Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  88 członków

Neotech Klub
IGNORED

Klub Neotech


piotrek7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

jak grzebałem w swoich JBL L300 to też całe okablowanie wymieniłem na miedź OCC

Bo to najlepszy i najbardziej uniwersalny materiał do tego typu zastosowań. Srebro też jest fajne ale niestety nie we wszystkich konfiguracjach się sprawdza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 hours ago, piotrek7 said:

Wystarczy. Zobaczyłbyś jakie kabelki są wewnątrz głośników ATC SCM 19 😀

Moje apogee maja jakies 6mm2 drut do wsteg 😉 Napisalem rano do sprzedawcy na Alle bo cos to kiepsko idzie z wysylka.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, piotrek7 napisał:

Bo to najlepszy i najbardziej uniwersalny materiał do tego typu zastosowań. Srebro też jest fajne ale niestety nie we wszystkich konfiguracjach się sprawdza 

a co sądzisz o miedzi srebrzonej ? ja sie na srebro czy tez miedź srebrzona nie zdecydowałem bo nie chcę wpływać na brzmienie paczek ktore mi pasują . w oryginale była miedz cynowana sprzed 40 lat wiec dlatego dałem grubszą czystą OCC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

a co sądzisz o miedzi srebrzonej ?

Fajna ale dość problematyczna. Potrafi podbić dźwięk na przełomie średnicy i wyższego basu przez co dźwięk może stać się nadmiernie napompowany. Jeśli system gra neutralnym i naturalnym dźwiękiem, można ją przetestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki przyszły ale raczej nie podejdą, XLRy są sztywne jak wąż ogrodowy i już czuję że kabel się ślizga we wtyku czyli zaraz się ukręci. Różnice w długości przemilczę, każdy z czterech jest trochę innej długości. :D

Niestety znowu zostaje powrót do taniego druta Canare / Mogami, wszystkie audiofilskie wynalazki to jednak jest dramat ergonomiczny. MITy ze zwisającymi puszkami już całkiem.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marek.S napisał:

Różnice w długości przemilczę, każdy z czterech jest trochę innej długości. :D

A gdzie takie cuda dają?????

4 godziny temu, Marek.S napisał:

kabel się ślizga we wtyku czyli zaraz się ukręci.

Sam się nie ukręci. Jeśli jest dobrze przylutowany to trzeba bardzo się postarać aby go ukręcić. 

4 godziny temu, Marek.S napisał:

wszystkie audiofilskie wynalazki to jednak jest dramat ergonomiczny

Aż tak źle nie jest. Choć faktycznie Neotech wymaga odpowiedniego ułożenia i trochę trzeba mu pomóc . Jeśli potrzebujesz bardzo elastycznych, sprawdź Luna Cable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Marek.S napisał:

Z RCA jeszcze ujdzie bo te się obracają na gnieździe, gorzej z XLR. Kabelki brałem z Allegro. 3 z 4 są jeszcze w miarę równej długości ale jeden jest już widocznie dłuższy, wygląda to dość niechlujnie.

Podaj nick partyzanta aby uchronić innych userów przed paparuchem a kable zwróć. 

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Podaj nick partyzanta aby uchronić innych userów przed paparuchem a kable zwróć. 

Dokładnie tak jak Cortes napisał

Ja brałem z konfekcja w BlackDotAudio również xlr nemoi3220 i zero problemów i wszystko trzyma jak beton


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zrażać się do marki z powodu jakiegoś partacza, który nie potrafi nawet przyciąć kabla na odpowiednią długość. Jeśli możesz, zwróć i zamów w blackdot lub avcorp. Będziesz miał gwarancję, że dostaniesz kable wykonane tak, jak trzeba. Jeśli nie masz możliwości zwrotu a sam nie masz lutownicy, przejdź się do jakiegokolwiek serwisu RTV. W ciągu kilkunastu minut poprawi wyczyny nieudacznika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Od roku mam NEI-3005 jako IC coaxial więc do klubu chcąc nie chcąc należę :). Mam jeszcze farbowanego na złoto Neotecha czyli Kacsa KCO IS2. I chciałoby się lepiej, tak z próżności, szukam 2xRCA od DACa do wzmacniacza. Mój pomysł to NEMOI 3220 lub NEI 3002. Trochę boję się tego drugiego ze względu na srebro. Mam niby wzmacniacz lampowy, który trochę słodzi, ale kolumny to Monitor Audio, które jak stworzyć im warunki to lubią trochę zaiskrzyć na górze pasma. Nie lubię grubego, ciężkiego, miśkowatego brzmienia - ma być czysto, detalicznie, rześko. 

