Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny życia


karpusx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tylko ja go jakos nie widzę ?.

Jakieś dziwne tezy. Kwestionujesz to co napisałem, mimo że jest to zgodne z tym co sam piszesz. Nie zrozumiałeś treści wpisu?

" tylko ja go jakos nie widzę ?."

Nie widzisz w tym moim wpisie ironi , czy wszystko ma być co czarne - ma być białe a to co białe czarne ?

Cały czas we wszystkich wątkach walczę z tym aby audio traktować nieco z przymrużeniem oka , jako zródło przyjemności a nie przedłiuzenie swojej ....męskości . Wiele osób tu jedynie chce wykazać wyższość że ma droższy sprzęt , lepszy , połykajacy na śniadanie to co mają inni . Mnie to śmieszy i mierzi . Wiem ze to jakaś pasja , ale czasmi przeradza sięw chorobę . I przypuszczam że wydajemy coraz większe pieniądze i wówczas staramy się coraz bardziej bronić swoich wyborów , swoich urządzeń . I robi sie niezmiernie przykro jak inni się z tego wyśmiewają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie pogrążaj się.

 

 

 

 

Pogrążają się ludzie twierdzący , że mają takie systemy...

Wystarczą dwie odpowiednio dobrane płyty , aby pogrążyć każdy system .

 

 

 

 

Podaj te 2 płyty.

 

..

 

Wuelem nikt Ci nie poda tytułów takich płyt. Bo te które zagrają z jednym systemem idealnie na drugim mogą zagrać kaleczenie.

 

Ty wiedziałeś jakie płyty znaleść aby pogrążyć system Rafała. M

 

 

Diogenes ma rację. Nie ma idealnych systemów.

 

Każdy system można "złamać" jakąś płytą. Ja to wiem i każdy doświadczony audiofil to wie.

Skoro tego jeszcze nie wiesz oznacza to albo brak doświadczenia z Twojej strony albo czystą "złośliwość" lub też prywatną "wojnę".

Braku doświadczenia chyba nie można Ci zarzucić. Pozostają inne opcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakimi płytami Wuelem złamał system Rafała ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

A jakimi płytami Wuelem złamał system Rafała ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty wiedziałeś jakie płyty znaleść aby pogrążyć system Rafała. M

 

31 nagrań było wziętych z 22 płyt. Takich, które od kilku lat wykorzystuję. Osłuchane na dziesiątkach zestawień.

 

Nawet przy złośliwościach warto zachować trochę subtelności. Tudzież uczciwości. Próbujesz brzydko manipulować.

 

Nie moja wina, że system gra na jedno kopyto. Wyłożył się na wszystkim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

31 nagrań było wziętych z 22 płyt. Takich, które od kilku lat wykorzystuję. Osłuchane na dziesiątkach zestawień.

 

Nawet przy złośliwościach warto zachować trochę subtelności. Tudzież uczciwości. Próbujesz brzydko manipulować.

 

Nie moja wina, że system gra na jedno kopyto. Wyłożył się na wszystkim.

 

Na ja tu manipuluję drogi kolego, nie ja. Ja nie mam w tym żadnego interesu i osoby, które mnie znają dobrze o tym wiedzą.

Jeśli kilkadziesiąt uczestników odsłuchu bardzo pozytywnie wypowiada się o systemie a wręcz wpadają w zachwyt a jedna osoba lub dwie są bardzo niezadowolone z systemu to kto tu próbuje manipulować ?

Dla mnie jest wszystko jasne.

Dla mnie nie jesteś wiarygodnym "sędzią" w dziedzinie audio.

Powiem więcej. Ja nie biorę żadnej Twojej wypowiedzi poważnie.

 

P.S.

Nagrywając materiał na płytę CD-R z nie wiadomo jakiego źrodła (pewnie z flac) i zgrywanie tego ponownie na komputer do flac a potem odtwarzać to na takim systemie jaki ma Rafał i publicznie oceniać, wskazywać wady, wręcz szydzić z systemu za pół bańki jest dla mnie śmieszne i bardzo nieodpowiedzialne.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Nie moja wina, że system gra na jedno kopyto. Wyłożył się na wszystkim.

 

Wuelem

Dwie kwestie.

Po pierwsze wg Ciebie system Rafała naprawdę zgrał tak źle że wyłożył się na wszystkim - to jest wręcz niemożliwe.

