Skocz do zawartości
IGNORED

Donald Trump Prezydentem USA - Trzymamy kciuki :)


Tommiashi
 Udostępnij

Czy Donald Trump powinien zostać prezydentem USA?  

165 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Donald Trump powinien zostać prezydentem USA?

    • TAK
      82
    • NIE
      83
  2. 2. Czy zdobycie fotela prezydenta USA przez Donalda Trumpa oczyści atmosferę na linii Rosja - USA?

    • TAK
      48
    • NIE
      117
  3. 3. Czy dzięki zwycięstwu Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA jest szansa na odtajnienie umowy TTIP?

    • TAK
      54
    • NIE
      111
  4. 4. Czy zwycięstwo DT w wyborach w USA zmieni coś w ich polityce bliskowschodniej ?

    • TAK
      100
    • NIE
      65
  5. 5. Ilu Generałów w P{entagonie pójdzie na emeryturę jak DT zostanie prezydentem USA?

    • 5
      75
    • 50
      55
    • 150
      35


Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna - już dłużej niż w Polsce. Od '92. Z drugiej strony myślę sobie, że jeżeli chodzi o czasy mojego dzieciństwa i dojrzewania, to faktycznie nie miałem powodów do zmartwień - i ja aż tak bardzo nie narzekam na system gierkowskiej utopii, chociaż jak wiadomo, to tylko była utopia. Ale trzeba powiedzieć, że Polacy podróżowali i zachowana została własność prywatna, a w takiej Czechosłowacji np. 'każdy bydynek' miał czerwoną gwiazdkę i młotek z sierpem, ale to pewnie za '68. Mieszkałem bardzo blisko granicy, więc w czasach gdzie się na dowód osobisty jeżdziło do Czechosłowacji korzystałem z tego i rowerem zasuwałem na knedle i parówki. Ruskie Niemcy, czyli NRD miały najbardziej przechlapane, ale towaru w bród. Normalnie złote czasy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, skynyrd napisał:

W Detroit głosował gość urodzony w 1823 roku

I bardzo dobrze. Nie dyskryminujmy umarłych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Chicago napisał:

system gierkowskiej utopii, chociaż jak wiadomo, to tylko była utopia

To wiadomo dopiero dziś. Wtedy tzw ZSRR był wieczny, po wsze czasy a my z nimi, związani serdecznym węzłem internacjonalistycznej przyjaźni. A lenin wiecznie żywy- i to nie był żart.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Zyzol napisał:

Dla Polski ma raczej trzeciorzędne znaczenie, czy kolejny raz USA będzie rządził szaleniec i oszust Trump czy poddawany zabiegom reanimacyjnym figurant Biden

Co do pani - Kamala Harris - już chyba nie tryśniesz takim optymizmem.

To właściwa spadkobierczyni.

Godzinę temu, Chicago napisał:

Za Wojtka Pinocheta wiadomo jak było - ciemno było

Przecież wywalali tych którzy chcieli na emigrację.

Kilometrowe ogony, kiedy nie wiadomo było czy da się coś kupić to było jeszcze gorsze - sprzed epoki generała.

57 minut temu, Chicago napisał:

w czasach gdzie się na dowód osobisty jeżdziło do Czechosłowacji korzystałem z tego i rowerem zasuwałem na knedle i parówki

Właśnie. Już w '75 ta utopia padała, przecież był konkretny powód Radomia, Ursusa i niezadowolenia z kwalifikacji komuny.

Dysonans poznawczy wtedy nasilił się a zima stulecia zwaliła ekipę.

Pińkowski i Kania tylko dlatego, że byli krótko nie byli w stanie opanować rozwoju wydarzeń w kraju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat dzisiejszy, a szczególnie Polska jest zupełnie inny niż to było za czasów komuny i podziału biegnącego wedłuch schematu USA -Rosja. 

Se newrati, nie ma co marzyć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Polacy się wszystkim martwią profilaktycznie - niedługo zaczną się martwić wyborami powszechnymi na Marsie i to będzie dopiero czad! 
Jeśli Mars będzie naszym strategicznym sojusznikiem, to bardzo możliwe, że i tamtejszymi wyborami zaczniemy się martwić
Zresztą czy w USA, państwie federacyjnym, prezydent ma tak duży wpływ na to, co dzieje się w poszczególnych stanach? W zakresie służby zdrowia zapewne tak, ale większość decyzji dotyczących przeciętnego obywatela podejmowanych jest na poziomie stanu. Właściwie najbardziej istotne działania POTUS podejmuje w zakresie polityki zagranicznej, więc paradoksalnie dla Polaków może mieć większe znaczenie, niż dla Amerykanów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trump przypomina mi pisowców 

Wije się jak glizda  żeby tylko nie uznać swojej porażki

Pisdzielce wszystko rzuciły na szalę  żeby tylko marionetka prezesa wygrała...

