Skocz do zawartości
IGNORED

Tani nos dac AD1860 , PCM56 , PCM61 , AD1861 itd - projekt dla wszystkich


arturp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, daris666 napisał:

Nie byłoby problemu gdybyś nie podchodził tak emocjonalnie to działań na forum. Mnie rozliczenia nie interesują, nawet jak zarobisz to czas który straciłeś na projekt zapewne więcej kosztował. Chodzi o sposób podejścia do kupujących. Po co straszyć sądem? Wiesz, że to nie działa a schemat czy zdjęcia płytki i tak wypłyną. Tu jest problem.

 

Teraz dwa pytania:

1. Czy to prawda, że używałeś multikont na forum?

2. Jakie nogi mają być zwarte w zaznaczonym układzie?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Popatrz na to. Chociaż Twoja płytka jest inna.

1637563768259.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzych 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.11.2021 o 00:05, VIVAro napisał:

Poszukajcie nawet podobnego, a niech Krzych pokaże wam dowolny dac internetu z rozwiązaniem dwu układowym na bazie  daca z AN dostosowanego pod układy AD1860 czy nawet o podobnej topologii. Bo standardowo ten projekt z rozwiązaniem pod AD1865 nie chciał zadziałać z AD1860.  Proszę dowody. NIE MA TAKIEGO.


Dawna dawno temu, w odległej galaktyce, była sobie firma AudioNote, która ewoluowała, dokonując niczym BORG asymilacji kolejnych projektów superkonstruktora. 😉

Pamiętacie rok 2007 - jedno z pierwszych podejść, by zrealizować DAC'a. Łezka się w oku kręci - zastosowano dla inwersji LRCK zwykły tranzystor.
Potem, kolejna ewolucja, to rozdzielenie sygnału LRCK przy pomocy jednego układu scalonego dokonującego inwersji sygnału z jego wzmocnieniem/opóźnieniem, jak kto woli.
Potem, kolejna ewolucja, to nie tylko inwersja, ale sensowniejsze rozdzielenie na kanały L i R  po inwersji, bardziej dopasowane dla lewego i prawego kanału, jednak mimo wszystko wnoszące nieznacznie słyszalne przesunięcie.
Potem, kolejna ewolucja w AudioNote, kiedy to ktoś tam doczytał w dataszicie od CS'a, że sygnały pozyskanie z CS8414 koniecznie trzeba przepuścić przez jakiś bufor, formując je. Stąd pojawia się w AudioNote bufor 74HC86, lub zamiennie z nim 74HC125 robiący dokładnie to samo, dość często już stosowany jako bufor nie tylko w DACach z AD, ale dość powszechne w TDA1541 i innych.
Jedna z finalnych PCB AudioNote miała już więc nie tylko selektor separator LRCK, ale i buforowanie i wzmocnienie sygnału przed podaniem do AD1865. A że AD1865 można zastąpić tylko dwoma AD1860 dla lewego i prawego kanału - to już fakt potwierdzony, nie tylko dzięki koledze, ale Chiny sprzedają te PCB na Ali w wielu ciekawych odmianach.
Mają też bowiem rozwiązanie prawie identyczne jak z dwoma AD1860, tyle że z dwoma AD1865, co czyni projekt dość kosztowny ze względu na obecną szaloną cenę tych układów. Cena AD1860 też już oszalała, przez coraz to większą popularność tej antycznej już dzisiaj technologii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jedno trzeba przyznać - takie projekty DIY zmuszają do nauki. 🙂
Bo schematu nie mogło być, bo by wyszło na to, że to schemat z AN, tylko że nie z jednym AD1865 a z dwoma AD1860.
Wzoru projektowego makaronu autora, raczej nie polecam naśladować. 😉

No i jeszcze jedno - stwierdzono, że propagacja linii długich z sygnałami zależy od stałych RC, więc na PCB superkonstruktora są pola SMD dla... wtajemniczonych, którzy dzięki utajnianej wiedzy, w odpowiedni sposób mogli wlutować tam elementy RC SMD (ale uwaga, pola te oznaczone są dla zmyłki, by czasem tego Chińczycy nie skopiowali 😉 , tak jak w układzie "odszumiania" zasilania), uzyskując lepszą jakość audio, "dostrajając" DAC'a poprzez dobór elementów RC na liniach długich pod posiadane układy AD - co możliwe jest tylko przez pomiary. A że nie każdy ma sprzęt pomiarowy, to superkonstruktor poczynił to zapewne nielicznym zaprzyjaźnionym i teraz zadowolonym, pozostali nie mieli takiej szansy, bo nie mają możliwości pomiarowych sygnału.