Po drugie - poważnie źródłem sygnału u Rafała były pliki przegrane na CD-R, a potem z tych cd-rów z powrotem na kompa ?????????

 

A tak na marginesie czy da się u Rafała posłuchać płyt CD - czy ma transport ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie czy da się u Rafała posłuchać płyt CD - czy ma transport ?

 

Jak ja byłem to nie było. Rafał gra z plików. Ja zabrałem ze sobą swoje płyty i była możliwość zgrania. Zresztą dobrej muzyki w zbiorach Rafała też nie brakuje.

 

.........

 

Piotrek nie ma sensu ciągnąc tej dyskusji. Nie wiem jak Ty, ale ja się spodziewałem jaka będzie "recenzja" kolegi Wuelem. Osoby śledzące forum też myślę, że nie są zaskoczeni. Inteligentnych ludzi tu nie brakuje. O takiej szopce jak na tamtym odsłuchu dawno nie słyszałem. Oczywiście są osoby, które szybko podłapały wypowiedź WLM-a i im ona pasuje. Są to dziwnym trafem osoby, które wybitnie niesympatyzującą z Szymonem czy S16Hz.

 

O guście muzycznym nie będę za bardzo dyskutował. Krawczyka czy Krajewskiego to ja mogę sobie posłuchać do kotleta, a nie do testów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie - przynajmniej na tą chwilę - wpis ten kończy temat czy da się perfekcyjnie wykonać obudowy głośnikowe z drewna i precyzyjnymi detalami na najwyższym światowym poziomie. Dopóki nikt tego nie wykona to opowieści, że się źle szuka można między bajki włożyć.

 

Jeżeli chodzi o obudowy z drewna to trzeba powiedzieć iż takich obudów jest coraz mniej .Chario, Sonus ,Franco . W Sonusie kiedyś standardem były cztery ścianki z drewna 32mm (w monitorach) począwszy od najniższego modelu Minuetto, Minima,Minima Amator ,Electa,Electa Amator ,Extrema (1992 r) ,w kolejnej odsłonie dwa dolne modele dostały już tylko boczki z drewna przykręcane do szkieletu z mdf-u (Concertino,Concerto). Wraz z rozwojem marki naturalną rzeczą stał się fakt że tańsze modele nie mogą dostać czterech ścianek z drewna. Nie umniejsza to faktu znakomicie wykonanych skrzyń Sonus Fabera za czasów własności firmy Franco Serblina.

 

Ale nawet genialny mistrz ewoluował w swoich obudowach ,zobaczcie z 1983 roku Pavra I generacji zdaniem Manfreda Zollera najlepsza kolumna Sonusa bo pewnie dlatego że na Focalu zbudowana i kopułce Dunaudio) .Pavra byla skrecana i klejona a otworki zaślepiane drewienkiem ,potem kolejne wersje Pavry ,Minima FM1,2 ,3 ,Electy itd .Rozwój Franco był widoczny

 

Te skrzynie Toy Sonusa widziałem wykonane w Świdnicy z boczkami z drewna orzechowego! Lakier biały i czarny high gloss na bokach bo szkielet tu jest z mdfu pokryty sztuczną skóra jak wszyscy wiedzą .Wyglądały genialnie ! Ale wiadomo to tylko kunszt boczków kolumny i to miniaturowej (11cm woofer)

 

Trzeba rozróżnić fakt czy można coś wykonać jednostkowo aby pokazać czy się da czy wykonać w firmie z poważnym zapleczem seryjnie obudowy. Pomijam fakt iż producent ma mieć swój wzór ,nie może klonować produktu co do jego wyglądu ,cech charakterystycznych.

 

Gdybyście byli dużymi producentami zagranicznymi (nie krajowymi ale takich w Polsce nie ma -to może być smutne że nie ma strategicznego gracza na polu z dużymi koncernami) to możliwości wytwórcze w Świdnicy są ogromne. Triangle Magellan też stamtąd pochodzą. Ale musicie być dużą firmą i dużo zamówić ,małych firm nie chcą obsługiwać. W grę wchodzą obecnie zamówienia na tysiące i dziesiątki tysięcy sztuk skrzynek.

