Skocz do zawartości
IGNORED

szukam budżetowej, możliwie dobrej jakości używanej nagrywarki do płyt CD.


Robert Borkacki

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam, szukam budżetowej, możliwie dobrej jakości używanej nagrywarki do płyt CD.

 

Posiadam zestaw Hi-Fi, na którym odtwarzam muzykę z płyt CD. Składa się on z:

NAD wzmacniacz C 320,

NAD tuner 412,

NAD odtwarzacz CD 514,

Kolumny Mission M74,

Kable JVC, QED QunexQED balanced design concept.

 

Rozglądałem się w sieci i widzę aktualnie takie oferty:

 

https://allegro.pl/philips-cdr-880-nagrywarka-i7352621550.html?reco_id=66a3f111-7c83-11e8-acbf-ecf4bbd615e0

Philips cdr 880 nagrywarka

199,00 zł

 

https://www.olx.pl/oferta/nagrywarka-cd-philips-cdr-870-CID99-IDsTnBj.html#6d4f8ce9b9

Nagrywarka CD Philips CDR 870

200 zł

 

https://allegro.pl/philips-cdr-760-nagrywarka-plyt-audio-cd-r-i-cd-rw-i7431279242.html

Philips CDR 760 nagrywarka płyt audio CD-R i CD-RW

190,00 zł

 

 

Dwu kieszeniowa:

https://www.olx.pl/oferta/nagrywarka-odtwarzacz-cd-cd-r-cd-rw-philips-cdr-765-CID99-IDuqiCL.html#30892801b3

Nagrywarka/Odtwarzacz CD, CD-R, CD-RW PHILIPS CDR-765

349 złDo negocjacji

 

Może coś z tych powyżej jest Waszym zdaniem do polecenia? Myślę o zakupie Philips cdr 880

Jeżeli nie, to jakich modeli szukać?

Na co zwracać uwagę?

Czy wystarczy kupić nagrywarkę jednokieszeniową czy lepiej dwu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, sądzę że dedykowany sprzęt będzie lepiej nadawał się do tego celu?

Zamierzam sporo przegrywać, może ponad 100 dysków a może więcej... ;-)

 

Ale po co ci taki sprzęt? Każdy napęd komputerowy zrobi to tak samo, a i nie będzie wybrzydzał co do płyt.

 

To nie wystarczy?

Płyty Maxell Audio Music XL-II 80 min

https://allegro.pl/plyty-maxell-audio-music-xl-ii-80-min-cake-25-szt-i6063553051.html

 

Fakt, do nagrywarek stacjonarnych należy stosować płyty z oznaczeniem "for audio"- droższe i obecnie raczej trudne do zdobycia.

Edytowane przez Robert Borkacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamierzasz przegrywać z płyt CD, to darmowy EAC czy cokolwiek zrobi to lepiej i szybciej. Te płyty z linka nie będą działać że stacjonarną nagrywarką, powinny mieć wyraźny dopisek "for audio" a nie jakiś marketingowy hasztag. Takie płyty były mniej więcej 4x droższe od zwykłych. Można stosować patent polegający na podmianie płyt na pauzie, ale jest to siłowanie się z napędem.

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty "for audio" były dużo droższe od std cdr, bo w cenie była doliczona kasa dla organizacji zajmujących się prawami autorskimi- taki haracz za możliwość kopiowania muzyki :-)

 

Do autora wątku- jeśli masz zamiar przegrywać dużo płyt, TYM BARDZIEJ nagrywarka komuterowa będzie lepsza i dużo tańsza- więcej mozliwości, szybsza, tanie płyty, możliwość kopiowania zabezpieczonych płyt. Poza tym, komputer zapewne masz, bo kto go nie ma? Nie musisz więc wyrzucać kasy na niepotrzebny sprzęt.

Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli oswajam się z myślą, ze wystarczy laptop z wbudowaną nagrywarka,

Jako laik sądziłem, ze taki sprzęt nie nadaje się do mojego celu z powodu:

 

1. Gorszych parametrów niż dedykowana nagrywarka

2. Mniejszej wytrzymałości i szybszego zużycia

3. Nie zależało mi też, żeby urządzenie, z którego będę korzystał było podłączone do globalnej sieci internetu ;-)))

(Z innej dziedziny: już słyszałem, ze robiąc xero z gazety naruszam prawo, bo powinienem... wykupić licencję

u wydawcy tej gazety ;-) )

 

 

Edytowane przez Robert Borkacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty Maxell Audio Music XL-II 80 min sam używam z nagrywarką Sony RCD-W100. I są lepiej nagrane niż takie zwykłe z laptopa. Jednak autor wątku raczej nie usłyszy tej różnicy na swoim sprzęcie. Wystarczy więc zwykły komputer.