Natomiast jedna ważna kwestia. Jeśli masz już PCB, a nie masz schematu z rozmaitych względów, zeskanuj dokładnie całą płytkę PCB. Większość rozkładu potrzebnych elementów znajduje się potem w dataszitach zastosowanych układów scalonych, wystarczy je pobrać z Internetu. W ten sposób, można się wiele nauczyć.dac_digitalboard_04.thumb.jpg.4dd4adf171fdfb2bd855f29dba41e206.jpgSCHEMAT-AUDIONOTE.thumb.jpeg.7f0a6b0c430bd16785461302e77dca80.jpegvivaro-makaroni-01.thumb.jpg.d672971d927187e6be70d6f270afe8b2.jpg

GENEZA-2007.thumb.jpg.b1f85ac811a2aa904af0431774e01369.jpg

74hct125_pinout.png

74HC125-BUFOR-Z-CS-A.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac Molibdena na PCM56 to był pierwszy dac ,, forumowy" jaki złożyłem - dokładnie z tym tranzystorem na LRCK . Płytki sam trawiłem ... szaleństwo .

 Ale tak mi to NIE grało ,że nawet dzisiejsze wspomnienia tego dźwięku mnie bolą .🙉

Jadą do mnie płytki , które pokazywałem w tym wątku - taki klon Audio Note na AD1865 . Nie mam czasu składać ale jeśli ktoś ma ochotę pobawić się to mogę wysłać dwie-trzy płytki w wersji testowej , koszt to wysyłka paczkomatem . Ale nie gwarantuję ,że zagrają - jak to testowe .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, arturp napisał:

Płytki sam trawiłem ... szaleństwo

Napisałem na prv w kwestii pcb testowych.

Dlaczego szaleństwo? Fajna zabawa 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, dekRe napisał:

No i jeszcze jedno - stwierdzono, że propagacja linii długich z sygnałami zależy od stałych RC, więc na PCB superkonstruktora są pola SMD dla... wtajemniczonych, którzy dzięki utajnianej wiedzy,

Też zastanawiały mnie te elementy. Ostatecznie nic tam nie lutowałem. Tajemnej wiedzy nie posiadłem DAC okazał się przeciętniakiem. Dodatkowo zmulony przez Nichicony KA. Do tej pory zastanawiała mnie ilość szerokopasmowego śmiecia na wyjściu. Uruchamiałem inne DACe w tym NOS i takich ilośći nie widziałem wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krzych 2 napisał:

Dodatkowo zmulony przez Nichicony KA.

Gdyby wydajność prądowa układu zasilania była wystarczająca, Nichicony KA nie powinny w żadnym przypadku zamulać DAC'a, bowiem jeśli nie są chińskimi podróbkami - to są to kondensatory o niskim ESR, więc powinny szybko oddawać energię na każde zawołanie o prąd przez scalaki. 

Jak robiłem eksperymenty ze wzmacniaczem słuchawkowym w oparciu o bufor diamentowy - czyli popularnie nazywany klonem Lehmanna, to przy wykonywaniu testów odsłuchowych tylko dwa rodzaje kondensatorów się sprawdziły przy zasileniu transystorów BD - to były te Nichicony KA do audio oraz taniutkie LXZ, jakie stosuje sam Lehmann w oryginalnej konstrukcji swojego wzmacniacza słuchawkowego. Więc ja nie podejrzewam KA jako źródła problemu.

Jeśli przyjrzeć się linii zasilania, to jest to bardzo dobra idea, by podać zasilanie przez prestabilizatory na kilku członach - jeden za drugim, bo na kondensatorach pomiędzy nimi pięknie odszumi się zasilanie, ale nie wolno przy tym utracić wydajności prądowej.

