Skocz do zawartości
IGNORED

Codzienność IV RP czyli pod butem i knutem Prezesa :)


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Długopis apelował aby 100-lecie niepodległości łączyło wszystkich Polaków. Tyle teoria. A oto praktyka:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy dla PiS w sejmikach wyglądają coraz lepiej. Im dłużej liczą tym lepiej. Może wziąć 5 województw co będzie jednak sporym sukcesem.

 

Bez lewicy jednak chyba nie da się wygrać z PiSowskim reżimem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frasyniuk jak zwykle celnie:

"Zdaniem Frasyniuka, Polacy nie głosowali "za" opozycją, ale przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu. Błędy, które popełnił lider PiS sprawiły, że obywatele poszli do urn. - Ale pokazali przy tym żółtą kartkę całej opozycji – Koalicji Obywatelskiej, SLD, Partii Razem - uznał były opozycjonista."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy dla PiS w sejmikach wyglądają coraz lepiej. Im dłużej liczą tym lepiej. Może wziąć 5 województw co będzie jednak sporym sukcesem.

 

Bez lewicy jednak chyba nie da się wygrać z PiSowskim reżimem.

 

No bardzo mnie dziwiły niedzielno poniedziałkowe deklaracje Koalicji. Te wybory zostaly przerżnięte,wzięto tylko duże miasta a to zaledwie 15 % elektoratu,czyli...nic. Stolica jest tradycyjnie wolnościowo-liberalna i nie pokazuje trendu a ten jest najważniejszy i jak widać z każdą godziną bardziej sprzyjający Pisowi..Nowoczesna stała się Platformą,co potwierdza publikacja Onetu,Pis zyskał bardzo dużo vs poprzednie wybory(Sejmiki) mimo glupiego gadania Struzika,że niech tam sobie a oni i tak bedą rządzić w 11 wojewodztwach. Tak gada marszałek jdnego z nich,w trakcie trwania wieczoru wyborczego. Nie do wiary. Nadal zadnych wniosków z kolejnej przegranej. Jeśli potwierdzi się trend,to Pis w wyborach paralamentarnych ma szanse zyskać 10% i jest pozamiatane a to wszystko w czasie ogłoszenia przez TSUE wyroku. Frasyniuk ma rację,jar tak samo. Schetyna to szkodnik,zmiana pokoleniowa jest konieczna a ponieważ nikt o tym w PO nie myśli,to będzie tylko gorzej.

 

Dziś jeszcze PKW chce podać wyniki i będą one zgodne z przewidywaniami Domnki Wielowyiejskiej,czyli klęska Koalcji i katastrofa PSL. Nawet w schetynowie(Dolnoślaskie) Koalicja przegrała...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS liczył na zdecydowanie więcej niż dostał, prognozy też miał lepsze.

Trzeba wzięć pod uwagę że dał ludziom chyba wszystko co mógł i obiecał wszystko co mógł. Ma radio i telewizję i Kościół.

I co? Zdobył wszystkiego 33%. Wygląda, że wiele więcej już nie zdobędzie.

 

Dlatego żeby wygrać z PiS trzeba zmobilizować nowych wyborców bo opozycja w obecnym kształcie tych swoich 25-30% też nie przeskoczy. O starych dziadkach z PO pisałem już 3 lata temu. Jeżeli w PO nie będzie zmiany pokoleniowej a lewica się nie połączy to PiS będzie rządził wiecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy dla PiS w sejmikach wyglądają coraz lepiej. Im dłużej liczą tym lepiej.

 

Czyżbyś chciał sugerować że jak uczył towarzysz Stalin "nieważne jak ludzie głosują - ważne kto liczy głosy"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu Jej Ekscelencja. Jutro dzień wolny. Zarządzam święto państwowe…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i PiS i KO mogą odtrąbić sukces i przyznać się do porażki.

Platforma w koalicji z .N nie zdobyła tylu głosów ile w poprzednich wyborach samorządowych, utraciła kilka sejmików, ale pokazała, że jest jedyną (niestety) realną siłą, która może zmierzyć się z PiS i poprawiła wynik z wyborów parlamentarnych. Największym problemem jest fakt, że po raz kolejny odpuściła tzw prowincję. Mam wrażenie, że prawie w ogóle nie prowadziła tam kampanii. Nawet bilbordy wstydu jeździły głównie w dużych miastach. Trochę reklam stacjonarnych było przy głównych drogach poza miastem. Ale jakiejś większej aktywności nie zauważyłem. To błąd, bo żeby przebić ten swój szklany sufit w postaci <30% muszą zadbać o tamten elektorat. Szukać nowego elektoratu. Gdyby pomyśleli i wiedzieli co chcą w przyszłości zrobić, poza atakowaniem PiS i postawili na europejskość, demokrację, gospodarkę mogliby przyciągnąć sporo ludzi. Tylko, że nie ze Schetyną. Ewidentnie potrzebna nowa twarz.

