Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników odsłuchów u Rafała M


plastik1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie tym razem ja powiem trochę luzu .

 

ok wątek ma być wyłącznie o produktach 16 hz więc równiez nie przeszkadzam

 

Mnie proszę nie reklamować , przepraszam za te zdjęcia ale to dla tych co piszą że dużych głośników nie znam i nie wykonuję.

Powiedziałem kiedyś że co pewien czas wykupię wątek sponsorowany ,to z szacunku iż jestem z tych co mają miejsce pracy na tym szanowanym forum.Znajdę jakiś temat i założę wątek.

 

tyle ze odgrodom nie potrzebne sa skrzynki wiec co to za bzdury o cenie skrzynek ? druga sprawa to porównywanie ich grania do grania skrzynkowych to jaki ma miec sens?

własnie z odgrodami niektórzy upatrują swoja droge w audio

 

Odgrody to bardzo ciekawe kolumny zwłaszcza gdy jest średniotonowiec w tej koncepcji budowy Fostex czy Sonido pokazany przez electro .

 

Trudno stwierdzić czy ta firma kolumnowa brzmi genialnie ,trzeba by posłuchać .Na całym świecie są uzdolnione manufaktury które pokazują produkt zupełnie inny niż korporacje przemysłowe, są przeciwwagą dla potentatów audio ,są male ale funkcjonują ogryzając mikro ułamek tego torta przeznaczonego dla konsumenta . Zwykle te produkty są bardzo drogie ,a na pewno sporo droższe niż seryjne produkowane w znanych duzych firmach ,klient nabywając taki produkt ma poczucie wyjątkowości cech,budowy ,lub po prostu szanuję ręczną pracę ,prawdziwie ręczną . Przykład : niemiecka firma Odeon.

 

W naszym 36 milionowym narodzie jest inaczej zwykle kupuje się od manufaktury (piszę tu za większość) bo jest taniej od przemysłowej produkcji ,mamy lepsze głośniki,akcesoria ,inne podzespoły do wzmacniaczy ,daca itp. Klient w Polsce oczekuje markowych podzespolow od manufaktury jakich nie kupi w masowym produkcie. Oczekuje też lepszego brzmienia bo wie że tu to dostanie.

 

(A polski mikro przedsiębiorca obłożony jest daninami że ciężko mu to udźwignąć )

 

Z czego to wynika ? z kiepskiej zasobności polskiego Kowalskiego ,do tego dochodzą wady narodowe ," sam nie umiem drugiemu nie dam zarobić " ,tutaj przytoczę modlitwę Marka Kondrata w Dniu Świra .

 

Panowie proponował bym zostawić ceny w spokoju ,bo dopóki nie rozmawiamy o zakupie czegokolwiek u kogokolwiek cen nie ma . Rozmawiajmy o brzmieniu ,budowie ,muzyce etc. Ceny są rożne i zawyżone i zaniżone .

 

Za chwilę ktoś napisze że inny polski klocek mógłby konkurować z tym za milion i czy konstruktor ma się z tego tłumaczyć ?

 

Nie będzie się tłumaczył producent amerykańskich kolumn że cenę detaliczną ustalił na 2 miliony złotych ani Św.P. Franco Serblin że kolumny pod nazwą Franco Serblin wycenił wyraźnie niżej od tych z logo Sonus Faber wkładając do środka sporo droższe podzespoły.

 

Wizja reklamy ,ceny ,sposobu dystrybucji produktu ,sprzedaży jest sprawą indywidualną wytwórcy.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wątek ma być wyłącznie o produktach 16 hz więc równiez nie przeszkadzam

 

Bardzo ładny przyklad trollingu.

I co tu wymagać od kolegow userów, skoro MODERATOR świeci przykładem.

 

Ps.

Chcesz coś napisać na temat odsłuchów u mnie .

Zapraszam , lub Ty zaproś i pokaż że , budowanie kolumn na 18cm. przetwonikach niskotonowych , to droga do nikąd.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskusja o audio a nie o dupie marynie to trolling :) zreszta z kim skoro dowiaduje sie tylko ze odgroda ma za tanią obudowe :) OK jak juz wczesniej napisałem koniec

 

Gdybyś zacytowal mój post to tak latwo bys się nie wymigał. A tak zacząłeś nowy i udajesz pokrzywdzonego.

