Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny życia


karpusx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytajcie Panowie optymiści powyższy post Szymona.

Ja też chętnie skorzystam z usług mistrza-stolarza, który zrobi kopię Sonusów czy jak chce Zibi kopie Kharmy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon to wiadome, że polakierować całość w czarnym fortepianie jest mega trudne i mało kto potrafi takie coś zrobić.

Dla tego S16Hz robi kolumny w macie po co się szarpać na 15 warstw lakieru bo i tak lepiej nie zagra.

 

Babatular

Już powiedziałem, że nie interesują mnie identyczne kopie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie Panowie optymiści powyższy post Szymona.

Ja też chętnie skorzystam z usług mistrza-stolarza, który zrobi kopię Sonusów czy jak chce Zibi kopie Kharmy :)

 

Nie znajdziesz.

Tak jak pisałem, to nie tylko drewno.

I musiałbyś mieć takie oryginały, żeby stolarz mógł zobaczyć jak to jest zrobione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piękny Stefan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ponownie nie obiektywnie porównujesz, ponieważ poddajesz ocenie jedne z pierwszych wyrobów Roberta z obecną produkcją S16Hz. W tamtym czasie pisałeś peany na temat ich wykonania i chciałeś je wystawiać na AVS. Jak wygląda lakier w Evo, czy też jest "pomarańcza". A czy front z litego drewna też da się porównać do forniru?

I to jest sedno problemu. Kolumny wyglądające ładnie na pierwszy rzut oka przez kilka miesięcy a produkt trwały i prezentujący swe walory przez długie lata to wielka różnica. Jak zachowają się elementy z litego drewna po kilku, kilkunastu latach tego nie wiemy. Produkt jest zbyt świeży. Wszyscy, którzy mają kontakt z profesjonalną obróbką drewna wiedzą jakie to niesie problemy. Sonus Fabery miały być prezentowane w pokoju DIY bo takie mają wykonanie. Nigdy nie pretendowały do miana najlepszych kolumn fabrycznych, zarówno ja jak i Robert byliśmy świadomi ich niedoróbek.

Nie wiem jak wygląda lakier na pojedynczych elementach w Evo, jak producent zapragnie je zaprezentować lub zapoznać się z moją opinią to chętnie ją wyrażę. Wiem natomiast, że ich budowa ma na celu ominięcie najtrudniejszych technik w wykonaniu obudów. Producent wyciągnął wnioski z wcześniejszych wyrobów i nie sili się zbędnie na rzeczy niemożliwe. Moim zdaniem to mądre posunięcie. Napisałem wcześniej zamów obudowę ala Sonus w czarnym piano i będziesz miał odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibii

 

czyli dupa zbita a nie Sonus/Serblin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To najlepiej wykonane polskie obudowy w fornirze jakie widziałem.

 

 

Czyli da się to zrobić. Nawet w małej manufakturze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu upieracie się na sf przecież kolumny są skrojone rewelacyjnie i nic do nich nie mam.

Każdy robi kolumny na swoje możliwości czy to S16Hz czy YB lub inne manufaktury.

Jeśli chodzi o SF to wielka firma z dużym zapleczem i możliwościami jak coś nie wyjdzie idzie na scrap i jadą dalej.

To wszystko wiąże się z ceną końcową.

 

Szymon czy jeśli ethosy byłyby w czarnym fortepianie zagrały by lepiej?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli da się to zrobić. Nawet w małej manufakturze.

Da się zrobić w miarę proste paczki a nie tak skomplikowane jak Aida. O lakierze fortepianowym nawet nie wspominam.

Piękny Stefan dobrze to opisał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu upieracie się na sf przecież kolumny są skrojone rewelacyjnie i nic do nich nie mam.

Każdy robi kolumny na swoje możliwości czy to S16Hz czy YB lub inne manufaktury.

Jeśli chodzi o SF to wielka firma z dużym zapleczem i możliwościami jak coś nie wyjdzie idzie na scrap i jadą dalej.

To wszystko wiąże się z ceną końcową.

 

Szymon czy jeśli ethosy byłyby w czarnym fortepianie zagrały by lepiej?

Dźwiękowo Ethosy to światowa czołówka i oczywiście lakier nie ma wpływu na granie. Cały czas piszemy jedynie o stolarce i ograniczeniach jakie posiada nasz rynek.

Osobiście nie miałbym nic przeciw temu aby wyglądały jak Ktemy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie Panowie optymiści powyższy post Szymona.

Ja też chętnie skorzystam z usług mistrza-stolarza, który zrobi kopię Sonusów czy jak chce Zibi kopie Kharmy :)

 

Nie rozumiem tylko po co robić klony, kopie czy coś co coś tam przypomina. Uparliście się, czy co?

