Skocz do zawartości
IGNORED

Tani nos dac AD1860 , PCM56 , PCM61 , AD1861 itd - projekt dla wszystkich


arturp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos moglby udostepnic gerbery do projektu i dokumentację ?

A moze zrobic nowy watek w zrealizowanych projektach zeby mozna bylo sobie samemu zamowic plytke i ja wykonac i nie czytac koniecznie wszyskich postow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pdyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, pdyn napisał:

Czy ktos moglby udostepnic gerbery do projektu i dokumentację ?

Którego projektu ? Było ich kilka w tym wątku .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, pdyn napisał:

Ktorykolwiek dzialajacy pod pcm56

Pod pcm56 były tylko dwa projekty :

- dac VIVAro - płytki , gerbery i schemat raczej niedostępne 

- mój dac z początku tego wątku - są lepsze więc nie warto go składać 

Jeśli chcesz dac-a na PCM56 to napisz do mnie na komunikator , coś mam .

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka ma być to wersja - z wyjściem napięciowym czy prądowym z konwersją na rezystorze. Czy to ma być NOS czy filtr cyfrowy. Oba rozwiązania są dość proste w konstrukcji - sprawdzone schematy są w datasheetach. Moje DACi w wersji mini 😉 NOS i filtr cyfrowy.

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tymianek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszę to nie chodzi o ten wątek ale ogólnie do moderacji - dobrze ten post później usunąć.

Chodziło mi o projekt który byłby udostępniony jako otwarty a nie ukitrany przez kogoś i po przeczytaniu miliona postów na końcu okazuje się że to tylko gadanie a nic z tego nie ma a może i płytki były ale się zmyły kilka lat temu 🙂 Jest tu dożo wątków w których ktoś się podnieca czymś (to nie dotyczy tego wątku), ja też widzę że coś jest fajnego, wypisuję sobie wskazówki do notatnika i po 30 stronie okazuje się że tu nic nie ma a to były tylko pogaduchy.

Chodzi o to żeby dowolny forumowicz który później by mógł go pobrać sobie projekt/schemat/szkic na kawałku papieru dostosować do swoich potrzeb czyli przeprojektować, mi chodzi np. o wyjście prądowe z możliwością np. wsunięcia amanero itd. itp

Oczywiście fajnie poczytać co kto ma do powiedzenia, inaczej mnie tu by przecież nie było. Ale fajnie jakby twórcy forum dodali by jakąś opcję wgrania przez twórce wątku dodatkowych plików do pobrania i oznaczenie wątku jaką np. wątek projektowy który kończy się gotowym projektem i to niekoniecznie projektem pcb ale przynajmniej sprawdzonym schematem w pdf. Żeby ta dokumentacja była od razu przyczepiona do wątku żeby od razu było widać jaki jest progres i czym rozmowy/spory/wskazówki innych zaowocowały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, pdyn said:

Chodzi o to żeby dowolny forumowicz który później by mógł go pobrać sobie projekt/schemat/szkic na kawałku papieru dostosować do swoich potrzeb czyli przeprojektować, mi chodzi np. o wyjście prądowe z możliwością np. wsunięcia amanero itd. itp

znam ten wątek od początku - poza dużym zamieszaniem - niestety nic tu sensownego nie powstało 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Daniel_68412
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstało, powstało. Tylko autor tego co powstało obrócił wątek w nieciekawa stronę, a pewnie jak to poczyta stwierdzi, że to między innymi moja wina. Bo miałem ...uwagi odnośnie rzetelności .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Krzych 2 said:

Powstało, powstało.

W mojej opinii ani nie było to dla wszystkich ani tanie ani proste.

Kit na 2x ad1862 z USB który nie raz wklejałem za 159$ z przesyłką znacznie pewniejsza inwestycja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie próby zamieszczenia kitów płytek itp bez dokumentacji powinny być przez moderację wycinane. Taki wydaje mi się morał z tego co tutaj się działo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daniel_68412  ja np. składam DAC4 od Artura i moim zdaniem pcb świetnie wykonane i "przyjazne" w montażu, a to, że nikt więcej tego tematu nie podejmuje to nie wina autora. Ten temat to nie tylko DAC Vivaro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, oxygen napisał:

Ten temat to nie tylko DAC Vivaro

Zgoda. Ja odnoszę się tylko do tego co on tutaj zamieścił. Kolegi Artura to zupełnie nie dotyczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie należałby do działu DIY gdyby wszystko było podane na tacy. Forum jest skarbnicą wiedzy, ale tylko dla chcących coś zrobić samemu. Jeśli już coś stworzysz oryginalnego, będziesz mógł się w tym wątku pochwalić swoim dziełem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kris_54701 napisał:

Temat nie należałby do działu DIY gdyby wszystko było podane na tacy.