Cosik mi się widzi  ze jedynem krajem który z pisowcami będzie się przyjaźnił jest San Escobar 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Chicago napisał:

bełkotać

Słownik z telefonu mi niektóre wyrazy bezwiednie przekręca czasami.

Wolę coś z głosem i  towarzystwem na żywo niż przytupy umcyumcy, ale z nich też korzystam, bo jak się słucha w ruchu to poprawia i zdrowie i samopoczucie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Szyszkownik Kilkujadek napisał:

W zakresie służby zdrowia zapewne tak,

W Stanach szpitale są prywatne, a wiele z nich należy do kościoła. Oprócz oczywiście  tych kilku wyjątków, które powiedzmy należą do miasta i tam ludzie leczą się za ,darmo’. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, asterix1 napisał:

Pisdzielce wszystko rzuciły na szalę  żeby tylko marionetka prezesa wygrała...

A tzw opozycja przetrwała tylko dlatego, że jest covid. Dzięki przesunięciu terminu wyborów, dało się Kidawę zneutralizować i ukryć Schetynę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W Stanach szpitale są prywatne, a wiele z nich należy do kościoła. Oprócz oczywiście  tych kilku wyjątków, które powiedzmy należą do miasta i tam ludzie leczą się za ,darmo’. 
Tak, ale miałem na myśli Obama-Care itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, absinth3 napisał:

To wiadomo dopiero dziś. Wtedy tzw ZSRR był wieczny, po wsze czasy a my z nimi, związani serdecznym węzłem internacjonalistycznej przyjaźni. A lenin wiecznie żywy- i to nie był żart.

Wieczny to miał być raczej Rzym, tysiącletnia III Rzesza, a ZSRR tylko niezłomny przez setki lat. Z tą żywotnością Lenina też przesadzasz. Chodziło raczej o jego teorie. To i tak już historia, która powinna władców Polski czegoś nauczyć, ale jak patrzy się na stosunki polsko-amerykańskie, co do tych nauk mam poważne wątpliwości wątpliwości. Szczególnie, kiedy będąc realnie na Wschodzie opieramy się wyłącznie na zachodnim odbiorze świata.

Nawiązując do dzisiejszej wiedzy zastanawiam się także, też w kontekście obecnej pandemii, czy prawdą jest, że paracetamol teraz szkodzi, a aspiryna znowu pomaga.

Jakby to ująć. Może tak, że sztuka manipulacji jest ciągle żywa, a nauki też... ciągle upadają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, toptwenty napisał:

Sam jesteś alzheimer, kutasino.

Joe Biden 1973 został wybrany do Senatu Stanów Zjednoczonych i uzyskał reelekcję w latach 1978, 1984, 1990, 1996, 2002 i 2008. Był piątym najmłodszym senatorem w historii Stanów Zjednoczonych i najdłużej urzędującym senatorem z Delaware. W tym czasie przewodził Senackiej Komisji Relacji Zagranicznych i Senackiej Komisji ds. Sądownictwa. Dwukrotnie bezskutecznie kandydował w wyborach prezydenckich, rezygnując w trakcie prawyborów: w 1988 i w 2008. W 2008 został wybrany na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych u boku prezydenta Baracka Obamy i uzyskał reelekcję w 2012. Pełnił ten urząd od 2009 do 2017.

Słyszę, jak tupiesz platfusami, tu, tup.

Nie mówię o jakimś tam regionalnym kacyku, takich to było wielu - nie musisz z Wikipedii ładować tu zasług tego typa. Breżniew miał karierę naprawdę do pozazdroszczenia - Przywódca ZSRR (1964–1982), za tak długi okres można było się zestarzeć, a tu starzec gotowy (nietrzymanie moczu, alzheimer, demencja itp.) Taki duży i potężny kraj a do wyboru mają ,....  ech szkoda gadać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ArturR napisał:

nie musisz z Wikipedii ładować

A ty skąd ładowałeś kłamstwa na temat Bidena? 

