Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, J.Jerry napisał:

Nie ma za co...że nie znam od razu odpowiedzi?

Nie chodzi raczej o to, że jak się wyraża stanowisko to należało by włożyć trochę w wysiłku w rozpoznanie zagadnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie w amplitunerach kd mierzy się w miejscu odsłuchu poszczególne kolumny i ustawia różne parametry łącznie z korekcją górek i dołów, więc coś tam się robi z efektem działania modów.

6 minut temu, Zwykły Drut napisał:

Nie chodzi raczej o to, że jak się wyraża stanowisko to należało by włożyć trochę w wysiłku w rozpoznanie zagadnienia.

Akurat nie wiedziałem, że można wybrać kawałek pasma do korekcji, czego nie spotkałem w kd, dlatego podałem przykład kd jako podobnego rozwiązania, ale dziś i w kd mogą być podobne możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nie da się porównywać KD ze wzmacniaczem stereo. To inne zastosowania. 

Wiadomo, że w tym samym budżecie ampli zawsze przegra z dobrym zestawem stereo 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Słuchawku, zwane kiedyś samolotowymi, kosztowały przed dekadą pierdylion pieniędzy. Teraz od kilkuset złotych i cały "system" z baterią mieści się w "orzeszku" wkładanym do ucha... Jakość pracy również kasują te wcześniejsze rozwiązania. 

Byłbym ostrożny przy aktywnym  tłumieniu szumów z zewnątrz w zastosowaniach domowych (bo tu odsłuchy są zwykle dłuższe).

Czym innym jest fala odległa i ta podawana tuż przy uchu. Dla pilotów to konieczność, a konsumentowi może to spowodować szybszy ubytek słuchu.

(Piloci używają tego do mowy, a nie do muzyki).

Chyba sprawdzają bezpieczeństwo (w całym paśmie słyszalnym) przed dopuszczeniem produktu na rynek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
Dopisek

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, J.Jerry napisał:

Akurat nie wiedziałem, że można wybrać kawałek pasma do korekcji, czego nie spotkałem w kd, dlatego podałem przykład kd jako podobnego rozwiązania, ale dziś i w kd mogą być podobne możliwości.

Ja mam wrażenie, że mocno zdeklarowani przeciwnicy dsp  niewiele wiedzą o zagadnieniu, i że dyskusja jest bardziej ideologiczna niż merytoryczna. A to dość dziwne bo np. rozwiązania softwaerowe są dostępne na wyciągnięcie ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje inaczej.

Puszczamy sygnał przez DSP nr1 - coś tam on koryguje na 80%, puszczamy sygnał dalej na DSP nr2 i mamy dalsze 80% z tych 20 itd aż uzyskamy 99%...czyli teoretycznie jest to możliwe. Dlaczego więc stosując DSP nie uzyskujemy płaskiego pasma i całej reszty jak trzeba - ideału?

11 minut temu, Ajothe napisał:

Wiadomo, że w tym samym budżecie ampli zawsze przegra z dobrym zestawem stereo 😁

Tak wyszło w praktyce, co jakby stoi za tezą, że lepszy od DSP robiącego mnóstwo dobrych rzeczy jest brak DSP...naprawdę bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Ajothe napisał:

No tak, ale nie da się porównywać KD ze wzmacniaczem stereo. To inne zastosowania. 

Wzmacniacz to wzmacniacz, można stosować w różnych torach, wideo też. Wielokanałowy, taki od KD ma tą zaletę że do stereo jest z reguły nadmiarowy, to chyba zaleta 😉.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość wyprostowania całego pasma jak najbardziej....

W mojej ocenie efekt jednak jest nie dla mnie. Chyba że ktoś lubi takie brzmienie.....linearne 😁

Jak masz nadmiary basu na przykład to można sobie takim dsp pomóc, tego się nie robi na pałe suwakami w eq tylko za pomoca pomiarów i w tym cały sens....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Zwykły Drut napisał:

Ja mam wrażenie, że mocno zdeklarowani przeciwnicy dsp  niewiele wiedzą o zagadnieniu, i że dyskusja jest bardziej ideologiczna niż merytoryczna. A to dość dziwne bo np. rozwiązania softwaerowe są dostępne na wyciągnięcie ręki.

Wrażenia można mieć różne - nie mogę być przeciwnikiem DSP chociażby dlatego, że używam współczesnych realizacji z użyciem efektów DSP, cyfry.

