Skocz do zawartości
IGNORED

Tani nos dac AD1860 , PCM56 , PCM61 , AD1861 itd - projekt dla wszystkich


arturp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

40 minutes ago, oxygen said:

Mam jeszcze pytanie o tzw lampowy analog, jakie lampy polecacie ECC81, 83, 88 ?  Nie zależy mi specjalnie na wzmocnieniu bo mam po drodze preamp lampowy tylko na dobrym "brzmieniu"

Ciężko wybierać lampę bez zasilacza i aplikacji - srpp na 6n2p poprawnie zrobiony z zasilaczem klasycznym wsio wg Fikusa to imo dobry punkt startu. Tak sobie patrzę na to co robi Skunkie Designs z lampami i detale są bardzo ważne. Można się przejechać biorąc niesprawdzony projekt - tutaj zły rezystor lub punkt pracy lampy i cała zabawa w piach. Jak nie lubisz zabawy w testowanie i nie chcesz się uczyć weź cały sprawdzony projekt np Muzga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daniel_68412Problem w tym, że mam kilka układów z lampami ale w parach np E88CC + inna lampa itp., jakoś nigdy nie robiłem na pojedynczych lampach...  Teraz chcę zrobić mu-follower tylko zastanawiam się na jakiej lampie, jak pisałem ważne brzmienie, wzmocnienie jest sprawą drugorzędną.  Odnośnie projektu Muzga to jestem chyba zbyt ortodoksyjny aby stosować tranzystory, jak już to 100% lampa + filtr dolnoprzepustowy wpięty w ujemne sprzężenie, tak sobie wymyśliłem i teraz trzeba to policzyć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, oxygen napisał:

Odnośnie projektu Muzga to jestem chyba zbyt ortodoksyjny aby stosować tranzystory

Konrad to projektował po inżyniersku. Tak , żeby połączyć nowoczesne rozwiązania z tymi znanymi od lat. Tak to zresztą brzmi. Miałem okazję posłuchać jego DACa z analogiem na lampach. Szacun! To naprawdę gra. Jest lekki sznyt lampowy, ale wad typu rozmiękczony bas lub za gęsta średnica nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krzych 2 napisał:

Konrad to projektował po inżyniersku. Tak , żeby połączyć nowoczesne rozwiązania z tymi znanymi od lat. Tak to zresztą brzmi. Miałem okazję posłuchać jego DACa z analogiem na lampach. Szacun! To naprawdę gra. Jest lekki sznyt lampowy, ale wad typu rozmiękczony bas lub za gęsta średnica nie ma.

Przecież ja nie neguję tego projektu i umiejętności Konrada, napisałem tylko, że jestem zbyt ortodoksyjny w niektórych tematach (np. jedna lampa do obsługi dwóch kanałów stereo itd). Mój mu-follower też postaram się zaprojektować po inżyniersku, mam tylko inne podejście do niektórych spraw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Planuję zamówienie płytek testowych do dac-a na PCM1794 z odbiornikiem WM8804 . Cena za płytkę wyniesie tylko 30 PLN , czas oczekiwania około 3-4 tygodni ( jeśli wojna nie pokrzyżuje planów ) . Dac jest prosty i relatywnie tani w budowie - bo takie jest założenie .  W zasadzie to tylko bardzo dobry odbiornik sygnału SPDIF ( WM8804) połączony bezpośrednio z przetwornikiem (PCM1794 ) i do tego porządne zasilanie na niskoszumowych stabilizatorach . Tylko do współpracy z napędem CD , dla purystów 😉 . Układ wykorzystuje oversampling ponieważ w PCM1794 wbudowany filtr cyfrowy jest wysokiej jakości . Analogu nie ma na tych płytkach gdyż dostępnych jest sporo rozwiązań - od wykorzystania pojedynczego wyjścia ( niesymetrycznego ) dla każdego z kanałów , przez użycie transformatorów do symetryzacji  , projekty na opampach  np wskazanych w dokumentacji producenta a skończywszy na ciekawych projektach lampowych - np analogu lampowym opracowanym specjalnie do takich dac-ów przez Muzg'a . Dla osób , które chcą robić ,, kanapkę" ( piggyback )  z przetworników mogę nieco zmodyfikować projekt jeśli będzie zainteresowanie . 