 

Poza tym zauważyłem u nas postępującą amerykanizację. Co przez to rozumiem? Ano niczym nie uzasadnione przekonanie, że wszystko musi być robione przez specjalistów dodatkowo posiadających nie wiadomo jakie certyfikaty. Niedługo by wbić gwóźdź będzie trzeba wylegitymować się dziesięcioma kursami. Panowie, audio to nie jest produkcja aparatury medycznej, czy też podobnego sprzętu, od którego może zależeć życie ludzkie.

 

Nie jest to też aż tak skomplikowane, by wymagało posiadania umiejętności potwierdzonych doktoratem z elektroniki z MITu (uczelni, a nie pożałowania godnej fabryczki kabelków). Rzemieślnicy biegli w stolarce jeszcze w Polsce, mimo wszystko, egzystują, trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać.

 

Całe to zamieszanie wynika z tego, że rynek audio opanowany jest przez marketingowców, promujących wszelkimi metodami różne wynalazki a la Wile. O takich rzeczach jest najgłośniej, a rezultatem tego potem jest powszechne przekonanie, że dobry sprzęt mogą robić tylko specjaliści, którzy dysponują możliwościami agencji NASA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bum1234

daj namiar na stolarza - który zrobi perfekcyjnie wykonane obudowy z drewna w niebanalnych kształtach.

Ja chce zrobić sobie kolumny do drugiego systemu - i wcale nie kopie Sonusów czy czegoś tam. Natomiast warunek jest jeden - perfekcja wykonania i najwyższa jakość detali

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dla S16Hz nie robi? Dodatkowo w Witowej robi połowa polskiego rynku "dopełniaczy" i nie poznałbyś czy to oni czy SF. Już niedługo AVS17, przyjrzyj się trochę tak obiektywnie na SF. Są wykonane taka samo jak włoskie auta ;)

Porównujesz z Ferrarii czy skrzypcami z Cremony ?

 

bum1234

daj namiar na stolarza - który zrobi perfekcyjnie wykonane obudowy z drewna w niebanalnych kształtach.

Ja chce zrobić sobie kolumny do drugiego systemu - i wcale nie kopie Sonusów czy czegoś tam. Natomiast warunek jest jeden - perfekcja wykonania i najwyższa jakość detali

Nie wiem na czym to polega , jakośc kolumny to oczywiście nie tylko obudowa , często jej kształt ma znaczenie bardziej estetyczne , ale nie spotkałem polskiego wyrobu który powodwałby opad kopary, dżwięk oczywiscie tak , obudowy mogą być przyzwoite ale każdy kto ma jako takie poczucie estetyki zauważy róznice . W Polsce mamy pewne ograniczenia technologiczne , proszę zauważyć że obudowy do elektroniki często też maja naloty amatorszczyzny . Sonicznie porafimy nieustępować , estetyka jest jeszcze z tyłu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam S16H miało problem ileś lat temu z odchodzącym miejscowo fornirem.

Zmienili stolarza, lub stolarz nauczył się robić jak należy.

 

Zresztą nie bardzo rozumiem o czym tutaj się pisze.

SF robi takie skrzynki, czyli się da.

Kwestia ceny. Fachowców w Polsce jest dużo.

I ci co mogą to zrobić nie będą sobie tym gitary zawracać, bo to dla nich stracony czas.

Chyba, że przyjdzie ktoś i powie, że cena nie gra roli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz z Ferrarii czy skrzypcami z Cremony ?

 

Nie wiem na czym to polega , jakośc kolumny to oczywiście nie tylko obudowa , często jej kształt ma znaczenie bardziej estetyczne , ale nie spotkałem polskiego wyrobu który powodwałby opad kopary, dżwięk oczywiscie tak , obudowy mogą być przyzwoite ale każdy kto ma jako takie poczucie estetyki zauważy róznice . W Polsce mamy pewne ograniczenia technologiczne , proszę zauważyć że obudowy do elektroniki często też maja naloty amatorszczyzny . Sonicznie porafimy nieustępować , estetyka jest jeszcze z tyłu

 

Oczywiście pod tym względem Polska to nie USA, gdzie za każdym rogiem można wszystko wyciąć laserem, wodą i Bóg wie czym jeszcze. Ale jeśli się dobrze poszuka ...

Trzeba tylko włożyć w to trochę wysiłku.