Jeśli kupujesz gotowe urządzenie. No to poza gwarancja i instrukcją nie jest nic więcej potrzebne. 

Jesteś np modelarzem i kupujesz model do poskładania bez instrukcji, ogólnego rysunku albo instrukcja jest nieścisle i mętnie napisana. Do tego otrzymujesz w kicie nie to co ma być. Będziesz zadowolony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście za korzystanie z forum nic nie płacisz po za oglądaniem reklam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIY to też możliwość wyboru , umiem to robię , nie umiem to szukam czegoś innego.Nie ma przymusu kupowania czegoś , co Cię przerasta. I najważniejsze DIY TO DIY A NIE GOTOWY KLOCEK,Pamiętam jak Robert podawał na tacy wzmacniacz słuchawkowy HA.Był na każde zawołanie , pisał jak nawet śrubki wkręcać i nawet te śrubki do kitów dodawał.A mimo to też został zgnojony.

więc:

DIY to też możliwość wyboru , umiem to robię , nie umiem to szukam czegoś innego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artw

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, artw napisał:

DIY to też możliwość wyboru , umiem to robię , nie umiem to szukam czegoś innego.Nie ma przymusu kupowania czegoś , co Cię przerasta. I najważniejsze DIY TO DIY A NIE GOTOWY KLOCEK,Pamiętam jak Robert podawał na tacy wzmacniacz słuchawkowy HA.Był na każde zawołanie , pisał jak nawet śrubki wkręcać i nawet te śrubki do kitów dodawał.A mimo to też został zgnojony.

więc:

DIY to też możliwość wyboru , umiem to robię , nie umiem to szukam czegoś innego

Szkoda, że pewna osoba, a na pewno znająca się na rzeczy nie wypowie tutaj się do końca. Sam straciłem mimo zapewnień autora kilkaset złotych. Jeśli się na coś zapisuję to powstaje formalna mniej lub bardziej umowa. Ja płacę i czegoś oczekuję.

Proszę nie insynuować tekstów w stylu umiem nie umiem. DACa poskładałem w zasadzie sam. Z kolegą autorem nie miałem "przyjemności" a w zasadzie nie chciałem kontaktu, bo miałem dość nerwów. Więc powyższy wpis mija się nieco z istotą tego co było

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem rozglądać się za tanim analogiem do DAC'a - Artur poleca SRPP - to pewniak więc, ok, ale tu pojawia się kwestia konieczności zdobycia transformatora do zasilacza do lamp - a tu praktycznie słaby wybór, albo tylko na wykonywanie zlecenie, albo z Chin aż za ponad 150 zł, z czego większa część ceny to VAT i transport.

No i czy tylko SRPP?
Tymczasem sprzedają na Ebay i na Ali masowo śmiesznie tanie zestawy preampa DIY na jednej tylko lampie 6N3 - widok jak w załączniku.
Hasło dla wyszukiwarki: 6N3 Tube Buffer Audio Preamplifier board Pre AMP Kit For DIY Amplifier kit

Układ ten ma tę cechę, że 6N3 to tanie lampy, do zasilania napięcia anodowego ma prosty powielacz napięcia x2, bo całość zasila zwykły zasilacz 12V 1A a anodowe to 28V tylko - a taki transformator jest łatwy do zdobycia. W sumie, to nie jest problem dodać kolejne sekcje powielacza i uzyskać nawet ponad 100V, zmienić eksperymentując punkt pracy lamp...
Może nie zainteresowałbym się tym układem, gdyby w opisie pod ofertą na Ali nie był komentarz z którego biła pozytywna energia po podłączeniu go do jakiegoś DAC'a - screenshot jak w załączniku.

Czy macie jakieś doświadczenia w budowaniu preampów lampowych zasilanych z takiego diodowego powielacza napięcia? Czy warto dla eksperymentu powędrować w tę stronę?

Bowiem inny Chińczyk od niebieskiej PCB nie budował już powielacza, tylko na żarzenie dał osobno trafo 9V-0-9V, a na anodowe 15V-0-15V by mieć te 30V - trafa łatwe do kupienia, ale już dwa, co zajmują cenne miejsce. 😉 

Ten powielacz bardzo mnie kusi, ze względu na banalność budowy całej konstrukcji i brak drogiego do pozyskania transformatora dzisiaj. Na wyjściu można dać już tranzystory tworząc hybrydę, i może być fajnie i tanio.

Tu można iść dalej rozbudowując układ, dając jak autor komentarza lepsze kondensatory, budując lepszy powielacz na wyższe napięcie, filtrację, itd... 