PiS - uruchomił tak potężne środki finansowe, medialne, manipulacyjne a nawet wręcz kłamstwa, że uzyskanie tylko 33% w skali kraju, czyli gorszego wyniku z wyborów parlamentarnych nie wróży dobrze na przyszłość. Pieniędzy w budżecie raczej będzie mniej aniżeli więcej. Kampanijne obietnice albo będą kosztowały majątek nie do udźwignięcia, albo zostaną porzucone, co zostanie odebrane jako obietnice bez pokrycia. Ani jedno ani drugie rozwiązanie nie jest dobre. Obecnie swoje ugrali, nominalnie wygrali wybory, powiększyli stan posiadania, ale przyszłość nie rysuje się szczęśliwie. Prymitywna propaganda nie działa, a trudno mi sobie wyobrazić inną, bardziej inteligentną w wykonaniu tych pracowników mediów, bo trudno ich nazwać dziennikarzami. Zdolności koalicyjne żadne, a twardy elektorat raczej wymusza bardziej radykalne działania. Działania odstraszające centrystów i lewicę. Nie wiem czy PiS nie znalazł się w niebezpiecznej pułapce, którą sam wygenerował.

 

Czas pokarze, ale 67% społeczeństwa, czyli jednak więcej aniżeli w wyborach parlamentarnych, pokazało, że z PiS-em niekoniecznie im po drodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najgorsze wybory samorządowe pod względem zmarnowanych głosów, tzn. oddanych na listy które osiągnęły najwyżej kilka procent poparcia i nie zdobyły mandatów. To powoduje że 33% PiS zamienia się w ponad 45% więc muszą wziąć swoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie PiS sromotnie przegrał - ostatnie miejsce w wyborach burmistrza i 4 z 21 mandatów w radzie miejskiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiałem jak to może być w Warszawie, w której przecież jest dużo "słoików" i jaki to będzie miało wpływ na wynik wyborów. Szczególnie, gdy lawinowo wzrosła liczba chętnych do głosowania.

Ale chyba jednak oni nie zagłosowali na PiS. Dlaczego? Bo to często ludzie, którzy wyrwali się z tych tzw. "mateczników" zapyziałej Polski, by walczyć o swoje życie. Inne życie. Tu pracują, ciężko, ale zarabiają i sami zaczynają decydować o sobie i swoim zyciu. Zapieprzają, ale mogą sobie nawet wyjechcć ze znajomymi na wycieczkę do USA czy innych krajów. O tym przedtem nie mieli, co marzyć. Niekiedy szczęściem było, że "tatuś" wrócił do domu trzeźwy..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS już wszystkich, których mógł obrazić w tych wyborach obraził. Ale przypomniało mu się (a bardziej prezesowi), że tak bardzo nie zmieszali z błotem przed samymi wyborami SLD. BIngo!!!

Oto słowa Kaczyńskiego. To łon!!!

Jarosław Kaczyński nie wyklucza, że po wyborach samorządowych Prawo i Sprawiedliwość nawiąże współpracę z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. – Od czasu istnienia PZPR minęło już prawie 30 lat. Tamte sprawy należą do historii, bardzo niedobrej historii, często jeszcze się odzywającej, ale jednak już historii – mówił prezes PiS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

SLD odżegnuje się na maksa, ale mnie bardziej interesuje, jak Kaczyński chce wytłumaczyć ten ruch swojemu elektoratowi.

PiS-owcy co Wy na to? Zaakceptujecie tą "czerwoną hołotę" w koalicji z Wami, czy dalej "raz sierpem, raz młotem...."?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez osimar

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skynek chyba się uchla a inni to nie wiem...

 

Ale to puszczanie oka do SLD trwa od dawna, patrz Pani Ogórek czy hasło o Oleksym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS-owcy co Wy na to? Zaakceptujecie tą "czerwoną hołotę" w koalicji z Wami, czy dalej "raz sierpem, raz młotem...."?