Padły argumenty jak skuteczność - niepełna, algorytmy które nie są odwróceniem efektów akustyki, działaniem głośników i argument ostateczny DSP nie wyparło urządzeń bez DSP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lech36 napisał:

Wzmacniacz to wzmacniacz, można stosować w różnych torach, wideo też. Wielokanałowy, taki od KD ma tą zaletę że do stereo jest z reguły nadmiarowy, to chyba zaleta 😉.  

Jak miałbym hipotetycznie kupić nowy wzmacniacz do stereo za 5k to wybrałbym dwukanałowy, a nie wielokanałowe ampli. 

Już słyszałem Jak gra w stereo amplituner kd, który razem z kolumnami kosztował 12k i wolałem wówczas moje budżetowe stereo za 2k w używkach 😋 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, xetras napisał:

Byłbym ostrożny przy aktywnym  tłumieniu szumów z zewnątrz w zastosowaniach domowych (bo tu odsłuchy są zwykle dłuższe).

Po kolei. 

W samolocie możesz słuchać dłużej niż w domu 🙂

Nie ma znaczenia odległość zakłóceń. Takie słuchawki mierzą docierające hałasy na kilku mikrofonach umieszczonych na słuchawkach w odpowiednich miejscach. Mierzą również to co dzieje się w kanale słuchowym (w każdym razie za membraną od strony ucha). Odpowiednie algorytmy powodują redukcję hałasów za membraną. Tylko sygnał użyteczny. Ja nie stosuję wspomnianych orzeszków. W ogóle unikam dokanałowych i dousznych. Używam nagłownych, które leżą wygodnie i same z siebie nieźle izolują (zamknięte).

Co do odcięcia od otoczenia; mają opcję wycięcia niemal wszystkiego oprócz komunikatów słownych (chodzi o bezpieczeństwo). Daje to niesamowite efekty.

Co do bezpieczeństwa. Z załóżmy 90dB hałasu na ulicy do ucha za szczelnymi zamkniętymi słuchawkami nausznymi dociera już zdecydowanie mniej. I ta reszta jest kompensowana odpowiednim sygnałem. A skoro nic nie słychać to znaczy, że nie ma fali akustycznej...? Bo chyba domyślam się o co Ci mogło chodzić. Skoro silny hałas kompensujemy to musimy wytworzyć równie silny przeciw sygnał. Ale nic nie słyszymy to chyba nie ma ciśnienia... Zresztą jak wspomniałem zamknięte już same z siebie tworzą niezłą izolację. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ajothe napisał:

Już słyszałem Jak gra w stereo amplituner kd, który razem z kolumnami kosztował 12k i wolałem wówczas moje budżetowe stereo za 2k w używkach

Trzeba było go słuchać w trybie "pure audio". Tylko wejście i dwie końcówki mocy, bez żadnych stopni z korekcjami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Proszę wyprowadzić mnie z błędu: co można skorygować za pomocą DSP?

Odpowiedz jest prosta: faze i amplitude

A jak ktos chce to bardziej „naukowo“ to zmiany/korekcje w domenie czasowej i w domenie amplitudowej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Lech36 napisał:

Trzeba było go słuchać w trybie "pure audio". Tylko wejście i dwie końcówki mocy, bez żadnych stopni z korekcjami.

Tak też było słuchane....marantz sr 7005 + dali zensor 7. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Ajothe napisał:

Jest możliwość wyprostowania całego pasma jak najbardziej....

W mojej ocenie efekt jednak jest nie dla mnie. Chyba że ktoś lubi takie brzmienie.....linearne 😁

Dobre...po tym można poznać, że ktoś rzeczywiście sobie wyrównał pasmo....

Pewnie dlatego tak jest, że jednocześnie inne rzeczy się nie-ulepszyły...po co by nam były te nieporęczne mechaniczne korekcje.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, J.Jerry napisał:

Wrażenia można mieć różne - nie mogę być przeciwnikiem DSP chociażby dlatego, że używam współczesnych realizacji z użyciem efektów DSP, cyfry.

Padły argumenty jak skuteczność - niepełna, algorytmy które nie są odwróceniem efektów akustyki, działaniem głośników i argument ostateczny DSP nie wyparło urządzeń bez DSP.

Skuteczność jest taka przed i po... zaraz pojawią się opinie, że to degradacja, i że można osiągnąć to w tradycyjny sposób...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

02.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Co do bezpieczeństwa. Z załóżmy 90dB hałasu na ulicy do ucha za szczelnymi zamkniętymi słuchawkami nausznymi dociera już zdecydowanie mniej. I ta reszta jest kompensowana odpowiednim sygnałem. A skoro nic nie słychać to znaczy, że nie ma fali akustycznej...? Bo chyba domyślam się o co Ci mogło chodzić. Skoro silny hałas kompensujemy to musimy wytworzyć równie silny przeciw sygnał. Ale nic nie słyszymy to chyba nie ma ciśnienia... Zresztą jak wspomniałem zamknięte już same z siebie tworzą niezłą izolację. 