Ma ktoś porównanie między 3220 a 3002? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam 3220. Mam 3002. Jako XLR. Kabel ma naprawdę dobre wysokie tony. Jest ich dużo ale na pewno nie ma "piasku" jak w tanich srebrnych lub posrebrzanych przewodnikach. Średnica bardzo dobra. Jedyne zastrzeżenie a raczej znak zapytania. W niektórych systemach może nadmiernie eksponować wyższy bas. Do czasu gdy miałem w przedwmacniaczu lampy Gold Lion, było tak gęsto, że na dłuższą metę męcząco. Po wymianie lamp na Sylvanię zrobiło się o wiele przyjemniej i naturalniej choć dźwięk nadal jest podany "do przodu" Ale to już nie razi i nie męczy. Tak więc warto wziąć pod uwagę. Choć najbliżej pod względem charakteru brzmienia byłoby Ci chyba do tego droższego czyli 3001. Tu wszystko będzie tak, jak trzeba. Ja będę robił go sobie na wtykach Viborga (też XLR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy wie ktoś gdzie można kupić Neotech NES-3003 II z fabrycznymi widełkami? Szukałem co nie co ale wszystko prowadzi do starych stron. W Kanadzie jest jeden zestaw ale całkowity koszt + cło wyjdzie kosmiczny.

Harmonic Technology USA używa Neotecha, kupiłem ostatnio Pro9+ Bi-Wire i są super.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam 3220 (czyli miedź 7N) XLR i wg mnie to bardzo dobry kabel. U mnie dopiero przeskoczył go Acoustic Zen Audio Matrix Reference dużo, duzooo droższy choć to nie do końca dobre porównanie bo ten kabel ma domieszkę srebra więc trochę porównuje gruszki z jabłkami.
Jeśli ktoś go chce poszluchac u siebie dajcie znac.
I do rzeczy - Neotech robi dobre druty dlatego chcę spróbować dobrej jakości czystego srebra. Czy ktoś z was ma jakiegoś interkonekta XLR na srebrze ? Jakie polecacie ?

Czy ktoś wypożyczyłby mi go na odsłuch? Pokryje koszty przesyłki i wplace kaucję żeby nie było stresu, bo ... Nie ma to jak posłuchać w swoim systemie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

Panowie mam 3220 (czyli miedź 7N) XLR i wg mnie to bardzo dobry kabel. U mnie dopiero przeskoczył go Acoustic Zen Audio Matrix Reference dużo, duzooo droższy choć to nie do końca dobre porównanie bo ten kabel ma domieszkę srebra więc trochę porównuje gruszki z jabłkami.
Jeśli ktoś go chce poszluchac u siebie dajcie znac.
I do rzeczy - Neotech robi dobre druty dlatego chcę spróbować dobrej jakości czystego srebra. Czy ktoś z was ma jakiegoś interkonekta XLR na srebrze ? Jakie polecacie ?

Czy ktoś wypożyczyłby mi go na odsłuch? Pokryje koszty przesyłki i wplace kaucję żeby nie było stresu, bo ... Nie ma to jak posłuchać w swoim systemie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak podpasował Ci Acoustic Zen to wypożycz Absolute Copper. Miałem IC przez kilka miesięcy. Ciekawy kabelek. Zresztą Acoustic Zen wykorzystuje Neotecha. Czy we wszystkich produktach, tego nie wiem, ale obsunęła mi się kiedyś termokurczliwa z wtyka Krakatoa i ukazał się napis Neotecha. XLR też robią. Warto popróbować. Nie do końca moje granie, ze względu na bas, który nie do końca pasował do reszty. Środek i rozdzielczość góry - cudo 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak podpasował Ci Acoustic Zen to wypożycz Absolute Copper. Miałem IC przez kilka miesięcy. Ciekawy kabelek. Zresztą Acoustic Zen wykorzystuje Neotecha. Czy we wszystkich produktach, tego nie wiem, ale obsunęła mi się kiedyś termokurczliwa z wtyka Krakatoa i ukazał się napis Neotecha. XLR też robią. Warto popróbować. Nie do końca moje granie, ze względu na bas, który nie do końca pasował do reszty. Środek i rozdzielczość góry - cudo

Ale mnie zaskoczyłeś tym Neotech i Acoustic Zen. Czyli to nie przypadek że obie firmy mi pasują
Absolut Cooper no niestety ale nie dam tyle za druta .
Mam Acoustic Zen Silver Reference II ale RCA a szukam XLR od dłuższego czasu i bez powodzenia stąd pomysł żeby sprawdzić srebro od Neotech jak powyżej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam 3220 (czyli miedź 7N) XLR i wg mnie to bardzo dobry kabel. U mnie dopiero przeskoczył go Acoustic Zen Audio Matrix Reference dużo, duzooo droższy choć to nie do końca dobre porównanie bo ten kabel ma domieszkę srebra więc trochę porównuje gruszki z jabłkami.
Jeśli ktoś go chce poszluchac u siebie dajcie znac.
I do rzeczy - Neotech robi dobre druty dlatego chcę spróbować dobrej jakości czystego srebra. Czy ktoś z was ma jakiegoś interkonekta XLR na srebrze ? Jakie polecacie ?