Jeśli więc ktokolwiek stosował TL431 jako wyjściowy, to o ile dobrze pamiętam, wydajność prądowa mogła być regulowana przez właściwy dobór rezystorów do tego TL431. Jeśli się źle dobierze rezystory -to TL431 (o ile zrozumiałem tutoriale, bo dzięki tajemnicom Vivaro muszę się tu sporo uczyć 😉 ), będzie... ogranicznikiem prądu???, stabilizując dobrze jako wzorzec napięcia napięcie 5V na wyjściu,. ale zabijając wydajność prądową zasilacza przez źle dobrane rezystancje i za duży rezystor szeregowy - im on mniejszy, tym więcej prądu dostanie układ.
vide: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Chyba, że tu nie był montowany TL431 przy AD1860.

Teraz pytanie - czy tam, gdzie potrzeba szybkiej odpowiedzi zasilacza dla przetworników, należy redukować płynący do nich prąd? I jak wyglądała linia zasilania tych AD1860?

Kolejna sprawa.
PCB, w częsci zasilacza dla CS8414.
Mając skan - za chwilę rozrysowałem sobie schemat. I tak siedzę sobie nad nim i myślę, i myślę, i myślę, i nic mi nie przychodzi mądrego - po co ograniczać prąd dla CS'a przy starcie zasilania? Generalnie, to warto mieć zabezpieczenie przed zbyt dużym napięciem mogącym spalić nam układ CS8414 - tzw. overvoltage mosfet protection - jak w załączniku, ale jak widać z porównania schematów, to zupełnie inne wyjścia napięcia, a to wygląda jak ogranicznik prądu. Same zagadki. 😉

Może się mylę, bo patrzę na schemat nie jako elektronik, ale informatyk - z logicznego punktu widzenia to zmiany na tranzystorze 2SA970BL o wysokiej h21, będą sterować bramką G tranzystora polowego AD4407. W takt potencjalnych zmian na bramce, które są tylko przy uruchomieniu zasilania, tranzystor polowy zabierze część energii. I co potem? Ktoś mądrzejszy powinien popatrzeć na schemat i powiedzieć, co autor miał na myśli?

A najlepiej byłoby zrobić dwa układy na płytce stykowej i pokazać na oscyloskopie, czy widać różnicę w jakości fluktuacji szumów zasilania.

Owszem, za wschodnią granicą robią zasilanie za stabilizatorem  jako podobnie wykonane odszumianie, ale...  tam mają pomiar fluktuacji szumów na rezystorze o wartości rzędu 0.5R do 1.5R umieszczanym zaraz za stabilizatorem. Te fluktuacje szumów są źródłem wzmocnionych "drgań", które podane na czuły tranzystor modulują napięcie wyjściowe na stabilizatorze, aż drgania zgasną na wyjściu (albo układ zamienia się w generator i wtedy..... 😉 

Cała filtracja zasilania CS8414 opiera się w takim układzie na kondensatorze tantalowym 10uF, za nim dławik L3 6.8uH (IMHO trochę mało), potem 470nF, a potem maluchy SMD 22nF - i poza tym dziwnym zastosowaniem tranzystora polowego - takie filtrowanie zasilania CS8414 wydaje się całkiem OK. Takie filtrowanie z zasilania spotyka się w wielu poprawnych przetwornikach DAC.

Mnie niepokoi jednak rezystor R33, który podaje zasilanie plusowe do nogi CBL układu CS8414, która wedle dataszita powinna być nogą sterującą, wyjściową. Czy szumy z zasilania mogą mieć wpływ na pracę samego CS'a tego nie wiem, ale ja bym R33 na wszelki wypadek nie montował.
 

4 godziny temu, Krzych 2 napisał:

Do tej pory zastanawiała mnie ilość szerokopasmowego śmiecia na wyjściu.


To jest zastanawiające - ale może źródło z USB siało równo i wszędzie. Czy podawałeś SPDIF na trafo separujące PULSE - piny po prawej, czy może na ten układ wzmacniacza po lewej stronie? 
Bo tu może jest taka trudna kwestia wspólnej masy modułu USB i DAC'a. Dlatego mi się bardziej podobała separacja przez transformatorek, bez udziwnień układowych.
Inna kwestia, to strasznie długie linie sygnałowe, by trochę na siłę uzyskać jednolitą wylewkę masy. Jeden z sygnałów idzie sobie meandrami na prawy AD1860, przechodzi mu między agresywnymi sygnałowo nogami, by iść do drugiego układu scalonego już jak do domu - kilometrowa trasa 😉 
W każdym razie, fajna zabawa i jak dla mnie, dużo nauki praktycznie od podstaw. 🙂 