Wiemy, że z Ambassady Rosyjsskiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Może jakiś program na tak ? Z kim po drodze ?

Wojtku, czy jest taki obowiązek bycie z kimś po drodze? Mierzi mnie głupota ludzka, nie mogę z tym się pogodzić, zamknąć oczy i iść z kimś po tej samej zbrodniczej drodze.

Wczoraj okazało się, że taki Prezydent Kosowa został oskarżony przez Trybunał w Haadze za zbrodnie przeciwko ludzkości - wiem, nazywasz to populizmem (czy POprawnie napisałem?). A zbrodniczy reżim bombardujący Serbie właśnie w tej sprawie otrzymał po kilku latach pokojową nagrodę Nobla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzydopedia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, toptwenty napisał:

A ty skąd ładowałeś kłamstwa na temat Bidena? 

Wiemy, że z Ambassady Rosyjsskiej.

Idioto, czy jak?

8 godzin temu, jello napisał:

Czy to ty w twoim awatarze?

Jesteś zainteresowany spotkaniem ze mną - słodziaku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Chicago napisał:

Od dawna - już dłużej niż w Polsce. Od '92. Z drugiej strony myślę sobie, że jeżeli chodzi o czasy mojego dzieciństwa i dojrzewania, to faktycznie nie miałem powodów do zmartwień - i ja aż tak bardzo nie narzekam na system gierkowskiej utopii, chociaż jak wiadomo, to tylko była utopia. Ale trzeba powiedzieć, że Polacy podróżowali i zachowana została własność prywatna, a w takiej Czechosłowacji np. 'każdy bydynek' miał czerwoną gwiazdkę i młotek z sierpem, ale to pewnie za '68. Mieszkałem bardzo blisko granicy, więc w czasach gdzie się na dowód osobisty jeżdziło do Czechosłowacji korzystałem z tego i rowerem zasuwałem na knedle i parówki. Ruskie Niemcy, czyli NRD miały najbardziej przechlapane, ale towaru w bród. Normalnie złote czasy ?

Jeśli chodzi o tabliczki na ulicach, to zawsze budziły one moje zdziwienie. Bo za PRL w dużym mieście na ulicy wisiały tabliczki sugerujące, że nazywa się ona ulicą Komarowa, a wszyscy nazywali ja Wołoską. Tak samo było w innym, tym razem małym mieście, gdzie na budynkach wisiały tabliczki z czasów II RP z nazwą ulicy Konstytucji 3 Maja, a listonosz dostarczał listy dla mieszkańców ulicy Lenina. 

 Wracając do Twojego wcześniejszego wpisu.

5 godzin temu, Chicago napisał:

Ale to dopiero od Gierka ponoć, bo za Bieruta było jak w tramwaju - połowa siedziała, połowa wisiała. Za Gomułki jak w autobusie - jeden kierował, wszyscy drżeli. Natomiast za moich czasów, czyli za Gierka, jak na Batorym - luksus, a rzygać się chciało. Za Wojtka Pinocheta wiadomo jak było - ciemno było.

Czasów stalinowskich nie pamiętam, ale roczniki statystyczne mówią, że jednak nie powieszono połowy Polaków. Za Gomułki też nie było tak, że wszyscy drżeli tak, że szyby w oknach pękały od rezonansów. Rozbudzenie konsumpcjonizmu w czasach Gierka zaowocowało faktycznie niestrawnością gospodarki, a Jaruzelski okazał się w kiepskim graczem. Mam przekonanie, że w tamtych warunkach obecne tzw. elity poradziłyby sobie jeszcze gorzej.

Różnica między tamtymi, a obecnymi latami jest taka, że kiedyś śmieszne były kawały tzw. polityczne, a teraz śmieszni są tzw. politycy. I to jest tragiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ArturR napisał:

jak?

 

21 minut temu, toptwenty napisał:

skąd ładowałeś kłamstwa na temat Bidena? 