Czy ktoś wypożyczyłby mi go na odsłuch? Pokryje koszty przesyłki i wplace kaucję żeby nie było stresu, bo ... Nie ma to jak posłuchać w swoim systemie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Panowie czy ktoś ma lub zna Neotech NEI-1002 ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2022 o 22:35, Marcin Wielgus napisał:

Panowie mam 3220 (czyli miedź 7N) XLR i wg mnie to bardzo dobry kabel. U mnie dopiero przeskoczył go Acoustic Zen Audio Matrix Reference dużo, duzooo droższy choć to nie do końca dobre porównanie bo ten kabel ma domieszkę srebra więc trochę porównuje gruszki z jabłkami.
Jeśli ktoś go chce poszluchac u siebie dajcie znac.
I do rzeczy - Neotech robi dobre druty dlatego chcę spróbować dobrej jakości czystego srebra. Czy ktoś z was ma jakiegoś interkonekta XLR na srebrze ? Jakie polecacie ?

Czy ktoś wypożyczyłby mi go na odsłuch? Pokryje koszty przesyłki i wplace kaucję żeby nie było stresu, bo ... Nie ma to jak posłuchać w swoim systemie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Polecam Nemoi1220 rewelacyjny kabel. Mam też 3220 więc mam porównanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No ale cena zaporowa trochę tego 1220. To tak trochę jak kupić teraz alufelgi do Lanosa (biorąc pod uwagę koszt reszty systemu).
 

Mój Lanos to Lumin T2 . Doda mu 1220 krasy ? Jak nie pozwolisz to go przynajmniej zatankuje do pełna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niemal wszystkie Neotechy, polecam 1220, najlepszy jak dla mnie z Neotechów, równe granie, z pieknym aksamitnym detalem i obszerną przestrzenią, brakowało mu jednak trochę wypełnienia (3001 III, miał go więcej ale bas tracił kontrolę). Zastąpiony został przez Luna Gris, który ma więcej nasycenia w barwie, zachowując bardzo dobrą rozdzielczość w każdym paśmie z takimi szlachetnymi wybrzmieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Miałem niemal wszystkie Neotechy, polecam 1220, najlepszy jak dla mnie z Neotechów, równe granie, z pieknym aksamitnym detalem i obszerną przestrzenią, brakowało mu jednak trochę wypełnienia (3001 III, miał go więcej ale bas tracił kontrolę). Zastąpiony został przez Luna Gris, który ma więcej nasycenia w barwie, zachowując bardzo dobrą rozdzielczość w każdym paśmie z takimi szlachetnymi wybrzmieniami.

A swojego 1220 sprzedałeś ? Czy trzymasz ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


A swojego 1220 sprzedałeś ? Czy trzymasz ?
 

Pojechałem z nim do kolegi, żeby sprawdził jak u niego zagra i tak mu sie spodobał, że chcąc nie chcąc musiałem mu sprzedać🙂

Z jakimi wtykami potrzebujesz? inny kolega ma bodaj XLR, mogę zapytać, czy mu się czasem nie znudził, żeby sprzedać (tego nie gwarantuję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pojechałem z nim do kolegi, żeby sprawdził jak u niego zagra i tak mu sie spodobał, że chcąc nie chcąc musiałem mu sprzedać
Z jakimi wtykami potrzebujesz? inny kolega ma bodaj XLR, mogę zapytać, czy mu się czasem nie znudził, żeby sprzedać (tego nie gwarantuję).

Potrzebuje z XLR. Chcialbym pożyczyć. Pokryje wszelkie koszty przesyłek i wplace kaucję jak trzeba . Byłbym wdzięczny bo w ciemno to za dużo kasy.
Daj znać jeśli coś się dowiesz. Dziękuję


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:


Potrzebuje z XLR. Chcialbym pożyczyć. Pokryje wszelkie koszty przesyłek i wplace kaucję jak trzeba . Byłbym wdzięczny bo w ciemno to za dużo kasy.
Daj znać jeśli coś się dowiesz. Dziękuję


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jednak nie ma na razie tematu, kabel jest cały czas aktywny w systemie i póki co nie na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.