Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm to dodatkowy element, ale jeśli może być lepiej to warto sprawdzić.

 

Ja mam pytanie do osób które wcześniej słuchały rDaca lub irDACa lub ewentualnie miały kontakt z Aune S16. jak przy tych urządzeniach wypada 05A? Gra lżej, gęściej, ciemniej, jasniej, większym dźwiękiem czy może bardziej dokładnym? Kupiłbym tego 05A z U8, ale mam wielki dylemat czy nie iść w Aune S16 / S6. Chińczyk mnie przekonuje, porządnie zrobiony, dobra elektronika, wymienne opa, niska cena.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wymienia się opa, są włożone czy lutowane?

w podstawkach, 9 sztuk (widac na fotosach).

 

Jeszcze dla pewności, czyli twierdzisz, że tor RCA to tylko pozycje IC 9,11,12 i 13? A może powinno być 9,10, 12 i 13, bo wtedy jakoś tak bardziej symetrycznie to wygląda.

Daleko mi do twierdzenia ze tak jest - brakuje schematu, jednak sprawdzilem to fizycznie poprzez eliminacje poszczegolnych elementow toru. Wyszlo, ze do grania potrzebne sa tyle te o ktorych piszesz. Obecnosc pozostalych nie zmieniala nic dla RCA.

Sam mam 6 bursonow, ale teraz wiem, ze wystarczyly by mi jedynie 4 sztuki.

Wczesniej tez szukalem symetrii, ale jej nie ma, to raczej dwa rownolegle tory obok siebie - bez odbicia lustrzanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w podstawkach, 9 sztuk (widac na fotosach).

 

 

Daleko mi do twierdzenia ze tak jest - brakuje schematu, jednak sprawdzilem to fizycznie poprzez eliminacje poszczegolnych elementow toru. Wyszlo, ze do grania potrzebne sa tyle te o ktorych piszesz. Obecnosc pozostalych nie zmieniala nic dla RCA.

Sam mam 6 bursonow, ale teraz wiem, ze wystarczyly by mi jedynie 4 sztuki.

Wczesniej tez szukalem symetrii, ale jej nie ma, to raczej dwa rownolegle tory obok siebie - bez odbicia lustrzanego.

Ciekawa sprawa, ale sokoro odsłuchy świadczą o takiej konfiguracji, to tak pewni jest i tym trzeba się kierować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten xiangsheng to może być bardzo uniwersalne urządzenie, skoro tory RCA i XLR, jak się wydaje, mają całkiem niezależne opampy. Można np. zrobić bardzo rockową konfigurację opampów dla toru XLR i gładką po torze RCA do spokojnej muzyki. Dla mnie, osoby która słucha bardzo różnej muzyki, może to być fajne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że samymi opampami można aż tak wpłynąć na sygnaturę brzmienia całego urządzenia? Ja bym się raczej skłaniał w stronę pewnych poprawek pod swoje ucho. Jeśli DAC gra raczej spokojnie, to takim pozostanie niezależnie od opampów. Zmiana barwy, wykonczenia sopranów, pewnych różnic w przestrzeni OK, ale mocnego ataku czy dużego wolumenu nie wyciągnie się samymi opampami.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś z Was opiszę brzmienie Xiangshenga wersji 05B. W końcu siedzi tam inna kość - AKM 4495.

A może posiada ktoś zestaw Hegla H80 plus Canto Grand? Jak 05B gra w takim ustawieniu? Czy można wymienić jakieś wzmacniacze operacyjne. Co z wymianą lampy na inną? I co to daje? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to byłoby mieć dwa, całkiem oddzielne zestawy, ale wiadomo, kasa. Niemniej jednak różnice pomiędzy różnymi opampami, przynajmniej jak na moje ucho, bywają spore. Ostatnio np. jestem pod dużym wrażeniem tego jak zmienił mi dźwięk LME49990, też pod względem dynamiki i ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie może ktoś z Was opiszę brzmienie Xiangshenga wersji 05B. W końcu siedzi tam inna kość - AKM 4495.