 

CBL-FROM-DATASHEET.jpg

CBL-R33-Z-ZASILANIA.jpg

PCB-WIERZBA.jpg

R33-Z-ZASILANIA.jpg

ZASILANIE-CS8414.jpg

Overvoltage protection MOSFET.png

pinout-spdif.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.11.2021 o 17:53, McGyver napisał:

Do mnie na priv pisał niejaki "fan brzydkich rzeczy" zachwalając tego DACa. Później okazał się być klonem Vivaro. Niejaki Robert Pudzi też był klonem Vivaro. I jeszcze parę innych jego klonów administracja wykryła. 

No nie wierzę 🙂, że w końcu rozszyfrowane to zostało. Już na początku wątku, czułem co się święci lecz na życzenie autora wątku, 1,5 roku temu, wyłączyłem się. Szkoda tylko, że wątek ten nie kończy się pełnym zadowoleniem zainteresowanych (nabywców), dokumentacją daca, schematem, rzetelnym wsparciem itp. Czyżby efektem tego wątku w sumie był tylko jakiś prototyp? Żenująca sytuacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak świat stoi wodolejstwo działa na ludzi, którzy chcą uwierzyć. No było by to piękne gdyby z "nikąd" mógł się pojawić ktoś kto zrobi cuda za 2 stówy... niestety budowanie marki jest drogie. Są tu 2-3 osoby, którym bym mógł w pełni zaufać i brać w ciemno bez schematu bo już markę mają zbudowaną i wtedy mógłbym uszanować chęć zachowania IP. Najlepsze, że kol. Vivaro popełnia podstawowy błąd, który my bardzo często jako naród popełniamy. Twórca jak chce coś w życiu osiągnąc musi zaufać swiatu a nie iść z nim na wojnę. Parę lat temu miałem szczęście poznać kogoś kto stworzył zespół paru inżynierów IT, którzy już nie jedno stworzyli w życiu ale nigdy nie zostało to docenione jakoś specjalnie. Jako zespół zostaliśmy "sprzedani" do US z zaznaczeniem, że ogarniemy każdy system z dowolnym zestawem wymagań ale za bardzo wysokie stawki. Pomimo doświadczenia i dobrze prezentujących się CV musieliśmy 3 miesiące zasuwać bez żadnej gwarancji kasy zza oceanu. Musieliśmy zaufać... 

Temat tego wątku to był idealny kandydat na coś gdzie można złapać prestiż, znajomości, przedstawić swoje rozwiązania, poddać je krytyce, popracować wspólnie - grupowo nad poprawkami. Niech sobie chińczycy kopiują... najważniejsze, że byłby rozwój - ten zawsze jest gwarancją sukcesu o ile człowiek rozwija się zarówno technicznie jak i mentalnie. 

Nie dość, że dac na r2r jest totalną głupotą patrząc biznesowo bo nie ma kości, rynek jest mikroskopijny z olbrzmymią konkurencją to jeszcze, w ogóle rynek dac jest już dawno zaorany bo wejdzie cyfrówka z pełnym torem - po kiego zmieniać na analog jak klasa D może operować na bitach? [to co technics teraz robi...]. Na 5 kumpli, którym pomagałem w ciągu ostatniego roku dobierać sprzęt wszyscy wybrali albo kolumny + zabawki typu technicsa albo kolumny aktywne ze streamerem. Nikogo nie interesowało kombinowanie analogowe a już zupełnie vintage.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, (nie)przecietniak napisał:

Czyżby efektem tego wątku w sumie był tylko jakiś prototyp?

No niezupełnie .

Projektów jest już kilka - pisałem o tym w wątku . Np płytki na AD1865 i AD1864 - takie klony Audio Note DAC4 . Płytki już jadą .