 

To wszystko fajne teorie ale polski rynek jest jaki jest i klientela też często niechętnie wydaje większe kwoty na audio. Można zrobić super obudowy i fajne wykończenia ale ceny wówczas drastycznie szybują w górę. A klient chce mieć super ale żeby nie kosztowało więcej niż...itd. Niestety nie da się. Jak w starym Żydowskim kawale...klient wchodzi do zegarmistrza i mówi, że chciałby kupić dobry i tani zegarek...a sprzedawca na to...a po co Panu 2 zegarki?

 

I to jest trafna odpowiedź. Nie można mieć taniej i wybitnie wykonanej obudowy w procesie produkcji seryjnej firmy która wprowadza produkt w obieg handlowy ze wszystkimi podatkami, narzutami ,marżami i całym przedsięwzięciem komercyjnym .Nie liczcie na to że ceny podwykonawców są niskie .Polska i tak jest najtańszym rynkiem podwykonawców mieszcząca się blisko tych głównie rządzących w Europie ,zatem mogą tu zamówić ,dostać dla nich dobrą cenę i w razie czego szybko (bo blisko) zareklamować . Odsyłka do Chin jest nieopłacalna ,stąd firmy zachodnie koncentrują swoją wytwórczość w Europie Środkowej,Wschodniej.

 

Napiszę Wam że po wystawie Audio Show 2014 pewna firma ze Szwecji produkująca kolumny na accutonach widząc nasze obudowy w lakierach high gloss wykonane przez Witową napisala iż chcieliby podjąć współprace w zakresie dostawy tak wykonanych obudów dla ich projektow. To jest dowód na to że w Polsce szuka się tylko poddostawców.

 

 

Piotr_57210

 

Piotr do Ciebie informacja . Sądziłem że Ty rozsądniejszy jesteś .Każdy zdrowo myslący człowiek dawno wyciągnął wnioski z tej wizyty Wuelema.

 

Przejdź do porządku dziennego a zajmuj się tamtejszą wizytą .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15230-0-35134600-1503468471_thumb.jpg

post-15230-0-62331300-1503468508_thumb.jpg

post-15230-0-40949900-1503468552_thumb.jpg

post-15230-0-63633600-1503468570_thumb.jpg

post-15230-0-23663500-1503468627_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Piotr_57210

 

Piotr do Ciebie informacja . Sądziłem że Ty rozsądniejszy jesteś .Każdy zdrowo myslący człowiek dawno wyciągnął wnioski z tej wizyty Wuelema.

 

Fakt. Trochę się rozpędziłem a to dlatego, że dopiero wczoraj przeczytałem ten wątek. Sprawa już przedawniona.

Awersja jednak pozostała. Nic na to nie poradzę :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to, że na forum można krytykować każdą dowolną markę oprócz jednej ...

jak się komuś nie podoba produkt firmy Studio 16hz to jest w najlepszym wypadku trollem ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

wychodzi na to, że na forum można krytykować każdą dowolną markę oprócz jednej ...

jak się komuś nie podoba produkt firmy Studio 16hz to jest w najlepszym wypadku trollem ...

Krytyka, a obrzucanie błotem to co innego. Proponuje zakończyć ten temat, bo sporo już bylo wałkowania o "recenzji", jej rzetelność dla każdego inteligentnego człowieka jest oczywista.

 

 

-----------

 

Pytanie z innej beczki: czy drewno rzeczywiście jest najlepszym materiałem na obudowę kolumny? Ja sądziłem, że ze względu na niejednorodność, tendencje do odkształcenia wraz ze zmianą wilgoci nie nadaje sie zbytnio na obudowę kolumny.

Czy stosowanie drewna w obudowie daje korzyści akustyczne w stosunku do MDF, HDF lub porządnej sklejki? Nie chodzi mi o względy wizualne, a jedynie akustyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych MDF jest najtańszy, sklejka podobno najlepsza. Jeszcze lepsze są sandwiche z różnych materiałów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to, że na forum można krytykować każdą dowolną markę oprócz jednej ...

jak się komuś nie podoba produkt firmy Studio 16hz to jest w najlepszym wypadku trollem ...

