Skocz do zawartości
IGNORED

Audiomatus - dyskusyjne zalecenie co do kabli sieciowych


barni

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie twierdzę ,że mam idealnie ponieważ nie ma czegoś takiego ..

Niemniej ten prymitywny wzmak z DSP zrobił z najniższą częstotliwością u mnie porządek .

Najniższa to taka poniżej 70 Hz ..i kończy się na 20...i mieści się w zakresie +- 5 dB w miejscu odsłuchu , czyli chyba przyzwoicie.

Czy jest super ...nie ..może być lepiej , ale i tak mam bas nieosiągalny dla większości .

Brakuje jeszcze lepszej odpowiedzi impulsowej ..co do zszycia to ja nie mam z tym problemu , połączenie jest nisko .

Dodatkowo mam możliwość skorygowania map basu w zależności od słuchanej muzyki .

Pokój mam jaki mam... część problemów rozwiązały Twoje i Avconowskie dyfuzory , a mam ich łącznie 24 sztuki czyli całkiem niemało ..do tego ..naturalna pułapka basowa czyli łóżko;))

Co do Artura to nie samym basem człowiek żyje ...więc nie ma co porównywać do Rafała .

Zresztą te plotkarze nie wiedzą jak gra teraz , bo jest po pomiarach i też zostało zaaplikowane DSP .

Ja jeszcze nie słuchałem więc się nie wypowiadam .

A Ty i tak słuchasz tylko chińskich kastratek;) więc bas Ci niepotrzebny ...

To jest takie gadanie ...przywieź te swoje Logany do mnie pokażę Tobie co to bas;D

Bez sensu , każdy gra jak może i umie..

Poprawiłeś scenę Rafalowi , bo bas to wiem , że był super...

Te dyfuzory nie działają na zakres 20Hz-70Hz więc można ich aplikować i 200 sztuk. Dokładnie tak samo jest z płatkami wełny avconu, dobre do docieplenia ściany nie korekcji niskich składowych. W temacie basu nie zrobiłeś nic więc dsp to był ratunek w rozpaczy :) Kupiłeś co chciałeś i wstawiłeś w przypadkowe miejsca, nie uczestniczyłem w opracowywaniu Twojej adaptacji i właściwym doborze ustroi.

Odnośnie Rafała to życzę Wszystkim choćby 30% tego dźwięku, który jest u niego obecnie. Scena? Jest taka jak na nagraniu czyli prawdziwa, ściany nie istnieją a artysta jest wśród nas. Jak ktoś ma lepszą w 18m2 to chętnie przyjadę na lekcję audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Te dyfuzory nie działają na zakres 20Hz-70Hz więc można ich aplikować i 200 sztuk. Dokładnie tak samo jest z płatkami wełny avconu, dobre do docieplenia ściany nie korekcji niskich składowych. W temacie basu nie zrobiłeś nic więc dsp to był ratunek w rozpaczy :) Kupiłeś co chciałeś i wstawiłeś w przypadkowe miejsca, nie uczestniczyłem w opracowywaniu Twojej adaptacji i właściwym doborze ustroi.

Odnośnie Rafała to życzę Wszystkim choćby 30% tego dźwięku, który jest u niego obecnie. Scena? Jest taka jak na nagraniu czyli prawdziwa, ściany nie istnieją a artysta jest wśród nas. Jak ktoś ma lepszą w 18m2 to chętnie przyjadę na lekcję audio.

Czy Ty masz mnie za kompletnego matoła ?;))

Przecież wiem gdzie działają dyfuzory i w jaki sposób ....przecież piszę wyraźnie ..DSP na bas ..reszta dyfuzory.

Z tym 30 % u Rafała to sobie jaja robisz , prawda?

Ściany nie istnieją ...zrobię jak Ty ..buahahahaha!!!!

Nie wiem kto ma lepsze 18 metrów ...ja mam taką garderobę ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty masz mnie za kompletnego matoła ?;))

Przecież wiem gdzie działają dyfuzory i w jaki sposób ....przecież piszę wyraźnie ..DSP na bas ..reszta dyfuzory.

Z tym 30 % u Rafała to sobie jaja robisz , prawda?

Ściany nie istnieją ...zrobię jak Ty ..buahahahaha!!!!

