Skocz do zawartości
IGNORED

Tani nos dac AD1860 , PCM56 , PCM61 , AD1861 itd - projekt dla wszystkich


arturp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ropniak napisał:

Ale schemat analogu mógłbyś narysować. Chyba że to identyczne jak Fikusa. Trzy  elementy na krzyż i gra "smacznie".

Normalny SRPP na lampach 6N2P-EW  . Rezystory konwersji stosuję 220-270R a rezystory katodowe 560-680R . Napięcie na anodzie ,,górnej" triody 200V .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawę... u mnie jest 170v anodowego, katodowe 500 ohm, konwersja 68ohm. Powyżej 100 ohm sygnał ulegal zniekształceniom. Czy mówimy o TDA1541? Dla AD to taki może pewnie być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ropniak napisał:

u mnie jest 170v anodowego, katodowe 500 ohm, konwersja 68ohm. Powyżej 100 ohm sygnał ulegal zniekształceniom.

Prawidłowo dla TDA1541A.

11 minut temu, ropniak napisał:

Czy mówimy o TDA1541?

Nie , o AD1865 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sorrki, ślędzę kilka tematów i coś się w makówce pomieszało. 😊 Temat bardzo ciekawy, przepraszam za oftopa.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robić czy nie robić dac-a na PCM1794A ? Oto jest pytanie .

Znudziły mnie już dac-ki na przetwornikach R2R w trybie no oversampling . Grają świetnie ale jak długo można być zadowolonym  😉. Miałem kiedyś popularnego na forum dac-a na PCM1794 i odbiorniku AK4118 . Brzmiał przyzwoicie ale naprawdę ciekawie zagrał dopiero po zrobieniu zewnętrznego analogu na lampach i symetryzacji sygnału wyjściowego na transformatorach . PCM1794A ma świetne parametry , wbudowany filtr cyfrowy i prądowe wyjścia differential o relatywnie wysokim poziomie . Do tego jest niedrogi , dostępny i łatwy w aplikacji z dobrymi odbiornikami jak WM8804 czy DIR9001 . Gorzej z analogiem , praktycznie do wyboru jest tylko płytka analogu lampowego Muzga do dac-ów z wyjściem symetrycznym , symetryzacja na trafach ( drogo ) i jakiś analog lampowy - np SRPP ( jeszcze drożej ) , jakiś  analog na opampach z elementów dyskretnych lub w ogóle tranzystorowe układy konwersji aktywnej ( też drogo ). 

Nie wiem czy warto to robić bo koszt około 1 tys. PLN .  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, arturp napisał:

Robić czy nie robić dac-a na PCM1794A ? Oto jest pytanie .

Znudziły mnie już dac-ki na przetwornikach R2R w trybie no oversampling . Grają świetnie ale jak długo można być zadowolonym  😉. Miałem kiedyś popularnego na forum dac-a na PCM1794 i odbiorniku AK4118 . Brzmiał przyzwoicie ale naprawdę ciekawie zagrał dopiero po zrobieniu zewnętrznego analogu na lampach i symetryzacji sygnału wyjściowego na transformatorach . PCM1794A ma świetne parametry , wbudowany filtr cyfrowy i prądowe wyjścia differential o relatywnie wysokim poziomie . Do tego jest niedrogi , dostępny i łatwy w aplikacji z dobrymi odbiornikami jak WM8804 czy DIR9001 . Gorzej z analogiem , praktycznie do wyboru jest tylko płytka analogu lampowego Muzga do dac-ów z wyjściem symetrycznym , symetryzacja na trafach ( drogo ) i jakiś analog lampowy - np SRPP ( jeszcze drożej ) , jakiś  analog na opampach z elementów dyskretnych lub w ogóle tranzystorowe układy konwersji aktywnej ( też drogo ). 

Nie wiem czy warto to robić bo koszt około 1 tys. PLN .  

Oczywiście robić 

Ale jak już to tylko DDDac , gra to fenomenalnie.  Jak będziesz robił daj znać to się dołącze dla zmniejszenia kosztów . Jest pełna dokumentacja. 

Jest opracowany już trafo amorficzne do konwersji I/V dla tego DAC-a.

Tu w Łodzi jest kilka złożonych i grających DDDac-ów i powstają następne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, zelo7 napisał:

Ale jak już to tylko DDDac , gra to fenomenalnie. 