 

Czujesz różnice między krytyką a krytykanctwem? Zresztą temat sławnej wizyty był wałkowany, jakoś nikt poza kolegą Wuelem nie usłyszał wokalu na wysokości 30-40cm o reszcie nawet nie wspomnę... Jeżeli kilkanaście, kilkadziesiąt osób mających ze sobą luźny związek i posiadających różne systemy odbiera dźwięk podobnie a tylko jeden przypadek słyszy coś zupełnie innego, wiesz jaką ma on wartość statystyczną?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujesz różnice między krytyką a krytykanctwem? Zresztą temat sławnej wizyty był wałkowany, jakoś nikt poza kolegą Wuelem nie usłyszał wokalu na wysokości 30-40cm o reszcie nawet nie wspomnę... Jeżeli kilkanaście, kilkadziesiąt osób mających ze sobą luźny związek i posiadających różne systemy odbiera dźwięk podobnie a tylko jeden przypadek słyszy coś zupełnie innego, wiesz jaką ma on wartość statystyczną?

Najlepsze było jak Wuelem krytykował zbyt małe "dogięcie" kolumn u Rafała twierdząc, że kopułka w takim ustawieniu nie zagra. Musi być skierowana na słuchacza!

Ciekawe jaką miał minę jak się dowiedział o swoich paczkach gdzie siedzą dwa papierowe Visatoniki za 4 dyszki, skierowane o zgrozo na ściany :))) Chłopina myślał, że jak ustawi własne kolumny na słuchacza to wysokotonówki będą grały w osi a producent zrobił mu psikusa i w takim ustawieniu walą na boki.

Osobiście niezmiernie cenię konstruktywną krytykę ale trzeba mieć do tego podstawy merytoryczne. Osoba, która wstydzi się własnego systemu, nie wie jak jest zbudowany, nie wie co to jest scena dźwiękowa, nie potrafi zlokalizować wokalu i instrumentów, przynosi zdarte cdrki z delikatnie mówiąc kontrowersyjnym materiałem nigdy nie będzie traktowana poważnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Z wymienionych MDF jest najtańszy, sklejka podobno najlepsza. Jeszcze lepsze są sandwiche z różnych materiałów.

No wlasnie wiem i dlatego zastanwiam sie czy taka kanapka z rożnych materiałów nie byłaby lepsze od litego drewna. Moze cos pokręciłem, ale np. HDF wydaje mi sie gęstszym materiałem niz lite drewno, bo tak na oko byl cięższy od deski z litego drewna.

 

No i robiąc kolumny z litego drewna raczej ciężko bedzie z powtarzalnością materiału, jednak każda partia drzewa bedzie minimalnie sie różnic od siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujesz różnice między krytyką a krytykanctwem? Zresztą temat sławnej wizyty był wałkowany, jakoś nikt poza kolegą Wuelem nie usłyszał wokalu na wysokości 30-40cm o reszcie nawet nie wspomnę... Jeżeli kilkanaście, kilkadziesiąt osób mających ze sobą luźny związek i posiadających różne systemy odbiera dźwięk podobnie a tylko jeden przypadek słyszy coś zupełnie innego, wiesz jaką ma on wartość statystyczną?

 

tylko, że to nie był jedyny przypadek ...

poza wuelem było jeszcze co najmniej dwóch którym się nie podobało (ich opinie pewnie już gdzieś tajemniczo zniknęły) ....

 

stwarzacie taką atmosferę która nie pozwala na swobodną wypowiedź więc można przypuszczać, że tych którym się nie podobało jest znacznie więcej tylko nie chcą się z wami "boksować" .....

 

ja rozumiem, że użytkownicy lubią chwalić to co akurat posiadają ale nie można w tak zajadły i agresywny sposób atakować osób o innych poglądach na dany temat,

 

mnie osobiście sposób prowadzenia klubów Rafała i studia 16hz odstręcza od sprawdzenia czy ewentualnego zakupu najnowszych propozycji Pana Grzegorza,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

....ale nie można w tak zajadły i agresywny sposób atakować osób o innych poglądach na dany temat....

 

,

 

Tu się z Tobą zgodzę. 98% zgodności opinii nie podlega żadnej dyskusji. Ale czasem oponent sam się prosi żeby go wyeliminować (czyt. nie brać go na poważnie).

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

tylko, że to nie był jedyny przypadek ...

poza wuelem było jeszcze co najmniej dwóch którym się nie podobało (ich opinie pewnie już gdzieś tajemniczo zniknęły) ....

 

stwarzacie taką atmosferę która nie pozwala na swobodną wypowiedź więc można przypuszczać, że tych którym się nie podobało jest znacznie więcej tylko nie chcą się z wami "boksować" .....