Przyjedź, posłuchaj a będziesz miał minę jak Twój koala ze zdjęcia :) Jest jeden warunek, nie będziemy słuchać śmieci z koszyka przy kasie w MM (sklep dla idiotów).

 

Szymon , wybacz jak Ty usłyszysz brak spójności pomiędzy 30 a 35 Hz...u mnie było podbicie na 35 Hz 9 dB i dołek 6 na 30 Hz ..i jak to rozwiążesz ustrojami ? He...

W czym tu widzisz problem? Rezonatory można stroić na dowolne składowe.

Jaki zakres przetwarzasz przez wzmak D klasowy a jaki przez SET-42? Czy filtrujesz SETa od dołu? Czy Twoim zdaniem możliwe jest popsucie góry pasma niewłaściwym głośnikiem basowym czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Przyjedź, posłuchaj a będziesz miał minę jak Twój koala ze zdjęcia :) Jest jeden warunek, nie będziemy słuchać śmieci z koszyka przy kasie w MM.

Ja już dawno mam taką minę , jak czytam tutaj;)))

U Ciebie wierzę , że z dipoli i Loganów jest brak ścian , ale w małym pomieszczeniu z takimi głośnikami to wybacz...zamilknę już .

Co to jest MM ? Taka chu...wa wkładka phono;))

Ja leniwy jestem i nawet w Krakowie nie chce mi się specjalnie jeździć ..chyba , że na jakiś koncert .

Coma gra niebawem z nowym materiałem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno mam taką minę , jak czytam tutaj;)))

U Ciebie wierzę , że z dipoli i Loganów jest brak ścian , ale w małym pomieszczeniu z takimi głośnikami to wybacz...zamilknę już .

Co to jest MM ? Taka chu...wa wkładka phono;))

Ja leniwy jestem i nawet w Krakowie nie chce mi się specjalnie jeździć ..chyba , że na jakiś koncert .

Coma gra niebawem z nowym materiałem ..

Czasem warto ruszyć 4 litery. Temat, o którym rozmawiamy wymaga bardzo długiego i dogłębnego omówienia. Widzę, że jest nad czym pracować. Daj się przekonać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Przyjedź, posłuchaj a będziesz miał minę jak Twój koala ze zdjęcia :) Jest jeden warunek, nie będziemy słuchać śmieci z koszyka przy kasie w MM (sklep dla idiotów).

 

W czym tu widzisz problem? Rezonatory można stroić na dowolne składowe.

Jaki zakres przetwarzasz przez wzmak D klasowy a jaki przez SET-42? Czy filtrujesz SETa od dołu? Czy Twoim zdaniem możliwe jest popsucie góry pasma niewłaściwym głośnikiem basowym czy nie?

Pewnie ...jaki duży jest rezonator dla częstotliwości 25-35 Hz...jak wydobędziesz się z dołka 30 Hz ?

Ile zajmie miejsca , ile będzie kosztować ...?

Po cholerę mam filtrować SET skoro z jego pre sygnał na bas trafia do DSP ?

Mam wyjście pre w Amplifonie ..zdziwiony ;) Andrew mi zrobił .

A Ty wiesz jaki niski bas ma wpływ na scenę i górę pasma ...Szymek ..plis...ja już przedszkole audio skończyłem ...

Wiesz jaka byłaby scena gdybyś miał te 25hz ?

Tylko nie pisz , że nie ma ich w nagraniach ...wyższe harmoniczne są..

 

Czasem warto ruszyć 4 litery. Temat, o którym rozmawiamy wymaga bardzo długiego i dogłębnego omówienia. Widzę, że jest nad czym pracować. Daj się przekonać :)

Jak dasz posłuchać u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim Audiofilu we Wrocławiu odtwarzacz cd zagrał lepiej niż gramofon.

Byłem w niedzielę po południu i według mnie lepiej zagrał gramofon :)

 

A jaki gramiak , z jaką wkładką , jakie phono

 

Bauer Audio DPS 3, prawdopodobnie z firmowym ramieniem i wkładką MC - BENZ RUBY Z. Przedwzmacniach był Ypsilon VPS-100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Byłem w niedzielę po południu i według mnie lepiej zagrał gramofon :)

 

 

 

Bauer Audio DPS 3, prawdopodobnie z firmowym ramieniem i wkładką MC - BENZ RUBY Z. Przedwzmacniach był Ypsilon VPS-100

Ha, ha ...no właśnie ..tak to wygląda .

