym czasie. Bo po prostu tego nie wiem. Nie byłem z nim, nie wiem jak przebiegał test. Dla mnie ważny jest wynik, a on mówi, że w pierwszym szybkim odruchu jakieś różnice słyszał (być może nawet trafił na inny fragment utworu, bo robił to na szybko. Ale tego nie wiem) na końcu, zgodnie z prawdą stwierdził, że kable są takie same i nie słyszy różnicy między tymi przygotowanymi przez Bumpalumpa, ale słyszy między nimi a swoim własnym. Tyle wiemy. Cała reszta to tylko nasze domysły i jako takie nie mają żadnej wartości poznawczej a tym bardziej opiniotwórczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to kolega ocenia kogoś po tym jaki ma avatar?

A kolega z natury taki wyrywny, pierwszy, niepytany do tablicy? Przecież ja do kolegi nic nie mam:)

Uprzejmie zapytałem leona28 o zasadność podpierania się czyjąś opinią, tym bardziej opinią wątpliwą, bo jak można opiniować coś, czego nie miało się u siebie w systemie.

Wobec powyższego, zadałem pytanie pomocnicze czy ten, nooo, jak mu tam, parantula, to jaki ekspert, recenzent, autorytet z branży, bo o takim jak dotąd nie słyszałem. Czy on popełnił jakieś wypracowania na temat platform? Jakie konkretnie platformy testował? Na jakim systemie?

Czy on miał jakieś platformy czy może jest z Platformy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.