 

ja rozumiem, że użytkownicy lubią chwalić to co akurat posiadają ale nie można w tak zajadły i agresywny sposób atakować osób o innych poglądach na dany temat,

 

mnie osobiście sposób prowadzenia klubów Rafała i studia 16hz odstręcza od sprawdzenia czy ewentualnego zakupu najnowszych propozycji Pana Grzegorza,

Zawsze znajdzie sie ktoś, kto z dziwnych pobudek, czy to zawiści, czy poprzez jakaś zadrę z przeszłości, a nawet z własnej głupoty, niesłusznie obrzuca blotem jakis produkt. Czy wtedy inni odlsuchujacy ten system nie maja prawa odezwać się, że sie nie zgadzają z taką oceną?

 

Akurat kilka osób bylo które mialo jakies tam uwagi do poszczególnych aspektów grania - to normalne bo każdy ma inny gust. Nikt tych głosów uwag krytycznych nie ganił - każdy ma do tego prawo. Ale summa sumarum ocena systemu całościowa jest bardzo pozytywna. Problem pojawił sie gdy przyjechał wuelem, kładł sie w fotelu by wykazać wokal 40cm od podłogi, puszczał krawczykow i inne gwiazdy pop i napisal "recenzje" która tak naprawdę byla wylaniem żalów jakie ma do Szymona. Oberwało sie Rafalowi, Amplfonowi i Grzeskowi z S16 oraz DCSsowi bo Wuelem chciał w jakis sposób dowalić Szymonowi...

 

Jedyne przypadki kiedy faktycznie po przedstawieniu odmiennej opinii cześć osób zareagowała to wlasnie kłamliwe dyrdymały Wuelema i troche tez kwasu bylo po wpisach rezyslawa, gdy na pierwszym odsluchu pisał ze to najlepszy system ever, a za dw tygodnie po następnym dosyć mocno skrytykował ten system na forum. Nie dziw sie ze kilka osób pytało sie skad u niego takie rozdwojenie jaźni - bo to dziwne tak mocno zmienić swoje poglądy w tak krótkim czasie.

 

Posty które znikały usuwała moderacja wszędzie tam gdzie byla pyskówka. Na moja osobista prośbę "recenzja" wulema została zostawiania, tak by nikt nie mial watpliwości ze cos sie zamiata pod dywan.

 

Jeżeli jak piszesz, nie jestes w stanie teraz na poważnie wziac pod uwagę kolumn S16 przez cala ta awanturę, to z mojej strony moge Ci napisać ze sporo tracisz. Ale nikt tez nie bedzie Cie na sile namawiał na to - każdy szanuje takie zdanie i masz do niego prawo. Wprawdzie jest ono troche krzywdzące dla S16 bo awanturę rozpoczął WLM, a celem byl Szymon, natomiast Grzesiek z S16 od sprawy trzymał sie najdalej jak tylko sie da i nie wiem czemu On w tym wszystkim winny mial byc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wuelem

Dwie kwestie.

Po pierwsze wg Ciebie system Rafała naprawdę zgrał tak źle że wyłożył się na wszystkim - to jest wręcz niemożliwe.

Po drugie - poważnie źródłem sygnału u Rafała były pliki przegrane na CD-R, a potem z tych cd-rów z powrotem na kompa ?????????

 

 

Należysz do osób słyszacych roznice miedzy flac a wave?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Należysz do osób słyszacych roznice miedzy flac a wave?

 

Zupełnie nie o to chodzi. Bo:

1. Nie znamy źródła pochodzenia plików nagrywanych na płytę (CD-R)

2. Nie wiemy jaki program został użyty do wypalenia płyty CD-R i czy poprawnie został użyty.

3. Nie wiemy jaki został użyty hardware do nagrania płyty CD-R

 

Powyższe czynniki mają wpływ na ostateczny wynik grania.

 

Pomijam już konwersję plików cda do flac, którą robił Rafał, gdyż zakładam, że większość swoich zbiorów robi w ten sam sposób.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Należysz do osób słyszacych roznice miedzy flac a wave?

Nie. Bo nawet nie wiem co to jest :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie. Bo nawet nie wiem co to jest :)

 

To wiele wyjaśnia.