Tak, głównie tego, co podkreślilem obawiałem się.

Skoro też mikrofony między membraną przetwornika a bębenkiem ucha kontrolują, czy nie jest za głośno, to OK.

Nie wiedziałem o tych wewnątrz - wtedy tłumienie "przeciwszumem" nie męczy, bo do ucha dociera cisza (inaczej - wyciszony hałas otoczenia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, J.Jerry napisał:

Nie widzę linii prostej, dlaczego?

I to jest jakiś zarzut:). To może inaczej co widzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

13 minut temu, xajas napisał:


Odpowiedz jest prosta: faze i amplitude

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A jak ktos chce to bardziej „naukowo“ to zmiany/korekcje w domenie czasowej i w domenie amplitudowej

A jak łopatologicznie to głośność i opóźnienie - tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Ajothe napisał:

Tak też było słuchane....marantz sr 7005 + dali zensor 7. 

Miałem kiedyś jakieś Onkyo w domu (modelu nie pamiętam) i pamiętam że w trybie "pure audio" było naprawdę O.K. W innych trybach stereo było "pod psem", ale to już historia. To Onkyo miało na pokładzie bardzo fajne końcówki mocy i wysokie zasilanie. Trafo było większe niż we wzmacniaczu stereo o podobnej mocy. Same zalety, ale wygrał układ aktywny, Onkyo poszło na przedwczesną emeryturę 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Zwykły Drut napisał:

To może inaczej co widzisz?

Widzę dwa różniące się wykresy z jakiś wygładzaniem, zakres do 200Hz, SPL vs f, dolny wykres wygląda lepiej.

Niżej faza, też jest lepiej niżej.

Jeden wyraźny mod na 50Hz.

To jest dobry przykład - jeśli mówimy, że korekcja jest skuteczna, czyli algorytmy widzą wyraźnie charakterystykę i trafnie ją poprawiają, to mamy linię prostą. Jeśli efektywność algorytmów jest z mała, albo dokładność, albo po prostu nie da się tego poprawić, bo algorytmy działają w inny sposób niż mechanizm powstawania tych górek i dołów, to też nie będzie prostej linii.

Ja rozumuje w ten sposób - akustyka, charakterystyka sprzętu rozwaliła spójność muzyki, więc wykres tak wygląda, a DSP ma przywrócić wszystko jak powinno być. W sumie zakres basowy nie jest specjalnie wymagający, ale podobnie będzie z resztą pasma.

 

23 minuty temu, J.Jerry napisał:

Nie widzę linii prostej, dlaczego?

Pozostaje aktualne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Lech36 napisał:

Miałem kiedyś jakieś Onkyo w domu (modelu nie pamiętam) i pamiętam że w trybie "pure audio" było naprawdę O.K. W innych trybach stereo było "pod psem", ale to już historia. To Onkyo miało na pokładzie bardzo fajne końcówki mocy i wysokie zasilanie. Trafo było większe niż we wzmacniaczu stereo o podobnej mocy. Same zalety, ale wygrał układ aktywny, Onkyo poszło na przedwczesną emeryturę 😉

Może to było to słynne KD, co po wyjęciu zbędnych badziewi podbili cenę i sprzedawali jako Stereo? Klient nasz pan!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, J.Jerry napisał:

Widzę dwa różniące się wykresy z jakiś wygładzaniem, zakres do 200Hz, SPL vs f, dolny wykres wygląda lepiej.

Niżej faza, też jest lepiej niżej.

Jeden wyraźny mod na 50Hz.

To jest dobry przykład - jeśli mówimy, że korekcja jest skuteczna, czyli algorytmy widzą wyraźnie charakterystykę i trafnie ją poprawiają, to mamy linię prostą. Jeśli efektywność algorytmów jest z mała, albo dokładność, albo po prostu nie da się tego poprawić, bo algorytmy działają w inny sposób niż mechanizm powstawania tych górek i dołów, to też nie będzie prostej linii.

Ja rozumuje w ten sposób - akustyka, charakterystyka sprzętu rozwaliła spójność muzyki, więc wykres tak wygląda, a DSP ma przywrócić wszystko jak powinno być. W sumie zakres basowy nie jest specjalnie wymagający, ale podobnie będzie z resztą pasma.

 

Z grubsza tak, przy czy nie wiem co masz na myśli, że zakres basowy jest niewymagający bo jest zupełnie odwrotnie. Warto, też tych obrazków "posłuchać", bo to wiele zmienia w życiu i uzyskuje się zupełnie inną perspektywę...