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak autor wątku raczej nie usłyszy tej różnicy na swoim sprzęcie. Wystarczy więc zwykły komputer.

Podobnie jak NIKT inny na dowolnie innym sprzęcie też ŻADNYCH różnic nie usłyszy.

Różnic REALNYCH i słyszalnych.

Pomijamy tu oczywiście tych co "wszystko słyszą" :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, wygoniony z chałupy przez gadaninę o Black Sabbath, niejakiego @ iro Trzeciego, a jeszcze mocniej wypychany przez Tropiciela , których tu najmocniej ściskam - poszedłem sobie na mój ulubiony jarmarek.

 

Takich nagrywarek widziałem moc i jeszcze ciut. Prawie nowe. Przeciętna cena: 10 euro.

 

Żeby nie iść do chaty z niczym (pomijam plecak pełen płyt) - kupiłem sobie odtwarzacz DVD. Pioneer dv 340. Pudło, rachunek ze sklepu, prawie nieużywany.

Nie wiem, jak dotrwam do wypłaty, bo te 5 euro piechotą nie chodzi!

Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu lat robię kopię CD na VERBATIM CD-R CRYSTAL AZO 700MB i żadna nie odmówiła posłuszeństwa.

Nagrywam z prędkością x10.

Dawniej przywiązywano wagę do nagrywarek. Teraz to masówka.

Może jakiś Lite-on. Mam na myśli napędy do komputera.

Te, które wymieniłeś, podobnie jak inne urządzenia kilkunastoletnie grające, będą miały "zużyte" podzespoły jak kondensatory. Nie mówiąc już o samych "laserach"

Byłbym ostrożny przy zakupie. Np. ten Pioneer PDR-04 jest z 1997, Philips CDR765 1998 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak NIKT inny na dowolnie innym sprzęcie też ŻADNYCH różnic nie usłyszy.

Różnic REALNYCH i słyszalnych.

Pomijamy tu oczywiście tych co "wszystko słyszą" :)))

Proponuję więc zrobić takie małe doświadczenie. Bierzesz płytę CD, oryginalną, dobrze nagraną i robisz z niej kopię na komputerze. Następnie z tej kopii robisz następna kopię. Z tej następnej kolejną. I tak do dziesiątej kopii. Potem porównujesz oryginalną płytę z 10 kopią.

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu lat robię kopię CD na VERBATIM CD-R CRYSTAL AZO 700MB i żadna nie odmówiła posłuszeństwa.

Nagrywam z prędkością x10.

Mam świeży zestaw 50szt Crystali, poniżej predkości nagrywania x22 płyty są przepalone. Porównując je do kupionych 6miesiecy temu widać ,że są bardziej przejrzyste. Jakość Azo spada

To tak off-topowo

Edytowane przez matoole

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak to jeszcze miało znaczenie, nagrywarki Lite on i Plextor miały oprogramowanie testujące nagrane płyty audio. Można było sobie sprawdzić BLER i dobrać pod tym kątem surówki. Niestety, jakość czystych nawet firmowych płyt jest tragiczna, w dodatku są coraz "czulsze" i wymagają nagrywania z dużą prędkością. Nowe nagrywarki są niekompatybilne ze starymi płytami (jak ktoś jeszcze ma) a stare (jak jeszcze działają) z nowymi płytami. Po prostu ten format umiera i nic z tym nie zrobimy. Proponowałbym się nie przejmować, znaleźć metodą prób i błędów najlepsze surówki do posiadanej nagrywarki (tdk, Sony, verbatim) i zwracać tylko uwagę na prędkość nagrywania - najlepsze efekty daje największa ale stała liniowa prędkość, to znaczy obecnie 16 albo 24 (trzeba sprawdzić) , większe prędkości to trzy prędkości nagrywania i możliwe większe błędy w miejscach zmian. Kopiowanie na komputerze pozwala na zrobienie większej ilości kopii na różnych surówkach i przede wszystkim daje w rezultacie pliki które w przyszłości mogą się przydać ;)

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję więc zrobić takie małe doświadczenie. Bierzesz płytę CD, oryginalną, dobrze nagraną i robisz z niej kopię na komputerze. Następnie z tej kopii robisz następna kopię. Z tej następnej kolejną. I tak do dziesiątej kopii. Potem porównujesz oryginalną płytę z 10 kopią.