 

Adresów nie będę podawał. z dwóch powodów. Nie jestem agencją pośrednictwa i nie zajmuję się takimi rzeczami. Po drugie - jeśli coś nie wyjdzie, a może się tak zdarzyć, nie chcę by ktoś miał do mnie pretensje. Jak ktoś chce to znajdzie, a na razie mam wrażenie, że ta prośba o namiar ma służyć jako argument w dyskusji. A nie o to przecież chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pod tym względem Polska to nie USA, gdzie za każdym rogiem można wszystko wyciąć laserem, wodą i Bóg wie czym jeszcze. Ale jeśli się dobrze poszuka ...

Trzeba tylko włożyć w to trochę wysiłku.

 

Adresów nie będę podawał. z dwóch powodów. Nie jestem agencją pośrednictwa i nie zajmuję się takimi rzeczami. Po drugie - jeśli coś nie wyjdzie, a może się tak zdarzyć, nie chcę by ktoś miał do mnie pretensje. Jak ktoś chce to znajdzie, a na razie mam wrażenie, że ta prośba o namiar ma służyć jako argument w dyskusji. A nie o to przecież chodzi.

 

Niestety wykonanie niebanalnej obudowy na najwyższym poziomie, powtarzalnej, zachowującej parametry i wygląd w czasie nie jest łatwą sprawą, w szczególności jeżeli wykończeniem ma być lite drewno. Jeżeli Twoje namiary nie są sprawdzone, to rzeczywiście lepiej byś ich nie podawał bo może się różnie okazać....pisze to wszystko z doświadczenia, bo to akurat bliskie okolice mojej branży i ocieram się o podobne tematy/problemy na co dzień .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pod tym względem Polska to nie USA, gdzie za każdym rogiem można wszystko wyciąć laserem, wodą i Bóg wie czym jeszcze. Ale jeśli się dobrze poszuka ...

Trzeba tylko włożyć w to trochę wysiłku.

 

Adresów nie będę podawał. z dwóch powodów. Nie jestem agencją pośrednictwa i nie zajmuję się takimi rzeczami. Po drugie - jeśli coś nie wyjdzie, a może się tak zdarzyć, nie chcę by ktoś miał do mnie pretensje. Jak ktoś chce to znajdzie, a na razie mam wrażenie, że ta prośba o namiar ma służyć jako argument w dyskusji. A nie o to przecież chodzi.

Przepraszam , jest jedna firma która moim skromnym zdaniem robi obudowu jak również wzornictwo na światowym poziomie - to Zeta Zero

W tej zabawie audio już tak jest że wiekszość audifili słucha oczami a nie uszami .Trochę smieszy mnie akurat porónywanie do Sonus Fabera - producenta który raczej nie ma sobie równych w obróbce drewna . Ja posiadam Dali Helicony , nie będe tu opisywał że to taki absolutny hi-end w jakim abraca sie tutaj szanowne grono , ale od chwili jak rozpakowałem je z fabrycznynie nowych kartonów cały czas obudowa mnie zachwyca i odbieram to jako namiastka duńskiego Sonusa .

Tu jeszcz uwaga do kolegi hi_aro . Mielismy w histori naszego pięknego kraju wspaniałe lata cudonego rozkwitu motoryzacji .I pokazalismy całemu światu że Polak potrafi . Kupiłem onegdaj do swojej firmy kilka Polonezów tracków .Po pierwszej próbnej jeżdzie jednym z nich , było lato , miałem jasne spodnie , wysiadłem a tu gacie czarne . Padał deszcz a tu okazało się że przezprzednie drzwi po zamknieciu mozna włozyc przez szczeline do środka dłoń . Tak więc nie narzekaj na ta włoską motoryzacje , oczywiscie włoskie smochody do kiedy mnie nie bedzie stać na Lambo lub Ferrari omijam , ale kilka lat temu szukająć samochodu dla swojej kobiety trafiłem do salonu Fiata i jakość wykończenia , wzornictwo deski było bardzo wyrózniające na tle konkurencji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonezy Trucki fajne były, ale najlepsze były Nyski - wyjeżdżały za bramę fabryki i stawały - nie chciały jechać! Ale za to rdzewiały już po dwóch latach. Obudowy amerykańskie faktycznie buszą respekt, szczególnie Conrad-Johnson i Audio Research - wypas jak Nyski z FSD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Obudowy amerykańskie - czyli co - brzydka beznadziejna blacha jak choćby we wspomnianych AR i CJ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdepnąłem chyba w gniazdo węży i co mam syczeć jak one - och te Magico , Wilsony , Wadie , Bose ,Mcinoshe , cały ten Apple - brzydactwo , brzydactwo /....... bez przesady panowie

 

Wdepnąłem chyba w gniazdo węży i co mam syczeć jak one - och te Magico , Wilsony , Wadie , Bose ,Mcinoshe , cały ten Apple - brzydactwo , brzydactwo /....... bez przesady panowie

Nawet w najwieszej brzydocie mozna doszukać się piękna , ważna jest włozona w projekt pasja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibii i Bum1234

 

To jak - da się zrobić w Polsce kolumny w jakości wykonania "a la Sonus Faber" ???