Nie tylko ten od VIVAro na AD1860. Ten temat już został zakończony zwłaszcza ,że Holgin zrobił dac-a na takich samych przetwornikach . Też go mam i gra ... średnio. Na razie na PCM56 ale dotarły do mnie YM4113B 3 ! Więc jest nadzieja 😉

A to kolejny dac forumowy - tym razem na PCM1702 . Prototyp już działa a płytki wersji ostatecznej właśnie do mnie dotarły .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PŁYTKA DOLNA.jpg

górna płytka z przejściówkami 

PŁYTKA GÓRNA+ PRZEJŚCIÓWKI.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

@arturpmam pytanko jak podłączyłeś jakieś radiatorki do regulatorów płytki vivaro tam jest tak mało miejsca że nie da rady. Blisko siebie jest kilka regulatorów plus kondensatory elektryczne. Vivaro za małą ta płytkę zrobił, nie przemyślał tego, to samo z kondami małe pady nie nie wciśniesz markowego a chińskie elektryczne są beznadziejne. Płytka pod ad1860.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja. Wcale nie jest tak źle z miejscem, plus nie przesadzone napięcia z traf. Spokojnie to co miałem się wyrabiało termicznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzych 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pełne chłodzenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

U mnie bardzo się grzeją dwa scalaki cyfrowe (bramki) są silnie przewoltowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, gustwao napisał:

jak podłączyłeś jakieś radiatorki do regulatorów

Nie stosuję tam radiatorów , dobrałem napięcia traf tak aby stabilizatory grzały się jak najmniej , co nie zmienia faktu ,że grzeją się niemiłosiernie -  70-80 stopni .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, arturp napisał:

Nie stosuję tam radiatorów , dobrałem napięcia traf tak aby stabilizatory grzały się jak najmniej , co nie zmienia faktu ,że grzeją się niemiłosiernie -  70-80 stopni .

No i to jest kluczowe. Nie ma najmniejszego sensu zwiększać ponad miarę napięcia przed stabilizatorami. Podwójna stabilizacja nie wymaga dużego zapasu przed, tym bardziej, że z 18V do 12V i tak jest duzo do zbicia 6V. Wymuszanie podobnego spadku na pierwszym stabilizatorze nie ma sensu. 3V-4V wystarczy i wtedy z użyciem takich jak użyłem radiatorów powoduje , że są ciepłe, ale nie gorące.

Dobór traf należy zrobić w praktyce pod obciążeniem. Napięcie znamionowe trafa i tak jest wyższe od tego z etykiety bo podane pod obciążeniem prądem znamionowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. potrzebuje dwóch sztuk PCM1702 w wersji przewlekanej do drugiego egzemplarza tego dac-a - w zamian mogę dać płytki  , dopłacić , dać inny dac na PCM1702 ( na projekcie Pavouka)  ,TDA1541A itd ... z dopłatami lub częściami - wszystko do dogadania 

2. druga wersja płytek już gra , wszystko działa prawidłowo , większość elementów do kupienia w TME lub na allegro ale DIR9001 i PCM-y to już chyba tylko w Chinach 

3. wersja ostateczna wymaga jeszcze kilku poprawek - głównie oznaczenia elementów na płytkach trzeba zrobić , BOM , schemat , solder maski itp detale - ale ja już nie mam na to czasu więc jeśli ktoś chce podziałać to zapraszam do współpracy 

4. porównywałem dzisiaj z dac-kiem VIVAro chociaż mają inne analogi - ten na PCM1702 gra z Bursonami i na wyjściu jest znakomity w tej roli Miflex miedziano-olejowy a dac VIVAro z analogiem na 6N2P-EW w układzie SRPP z Miflexem miedzianym na wyjściu .

PCM1702 gra czyściej i bardziej detalicznie , z lepszą kontrolą ale chłodniej .

5. jedyna niewielka wada to lekki przydźwięk sieciowy słyszalny dopiero gdy gałkę pot. głośności ustawimy na maksimum - ale to powyżej granicy bólu . Przy normalnym czy nawet bardzo głośnym odsłuchu tego nie słychać.

6. drugi egzemplarz buduję w celu zastosowania analogu lampowego i porównania z tym , który gra obecnie- na Bursonach . Dlatego potrzebuję tych przewlekanych PCM1702 a nie chce mi się czekać 2 miesiące na transport z Chin .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20211214_133646.jpg

20211214_133704.jpg

Gerbery dla zainteresowanych .Płytka dolna ( z odbiornikiem , rejestrem przesuwnym i jednym PCM1702 oraz zasilaniem ) i płytka górna ( z drugim PCM1702 i przejściówkami na PCM1702 w wersji SMD ) . Do zasilania można użyć 4 transformatorów +/- 9 do 12V , trzech traf o uzw. pojedynczym 9 do 12V i jednego trafa o uzw. pojedynczym 6 do 9V .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Krzych 2 napisał:

To może ja. Wcale nie jest tak źle z miejscem, plus nie przesadzone napięcia z traf. Spokojnie to co miałem się wyrabiało termicznie.