Jak ktoś nasłucha się analogu to każde CD " drapie" po uchu ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bauer Audio DPS 3

 

No to wszystko jasne..

Gramofon nie był reprezentowany, nawet nie gramofonik, co najwyżej gramofoniczek.

 

I tak zawsze kończy się dyskusja, po prostu brak jest jakiegoś rodzaju wyczucia sytuacyjnego, że jednak dobrze jest dać choć pozór równych szans..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

No to wszystko jasne..

Gramofon nie był reprezentowany, nawet nie gramofonik, co najwyżej gramofoniczek.

 

I tak zawsze kończy się dyskusja, po prostu brak jest jakiegoś rodzaju wyczucia sytuacyjnego, że jednak dobrze jest dać choć pozór równych szans..

Gramofon za 25 tys w porównaniu do CD za 150 tys....fantastyka naukowa..

SME 30 , Kuzma Reference i jakiś tani DechDAS ...i co byłoby wtedy???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon za 25 tys w porównaniu do CD za 150 tys

 

Tak, pozytywne jest w tym, że wszyscy słuchacze posiadają uprawnienia do uzasadnienia wrażeń, nie dziwię się że znalazł się ktoś, kto bardziej docenił dzielone CD z transformatorami, oraz, że jednak znalazł się ktoś, kto pomimo wszystko wyczuł, że są elementy w dźwięku z CD nie do przeskoczenia nigdy, bynajmniej nie w standardach rynkowych, nawet bardzo wysokich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej wydaje mi się, że zestaw audio powinien wyglądać np tak:

 

64e2dcb27aca7024655361fa6d57d9d1.jpg

 

No może jeszcze jakiś magnetofon do tego (aby przenieść na to płyty CD) .

A w głośnikach pierwszy rząd i duże papierzaki na basie.

 

Nareszcie ktoś to napisał. Postęp jest iluzoryczny i w gruncie rzeczy polega na marketingu.

Muszę tylko podkreślić, że nie jestem zwolennikiem tzw. sprzętu vintage, tak ostatnio modnego (np. jakieś tam sansui przywiezione z wystawek z Niemiec itd.)

 

A jak o magnetofon chodzi, to nic nie zastąpi porządnego szpulaka, choć i kasetowce mają swój urok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktoś to napisał. Postęp jest iluzoryczny i w gruncie rzeczy polega na marketingu.

 

Przecież ja powtarzam od zawsze : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beczka się rozpękła ..normalnie od tych głupot voodoo...i braku poczucia humoru niektórych .

Szkoda fajna była i bezpieczna :)

Man nadzieję że wiesz o tym że koala jest cały czas na bani ?

Zresztą bania , beczka jeden czort ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ypsilon, wydaje się że technologicznie wyprawił się po dźwięk właśnie sporo zbliżony do tzw analogowego, konstrukcja wyraźnie na to wskazuje, to prawdopodobny powód omyłki w percepcji.

 

Technice gramofonowej bardzo trudno być jeszcze bardziej analogową, aby odróżnienie i klasyfikacja były jednoznaczne, potrzebny jest więc czysty tor, oraz słuchacz, który rozumie czego może spodziewać się po każdej z technik.

 

Vinyl może ulec CD, ale może też zdeklasować to medium, kwestia powzięcia potrzebnych narzędzi ku temu.

 

Jest interesujące, że postęp w CD zbliża go do vinylu, a tu z kolei wzrost jakości, powoduje, że zacierają się różnice w stosunku do CD, właściwy rozjazd najbardziej wartościowych właściwości zaczyna się dopiero przy podejściu bezkompromisowym do obu technik, wtedy kończą się podobieństwa, CD wykazuje brak krańcowej rozdzielczości oraz drobin niuansów spowodowany próbkowaniem, analog ma problemy z pewnego rodzaju liniowością kolejnych planów, co jest oczywiste gdyż kontakt mechaniczny jest niedoskonały.

Słuchu jednak nie da się oszukać, z CD po prostu czegoś brakuje.

 

 

Osobiście bardzo lubię format CD, nośniki nie są drogie, można bawić się ich zawartością przy pomocy komputera i programów.