P.S. Ewentualny wniosek, że coś tu jest mało dokładnie skorygowane uważam, że nie jest trafiony. Co do wyobrażenie o działaniu algorytmów to 1/2 implementacji filtracji pochodzi od nich a 1/2 z ręcznych wyborów.

Edit: uzupełnienie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zwykły Drut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, J.Jerry napisał:

To jest dobry przykład - jeśli mówimy, że korekcja jest skuteczna, czyli algorytmy widzą wyraźnie charakterystykę i trafnie ją poprawiają, to mamy linię prostą. Jeśli efektywność algorytmów jest z mała, albo dokładność...

Nic w tym odkrywczego. Ale skoro nie da sie idealnie, to lepiej mieć lepiej czy lepiej mieć gorzej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zwykły Drut napisał:

że zakres basowy jest niewymagający bo jest zupełnie odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) przykładowo tu jest opis z którego wynika, że zakres bębnów sięga daleko wyżej, więc korygujesz nisko, a resztę zostawiasz, prawie wszystko zostawiasz, co decyduje o brzmieniu. Korekta dołu jednak w jakiś sposób zaburza spójność bębnów, ale niewiele, bo wyżej jest wiele więcej istotnych informacji.

A teraz jak te informacje powyżej są istotne? Przypomnij sobie opisy wpływu na brzmienie kabli, gdzie było wypomniane o innym brzmieniu w niskim zakresie i jak się niektórzy dziwili jak to możliwe w tak niskim zakresie.

W ten sposób można dojść do wniosku, że takie minimalne różnice może dodać DSP i trochę zepsuć, gdyby działał w całym pasmie, a tu akurat nie było pełnego pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:


dokladnie tak

1.

Owszem, słuchowo może być [interpretowane jako] głośność i opóźnienie, tylko względem ....

Reszty, czyli choćby np. szumu.

Bez szumu odniesienia lub jakiegoś tła pomieszczenia to tylko: kody, napięcia, natężenia, częstości,...

Nie ma opcji, co jest bezwzględnie lepsze, bo to już wybór z dziedziny estetyki, czyli rodem z wyobrażonego ideału.

2.

@xajas

P r a w i e "dokładnie tak", bo ...

wypadałoby jeszcze wspomnieć o wielowymiarowej "barwie" brzmienia  - koniecznej do identyfikacji słuchem pozornego źródła  (względem innych) .

Nie bardzo jest mierzalna (jedynie może statystycznie i semantycznie).😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
Dopisek

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zwykły Drut napisał:

Skuteczność jest taka przed i po... zaraz pojawią się opinie, że to degradacja, i że można osiągnąć to w tradycyjny sposób...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

02.jpg

nie mam nic przeciwko temu ,ze ktoś stroi system wg własnych prawd i możliwości  bo osobiste zadowolenie jest jedynym kryterium ale można sie obejść bez dsp

 

obraz.thumb.png.0f046cb617b30242f40770bfebfd6a1b.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, J.Jerry napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) przykładowo tu jest opis z którego wynika, że zakres bębnów sięga daleko wyżej, więc korygujesz nisko, a resztę zostawiasz, prawie wszystko zostawiasz, co decyduje o brzmieniu. Korekta dołu jednak w jakiś sposób zaburza spójność bębnów, ale niewiele, bo wyżej jest wiele więcej istotnych informacji.

A teraz jak te informacje powyżej są istotne? Przypomnij sobie opisy wpływu na brzmienie kabli, gdzie było wypomniane o innym brzmieniu w niskim zakresie i jak się niektórzy dziwili jak to możliwe w tak niskim zakresie.

W ten sposób można dojść do wniosku, że takie minimalne różnice może dodać DSP i trochę zepsuć, gdyby działał w całym pasmie, a tu akurat nie było pełnego pasma.

Generalne jak wykonasz jakikolwiek ruch praktyczny i będziesz realnie wiedział co od czego zależy i jakie niesie konsekwencje to możemy wrócić do rozmowy. W innym przypadku to wg mnie nie ma sensu.

 

16 minut temu, slawek.xm napisał:

nie mam nic przeciwko temu ,ze ktoś stroi system wg własnych prawd i możliwości  bo osobiste zadowolenie jest jedynym kryterium ale można sie obejść bez dsp

 

Podobnie ja nie mam nic przeciwko temu, kto jaką drogą dochodzi do swoich rozwiązań i osobistego zadowolenia:-)  Byle na siłę nie zaginać rzeczywistości, bo argumentacja wtedy staje się mało poważna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zwykły Drut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.