 

Więc jeszcze raz ;

 

Wyświetl postUżytkownik cir dnia 07.05.2018 - 00:28 napisał

ok wątek ma być wyłącznie o produktach 16 hz więc równiez nie przeszkadzam.

 

 

Rozumiesz czego dotyczył Twoj trolling !. Na pewno nie dyskusji o audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nic nie musze udawac ani sie wymigiwac - nie potrafisz odpowiedziec bez prowokowania tymi infantylnymi dodatkami ?

 

dyskusja o audio które nie pasuje autorowi tematu jest z marszu nazywana trollingiem :)

mozesz napisac ze nie odpowiada tobie jakakolwiek inna i juz - twoja piaskowniaca twoje reguły gry co uznalismy w Klubach za dopuszczalne ale nie nazywaj tego trollingiem bo to nadal jest forum dyskusyjne a nie blog z dopuszczonymi przez autora komentarzami pospólstwa

 

cytat za wiki ////Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1][2], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.////

ja juz wczesniej zrezygnowałem z jakiejkolwiek dalszej dyskusji wiec sam to ciagniesz

 

OK juz widze, ze Szymon nawet sie pojawił -teraz rozumiem ze masz taka " potrzebe "

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak było miło... :-(

 

Przymkniesz jedno oko, to dalej bedzie milo.

 

Warto czasem zrobic prowokacje czy tez "trolling" w tym temacie bo ciekawe rzeczy sie dzieja tzn. mozna poczytac duzo madrych rzeczy, fajnie sie czyta posty studio16hertz czyc wiedze.

 

Bez prowokacji tutaj sama nuda bo dozwolone sa tylko posty zachwalajace odsluchy. Takze klocic sie dalej ale bez wyzwisk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez prowokacji tutaj sama nuda bo dozwolone sa tylko posty zachwalajace odsluchy. Takze klocic sie dalej ale bez wyzwisk :)

A ja mam wrażenie że można przyjechać, posłuchać i coś napisać. Tylko że powinnio się to odbywać w takiej właśnie kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Rafałowi za spotkanie.

 

Jest właścicielem świetnie przygotowanego zarówno pod względem akustycznym jak i estetycznym - pokoju.

Cały system pozwala na odtwarzanie muzyki bardzo głośno przy zerowym dudnieniu i braku odczuwalnych zwarć akustycznych. Pozostaje przy tym rozdzielczy i bardzo dynamiczny. Nie schodzi jakoś super nisko, nawet dwa 18 cm Scan Speaka nie zejdą poniżej 35 no 32Hz, ale za to w paśmie dla siebie przeznaczonym są bezczelnie szybkie.

Powrót do amatorsko przygotowanego, własnego pokoju jest bolesny.

Muzyka podawana jest bardzo bezpośrednio i trzeba naprawdę wysilić wyobraźnię, aby doszukać się hektarów przestrzeni. To nie jest system dla każdego, jest stereo, ale nie ma holografii.

Świetnie sprawdzają się gitary, system doskonale radzi sobie z trudnymi nagraniami koncertowymi np orkiestry dętej.

 

Reasumując: można nauczyć Schwarzeneggera tańczyć tango, ale zawsze lepsza będzie Salma Hayek, na wojnę z tym pierwszym :)

 

Rafał zapewnił miłą atmosferę, to było miłe spotkanie i mam nadzieję - nie ostatnie.

 

Pozdrawiam col..ega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Rafałowi za spotkanie.

 

Jest właścicielem świetnie przygotowanego zarówno pod względem akustycznym jak i estetycznym - pokoju.

Cały system pozwala na odtwarzanie muzyki bardzo głośno przy zerowym dudnieniu i braku odczuwalnych zwarć akustycznych. Pozostaje przy tym rozdzielczy i bardzo dynamiczny. Nie schodzi jakoś super nisko, nawet dwa 18 cm Scan Speaka nie zejdą poniżej 35 no 32Hz, ale za to w paśmie dla siebie przeznaczonym są bezczelnie szybkie.

Powrót do amatorsko przygotowanego, własnego pokoju jest bolesny.

Muzyka podawana jest bardzo bezpośrednio i trzeba naprawdę wysilić wyobraźnię, aby doszukać się hektarów przestrzeni. To nie jest system dla każdego, jest stereo, ale nie ma holografii.

Świetnie sprawdzają się gitary, system doskonale radzi sobie z trudnymi nagraniami koncertowymi np orkiestry dętej.