Na początek planuję zamówienie tylko 5 max 10 płytek testowych . Zainteresowanych proszę o kontakt na komunikator. 

Na razie zbieram ekipę chętnych do zamówienia i złożenia  .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad też zrobił płytki pod pcm1794 z tym że dual mono i zasilania rozdzielone i przystosowane pod jego dyskretne regulatory jak i również możliwość wstawienia tanich ams... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, rysiu126 napisał:

pcm1794 z tym że dual mono i zasilania rozdzielone i przystosowane pod jego dyskretne regulatory 

Dyskretne regulatory sporo wnoszą na plus. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mariusz03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rysiu126 napisał:

Konrad też zrobił płytki pod pcm1794 z tym że dual mono

Projekt Konrada to pełen wypas - zaawansowany , rozbudowany układ z wieloma możliwościami wyboru sygnału wejściowego , z kontrolerem itd . Mój to maksymalna prostota przystosowana tylko do pracy stereo  z dobrym zasilaniem . Inna bajka , inne podejście bo jestem zwolennikiem układów prostych - ,,drut ze wzmocnieniem" itp .  To ma być niedrogie ,  proste w budowie i bez ,,plusów dodatnich i plusów ujemnych" związanych ze stosowaniem różnych źródeł , upsamplingu itp itd . Ja wykorzystuję tylko sygnał cyfrowy z wyjścia coax transportu - bo preferuję słuchanie muzyki prosto z płyt CD ... bo mam sporo płyt , tak lubię i już .😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, arturp napisał:

To ma być niedrogie ,  proste w budowie i bez ,,plusów dodatnich i plusów ujemnych" związanych ze stosowaniem różnych źródeł , upsamplingu itp itd . Ja wykorzystuję tylko sygnał cyfrowy z wyjścia coax transportu - bo preferuję słuchanie muzyki prosto z płyt CD ... bo mam sporo płyt , tak lubię i już

Temat i pod moje preferencje 😉 Chyba w to wejdę. Mam scalaczka gdzieś PCM1794. Sam jednak Arturze tego w życiu nie polutuję, więc planuję rozmowy z Tobą w sprawie jakiegoś dealu. Mogę być więc drugi po Tobie na liście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, (nie)przecietniak napisał:

Sam jednak Arturze tego w życiu nie polutuję,

Spoko , będę lutował dwa jednocześnie 😉

 

2 godziny temu, (nie)przecietniak napisał:

Chyba w to wejdę.

Na razie jest nas aż dwóch 🤣

Przy okazji . Pokombinowałem trochę przy AD1860 i CS8414 , poczytałem trochę co tu pisał kolega dekRe ( dzięki ) o zmianach jakie wprowadzało Audio Note w swoich dac-ach  na AD1865 ( też 18-bitowe ) . Potem troszkę potestowałem i okazuje się , że działa . Więc i zrobiłem kolejną wersję dac-a forumowego na AD1860/PCM61/YM4113B 3/PCM56 itp .  Jeśli są chętni to też można zamówić płytki . Koszt niewielki a może zagrać jak dac VIVAro 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, arturp napisał:

Więc i zrobiłem kolejną wersję dac-a forumowego na AD1860/PCM61/YM4113B 3/PCM56 itp .  Jeśli są chętni to też można zamówić płytki . Koszt niewielki a może zagrać jak dac VIVAro 😉

Może bym się pisał ale czy można założyć normalny radiatorek na regulatory. Bo tylko tam dysktetne bym wstawil jak już , ale mało miejsca 😪

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mariusz03 napisał:

Może bym się pisał ale czy można założyć normalny radiatorek na regulatory.

Można założyć małe radiatory ale nie trzeba . Tam nic się nie będzie grzało ponad miarę . Zasilanie jest inne niż zaprojektowane przez VIVAro . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, arturp napisał:

Można założyć małe radiatory ale nie trzeba . Tam nic się nie będzie grzało ponad miarę . Zasilanie jest inne niż zaprojektowane przez VIVAro . 