 

 

 

Zupełnie nie o to chodzi. Bo:

1. Nie znamy źródła pochodzenia plików nagrywanych na płytę (CD-R)

2. Nie wiemy jaki program został użyty do wypalenia płyty CD-R i czy poprawnie został użyty.

3. Nie wiemy jaki został użyty hardware do nagrania płyty CD-R

 

Powyższe czynniki mają wpływ na ostateczny wynik grania.

 

Pomijam już konwersję plików cda do flac, którą robił Rafał, gdyż zakładam, że większość swoich zbiorów robi w ten sam sposób.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Poza zrodlem pochodzenia wymienione czynniki nie maja az tak duzego znaczenia. Jak jest bit-perfect, to nie ma sie czym martwic. Chyba ze jest sie kims, kto slyszy roznice flas-wave. Wtedy to jest bardzo ciezki przypadek ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że szanowne grono uwielbia jątrzyć, oblewać się nic nie znaczącym słowotokiem. Brakuje Wam miejsca do wzmacniania. Nie dość dużo zostało napisane, czy po prostu macie takie zachowania zaszyte głęboko pod skórą?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To wiele wyjaśnia.

 

Poza zrodlem pochodzenia wymienione czynniki nie maja az tak duzego znaczenia.

 

Nie chcę tu robić zbyt długiego off topu dlatego zostawię Cię z tym przeświadczeniem.

Prawda jest inna i bardziej złożona. Dużo by pisać...

Może kiedyś w innym wątku.

Tak czy inaczej sam napisałeś: "...nie mają tak dużego znaczenia". A jednak mają i w porządnym hifi te i tamte "niewielkie" czynniki mają spore znaczenie.

Co się stanie jak np nieświadomy użytkownik programu do wypalania CD nie zauważy, że domyślnie jest zaznaczona kompresja dynamiki ? Nici z dobrego grania.

O jakości płyt CD wypalanych w zdezolowanych komputerowych napędach już nie wspomnę.

 

Ale cyfra to cyfra. Prawda Bum ? :)

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie chcę tu robić zbyt długiego off topu dlatego zostawię Cię z tym przeświadczeniem.

Prawda jest inna i bardziej złożona. Dużo by pisać...

Może kiedyś w innym wątku.

Tak czy inaczej sam napisałeś: "...nie mają tak dużego znaczenia". A jednak mają i w porządnym hifi te i tamte "niewielkie" czynniki mają spore znaczenie.

Co się stanie jak np nieświadomy użytkownik programu do wypalania CD nie zauważy, że domyślnie jest zaznaczona kompresja dynamiki ? Nici z dobrego grania.

O jakości płyt CD wypalanych w zdezolowanych komputerowych napędach już nie wspomnę.

 

Ale cyfra to cyfra. Prawda Bum ? :)

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Kompresja dynamiki...

 

Myślę, że takich podstawowych błędow odrobinę rozgarnięty użytkownik nie popełni. Poza tym program do kopiowania służy do kopiowania, a nie do modyfikowania zawartości plików. Bo wtedy nie jest to już kopia.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakości płyt CD wypalanych w zdezolowanych komputerowych napędach już nie wspomnę

Czy możesz rozwinąć zagadnienie. Taką tezę można by wysnuć jakieś 18 lat temu, kiedy zamiast napędów SCSI wchodziły pierwsze tanie Rikoh pracujące na IDE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz rozwinąć zagadnienie. Taką tezę można by wysnuć jakieś 18 lat temu, kiedy zamiast napędów SCSI wchodziły pierwsze tanie Rikoh pracujące na IDE.

 

Nie mogę bo mi się po prostu nie chce wchodzić w jałowe dyskusje nie na temat.

 

P.S.

Z mojej strony koniec o nagrywaniu płyt.

I jeszcze raz sorry za OT.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie osobiście sposób prowadzenia klubów Rafała i studia 16hz odstręcza od sprawdzenia czy ewentualnego zakupu najnowszych propozycji Pana Grzegorza,

 

I niestety dopóty dopóki nie odsłuchasz wyrobów Pana Grzegorza to nie zrozumiesz dlaczego post Wulelema wprowadził tyle zamieszania. Dla mnie cena/jakość dzwięku to jest 10 na 10. Napisze nawet więcej: jeżeli ktoś jako kolumny życia porównuje tylko jakość dźwięku a nie super hiper design od znanego projektanta to Ethos Ultimo moze być trafną propozycją dla autora tego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.