 

Reasumując: można nauczyć Schwarzeneggera tańczyć tango, ale zawsze lepsza będzie Salma Hayek, na wojnę z tym pierwszym :)

 

Rafał zapewnił miłą atmosferę, to było miłe spotkanie i mam nadzieję - nie ostatnie.

 

Pozdrawiam col..ega

 

Dziękuję Maćku za miłe, choć krótkie spotkanie.

 

Naturalnie że musimy sie spotkać jeszcze kilkakrotnie i przeznaczyc na to więcej czasu bo.

 

To jest trochę jak z korepetycjami. Korepetytor nie jest w stanie w przeciągu dwóch godzin przekazać całej zaległej wiedzy osobie słuchającej, jest to nie do przyswojenia. Podobnie jest z naszym audio - hobby. System na wysokim poziomie przekazuje tak dużą ilość informacji , że człowiek uczy się słuchać na nowo, piszę to na podstawie własnego doświadczenia.

 

Na razie skupiłeś się na basie (bo też ten zakres Cię najbardziej interesował ) i tu pełna zgoda , nie sięga czeluści piekieł, ale jego szybkość , barwa jest niebywała i oto nam właśnie chodziło.

 

Natomiast, na resztę aspektów dźwięku jak przede wszystkim , spójność , barwę i poruszoną przez Ciebie holgrafie przyjdzie czas. Bo przecież jak można napisać jednocześnie że , system bardzo dobrze radzi sobie z dużymi składami symfonicznymi , przy czym nie posiada zdolności przekazu trójwymiarowego .

 

Tak więc, jeszcze raz dziękuję za odwiedziny i do miłego :-)

 

 

Ps.

Odezwę się Maćku w przyszłym tygodniu to ustalimy termin ,, korepetycji dla mnie":-),:-)

 

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dostrzegam niezbadany teren :)

 

..jak można napisać jednocześnie że , system bardzo dobrze radzi sobie z dużymi składami symfonicznymi , przy czym nie posiada zdolności przekazu trójwymiarowego...

 

Nie ma w tym sprzeczności, to dwie zupełnie różne sprawy.

 

Do miłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kolejna wizyta u Rafała - za którą serdecznie dziękuję - niewiele zmieniła w mojej ocenie całości systemu, ale po kolei.

 

Pewnie już wiecie, że to system skończony, dopieszczony, służący do słuchania muzyki a nie do robienia doświadczeń z kolejną gąbką na ścianie i ciągłego poszukiwania super wtyczki oraz ulepszania. Trudno się do czegoś przyczepić, bo gra czysto i dynamicznie w doskonałej adaptacji, potrafi zagrać bardzo głośno bez jazgotu, ale gdybym chciał się do czegoś przy...ć (bo inaczej tego nazwać nie można), to wskazałbym cztery elementy, które mi nie leżą, ocena jest sprawą indywidualną a ewentualne "wady" mogą być dla Rafała zaletą.

 

Brak niskiego basu. No niema i już. Nie można jednocześnie pisać o jego zróżnicowaniu, kiedy części pasma poniżej 35 Hz nie ma. Nie ma również - jak słusznie zauważył producent - problemów z nim związanych, ale zachodzi pytanie: jak zachowałaby się adaptacja pokoju, gdybyśmy wstawili tam kolumny pełnopasmowe?

 

Słaba holografia. Świeżo po prezentacji Dynaudio w Q21, które pokazały w słabo przygotowanym pomieszczeniu serce do grania przestrzenią, tu było zaledwie przyzwoicie.

W 2009 roku zapisałem uwagi o swoich rewelatorach:

"To co najbardziej rzuca się na ucho przy odsłuchach moich kolumn, oprócz barwy, to zakres dynamiczny. Z szeptu do forte bez ostrzeżenia i marudzenia, w całym zakresie Hz a jeszcze słychać oddech Joshua Bell`a.

Łyżka dziegciu: trudno ustawialne, w moim pokoju na razie nieosiagalne jest piękne stereo połączone z możliwością precyzyjnego zlokalizowania źródła, pod tym wzgledem "trust" za 100 zł jest bardziej precyzyjny"

I tak jest u Rafała, jest głębia, stereo, ale może tego rodzaju problemy z 3D są typową manierą "nacinanych" Rewelatorów? Jeżeli macie podobne głośniki na 18W4531 lub 8531 napiszcie.

