Skocz do zawartości
IGNORED

Słyszalność różnicy między TIDAL HiFi a Spotify Premium


krdomi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, DAWH napisał:

Jeśli pytasz mnie, to Opera Seconda SE

Tak, Ciebie pytałem. Myślałem, że może masz zbyt jasne głośniki, ale wygląda na to, że nie. A skoro lubisz lekko przyciemnione brzmienie to wypożycz Bluesounda Node na odsłuch. On właśnie tak gra przez RCA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Franz-007 napisał:

Tak, Ciebie pytałem. Myślałem, że może masz zbyt jasne głośniki, ale wygląda na to, że nie. A skoro lubisz lekko przyciemnione brzmienie to wypożycz Bluesounda Node na odsłuch. On właśnie tak gra przez RCA.

Mam ewidentnie problem ze źródłem pod streaming, prawdopodobnie DAC.

Jakoś trudno mi przełknąć myśl o zmianie źródła i tworzeniu plytoteki na nowo (kilka lat temu sprzedałem CD i winyle). 

Wzmacniacz Moon250i + Opera Seconda SE to set raczej neutralnie grający, po cieplejszej stronie, dlatego tego bym się nie czepial. 

Muszę poszukać innego DAC, bo właśnie mój Chińczyk może byc tym słabym elementem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, DAWH napisał:

Mam ewidentnie problem ze źródłem pod streaming, prawdopodobnie DAC.

Jakoś trudno mi przełknąć myśl o zmianie źródła i tworzeniu plytoteki na nowo (kilka lat temu sprzedałem CD i winyle). 

Wzmacniacz Moon250i + Opera Seconda SE to set raczej neutralnie grający, po cieplejszej stronie, dlatego tego bym się nie czepial. 

Muszę poszukać innego DAC, bo właśnie mój Chińczyk może byc tym słabym elementem. 

Hmmm... Dac nie jest źródłem 😇

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż Wy z tymi Chińczykami? Mam chińskiego Gustarda i jestem zadowolony. Wybrałem go po odsłuchach kilku przetworników i na moje ucho wpasował się najlepiej. Jestem pewien że przynajmniej 50% z forumowiczów określiłoby dźwięk jako słaby. Zawsze jednak pozostaje druga połowa której być może by się spodobało.

Najważniejsze jest że mi się podoba, a jak przestanie to sobie coś zmienię…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zbi_Rek napisał:

Hmmm... Dac nie jest źródłem 😇

Zakładam że mój transport NP5 jest ok, a ponieważ chce cały czas dać szansę streamingowi, wypróbuję inny dac. Ten który mam gra dosyć jasno, więc nie zaszkodzi spróbować czegoś o innym charakterze. A nóż bardziej mi podejdzie. 

Chyba że twierdzisz ze większość dzisiejszych dac gra podobnie 😉

Bo z takimi opiniami można się spotkać😊

34 minuty temu, jaxcek napisał:

Cóż Wy z tymi Chińczykami? Mam chińskiego Gustarda i jestem zadowolony. Wybrałem go po odsłuchach kilku przetworników i na moje ucho wpasował się najlepiej. Jestem pewien że przynajmniej 50% z forumowiczów określiłoby dźwięk jako słaby. Zawsze jednak pozostaje druga połowa której być może by się spodobało.

Najważniejsze jest że mi się podoba, a jak przestanie to sobie coś zmienię…

Ale ja nie mam nic do Chińczyków, bo sam posiadam modyfikowanego XS 05b, mam jednak podejrzenia że po zmianie kolumn na dosyć neutralne, jego jasny charakter grania mi nieco przeszkadza. Mam wątpliwości czy nie za bardzo podkreśla górę i wyższą średnicę. 

Skupiając się na wzmacniaczu i kolumnach potraktowałem dobór dac po macoszemu, i teraz mam tego efekt... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po audiofilsku ale skutecznie byłoby włączyć w tor DSP i ustawić charakterystykę częstotliwości tak żeby przyjemnie się słuchało. Z dźwiękiem jak z kawą, tylko nieliczni są fanami ortodoksyjnego espresso a większość jednak dolewa wodę, mleko, sypie cukier żeby picie kawy było przyjemnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, jaxcek napisał:

Nie pozostaje nic innego niż odsłuchy zatem. Nie jest to zresztą żadna nowość 🙂

pozdrowienia

Dziękuję i również pozdrawiam

Ps. Jakiego masz Toppinga? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, DAWH napisał:

Zakładam że mój transport NP5 jest ok

Chyba że twierdzisz ze większość dzisiejszych dac gra podobnie

 

nic takiego nie napisałem

pisałem o źródle, Twój Primare jest ok w entry level, zdecydowanie lepszy od node ale to co podaje nie akceptujesz i zamiast kręcić kółeczka dacami, posłuchaj innego poziomu źródła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... Dac nie jest źródłem
Konwerter cyfrowo-analogowy jest "bramą" po przekroczeniu której dostajemy sygnał analogowy który jest ucieleśnieniem hifi.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Tal napisał:

Konwerter cyfrowo-analogowy jest "bramą" po przekroczeniu której dostajemy sygnał analogowy który jest ucieleśnieniem hifi.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Zbi_Rek napisał:

nic takiego nie napisałem

pisałem o źródle, Twój Primare jest ok w entry level, zdecydowanie lepszy od node ale to co podaje nie akceptujesz i zamiast kręcić kółeczka dacami, posłuchaj innego poziomu źródła

czyli czego na przykład ?

Lumin D2, na teraz poza moim zasięgiem finansowym 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, DAWH napisał:

czyli czego na przykład ?

Lumin D2, na teraz poza moim zasięgiem finansowym 😞

D2 ma zintegrowany dac

U1 mini jest optymalnym wyborem 

Jaki masz budżet na źródło ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 27.12.2021 o 14:51, DAWH napisał:

Nie chcę zakładać nowego tematu, a widzę że watek żyje. Od jakiegoś czasu szukam optymalnego źródła, w międzyczasie przerobiłem CD, gramofon,  transport na bazie maliny i Digione, transport  Primare NP5prisma + zasilacz liniowy. System także zmieniałem, i tak doszedłem do etapu, ze mając dosyć przejrzysty system, słyszę bardzo dobrze jak wielką rolę ma sam transport / źródło (nie mówię o DAC). Problem w tym, że przy obecnej konfiguracji systemu, który tworzyłem z nadzieją, że zaspokoi mnie streaming np.Deezer Hifi czy Tidal Hifi,  nie jestem w stanie słuchać muzyki z przyjemnością. Jakość streamingu jest tak słaba ,  że choćby Radio 357 stremowane z NP5 pisma brzmi z dużo lepszym wypełnieniem i dynamiką.

  

2 godziny temu, DAWH napisał:

Zakładam że mój transport NP5 jest ok, a ponieważ chce cały czas dać szansę streamingowi, wypróbuję inny dac. Ten który mam gra dosyć jasno, więc nie zaszkodzi spróbować czegoś o innym charakterze. A nóż bardziej mi podejdzie.

Czego konkretnie brakuje Ci w brzmieniu? Jeżeli dobrze rozumiem to masz zbyt ofensywnie grający sprzęt w którym brak dociążenia, balans tonalny przesunięta jest w górną stronę, potwierdził to moim zdaniem doskonale kolega dandam porównując CD do stacji która Twoim zdaniem daje przyjemność ze słuchania.
Na początek spróbuj ustawić kolumny tak, aby grały bardziej dołem (bliżej ściany, może bliżej siebie, tweeterey niech grają lekko "za" głowę, odchyl je do tyłu niech grają lekko "nad" głowę). Jeżeli to nie przyniesie zadowalającego efektu zabawa w daci, kable, streamery to półśrodki z których nigdy nie będziesz w pełni zadowolony, chociaż po wydaniu jakiejś kasy na konkretną zmianę będziesz sobie to wmawiał. Zatem, jeżeli roszady kolumnami po pokoju ani lekkie zmiany akustyki nie pomogą, idź w kierunku DSP (Room Perfect - Lyndorf, ARC - Anthem, DIRAC - tutaj jest dość szeroki wybór chociaż najtaniej wychodzi minidsp) lub zmiany kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Zbi_Rek napisał:

D2 ma zintegrowany dac

U1 mini jest optymalnym wyborem 

Jaki masz budżet na źródło ?

około 3k

9 minut temu, opteron napisał:

  

  

Czego konkretnie brakuje Ci w brzmieniu? Jeżeli dobrze rozumiem to masz zbyt ofensywnie grający sprzęt w którym brak dociążenia, balans tonalny przesunięta jest w górną stronę, potwierdził to moim zdaniem doskonale kolega dandam porównując CD do stacji która Twoim zdaniem daje przyjemność ze słuchania.
Na początek spróbuj ustawić kolumny tak, aby grały bardziej dołem (bliżej ściany, może bliżej siebie, tweeterey niech grają lekko "za" głowę, odchyl je do tyłu niech grają lekko "nad" głowę). Jeżeli to nie przyniesie zadowalającego efektu zabawa w daci, kable, streamery to półśrodki z których nigdy nie będziesz w pełni zadowolony, chociaż po wydaniu jakiejś kasy na konkretną zmianę będziesz sobie to wmawiał. Zatem, jeżeli roszady kolumnami po pokoju ani lekkie zmiany akustyki nie pomogą, idź w kierunku DSP (Room Perfect - Lyndorf, ARC - Anthem, DIRAC - tutaj jest dość szeroki wybór chociaż najtaniej wychodzi minidsp) lub zmiany kolumn.