 

Odpowiadaj, kutasino.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Adalbert95 napisał:

Napisałem już kiedyś, że uważam cię za głupiutkiego, zakompleksionego chłopaczka, który próbuje zaistnieć opowiadając takie jakieś ćwierć, góra półprawdy, jakieś hasełka powyciągane losowo z różnych półek, bez składu, ładu i związku. To się ni jak po prostu kupy nie trzyma, bo się trzymać nie może. Ot powiedzieć byle co, zawsze umiarkowanie kontrowersyjnie, i jak dwu czy trzech coś tam wyartykułuje, to się podłączyć, troszkę im pobasować, potem znaleźć innych i im też. Że to jedno z drugim sprzeczne, nie ważne. Raz zagrać nieudolnie abnegata, raz ideowca, raz na tak, raz na nie, ot byle coś nagryzmolić. Słabiutki jesteś w tej autokreacji - jak chcesz się czegoś nauczyć polecam wzorować się na naszym irlandzkim salowym, Jest w tym i dobry i co równie ważne wyrazisty i konsekwentny. Ty mu do pięt nie dorastasz i nigdy nie dorośniesz, ale się choć staraj, bo na dziś bida z nędzą.

PS. "Nie mieć absolutnie nic za uszami" znaczy coś  innego  niż  "nie mieć nic za uszami". Ale by to wiedzieć trzeba jednak tych parę książek przeczytać. Także, jak już przeczytasz to sobie wtedy będziemy mogli choć troszkę podyskutować o wariantywności wyrażeń idiomatycznych w języku polskim.

Dziękuję bardzo za pouczenie, rzeczywiście, masz racje - "tych parę książek przeczytać" muszę - te braki pozostały mi jeszcze  z dzieciństwa.

Szanuj czas i pieniądz
Zęby myj, zbieraj złom
Dobry bądź dla zwierząt

Noś garnitur w niedzielę
Nie rwij jabłek z nie swoich drzew
Bądź pokorny jak cielę....

 

Może odezwę się do Ciebie za kilka lat jak tego dokonam, bo na razie mam brak czasu, tyle w necie poradników i cudnych książek jak być bogatym i mądrym, że tylko w tym  jestem zanurzony po uszy. Twoje słuszne rady zostawiam na później, fajnie było poznać kogoś tak życzliwego i rozgarniętego jak Ty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, ArturR napisał:

Prezydent Kosowa został oskarżony

Kosowo jest albańskie!

Ale Serbia już mądrzeje, już wie z kim ma współpracować, więc jest szansa że niedługo Kosowo będzie jednak serbskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, toptwenty napisał:

 

 

Odpowiadaj, kutasino.

Jakie kłamstwa ładowałem na temat Bidena??? Poważnie?

kutasino? Czy chcesz może ze mną osobiście ten temat wyjaśnić - stary pierdzielu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Zyzol napisał:

Różnica między tamtymi, a obecnymi latami

To dwie absolutnie różne epoki. Zależność od ZSRR była prawie zupełna- w kluczowych sprawach pełna. Obecnie - jakby nie było, niepodległość mamy. Choć zdaje mi się, że to ostatnie lata, dekady tradycyjnie pojmowanych państw narodowych. Zresztą ten wynalazek- państwo narodowe- ma niewiele więcej jak sto lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, absinth3 napisał:

Zresztą ten wynalazek- państwo narodowe- ma niewiele więcej jak sto lat.

No - w przypadku Polski: już ponad 1000. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ArturR napisał:

Jakie kłamstwa ładowałem na temat Bidena?

Masz już alzheimera?

14 minut temu, ArturR napisał:

Czy chcesz może ze mną osobiście ten temat wyjaśnić

Właśnie to robię, kutasino. Kto Ci rękę zamachnie, ćwoku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, absinth3 napisał:

To dwie absolutnie różne epoki. Zależność od ZSRR była prawie zupełna- w kluczowych sprawach pełna. Obecnie - jakby nie było, niepodległość mamy.

Tak. Wówczas narzucono nam ograniczoną suwerenność na mocy postanowień z Jałty. Teraz mamy niby niepodległość, ale sami narzuciliśmy sobie rolę państwa zależnego od USA. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, il Dottore napisał:

No - w przypadku Polski: już ponad 1000

Nie zgodzę się- nawet w Dwudziestoleciu byliśmy zlepkiem różnych narodowości. Nie mówiąc o I RP czy państwach Piastów. Idea, że naród powinien wytworzyć państwo urodziła się gdzieś z końcem XIX w. Na Kongresie Wiedeńskim granice ustalano w każdy możliwy sposób z wyjątkiem kryterium narodowości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.