Gotowa chuda PCB z częściami od Chińczyka to około 16 USD, a na Ali też za śmieszne pieniądze, bo za ok. 70 zł całość kitu.
Czy może ktoś już coś takiego podłączał do swojego DAC'a? Albo jak ktoś się skusi i podłączy, to niech napisze, czy warto?
No i na koniec - ciekawostka sprzed lat: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

komentarz.jpg

opis.jpg

PCB-6N3-12V.jpg

PCB-6N3-12V-2.jpg

SCHEMAT-6n3-z-powielaczem.jpg

116543594_6n3-5670-tube-buffer-bare-pcb-stereo-ebay.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, dekRe said:

Czy warto dla eksperymentu powędrować w tę stronę?

Nie warto. 

 

2 hours ago, dekRe said:

kwestia konieczności zdobycia transformatora do zasilacza do lamp

Na allegro są trafa z rozbiórki radia lampowego. Powinieneś dostać za 60 z przesyłką. 

Analog lampowy tani nigdy nie będzie. Zbuduj d1. Jak szukasz taniej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dekRe napisał:

Zacząłem rozglądać się za tanim analogiem do DAC'a - Artur poleca SRPP - to pewniak więc, ok, ale tu pojawia się kwestia konieczności zdobycia transformatora do zasilacza do lamp - a tu praktycznie słaby wybór, albo tylko na wykonywanie zlecenie, albo z Chin aż za ponad 150 zł, z czego większa część ceny to VAT i transport.

Sam Artur poleca proste i dobre rozwiązanie, a mianowicie dwa trafa połączone uzwojeniami wtórnymi to na anodowe, do żarzenia chyba na pewno coś znajdziesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, dekRe napisał:

tu pojawia się kwestia konieczności zdobycia transformatora do zasilacza do lamp

Są trzy rozwiązania pozwalające uniknąć konieczności zakupu drogiego transformatora do zasilania nap anodowego preampów lampowych :

- łączenie tanich transformatorów uzwojeniami wtórnymi o napięciu -10-20V lub większym 

- powielacze napięcia - proste  i skuteczne

- zasilanie prosto z sieci - bez jakiegokolwiek trafa ( wada to duże ryzyko porażenia prądem sieciowym więc nikt tego nie stosuje ) 

tu więcej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tu jest płytka powielacza i inne proste układy lampowe - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

6 godzin temu, dekRe napisał:

No i czy tylko SRPP?

Przetestowałem chyba z 50 różnych lamp w różnych układach . Dla mnie ten pomysł Fikusa ( SRPP na 6N2P-EW ) brzmi najlepiej ale to tylko moje zdanie , w moim systemie i pod kątem moich preferencji . Niestety musisz sam sprawdzić co u ciebie zagra najlepiej . 

pozdr.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu produkt krajowy a koszt budowy nie przekroczy 100 PLN z lampą i transformatorem :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przy okazji - dla osób testujących klona Audio Note . Zrobiłem test z innym rozwiązaniem - według projektu Andrei Ciuffoli . Według mnie gra lepiej niż Audio Note . Trzeba tylko zrobić przejściówkę pod układ 74HCU04 .

Potrzebna podstawka precyzyjna DIP14 ( albo dwie bo jak jedną wstawić  w drugą to nóżki przy lutowaniu się nie będą przesuwać w rozgrzanym plastyku ) , trochę cienkiego drutu miedzianego ( np wyprowadzenia z  rezystora Dale ) , 74HCU04 od renomowanego producenta w wersji przewlekanej ( nie SMD ) , kilka centymetrów druciku izolowanego miedzianego , topnik w płynie lub żelu i lutownica z cienkim grotem. Najpierw wstawiamy jedną podstawkę w drugą i wciskamy na jakieś miękkie podłoże ( kawałek pianki itp ) Potem cienkim drutem miedzianym ( tym z wyprowadzeń rezystora dale ) łączymy otwory nr 2,10 i 13 . Tak wprowadzamy sygnał na DL i DR do AD1865 . Następnie montujemy dwa krótkie odcinki izolowanego drutu miedzianego ( po około 3 cm ) tak aby wystawały na boki - jeden do otworu w podstawce nr 6 a rugi do otworu nr 12 w podstawce . Druciki muszą być obrane z izolacji na końcówkach , końcówki nasączamy topnikiem i cyną  ) .Potem ,, psujemy"  74HCU04 . Nogi 7( masa) i 14( napięcie 5V ) mają być nienaruszone . Nogi nr 1 i 2 prostujemy aby odstawały na bok . Nogi nr 3,5, 9 , 11, 13 wyginamy do góry i zaginamy tak aby się niemal stykały nad górną powierzchnią 74HCU04 . Nogi nr 4,6,8,10 i 12 należy wyłamać przy samej obudowie 74HCU04 . następnie te wygięte do góry nóżki nr 3,5, 9 , 11, 13 łączymy/lutujemy między sobą drucikiem nieizolowanym miedzianym i tak spięte łączymy z nóżką nr 7 - tak je wszystkie podłączamy do masy . Drucik izolowany z otworu nr 6 w podstawce łączymy z nóżką nr 1  74HCU04 . Drucik izolowany z otworu nr 12 w podstawce łączymy/lutujemy z nóżką nr 2  74HCU04 . Teraz wstawiamy tego pogiętego 74HCU04 w podstawkę - tą gdzie wlutowano połączenia między otworami 2 , 10 i 13 . W podstawkę powinny wejść tylko nóżki 7 ( masa ) i 14 ( napięcie ) . Inne nóżki nie mogą się stykać z podstawką ! Teraz lutujemy nóżki 7 i 14 do otworów w podstawce , w które weszły - aby ustabilizować przejściówkę . Można dolutować małego tantala ( np 10uF/16V) plusem do nogi 14 a minusem do tej wygiętej do góry nogi nr 13 , która jest połączona z masą . Wstawiamy przejściówkę z 74HCU04 w podstawkę pod 74HC02 na płytce - pamiętając ,że napięcie jest na nodze nr 14 . 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zelo7 napisał:

O kurczę jaki pająk 

Ale daje dobry efekt - można podmieniać tą przejściówkę z oryginalnym 74HC02 i mieć dwa różnie brzmiące dac-ki . Dzisiaj słuchałem , oczywiście z analogiem SRPP na 6N2P-EW i trochę bawiłem się kondami na wyjściu analogu. Teraz ten dac gra wyraźnie inaczej niż wersja Audio Note . Przede wszystkim dźwięk się otworzył , bas zwarł i zmniejszył oraz przybyło góry . Średnica stała się bardziej konturowa , detaliczna i przybyło alikwotów co powoduje ,że nasycenie barw jest znacznie lepsze -np fortepian brzmi bardziej realistycznie . Ponadto wybrzmienia , smaczki , mikrodetale , pogłosy ze studia itp są lepiej słyszalne . Troszkę eksponuje średnicę ale to można łatwo zniwelować kondem wyjściowym z analogu - ja zastąpiłem Miflexa KFPM ( folia miedziana ) innym Miflexem - KPCU ( miedź i olej ) i średnica ,,złagodniała ". Wersja Audio Note to ciepło , łagodność , potęga basu ale to wszystko jest okupione utratą mikrodetali , zmiękczeniem brzmienia instrumentów strunowych , czasem przesadnie rozdmuchanym basem i ograniczeniem góry . Audio Note tworzy klimat ale nie jest ,,naturalny" . Wersja z 74HCU4 ( według Ciuffoliego ) to rzetelność przekazu - choć czasem jest niefajnie bo jakość nagrań bywa marna . Audio Note potrafi tą brzydotę zniwelować a ta wersja ją pokazuje , tak jak nagrano na płycie . Ale to chyba pierwszy realny konkurent dla dac-a VIVAro , brzmią podobnie . Niech się pogrzeje bo jeszcze cuda mogą wyjść .😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za barwne opisy złoty medal, a daca bym chętnie odsłuchał. Kiedyś słuchałem tych kości ad1865 i pierwsze co bardzo zróżnicowane brzmienie w zależności od nagrania. Fajne były plany, bo te pierwsze przed kolumnami, a następne tworzyły nieskończoną głębię. Próbowałem rozgryźć skąd to się bierze i doszedłem do wniosku, że kostka bardzo dobrze przetwarza silne sygnały czyli pierwszy plan, ale z tymi słabszymi ma trochę problem, bo zamazuje tworząc efekt oddalenia. Zdecydowanie atrakcyjne zjawisko, ale czy tak powinno być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kris_54701 napisał:

Za barwne opisy złoty medal, a daca bym chętnie odsłuchał. Kiedyś słuchałem tych kości ad1865 i pierwsze co bardzo zróżnicowane brzmienie w zależności od nagrania. Fajne były plany, bo te pierwsze przed kolumnami, a następne tworzyły nieskończoną głębię. Próbowałem rozgryźć skąd to się bierze i doszedłem do wniosku, że kostka bardzo dobrze przetwarza silne sygnały czyli pierwszy plan, ale z tymi słabszymi ma trochę problem, bo zamazuje tworząc efekt oddalenia. Zdecydowanie atrakcyjne zjawisko, ale czy tak powinno być?

skąd pomysł, że silne sygnały to pierwszy plan, a słabe to te dalsze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są najgłośniejsze więc słyszy się je jako najbliżej, względnie bliżej od tych słabszych tworzących tło, stopniując dalej wspomnianą głębię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2022 o 09:32, zelo7 napisał:

O kurczę jaki pająk 

wzorem mistrza Fikusa 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to ja żem jest tym mistrzem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.