Przede wszystkim spora część wyborców PiS to osoby starsze. To dawni wyborcy PZPR, SDRP i SLD. Zestarzeli się, do kościółka zaczęli uczęszczać regularnie i oczywiście jako byłym komuchom współpraca z SLD im nie przeszkadza. Raz sierpem, raz młotem - tak krzyczą raczej wyborcy Kukiza, Wolności i narodowców. PiS jest dla nich za mało radykalny i to są głównie ludzie młodzi z zerową wiedzą historyczną. Nie bardzo wiedzą, co to Powstanie Warszawskie i kiedy było, choć dziary z Polską Walczącą na łydkach sobie robią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS w łaskawości swojej dał Suwerenowi dzień wolny 12 listopada. Trudno o bardziej idiotyczną decyzję. Firmy mają pozamawiane dostawy, spotkania biznesowe, konferencje. Handel ma jednak działać. Groch z kapustą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, by ustanowić Święto Szewskiego Poniedziałku dla wszystkich poniedziałków w roku.

 

Jeśli chodzi o wybory na prezydentów Wawy, rzeczywiście PiS dał sobie popalić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

post-644-0-68022400-1540376892_thumb.jpg

No !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS w łaskawości swojej dał Suwerenowi dzień wolny 12 listopada. Trudno o bardziej idiotyczną decyzję. Firmy mają pozamawiane dostawy, spotkania biznesowe, konferencje. Handel ma jednak działać. Groch z kapustą.

Firm i pracodawców kompletnie nie jest mi żal. Tak, jak im nie jest żal mnie, gdy po trzech latach dopominam się o podwyżkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firm i pracodawców kompletnie nie jest mi żal. Tak, jak im nie jest żal mnie, gdy po trzech latach dopominam się o podwyżkę.

To może trzeba zmienić pracę? Poza tym, to raczej bolszewicki argument. Ja pracuję na swoim (nikogo nie zatrudniam) i takie święto kosztuje mnie co najmniej 1000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Genesis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firm i pracodawców kompletnie nie jest mi żal. Tak, jak im nie jest żal mnie, gdy po trzech latach dopominam się o podwyżkę.

Oni i tak sobie to jakoś odbiorą, natomiast:

"Autorzy ustawy powołując się na rządowe symulacje liczą, że dodatkowy dzień wolny to koszt ok. 0,2 proc. PKB. W przeliczeniu więc na wartość nominalną daje to nieco ponad 3,96 mld zł.

- Stać nas, aby ten jeden dzień więcej poświęcić dla uczczenia tak ważnego dla Polaków święta. Pozwólmy ludziom poczuć podniosłość okrągłej rocznicy – nie daje za wygraną poseł."

 

Stać ich tyle stracić, tylko nie ze swoich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze tak może być. I to będzie znowu zasługą znowu naszej kochanej opozycji, która dotąd nic nie potrafiła zaproponować oprócz, walki z PiS. A jeśli nie stworzone zostanie wśród opozycji jakieś nowe rozdanie, to nie ma co liczyć na kolejną mobilizację społeczeństwa. Zresztą wybory samorządowe to są nieco specyficzne.

Póki co, to sprawdzili się sędziowie, ruchy obywatelskie, Owsiak i Kler więcej zdziałał niż opozycja.

Te dziadki muszą w końcu odejść. Jeśli PO nie pozbędzie się Schetyny i całej tej wieloletniej świty to polegnie.

 

otóż to. Schetyna w przemówieniu walnął że zbudowali skuteczny antyPIS. a coś poza tym....? smuta, panie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozj...ło mnie to święto. Cymański pytany po ch... to komu stwierdził, że w tym dniu rodziny mogą np. śpiewać pieśni patriotyczne. Piersi opadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dobre, jako podsumowanie "dobrej zmiany":

"Kandydat PiS na burmistrza Brzeszcz zajął ostatnie miejsce w wyborach samorządowych 2018. KW PiS nie wygrało też w wyborach do rady miasta. W Brzeszczach pierwsze polityczne szlify zdobywała była premier Beata Szydło. Tutaj też przez siedem lat pełniła funkcję burmistrza."

Więcej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo jest szastać nie swoimi pieniędzmi...

A oni sobie pobalują za nasze na eventach różnych patriotycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dobre, jako podsumowanie "dobrej zmiany":

"Kandydat PiS na burmistrza Brzeszcz zajął ostatnie miejsce w wyborach samorządowych 2018. KW PiS nie wygrało też w wyborach do rady miasta. W Brzeszczach pierwsze polityczne szlify zdobywała była premier Beata Szydło. Tutaj też przez siedem lat pełniła funkcję burmistrza."

Więcej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Po PiSowsku mówi się "burmiszcza".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo jest szastać nie swoimi pieniędzmi...

A oni sobie pobalują za nasze na eventach różnych patriotycznych.

Przecie im się należy !

 

Po PiSowsku mówi się "burmiszcza".

Czy wszędzie tak dzisiaj pisdzi? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.