Tego dac-a nie sklonuję bo jestem zwolennikiem zupełnie odmiennego podejścia . Im mniej tym lepiej - czyli sygnał z porządnego źródła jakim jest transport CD , dobry odbiornik sygnału SPDiF z dobrym zasilaniem ( chyba WM8804 bo DIR9001 musi mieć dodatkowy układ na wejściu a Wolfson nie , a takie cuda na drodze sygnału cyfrowego słychać jak diabli ) , bezpośrednie połączenie odbiornika z PCM1794 z wykorzystaniem filtra cyfrowego wbudowanego w strukturę PCM-a ( bo tryb nos z tego przetwornika to chyba jednak bujda ) i oczywiście dobre zasilanie na niskoszumowych stabilizatorach dla przetwornika . Analogu w ogóle nie planuję bo to kluczowa sprawa a rozwiązań jest tyle ,że i tak każdy zastosuje to co lubi . Jedyne co mógłbym skopiować z DDDac to możliwość piętrowego łączenia przetworników ale to nie jest takie jednoznacznie dobre rozwiązanie bo powoduje problemy z masą i przydźwiękiem . Z drugiej strony zastosowanie kilku przetworników o tak wysokim prądzie wyjściowym może rozwiązać problem konieczności stosowania analogu - wystarczyłyby trafa na rdzeniu z mumetalu i rezystory konwersji aby uzyskać na wyjściu napięcia wystarczające do wysterowania wzmacniacza zintegrowanego - najczystsze i najbardziej purystyczne rozwiązanie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym Dac-u przy 8 PCM-ach łączonych równolegle nie ma potrzeby stosowania analogówki . Sygnał jest pobierany bezpośrednio z trafa konwersyjnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, arturp napisał:

Tego dac-a nie sklonuję bo jestem zwolennikiem zupełnie odmiennego podejścia . Im mniej tym lepiej - czyli sygnał z porządnego źródła jakim jest transport CD , dobry odbiornik sygnału SPDiF z dobrym zasilaniem ( chyba WM8804 bo DIR9001 musi mieć dodatkowy układ na wejściu a Wolfson nie , a takie cuda na drodze sygnału cyfrowego słychać jak diabli ) , bezpośrednie połączenie odbiornika z PCM1794 z wykorzystaniem filtra cyfrowego wbudowanego w strukturę PCM-a ( bo tryb nos z tego przetwornika to chyba jednak bujda ) i oczywiście dobre zasilanie na niskoszumowych stabilizatorach dla przetwornika . Analogu w ogóle nie planuję bo to kluczowa sprawa a rozwiązań jest tyle ,że i tak każdy zastosuje to co lubi . Jedyne co mógłbym skopiować z DDDac to możliwość piętrowego łączenia przetworników ale to nie jest takie jednoznacznie dobre rozwiązanie bo powoduje problemy z masą i przydźwiękiem . Z drugiej strony zastosowanie kilku przetworników o tak wysokim prądzie wyjściowym może rozwiązać problem konieczności stosowania analogu - wystarczyłyby trafa na rdzeniu z mumetalu i rezystory konwersji aby uzyskać na wyjściu napięcia wystarczające do wysterowania wzmacniacza zintegrowanego - najczystsze i najbardziej purystyczne rozwiązanie .

Po co wywalać otwarte drzwi ? To projekt sprzed iluś tam lat, dotarl z zachodu ,gra ponoć rewelacyjnie ,mój znajomy ma ,kilka traf itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wnikam czy to jest projekt minimalistyczny czy maksymalistyczny czy jest NOS czy nie ,musi grać rewelacyjnie 

Nie słyszałem lepszego dźwięku  a przesłuchałem już kilka znakomitych konstrukcji. Wiadome jest ,że ten DAC pomimo opisu jako NOS nie jest NOS , ma aktywne filtry . 