Twojej radiatorki wydają się najbardziej optymalne bo są bardzo wąskie i pomiędzy nie da się upycha bylejakie kondy elektryczne. 

Proszę podpowiedź co to za typ może jakiś linki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, gustwao napisał:

Proszę podpowiedź co to za typ może jakiś linki. 

Te mam od kol. Konrada (Muzg). Do dostania w TME. Troszkę je zmodyfikowałem. Nóżki wchodzące w pcb uciąłem i w zasadzie tyle. 

Szczerze mówiąc nie wiem jaki mają symbol. Trzeba szukać. Sam bym kupił jeszcze bo są bardzo dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2021 o 21:58, arturp napisał:

Nie stosuję tam radiatorów , dobrałem napięcia traf tak aby stabilizatory grzały się jak najmniej , co nie zmienia faktu ,że grzeją się niemiłosiernie -  70-80 stopni .

U mnie z radiatorami żaden element nie przekracza 50 C

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 21.01.2021 o 17:43, Daniel_68412 napisał:

skrypt jest w języku python wersja 3.x i odpalisz go zasadniczo wszędzie

Dzień dobry. Odgrzeję trochę kotleta w poszukiwaniu pomocy w uruchomieniu skryptu. 

Przez pewien czas  z powodzeniem używałem ww. programu, jednak po którejś (chyba) aktualizacji przestał działać. Również na swieżo zainstalowanym systemie z Pythonem 3.8.2 pojawia się ten sam bład przy próbie użycia. Linuxa ogarniam na poziomie podstawowym. Nie wiem gdzie jest bład. Konsola daje taką odpowiedź:

[sudo] hasło użytkownika krzysztof:     
root@krzysztof-N150P:/home/krzysztof# cd pronto-master
root@krzysztof-N150P:/home/krzysztof/pronto-master# python3 allegro_scan.py
searchin for ... ABBINGDON AMR CD-77 with DAC: TDA1541A
Traceback (most recent call last):
  File "allegro_scan.py", line 81, in <module>
    with urllib.request.urlopen(req) as response:
  File "/usr/lib/python3.8/urllib/request.py", line 222, in urlopen
    return opener.open(url, data, timeout)
  File "/usr/lib/python3.8/urllib/request.py", line 531, in open
    response = meth(req, response)
  File "/usr/lib/python3.8/urllib/request.py", line 640, in http_response
    response = self.parent.error(
  File "/usr/lib/python3.8/urllib/request.py", line 569, in error
    return self._call_chain(*args)
  File "/usr/lib/python3.8/urllib/request.py", line 502, in _call_chain
    result = func(*args)
  File "/usr/lib/python3.8/urllib/request.py", line 649, in http_error_default
    raise HTTPError(req.full_url, code, msg, hdrs, fp)
urllib.error.HTTPError: HTTP Error 403: Forbidden

During handling of the above exception, another exception occurred:

Traceback (most recent call last):
  File "allegro_scan.py", line 84, in <module>
    raise Exception('sth wrong with req')
Exception: sth wrong with req
root@krzysztof-N150P:/home/krzysztof/pronto-master# 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kris_54701

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Kris_54701 said:

urllib.error.HTTPError: HTTP Error 403: Forbidden

winny niestety jest niedziałający token prawdopodobnie, allegro coś namieszało i teraz trzeba mieć 2wu stopniową autoryzację żeby tokeny pykały...

byś musiał na swoim koncie zdobyć nowy token pod tym adresem: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i umieścić go w pliku "allegro_creds"

 

niestety te co dałem z appką przestały działać a nowego nie wygeneruje bo nie chcę aktywować tej autoryzacji na allegro bo mnie będzie gryzło w tyłek przy robieniu zakupów.