 

Może się podejmiecie - myślę że 5-6 forumowiczów by się znalazło chętnych na wykonanie np. topowych monitorów w takiej jakości na super głośnikach.

 

Co Wy na to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowo Ethosy to światowa czołówka i oczywiście lakier nie ma wpływu na granie.

 

A ja myślałem, że jesteś zawodowym akustykiem ;)

 

Lakier oczywiście ma wpływ na granie. Inne naprężenia na obudowie będą przy fornirze a inne przy lakierze składającym się z kilku warstw. Będzie też inne rozpraszanie dźwięku, zwłaszcza na wysokich tonach, ponieważ inny współczynnik będzie miało drewno a inny coś co jest gładkie, szkliste i twardsze od drewna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że jesteś zawodowym akustykiem ;)

 

Lakier oczywiście ma wpływ na granie. Inne naprężenia na obudowie będą przy fornirze a inne przy lakierze składającym się z kilku warstw. Będzie też inne rozpraszanie dźwięku, zwłaszcza na wysokich tonach, ponieważ inny współczynnik będzie miało drewno a inny coś co jest gładkie, szkliste i twardsze od drewna.

 

Pomiarowo pewnie to wyjdzie, ale czy to usłyszysz?

 

Zibii i Bum1234

 

To jak - da się zrobić w Polsce kolumny w jakości wykonania "a la Sonus Faber" ???

 

Może się podejmiecie - myślę że 5-6 forumowiczów by się znalazło chętnych na wykonanie np. topowych monitorów w takiej jakości na super głośnikach.

 

Co Wy na to ?

 

Nie zajmuję się takimi rzeczami. A czy da się? Z pewnością. Pytanie tylko po co?

 

Zawsze wydawało mi się , że audio to nie wyścigi. Ale widać dominuje podejście merkantylne. Bo czym innym można wytłumaczyć to bezustanne dążenie do wykazywania, że jedna rzecz zjada drugą na śniadanie? W czymś co jest przesycone subiektywizmem aż do granic możliwości? Decydują o tym tylko względy ambicjonalne albo merkantylne lub jedno i drugie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy to usłyszysz?

"Lakieru , czy mat czy połysk nie" ale materiały jako takie już tak. Zależne od powierzchni dyfrakcji. Przynajmniej ja słyszę na moich kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiarowo pewnie to wyjdzie, ale czy to usłyszysz?

 

 

 

Nie zajmuję się takimi rzeczami. A czy da się? Z pewnością. Pytanie tylko po co?

 

Zawsze wydawało mi się , że audio to nie wyścigi. Ale widać dominuje podejście merkantylne. Bo czym innym można wytłumaczyć to bezustanne dążenie do wykazywania, że jedna rzecz zjada drugą na śniadanie? W czymś co jest przesycone subiektywizmem aż do granic możliwości? Decydują o tym tylko względy ambicjonalne albo merkantylne lub jedno i drugie ;)

 

Ale ja nikogo nie chce zjadać na śniadanie. Więcej luzu - to tylko zabawa - przynajmniej dla mnie

 

Fajnie byłoby gdyby w Polsce ktoś był w stanie zrobić piękne kolumny w najwyższej jakości - Teraz Polska. Ty zarzekasz sie że znasz takie firmy/stolarnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nikogo nie chce zjadać na śniadanie.

 

Fajnie byłoby gdyby w Polsce ktoś był w stanie zrobić piękne kolumny w najwyższej jakości - Teraz Polska. Ty zarzekasz sie że znasz takie firmy/stolarnie :)

 

Poszukaj, a znajdziesz, jeśli będziesz chciał. Ale przecież nie zależy ci na tym naprawdę. Chodzi ci tylko o pokazanie, że masz rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bum1234

No to jednak mnie nie rozumiesz. Ja naprawdę bardzo chętnie zlecę wykonanie kolumn w najwyższej światowej jakości w znacznie niższej cenie niż wałkowane tu choćby KTEMY czy inne topowe Sonusu. Znasz kogoś kto zrobi tak wykonane obudowy to daj namiar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wierzę w twoje intencje ;) Gdybyś rzeczywiście chciał, nawet byś o tym nie pisał, tylko przystąpił do działania. Samo się nie zrobi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.