Z tego co na forach to nie da sie tego dac-a skonfigurować w tryb pełnego NOS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam ,żę szkoda czasu na testy , próby odsłuchy 10 ,50 rodzajów aplikacji i przeróbek . Tu jest gotowy sprawdzony odsłuchowo genialnie brzmiący projekt .  Ja mam już dość testów kombinacji optymalizacji analogówek , buforów , OP-ampów itp. Wszystko to generuje potężne koszy i absorbuje masę czasu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, tedi02 napisał:

Po co wywalać otwarte drzwi ? To projekt sprzed iluś tam lat, dotarl z zachodu ,gra ponoć rewelacyjnie ,mój znajomy ma ,kilka traf itd.

Dlatego ,że skoro już ktoś to zrobił to trzeba zdobyć płytki i sobie złożyć . Ja tu nie mam nic do roboty 😉Ponadto mam inne podejście do rozwiązań stosowanych w audio - lubię brzmienie układów prostych ( ograniczonych do minimum elementów niezbędnych do działania ) bo jest mniej obarczone wpływem elementów aktywnych i pasywnych a moje własne doświadczenia dowiodły ,że np stosowanie rozbudowanych układów przesyłających sygnał cyfrowy ma destrukcyjny wpływ na jakość brzmienia dac-ów . Nawet zwykłe rezystory wstawiane na liniach sygnałów cyfrowych albo kondensatory wejściowe dla sygnału SPDiF mają wyraźny wpływ na brzmienie - zmieniają go . A przecież chodzi o to aby sygnał był najmniej zniekształcony , najbliższy temu co na nagraniu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, zelo7 napisał:

Z tego co na forach to nie da sie tego dac-a skonfigurować w tryb pełnego NOS.

Może to lepiej bo filtr cyfrowy w tym przetworniku jest naprawdę wysokiej jakości i może nie ma co z nim walczyć . Trudno mi powiedzieć dlatego chciałbym to usłyszeć bo to jedyny sposób na sprawdzenie - przecież tylko o dźwięk tu chodzi .

 

17 minut temu, zelo7 napisał:

Ja mam już dość testów kombinacji optymalizacji analogówek , buforów , OP-ampów itp. Wszystko to generuje potężne koszy i absorbuje masę czasu. 

Prawda ale dla mnie to też zabawa , frajda . Dlatego kopiowanie istniejących układów ( z rozwiązaniami , które mnie nie przekonują ) mnie po prostu nie kręci . Ponadto , jak pisałem wcześniej , ja już miałem dac-a na tym przetworniku i nie zachwycił mnie na tyle aby go sobie zostawić . Obecnie mam 6 innych , które grają lepiej niż ten chiński , nawet po mocnych modyfikacjach i zbudowaniu całkiem oddzielnego analogu lampowego i symetryzacji sygnału wyjściowego na trafach Lundahl 1527 . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wzmacniacz o takim wzmocnieniu że nie potrzebuję  analogówki. Siedzi tam wk-srpp bez sprzężenia z wtórnikiem na MOSFET-ach i tak mi gra najlepiej. Również pcm1794 po konwersji i filtrze robi robotę.  Prościej się nie da, polecam takie rozwiązanie spróbować  jeśli jest taka możliwość. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rysiu126
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rysiu126 napisał:

Mam wzmacniacz o takim wzmocnieniu że nie potrzebuję  analogówki. Siedzi tam wk-srpp bez sprzężenia z wtórnikiem na MOSFET-ach i tak mi gra najlepiej. Również pcm1794 po konwersji i filtrze robi robotę.  Prościej się nie da. 

 

Cały myk polega na tym ,ze dac o wyjściu pradowym moglby widziec jak  najmniejsza impedancję wejsciową i teoretycznie przynajmniej taki sposob aplikacji analogu jest najlepszy dla brzmienia np dla PCM1704 powinno byc to 10 om lub mniej

mozna to zrobić rezystorem rzędu kilku om i tak małe napiecie podac na siatke lampy ale wtedy by uzyskac na wyjsciu ok 2VAC sygnału audio dla dac o wyjściu np 1mA wzmocnienie ukladu musi byc pnad 200 razy tym bardziej gdy na wyjściu stosuje sie bufor

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, zelo7 napisał:

W tym Dac-u przy 8 PCM-ach łączonych równolegle nie ma potrzeby stosowania analogówki . Sygnał jest pobierany bezpośrednio z trafa konwersyjnego.