Devportal apps.png

taki format ma ten plik:

└─ $ ▶ cat allegro_creds_example
<PASTE_CLIENT_ID>:<PASTE_CLIENT_SECRET>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zapomniałem o tych kluczach allegro. Pobrałem więc je z podanego linka, wklepałem do pliku

W dniu 5.01.2022 o 13:11, Daniel_68412 napisał:

allegro_creds

I nadal to samo, terminal wypluwa ten sam komunikat. Poszedłem krok dalej i dodatkowo w pliku 

 

W dniu 5.01.2022 o 13:11, Daniel_68412 napisał:

cat allegro_creds_example
<PASTE_CLIENT_ID>:<PASTE_CLIENT_SECRET

zamiast powyższych wpisałem te same klucze oddzielając je dwukropkiem. Niestety i to nie pomogło. Odpowiedź z konsoli jest taka sama.

Wygenerowałem jeszcze nowe klucze z allegro wpisując je tak jak poprzednie, ale i to nie dało rezultatu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kris_54701

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Kris_54701 said:

Wygenerowałem jeszcze nowe klucze z allegro wpisując je tak jak poprzednie, ale i to nie dało rezultatu.

Podeslij pls te tokeny mi na prv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2020 o 16:19, Robert Pudzi napisał:

Gdy zaś zrobiłem to na filtrze cyfrowym jako ten sam dac. Ten sam NOS. Bo ustawiłem tryb bez oversamplingu (w sensie wyłaczyłem filtracje cyfrową - praca filtra w trybie bypass) Ale zajmował się on rodziałem i wyrównaniem przebiegów na wyjściu - to AD1865 zagrał jak innej klasy dac.

Robert , jakiego filtra cyfrowego użyłeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, arturp said:

Robert , jakiego filtra cyfrowego użyłeś ?

to już byłoby lepiej jakbyś zapytał bezpośrednio Vivaro bo tamto konto pewno jest dropniete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień testów klona Audio Note DAC4 . Gra z analogiem SRPP na lampach 6N2P-EW - podobnie jak inne moje dac-ki aby porównanie z nimi było ,, fair" . Pierwszego dnia grał średnio . Dzisiaj wymieniłem kondensatory wyjściowe w analogu lampowym , pobawiłem się w wymianę kondów w zasilaniu przy AD1865 .

Zagrał naprawdę fajnie : 

- świetna przestrzeń i lokalizacja 

- dźwięk ciepły , klarowny , detaliczny ,szybki i solidnym bas , delikatna ale ładna góra w prawidłowych proporcjach do reszty pasma 

- piękne barwy ( czystsze i prawdziwsze  od nos dac-a na TDA1541A ale chyba odrobinkę ,, brudniejsze " od nos dac-a na PCM1702 )

- mało cyfrowych artefaktów 

Ogólnie bardzo wysoki poziom ale trzeba spełnić kilka warunków :

- tylko analog lampowy , a innymi mi nie gra ( podobnie jak dac VIVAro )

- żadnych transformatorów między dac-kiem a analogiem ( psują wszystko - przestrzeń ,barwy ,detale , równowagę tonalną ...)  

- kondensator na wyjściu analogu ,,miedziany" ale bez oleju ( dobrze wypadły True Copper MAX )

- kondensatory w zasilaniu analogu AD1865 , przy nóżkach - najlepiej Panasonic FM ( dzięki za podpowiedź Krzychu )  

Niedrogi dac , którego konstrukcja przeczy opiniom ,że do dobrego brzmienia niezbędny jest oversampling i opóźnienie danych . 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arturp

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Robsonik napisał:

Gdzie dostałeś tę kostkę , masz pewne źródło ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łączny koszt z opłatami celnymi i prowizją dla PayPal ( obliczanymi i pobieranymi automatycznie przy zakupie ) wyniósł około 150 PLN . Czekałem 2 tygodnie . Oryginały z początków produkcji tego układu - wyprodukowane w 1992 w fabryce na Filipinach . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, arturp napisał:

piękne barwy ( czystsze i prawdziwsze  od nos dac-a na TDA1541A ale chyba odrobinkę ,, brudniejsze " od nos dac-a na PCM1702

Tda1541 ma rozbudowaną i wypełnioną podstawę basową. Powietrze drży w całym pokoju. Czy Ad1865 gra podobnie ten zakres pasma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kris_54701 napisał:

Czy Ad1865 gra podobnie ten zakres pasma?

Podobnie ale sam wiesz jak wiele zależy od elementów pasywnych , analogu itd 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.