 

Bardzo dobry test

Proponuje ci go zrobić

Ale nie 10 kolejnych kopii, tylko 1 000

Z jedna uwagą - nie nagrywamy muzyki , tylko tekst w liczbie 1 000 znaków

I szukamy na tysięcznej kopii choć jednej litery niezgodnej z pierwszą kopią

 

No chyba że ... twierdzisz że żaden zapis cyfrowy nie jest degradowany , tylko ten z muzyką :D

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

BOSS BR 1200

https://www.muziker.pl/boss-br-1200-cd-digital-recorder

https://www.boss.info/us/products/br-1200cd/

Ten kombajn jest obecnie już zabytkiem i poszukał bym na rynku wtórnym . Mnie kosztował około 2400 złotych jak był nowy . Ma dodatkowo na pokładzie dysk twardy 40 GB nie dużo ale do wypalania płytek audio wsam raz .

 

Jest jeszcze TASCAM CD-RW900 nie używany prosto ze sklepu.

https://www.musik-produktiv.pl/tascam-cd-rw900-mk2.html?gclid=CjwKCAjw4PHZBRA-EiwAAas4Zvb1Go7LN6XOiM2cnlDq594-v9s1ObyQQkIU14wiTat13b1hcVhwkBoCii4QAvD_Bw.

 

Witam, szukam budżetowej, możliwie dobrej jakości używanej nagrywarki do płyt CD.

 

Posiadam zestaw Hi-Fi, na którym odtwarzam muzykę z płyt CD. Składa się on z:

NAD wzmacniacz C 320,

NAD tuner 412,

NAD odtwarzacz CD 514,

Kolumny Mission M74,

Kable JVC, QED QunexQED balanced design concept.

 

Rozglądałem się w sieci i widzę aktualnie takie oferty:

 

https://allegro.pl/philips-cdr-880-nagrywarka-i7352621550.html?reco_id=66a3f111-7c83-11e8-acbf-ecf4bbd615e0

Philips cdr 880 nagrywarka

199,00 zł

 

https://www.olx.pl/oferta/nagrywarka-cd-philips-cdr-870-CID99-IDsTnBj.html#6d4f8ce9b9

Nagrywarka CD Philips CDR 870

200 zł

 

https://allegro.pl/philips-cdr-760-nagrywarka-plyt-audio-cd-r-i-cd-rw-i7431279242.html

Philips CDR 760 nagrywarka płyt audio CD-R i CD-RW

190,00 zł

 

 

Dwu kieszeniowa:

https://www.olx.pl/oferta/nagrywarka-odtwarzacz-cd-cd-r-cd-rw-philips-cdr-765-CID99-IDuqiCL.html#30892801b3

Nagrywarka/Odtwarzacz CD, CD-R, CD-RW PHILIPS CDR-765

349 złDo negocjacji

 

Może coś z tych powyżej jest Waszym zdaniem do polecenia? Myślę o zakupie Philips cdr 880

Jeżeli nie, to jakich modeli szukać?

Na co zwracać uwagę?

Czy wystarczy kupić nagrywarkę jednokieszeniową czy lepiej dwu?

 

Najlepiej to bym kupił Tascama CD RW 900 linka podałem w poście niżej . Nie bawił bym się w używki z Allegro gdyż można mieć problemy z nagrywaniem płyt . Nie wiesz w jakim stanie jest laser.

Może się zdarzyć że niektóre płyty będzie widział niektórych nie i w dodatku problem z odtwarzaniem na innych urządzeniach . W tym wypadku lepiej kupić nowego Tascama w cenie od 1700 złotych do 2 k złotych niż Philipsa za 100 złotych i mieć potem kłopoty , ale to twoja sprawa . Czasami lepiej zapłacić więcej i nie mieć kłopotów.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że ... twierdzisz że żaden zapis cyfrowy nie jest degradowany , tylko ten z muzyką :D

 

Mało tego "ONI" "twierdzą", że nie tylko zapis ale i przesył danych cyfrowych jest OSOBLIWIE DEGRADOWALNY.