Jaki jest Twój pogląd na tłoczenie vinyli z rejestracji cyfrowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój pogląd

 

Aby ocenić nowe wydania, musiałbym posiadać ich szersze spectrum, mam tylko kilka takich płyt, ich mocną stroną jest to że są nowe, lepiej brzmią od zwykłego wydania na CD, w CD problemem jest servo i układ z laserem, obrotnica jest tu i tu, wpływ bardzo podobny na dźwięk, jednak servo jest na układach scalonych i to kończy dylemat, CD przegra porównanie.

CD specjalnie przygotowane, może zagrać bardzo dobrze /JVC / , nie jest sensowne tonięcie w dyskusjach czy lepiej od LP, skłaniam się że jednak nie, moja wrogość do układów scalonych zawsze przeważa na niekorzyść systemów pracujących w oparciu o nie, jednak jeśli w extremalnej sytuacji rozwinięcia sprzętowego, ktoś by powiedział że super nośnik CD prezentuje się bardzo dobrze, to nie upierałbym się przy przeciwnym zdaniu, zapewne występowałoby zjawisko typowe w hi end - zamiany parametrów, jedne byłby bardziej korzystne inne mniej, jednak działoby się to na tak wysokim ogólnym poziomie, że dyskusja w rodzaju rozbierania włosa, byłaby niepoważna.

 

Lubię dźwięk z dobrze przygotowanej płyty CD /JVC/, można za pomocą komputera i programów czynić z nią cuda..

 

tłoczenie vinyli

 

Tłocząc vinyl, omija się servo i optykę, w zamian za proces elektromechaniczny oparty o kontakt fizyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice będą zależeć m in od sprzętu reprodukującego treść, będą one mogły być większe niż różnice wynikłe z różnych formatów.

 

Kiedy istniałaby sytuacja w miarę porównywalna, surowe CD zagra bardziej sucho, to właśnie wpływ servo i lasera, jednak wypełnienie sceny będzie liniowe i równe.

Odpowiedzi impulsowe z CD będą bardziej zcałkowane, mniej nagłe, powolniejsze od LP, to wpływ kondensatorów elektrolitycznych o znacznych pojemnościach użytych do filtracji napięcia zasilającego procesory, ukł scalone, etc.

Swoją rolę odegrają też zakłócenia typowe dla elektroniki.

 

Doświadczony audiofil powinien znać na pamięć wszelkie możliwe wyróżniki techniki CD vs LP, jeśli chodzi o nowe realizacje oczywiście daje się zauważyć znacznie wyraźniej podobieństwa, niż w sytuacji konfrontacji starego wydania LP z pozycją zdygitalizowaną na nośniku CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwięk z dobrze przygotowanej płyty CD /JVC/

Chodzi zapewne o JVC/Taiyo Yuden (TY robi nośnik, JVC label)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne teorie co po niektórzy tu wygłaszają . Przypomnę tylko , że fala odbita od przeszkody zmienia częstotliwość i dołki w węzłach też można korygować tylko trzeba wiedzieć jak. Przy filtrach 1/60 oktawy i korekcji każdego kanału osobno , można w domenie cyfrowej robić cuda. Naprawdę urządzenia studyjne poszły daleko do przodu.

 

Śmiem nawet twierdzić , że dobrze przeprowadzonej korekcji w ślepym teście mało kto usłyszy.

Druga sprawa, że nie każdy lubi równo i to już kwestia gustu .

 

Po mimo w miarę dobrej akustyki +/- 4db 17khz-50hz mam nawet vinyl podłączony pod dsp , odchodząc od toru w pełni lampowego.

 

to do poprzednich postów o dsp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Szkoda fajna była i bezpieczna :)

Man nadzieję że wiesz o tym że koala jest cały czas na bani ?

Zresztą bania , beczka jeden czort ...

Ja jestem wesoły koala na bani ;)))

 

Dziwne teorie co po niektórzy tu wygłaszają . Przypomnę tylko , że fala odbita od przeszkody zmienia częstotliwość i dołki w węzłach też można korygować tylko trzeba wiedzieć jak. Przy filtrach 1/60 oktawy i korekcji każdego kanału osobno , można w domenie cyfrowej robić cuda. Naprawdę urządzenia studyjne poszły daleko do przodu.

 

Śmiem nawet twierdzić , że dobrze przeprowadzonej korekcji w ślepym teście mało kto usłyszy.