A co myślisz o DAC z DSP, no RMI ? Ma to sens ?

Wymiana kolumn nie wchodzi w grę, długo szukałem tak dobrze grających kolumn, dla mnie są  najmocniejszym punktem mojego systemu.  Na pewno nie grają  zbyt ofensywnie.  Przetwornik wysokotonowy D26 firmy Scanspeak, ma miękką kopułkę i potrafi podać dźwięk z klasą. Kupiłem te kolumny po wielu odsłuchach właśnie w polaczeniu ze wzmacniaczem Moon 250i.

Tak jak cały czas podkreślam, mam problem z tym, ze meczy mnie streaming z Tidal i Deezer, natomiast odtwarzacz CD gra dobrze, ale nie chcę na ten moment wracać do płyt. 

Dlatego szukam rozwiązania pod kątem źródła jakim ma być streaming.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, DAWH napisał:

A co myślisz o DAC z DSP

pisałem o tym, oprócz korekty akustyki pomieszczenia możesz sobie wprowadzić inny "target" np. z lekko obciętą górą czy podbitym dołem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   tutaj masz przetwornik z DIRAC Live, sprzedający nie pisze nic o mokrofonie ale to nie jest wielki wydatek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, DAWH napisał:

około 3k

 

 

to zostajesz w dalszym ciągu na tym samym poziomie, w stylu kręcenia kołek jak określiłem to wcześniej

tak czy inaczej powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zbi_Rek napisał:
2 godziny temu, Tal napisał:

Konwerter cyfrowo-analogowy jest "bramą" po przekroczeniu której dostajemy sygnał analogowy który jest ucieleśnieniem hifi.

???

Przywilejem ludzi jest rozwój jednak dla większości jest zbyt demotywujący. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tal napisał:

Przywilejem ludzi jest rozwój jednak dla większości jest zbyt demotywujący. 

Nie rozumiem o co Ci chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Zbi_Rek napisał:

Nie rozumiem o co Ci chodzi

transport => źródło => amp => głośnik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A tymczasem przedstawiciele Spotify potwierdzili, że jakość HiFi jest dla nich bardzo ważna. W związku z powyższym termin wprowadzenia usługi nadal jest nieokreślony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jeżeli było, to przepraszam.

Czegoś tu nie rozumiem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zrzut z aplikacji Linna, zasilanej Spotify Connect.

Spotify nadal jest stratny, czy coś się zmieniło w tym zakresie a ja przespałem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo. Do niedawno pokazywało 320 kbps, obecnie 44,1 kHz/16 bit. Czyżby Spotify coś testowało lub wprowadziło wyższą jakość cichaczem 😏

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marian.ch

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem ten sam utwór z Tidala HiFi i Spotify Premium i graficznie oba pliki już niczym się od siebie nie różnią...więc od razu zrobiło mi się lepiej i usłyszałem poprawę jakości Spotify. Teraz, bez żalu anulowałem subskrypcję Tidala. Bye, bye 🤗

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marian.ch

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
2 minuty temu, marian.ch napisał:

Nagrałem ten sam utwór z Tidala HiFi i Spotify Premium i graficznie oba pliki już niczym się od siebie nie różnią...więc od razu zrobiło mi się lepiej i usłyszałem poprawę jakości Spotify. Teraz, bez żalu anulowałem subskrypcję Tidala. Bye, bye 🤗

Byłem własnie ciekaw tej zależności. Tidal niestety postanowił po jakimś czasie pobrać 2 razy subskrybcję zaś w momencie gdy anulowałem to dokładnie w tym samym czasie zabrało dostęp a opłacone mam za ten miesiąc 2 razy. 

Kiedyś jakośc spotify była znacząco słabsza niż Tidala ale teraz chętnie potestuje na własnych uszach.

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są pewne osoby, które twierdzą, że Spotify gra im najlepiej.

Można kupić za 5900EU odtwarzacz dedykowany do odtwarzania ze Spotify.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Całkiem hardkorowe urządzenie. Tylko 16/44, transmisja jedynie za pomocą Airplay, praktycznie brak współpracy z NAS, brak wyjść cyfrowych, sterowanie tylko z urządzeń Apple.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.