Otóż we WSZYSTKICH dziedzinach CYFRY od satelity, przez e-bankowość, działanie giełd, internetu,TV Sat, Telefonia SAT, cyfrowe radio i TV jeśli cyfra jest zdegradowana - powstają przerwy, zaniki, trzaski...

 

Tylko i wyłącznie w AUDIO cyfra zachowuje się inaczej.

Zanim dojdzie do przerw, zaników definitywnych, przekaz (uwaga!) wyłącznie muzyczny podlega "degradacji" (wstępnej?) polegającej na: ...tu wszyscy znamy te opisy o czarnym tle, scenie, separacji, basie, średnicy, górze, zamuleniu, wyostrzeniu, nerwowości, ociepleniu, utwardzeniu ... itd. itp. itd. itp.

 

Zadanie dla przyszłego Noblisty - JAK? Jak wszelkie urządzenia i infrastruktura cyfrowa odróżnia pliki cyfrowe z muzyką od wszelkich innych informacji cyfrowych?

Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK? Jak wszelkie urządzenia i infrastruktura cyfrowa odróżnia pliki cyfrowe z muzyką od wszelkich innych informacji cyfrowych?

 

"Nie znam sie na tym , ale to słychać"

 

ha ha ha

 

podobnie jest z prundem

 

lepszy kabel zasilajacy nie poprawia pracy żadnego urządzenia na świecie , oprócz urządzeń audio :>

Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

odświeżę temat.

chodzi mi po głowie, cytowany tutaj Tascam CD-RW 900 MK2. miałby on przejąć rolę cyfrowej kopiarki po używanym przeze mnie do tej pory minidysku. czy ktoś miał do czynienia z tym modelem? jak się sprawuje? z opisu wynika że oprócz płyt "audio", obsługuje on też zwykłe CD-R/RW. ktoś coś wie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plextor Premium One lub Two. Warto też poczytać o nagrywarce Yamahy F-1 i funkcji AMQR.  Plextor drogi, Yamaha to rarytas i trzeba używać win XP, Feurio (koszmar jeśli chodzi o kupno legalnego,darmowego nie polecam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2018 o 13:44, Robert Borkacki napisał:

sądzę że dedykowany sprzęt będzie lepiej nadawał się do tego celu

Te nagrywarki Philipsa robią przeciętne kopie i wymagają nośników "for audio". Lepiej zrobi to komputer i program EAC. 

Z nagrywarek stacjonarnych dopiero Pioneer PDR-04 lub 05 może powalczyć jakością z EAC, ale nie powalczy szybkością kopiowania. 

Pioneera PDR-05 sprawnego posiadam do dziś, choć już nie używam. Wyżej wymienione nagrywarki Philipsa posiadałem kiedyś, a kilka płyt na nich nagrywanych posiadam do dziś. Więc jakieś porównanie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarka w komputerze jest pod każdym względem lepsza od stacjonarnej. Nawet jeśli taką oszukasz i uda się podmienić płytę na czystą, nie dedykowaną "for audio", to współczesne płyty cdr nie tolerują niskiej prędkości zapisu- w takim przypadku przepał jest bardzo czestym przypadkiem.

W dodatku każdy komputer z dobrym oprogramowaniem, jest w stanie nagrać płytę w jakosci oferowanej tylko w najlepszych nagrywarkach stacjonarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak jest jak pisze mój przedmówca. 

Otóż nagrywarki audio potrafią z dużą dokładnością i w szerokim zakresie kalibrować moc lasera do zastosowanego nośnika, dlatego płyty wypalane na takich nagrywarkach są wypalone dokładnie, i są lepiej czytane przez zwykłe odtwarzacze CD. 

Większość nagrywarek komputerowych nie potrafi tak dobrze skalibrować lasera. Zatem choć prawdą jest że komputer potrafi bardzo dobrze przygotować dane do wypalenia na płycie, to niestety nie każda komputerowa nagrywarka będzie potrafiła te dane wypalić na płycie w równie precyzyjny sposób jak nagrywarki audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, nie napisałem że wypalone cd-ry będą u mnie głownie grać na cedeku (Marantz SA7001).

uświadomiłem też sobie że na klocku nie zrobię ripa na pliki które przydadzą mi się na telefonie. opcja zewnętrznego napędu do lapka wydaje się więc ciekawa. jakieś typy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.