 

Nie pasuje mi góra pasma w tych kolumnach Studio16hertz. Dzisiejszy odsłuch był jak spowity mgłą. Daje to uczucie niesamowitego ciepła i spokoju dźwięku, jest nie męczące, nie kłujące w żadnym momencie, ale (szanując wybór Rafała) to nie moja bajka. Dla mnie za mało szczegółów.

 

I na koniec tego "szukania dziury w całym" nie pasuje mi szum tła w tym pięknym pokoju, którego Q21 i wielu innych może oraz powinno zazdrościć. Nie ma mojej zgody na klimatyzację w domowym miejscu odsłuchu.

 

Kończąc, kolejna wizyta u Rafała nie zmieniła mojego świata audio, ale zainspirowała do poprawy akustyki we własnym pokoju. To miejsce, w którym można oddać się przyjemności słuchania ulubionej muzyki w każdym gatunku, na niemal dowolnych poziomach mocy a "wytknięte ułomności" powinny być potraktowane z przymrużeniem oka i są wyłącznie subiektywną oceną, "tu i teraz".

Pozdrawiam colega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Może po prostu colcolcol przez obcowanie na codzień z większym glosnikiem basowym ma inne oczekiwania i na co innego zwraca uwagę? Trochę tolerancji dla innych opinii Panowie;)
Tak... Sam mam 12 calowy głośnik na basie i wiem co masz na myśli. Oczywiste jest to, że to inne granie. Czy lepsze? Ma to swoje zalety i wady. Dla mnie same zalety. Wszystko też zależy od warunków odsłuchowych. U mnie sprawdza się bardziej ta papierowa dwunastka ale są też inne warunki no i oczekiwania inne uwarunkowane gruboścą portfela i (co najważniejsze) możliwościami lokalowymi. Kto nie bierze tego pod uwagę musi jeszcze niestety trochę wydorośleć.

 

Wizja na dobre domowe audio to tak jak projekt budowy domu na odpowiednio dużej działce.

Ile projektów tyle klientów. Jeden będzie zadowolony inny nie. Jeśli jednak ktoś mądrze przemysli wszystko od samych podstaw biorąc pod uwagę warunki jakie ma do dyspozycji i wie czego można oczekiwać w tych warunkach to sukces murowany.

Biorąc powyższe aspekty pod uwagę niech ktoś spróbuję zbudować takie granie w 18 m jak u Rafała.

Nawet jeśli naprawdę ktoś widzi jakieś mankamenty to dla mnie w takim metrażu to i tak mistrzostwo świata.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colcolcol

Fajny opis. Mnie zastanawia ta góra - mało szczegółów z Revelatora 9900 ??? Toż to bardzo przejrzysty głośnik z dużą ilością szczegółów. W Twoich kolumnach jaki masz tweeter?

Na środku z tego co kojarzę masz Scana 12MU.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ethosy mają zejscie tylko ustawienie Rafala jak mniemam zbliżone do Cardasa ma na celu maksymalne uwolnienie kolumn od wplywu pomieszczenia.Sa zalety i "wady" takiego ustawienia. Nie ma wspomagania na basie przez pomieszczenie jak to jest praktycznie w większości systemów ale zyskuje głębia i separacja. W ustawieniu Rafała jakby dosunal kolumny do tylnej ściany pojawi sif zejscie ale zacznie sie wzbudzać bas i już glosno nie da sie sluchać do tego adaptacja akustyczna wspoomaga możliwośc grania głośno gdzie normalnie w naszych pokojach odbicia od gołych ścian zamazuja scenę rozjeżdża się linowosć grania ze wzgledu na większą czułość słuchu w tym paśmie ot cała filozofia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do basu to kwestia tego kto co lubi. Jeden lubi dużo i bucząco, drugi mało, trzeci słucha modów pomieszczenia i myśli że tak ma być. Dla mnie jeśli bas zalewa muzykę to jest nie przyjęcia.

Z całym szacunkiem ale jeśli ktoś nie słyszy holografi u Rafała to albo ma problemy laryngologiczne albo neurologiczne. Albo ma uszkodzony słuch albo jego mózg nie wyrabia z przetwarzaniem takiej ilości bodźców z ucha i nie jest w stanie tego poukładać w przestrzeni.

Mało szczegółów z tej kopułki? z jakiej jest więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z całym szacunkiem ale jeśli ktoś nie słyszy holografi u Rafała to albo ma problemy laryngologiczne albo neurologiczne.

 

...w ten sposób ucinasz wszelką dyskusję...

...to jak wywrócenie stolika na zabawie - koniec imprezy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.