A może posiada ktoś zestaw Hegla H80 plus Canto Grand? Jak 05B gra w takim ustawieniu? Czy można wymienić jakieś wzmacniacze operacyjne. Co z wymianą lampy na inną? I co to daje? Pozdrawiam

Przyłączam się do pytania. Jaka jest różnica w brzmieniu pomiędzy 05A i 05B i czy uzasadnia ona wydatek dodatkowych kilku stówek?

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle posiadam kartę dźwiękową asus essense st z której jestem w miarę zadowolony kilka lat.. Mam trochę opampow.. Między innymi lme 49990..obecnie 3 x opa 301.. Czy myślicie że tego DACA 5a można brać w ciemno po tej karcie.. Reszta to lampa Kt88 i Ma pl100.. Chodzi mi również od dawna kalibracja dirac w stereo właśnie w połączeniu z komputerem.. Mógłby to być dobry duet z tym DACiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle posiadam kartę dźwiękową asus essense st z której jestem w miarę zadowolony kilka lat.. Mam trochę opampow.. Między innymi lme 49990..obecnie 3 x opa 301.. Czy myślicie że tego DACA 5a można brać w ciemno po tej karcie.. Reszta to lampa Kt88 i Ma pl100.. Chodzi mi również od dawna kalibracja dirac w stereo właśnie w połączeniu z komputerem.. Mógłby to być dobry duet z tym DACiem.

Czy mówisz o tych dyskretnych OPA od Audiofeel? Jakie wnoszą zmiany po wyjęciu LME49990. Znam oba, ale nigdy nie testowałem na jednym urządzeniu.

Xonar ST to wciąż przyzwoite urządzenie za taką kasę. Gra dość ostro i detalicznie, więc lampa w torze to dobry pomysł. XiangSenga jeszcze nie słuchałem, ale jestem ciekawy czy to urządzenie ma wyraźny atak, siłę i rozmiar w dźwięku. Nie lubię zbytniego zaokrąglania konturów. Źle mi się przez to słucha Zimmera :)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do do osób co mają Xiangsheng 05A.

Warto brać tego daca? Chodzi mi o bebechy:) no i cena jest git.

 

https://www.ebay.de/itm/Xiangsheng-DAC-05A-24bit-192K-XMOS-USB-Double-PCM1794-HiFi-XLR-Balance-Decoder-S/263329181498?hash=item3d4fa46f3a:g:T8wAAOSwTm9aDqsh

 

 

Słucham głównie po USB i po RCA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mogę polecić tego daca u mnie zlikwidował cyfrowy nalot w plikach flac i słuchanie muzyki przynosi wielką frajdę , aż strach pomyśleć jak dobrze musi grać po wymianie opampów jak to koledzy uczynili. Ja zamawiałem z Chin było trochę strachu ale obeszło się bez cła a vat nie był wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem z tąd:

https://pl.aliexpress.com/item/XiangSheng-DAC-88A-USB-SPDIF-Balanced-XLR-I-O-DAC-Double-PCM1794-Flagship-Level-Decoder-HIFI/32291833692.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.Lm4OnK

tylko ta przesyłka jest masakrystyczna , jutro sprawdzę ile zapłaciłem vatu bo już nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd je zamawiacie? Ile dochodzi dodatkowych opłat?

 

Ja kupowałem od jednego z uzytkowników z ebay. Wysyłka z Chin.

 

Pomimo FV w środku urząd celny żądał ode mnie potwierdzenia wpłaty.

 

Naliczają cło 5% i do tej sumy doliczają 23% VAT.

 

Trzy razy kupowałem z Chin. Zawsze żądali dowodu wpłaty.

Edytowane przez Akim03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką formę przesyłki bierzecie? Jak DHL lub inny kurier to cło/VAT praktycznie pewne, bo oni maja swoje urzędy celne i odprawiają/sprawdzają każdą paczkę.

Żeby zminimalizować cło/VAT trzeba brać najtańszą przesyłkę np. China Post. Wówczas jest szansa kupić bez dodatkowych opłat (ale gwarancji ze opłat nie będzie nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.