Druga sprawa, że nie każdy lubi równo i to już kwestia gustu .

 

Po mimo w miarę dobrej akustyki +/- 4db 17khz-50hz mam nawet vinyl podłączony pod dsp , odchodząc od toru w pełni lampowego.

 

to do poprzednich postów o dsp

A na czym grasz?

Audio to przecież głownie akustyka , a akustyka to fizyka ...

Sam gram na lampach , ale słyszę co robi DSP ...

Wyśmiewać nowe rozwiązania to tak jak, upierać się , że najlepiej chodzić na wycieczki ze starą mapą jak jest GPS...

Oczywiście ,że trzeba umieć z niego korzystać ...mapa jest łatwiejsza w obsłudze ;))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diogenes dzięki za pw, jak znajdę chwilę to odpowiem.

 

Mało kto wie, że Nagra to firma słynnego rodaka Stefana Kudelskiego. Wygląda bardzo ciekawie przy olbrzymiej GMce. To bardzo udane urządzenie w swojej klasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPS3 35tys + wkładka +pre. 70tys = około 120tys.

@Jacek. słusznie prawi, niestety sporo drożej niż 25tys.

 

Faktem jest, że CD+DAC Ypsilon pokazał się z bardzo dobrej strony, chociaż to niestety bardzo droga strona. Szkoda, że nie pokazali również jak gra CD samodzielnie. Grali tylko przez DAC-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak jest edukacji, audiofile są tumanieni, nie posiadają świadomości jak może zagrać dobry vinyl czy magnetofon, ciekawe że w tzw sieci są ripy vinyli w tzw gęstych formatach i doskonale brzmią, sam wypaliłem płytę w DVD Audio z takiego pliku, porównana z typowym nośnikiem CD, wygrywa, kiedy odtwarzamy na porównywalnym sprzęcie, dopiero wydanie z KKW jest jakimś konkurentem, czy może być oceniane jako lepsze, w zależności od indywidualnego gustu.

 

W potocznym języku CD wykazuje "cięcie góry" i "zaszumienie", dźwięk wydaje się jakby był "zgnieciony", DVD Audio za to prezentuje głębie, oddech, swobodę i blask, nad którym nie sposób przejść do porządku dziennego bez uznania tego formatu za dobry.

 

Vinyl więc gra, nie tylko bezpośrednio z obrotnicy i wkładki/pre, lecz i po przejściu przez internet, komputer i format cyfrowej archiwizacji o dobrych właściwościach.

 

Każdy powinien to wiedzieć.

 

 

Każdy może powinien ale na tym forum to kilka osób na tyle kuma w audio zeby to wiedzież, reszta patrzy ze swojego punktu widzenia, to co am uwaza za najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz Pan , że i serwery grają....hmm

 

A jaki dysk twardy polecasz do muzyki klasycznej ?

 

Chyba troszeczkę cię poniosło ;P

 

Ta wiedza objawiona to właśnie jest technika studyjna , gdzie 32 czy 64 bity to normalka , żadne czary mary.

 

Tak trzeba stworzyć szkółkę dla audiofili. :)

 

Jedynym hamulcowym, który jak grawitacja ściąga ludzi do sklepów i wypisywania elaboratów na temat rzeczy, który w rękach nawet nie mieli jest po prostu snobizm. Kasa wyznacza przynależność do odpowiedniej kasty, a każdy kto nie płynie z nurtem , uchodzi za durnia. Dla tego ta społeczność jest tak odporna na wiedzę. Poczucie przynależności do pewnej szczególnej grupy ludzi, która z racji szczególnego słuchu powinna używać urządzeń specjalnych skłania do czytania tzw. prasy branżowej.

Właśnie na potrzeby "specjalnych klientów" powstał specjalny język jakim raczą nas kwieciście gazetki. Gdzie lansuje się religie marek i wyznacza nurty.

Także w kółko macieju , jak coś nie jest dla mnie to nie kupuje, a jak jest reklama w piśmie branżowym - to znaczy dla mnie.

 

Niektórzy uważają gniazda xlr , s/pdif za typowo audiofilskie.

 

Nie chodzi mi, aby kogoś obrazić i wojny nie szukam. Tak po prostu to widzę ,a zakładka nie ma nic do tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.