Fajnie, to na pewno duży plus, jednak i tak w kilku miejscach dyskretny nie wejdzie, zwłaszcza dwa obok siebie. Ponieważ są większe. Świetnie byłoby zwiększyć leciutko przestrzeń wolną pomiędzy regulatorami. Inaczej zostają standardowe regulatory, a nawet najlepszy nie umywa się do dyskretnego. Szkodą. Projekt podoba mi się. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mariusz03 napisał:

Fajnie, to na pewno duży plus, jednak i tak w kilku miejscach dyskretny nie wejdzie, zwłaszcza dwa obok siebie.

Fakt .  Ten układ został zaprojektowany do zasilania dobrymi stabami scalonymi o niskich szumach bo dyskretne są trudniej dostępne i droższe . Ale ... dlaczego dyskretnych nie montować po dwóch stronach płytki - sąsiadujące od spodu a drugi od góry ? Zwiększanie płytki to dłuższe ścieżki i błądzenie prądów między elementami - a więc większe szumy i przydźwięk sieciowy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, arturp napisał:

dyskretne są trudniej dostępne i droższe

Myślę że z dostępnością nie ma żadnego problemu do wyboru do koloru, z Chin, Polski, Francji, Canady, UK. Faktycznie są droższe od 65zl do nawet 200zl, ptzecietnie max 100zl, ale jak różnica jest. Czym czystszy i dokładniejszy tor tym wieksze różnice na plus. 

Godzinę temu, arturp napisał:

Ale ... dlaczego dyskretnych nie montować po dwóch stronach płytki - sąsiadujące od spodu a drugi od góry 

To jest jakiś pomysł 😉.

Godzinę temu, arturp napisał:

Zwiększanie płytki to dłuższe ścieżki i błądzenie prądów między elementami - a więc większe szumy i przydźwięk sieciowy .

Nie przesadzalbym z tym ,dłuższa ścieżka o 5-8mm nie robi żadnej różnicy. 

Wiekszy szum wprowadzi  zwykły regulator ("obciecie skrajnego pasma " )czy kondensator elektrolityczny niż ciut dłuższa ścieżka. A o komforcie montażu nie wspomnę 🙃.  

Może jakoś skusisz się do lekkiego przerobienia projektu 🙏. Jak nie to trzeba to uszanować bo czas jest cenny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, Mariusz03 said:

Może jakoś skusisz się do lekkiego przerobienia projektu 🙏. Jak nie to trzeba to uszanować bo czas jest cenny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

gołe pcb pod pcm1794 z przesyłką 18pln - wyprowadzenia do psu, płytke psu chyba też mają w ofercie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mariusz03 napisał:

Czym czystszy i dokładniejszy tor tym wieksze różnice na plus. 

Teoretycznie tak ale ja nie słyszę pogorszenia brzmienia między stabilizatorami na elementach dyskretnych a stabami od Analog Devices ( Linear Technology ) - np LT317/LT337 , LM1117 od Texas Ins. czy nawet MC78XX od OnSemi , zwłaszcza , że cyfra ma podwójną stabilizację . 

 

13 minut temu, Mariusz03 napisał:

Może jakoś skusisz się do lekkiego przerobienia projektu 🙏.

Ja raczej tego nie zrobię ale załączam Gerbery i można sobie projektować/modyfikować do woli :

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

4 minuty temu, Daniel_68412 napisał:

gołe pcb pod pcm1794 z przesyłką 18pln - wyprowadzenia do psu, płytke psu chyba też mają w ofercie

Mam tą płytkę , kupiłem bo tania i do testów OK , z przesyłką kosztowała mnie 17 PLN . No ale nie jest to poważne podejście do tematu . Polutowałem kilka elementów a nawet wstawiłem PCM1796 ( bo można ) ale nawet nie chce mi się tego uruchamiać . Odbiornika nie ma , analog marny , zasilanie z zasilaczy zewnętrznych i na dodatek wszystkiego z dwóch stabów ... Minimalizm jest OK ale ta płytka jest po prostu niedopracowana . To byłoby raczej rozczarowanie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczyłem tą płytkę chińską , dyskretne zasilanie dobierałem, analogówka też była lampowa, jak i opamp dyskretny.  Zdecydowanie podejdę do tego jeszcze raz na lepszych płytkach ;) . W orginale ten ams jak i niby lt sporo ograniczał możliwości tego dac -a, dużo czyściej  grało na dyskretnych stabilizatorach i w tym kierunku bym zmierzał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20211209_231844.jpg