Testowałem kiedyś takie rozwiązanie na 4 szt. TDA1543 tylko zamiast trafa do konwersji użyłem rezystorów . Bardzo zrównoważony , detaliczny , realistyczny przekaz ( jak na taki słabiutki przetwornik ) ale miał jedną wadę - trochę mało dynamiczny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, arturp napisał:

Testowałem kiedyś takie rozwiązanie na 4 szt. TDA1543 tylko zamiast trafa do konwersji użyłem rezystorów . Bardzo zrównoważony , detaliczny , realistyczny przekaz ( jak na taki słabiutki przetwornik ) ale miał jedną wadę - trochę mało dynamiczny .

Na  8 szt 1794 dynamika jest b. Dobra. Przy 16 szt ciut sie temperowała w skali makro, za to rosła w detalach w skali mikro przy jednocześnie zwiększonej rozdzielczości. 8 szt wychodziło w sam raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Фома napisał:

Na  8 szt 1794 dynamika jest b. Dobra.

A co pełni funkcję ,,analogu" w tym dac-u na 8x1794 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2022 o 22:30, arturp napisał:

Testowałem kiedyś takie rozwiązanie na 4 szt. TDA1543 tylko zamiast trafa do konwersji użyłem rezystorów . Bardzo zrównoważony , detaliczny , realistyczny przekaz ( jak na taki słabiutki przetwornik ) ale miał jedną wadę - trochę mało dynamiczny .

Jak sam wiesz te przetworniki są nieporównywalne .Przenoszenie analogii z jednego na drugi nie ma sensu.

Nie słyszałem bardziej dynamicznego przetwornika niż DDDac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, zelo7 napisał:

Jak sam wiesz te przetworniki są nieporównywalne .Przenoszenie analogii z jednego na drugi nie ma sensu.

Oczywiście ,że są inne ale będę się upierał że analogia jest bo dotyczy ogólnej zasady - podniesienia wartości prądów na wyjściach oraz zmniejszenia zniekształceń , w wyniku równoległego łączenia przetworników . Co do zwiększenia prądów to nie ma dyskusji ale czytałem kilka opinii , że ze zniekształceniami to już różnie bywa . W sumie- nie ma problemu ze zrobieniem płytek ,, piętrowych " do łączenia dowolnej ilości przetworników - warto tylko dodać kondensatory filtrujące zasilanie na każdej z takich płytek i tyle . A w rozwiązaniu super-duper można także wstawić małe stabilizatory napięcia aby każdy przetwornik miał swoje . Gorzej z umieszczeniem wielu przetworników na jednej płytce bo robi się totalny bałagan z prowadzeniem zasilania i sygnału , o masie nawet nie wspominam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie zapoznałeś się z topologią DDDac więc to jest rozmowa o niczym.

No właśnie cała istota jest w "super duper"

Bez super duper nie ma senu brnąć w ten przetwornik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2022 o 08:42, zelo7 napisał:

Widzę że nie zapoznałeś się z topologią DDDac więc to jest rozmowa o niczym.

OK, poprawiłem się i poczytałem to co autor tego dac-a napisał . 😉W zasadzie to czytałem to ze dwa lata temu ale warto było sobie przypomnieć . Rozwiązanie z wprowadzeniem non oversampling jest nietypowe i niezbyt jasne ... ale skoro działa i wpływa na brzmienie to może nie ma co się napinać i podważać sensu takiego podejścia . Tyle , że reszta to już zwykły układ z popularnym rejestrem przesuwnym ( w tym przypadku konwertującym I2S na right justified ) jakich zrobiłem już kilka np dla PCM1702 i nawet na naszym forum jest tego sporo - np dac Holgina na PCM5, PCM61 itp . Najważniejsza była dla mnie ocena brzmienia i porównania z dac-kiem zbudowanym na kilku równoległych TDA1543 - niezbyt zachęcająca . Spodziewałem się wyraźnej przewagi jakości brzmienia PCM1794 nad TDA1543 a wyszło ... jak wyszło . Moje porównania chińskiego dac-a na PCM1794 z dac-kiem na 4xTDA1543 wskazywały wyraźnie na przewagę PCM-a i to w typowej aplikacji z oversamplingiem i jednym PCM . 