IMG_20211002_193723.jpg

IMG_20211205_212147.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Ja raczej tego nie zrobię ale załączam Gerbery i można sobie projektować/modyfikować do woli :

Przydałby się jeszcze schemat 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, arturp napisał:

 od Analog Devices ( Linear Technology ) - np LT317/LT337 , LM1117 od Texas Ins. czy nawet MC78XX od OnSemi , zwłaszcza , że cyfra ma podwójną stabilizację . 

Sprawdzałem również regulatory markowe ktore podales, nawet Motoroli NOS w tym MC, niestety przegrywają z najtańszym chinskim regulatorem dyskretnym za 60zl. Może tak jest tylko u mnie że to słychać i to wyraźnie. 

Pomierzę sobie pcb i może od spodu podlutuje dyskretne. Dziękuję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Mariusz03 napisał:

Sprawdzałem również regulatory markowe ktore podales, nawet Motoroli NOS w tym MC, niestety przegrywają z najtańszym chinskim regulatorem dyskretnym

A w którym miejscu układu je stosowałeś ? W zasilaniu analogu przetwornika , w cyfrze przetwornika , przy odbiorniku ... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, arturp napisał:

A w którym miejscu układu je stosowałeś ? W zasilaniu analogu przetwornika , w cyfrze przetwornika , przy odbiorniku ... ?

Najlepiej sprawdzają się w cyfrze przetwornika oraz analogu. Tam je stosuję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, arturp napisał:

Ten układ został zaprojektowany do zasilania dobrymi stabami scalonymi o niskich szumach

A właśnie. Jakie preferujesz? Od jakiego producenta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej :

- Analog Devices ( Linear Technology ) - np LT317/LT337 ,LT1763 itp 

- LM1117 od Texas Ins. lub stare , produkowane jeszcze przez National Semiconductor

- MC78XX i LM317/337 od OnSemi 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cierpię ciasnych płytek.Stabilizatory powinny mieć trochę miejsca tak samo jak i kondensatory,co daje możliwość wypróbowania większej ilości typów, które przecież różnią się wielkością.Jednak ze względu na prostotę  propozycja jest kusząca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, wojkubi napisał:

Nie cierpię ciasnych płytek.Stabilizatory powinny mieć trochę miejsca tak samo jak i kondensatory,

Racja . Tyle , że podczas projektowania pojawia się tyle spraw , które trzeba uwzględnić ,że w sumie moje płytki są coraz bardziej ,,zagęszczone " . Kiedyś obowiązkowo robiłem miejsce na radiatory ale ostatnio pogodziłem się z tym ,że zwykły stabilizator 1,5A będzie gorący i okazuje się , że w praktyce ( w dac-ach czy preampach  ) rzadko temperatura przekracza 50 stopni . Dac VIVAro jest wyjątkiem , inne tego problemu nie mają , może dlatego ,że często stosuję podwójną stabilizację i oddzielne zasilacze stabilizowane dla wszystkiego co da się rozdzielić . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać.Mam daka Vivaro.Kondensatory c31,34,37,40 mają duży wpływ na brzmienie, to są te przy ad 1860.Testowałem panasonica fc,bg standard i "oryginalne"rubycon z trzema literkami.Najbardziej odpowiadają mi rubycony.Tu właśnie pojawił się problem miesjsca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wojkubi napisał:

Tu właśnie pojawił się problem miesjsca.

Tak , często brakuje miejsca na kondy . Czasem chciałbym jakieś zastosować czy potestować ale nie wejdą - np Nichicon KZ są relatywnie duże , mają grube wyprowadzenia i nigdzie mi się nie mieszczą . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.