Autor podał schemat a nawet dokładny rysunek płytek ze ścieżkami , elementami itd więc łatwo to skopiować ,, żywcem" . W zasadzie to kwestia czasu ( ostatnio nie mam więc to może potrwać kilka miesięcy ) , pieniędzy ( potrzebne na początek ze 300 PLN na płytki testowe , bo to kilka płytek a sama wysyłka kosztuje około 100 PLN  i ponad 1 tys. na elementy ,same 8xPCM1794 to min. 500PLN przy zakupie z Chin )  i najważniejsze - zainteresowanie ewentualnych użytkowników gotowych to złożyć  bo dla kilku osób raczej nie ma sensu tego robić .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten przetwornik. sygnał  na trafach amorficznych. On jest dość mocno specyficzny. Z jednej strony b.spokojny i meeeega czysty. Chciało by się powiedzieć po ciemnej stronie, z drugiej bardzo otwarty i kiedy trzeba  wyczynowy" - W sensie ofensywnym, dynamiki i wrażeń zbliżonych obcowania z instrumentami na żywo. Łączy w sobie wiele skrajnych cech. Bardzo duży wolumen  i bliskość muzyków. Rozdzielczość  niesamowita i rewelacyjna barwa instrumentów.  A słuchałem paru daców na 1794 i tak nie grały więc nie wiem o co chodzi. Czy to ten myk z tym układem NOS jaki tam zastosowano czy wszystko po trochu łącznie z tą dziwną topologią. Zapewne można by i lepiej  poprowadzić jeszcze zasilanie na płycie głównej, a na każdej płytce dać zamiast Ldo staby od muzga. Tylko robi się koszt.. 19 stabów z płytą główną. Wady tego przetwornika to obnażanie słabych płyt. Dla tego chce dodatkowo daca którego można posłuchać przy goleniu" i słabo nagranych płyt .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Фома napisał:

Chciało by się powiedzieć po ciemnej stronie,

No właśnie , to jest jedna z cech przetworników trybie no oversampling . Jest ciepło ,szczegółowo , barwnie , przestrzennie , dynamicznie i nieagresywnie ale ciągle masz wrażenie że ,, ciemno" .

Na razie dłubię sobie wersję z oversamplingiem , do której będzie można dołożyć piętrowo dodatkowe płytki PCM1794 ale mam jeden temat niejasny i nawet nie wiem do kogo uderzyć z pytaniem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ukończyłem lutować płytkę od @arturp .

Szacun za ten projekt Artur , płytka świetnie zaprojektowana 👍.

Rezystory 240 Ohm połączona z analogiem SRPP również od Artura . Na razie wszystko poskładane na desce.

Ta kostka jest eteryczna  - gra świetnie , jadę z muzyką od rana i nie mam dość .

Teraz muszę poskładać Pass D1 I/U od Konrada - ciekawe jak to zagra.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2.jpg

3.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Robsonik napisał:

Dziś ukończyłem lutować płytkę

Dobrze wygląda .👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robsonik extra, teraz pozostaje fajna obudowa. Spróbuj zewrzeć kondensatory wejściowe, jak niczego nie pokręciłem wg karty katalogowej są one wymagane przy bezpośrednim wpięciu kabla sygnałowego (bez transformatora). Przy zastosowaniu transformatorów stosuje się tylko rezystor dopasowujący impedancję? U mnie bez kondensatorów chyba lepszy dźwięk lub wpływ sugestii 😉 

Co ciekawe jest też info dotyczące łączenia ekranów kabli sygnałowych i np. opcja podpięcia ekranu przez kondensator do masy okładu:

"Grounding the shield of the cable is a tricky issue. In the configuration of systems, it is important to avoid ground loops and DC current flowing down the shield of the cable that could result when boxes with different ground potentials are connected. Generally, it is good practice to ground the shield to the chassis of the transmitting unit, and connect the shield through a capacitor to chassis ground at the receiver. However, in some cases it is advantageous to have the ground of two boxes held to the same potential, and the cable shield might be depended upon to make that electrical connection.
Generally, it may be a good idea to provide the option of grounding or capacitively coupling to ground with a “ground-lift” circuit."

Mam jeszcze pytanie o tzw lampowy analog, jakie lampy polecacie ECC81, 83, 88 ?  Nie zależy mi specjalnie na wzmocnieniu bo mam po drodze preamp lampowy tylko na dobrym "brzmieniu"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez oxygen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.