Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, triode napisał:

zamówiłem drożdże...może mi pokój urośnie.

fajne są i 96db...w sieci chwalą.

....skrobnij coś o tych kolumnach....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Miroslav1 napisał:

...właśnie że nie zachwalała bo czuła że chyba chcę je kupić....zachwalała m40.2 (poważnie) ?  po raz pierwszy powiedziała że m40.2 ładniej wyglądają, tak klasycznie.... ?? nie mogłem uwierzyć co słyszę....

Od razu wyczuła, że nie ma żartów i zrobiło się groźnie. Kobiety mają doskonała intuicje. Od tego w końcu zależało ich przetrwanie aby nie dać się samcowi łatwo wyprowadzić w pole i zapewnić byt potomstwu ? 

46 minut temu, piorasz napisał:
Godzinę temu, Roxi napisał:
Nie wiem po co tam do niej chodzisz, ale w dyskusje się z nią lepiej nie wdawaj.

Już nie chodzę. Dostałem po "ryju" od żony ?

Zapytaj się Piorasz żony, czy nie mogła by tego kilka razy powtórzyć w moim i imieniu za donosy do moderacji ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Miroslav1 napisał:

....skrobnij coś o tych kolumnach....

to świeżynka-wysyłka w lutym..rozwinięcie kolumn z linka.

firma wysyła również z Niemiec...6tysi(dolares) ..w tych czasach nie tak drogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Roxi napisał:

 

Zapytaj się Piorasz żony, czy nie mogła by tego kilka razy powtórzyć w moim i imieniu za donosy do moderacji ? 

...to i ode mnie jednego boksa za podejrzliwość ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sly30 napisał:

Nie da Ci żona ani kochanka, tego co dać może sąsiadka.... :-))

""Nie da ci ojciec, nie da ci matka tego, co może dać ci sąsiadka""

chyba tak było w oryginale

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, triode napisał:

to świeżynka-wysyłka w lutym..rozwinięcie kolumn z linka.

 

Głośniki 15" z USA, coax z Niemiec, obudowy robione w Polsce ? a firma z Izraela. Może to i u nas jest składane, to wysyłka może być z Polski również...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, cir napisał:

""Nie da ci ojciec, nie da ci matka tego, co może dać ci sąsiadka""

chyba tak było w oryginale

Wiadomo, że ojciec mu nie da. Matka też raczej nie. Ale żona i kochanka, to już inna sprawa... :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babatular nie wiem dlaczego tam dostajesz jakieś upomnienia ? Ale jeżeli chodzi o mnie i o temat kolumn robionych na zamówienie to prawisz dobrze. Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś ? 

Harbethy Ktemy itd. bo o nich tu mowa, a można by wymieniać jeszcze bez końca kultowych marek i ich konstrukcji, to kolumny zaprojektowane przez ludzi którzy kochali to co robili albo jeszcze kochają. To nie tylko inżynierka, to przede wszystkim osłuchanie i konkretna wizja dźwięku. To konstrukcje dopracowane i zgodne z wizją projektanta. A Ci domorośli cudotwórcy którzy obiecują dźwięk idealny niby szyty na miarę. Nawet nie zbliżą sie jakością wykonania oraz dźwięku do konstrukcji takich ludzi jak Alan Shaw albo Franco Serblin itd. A poza tym ludzie o czym tu jest mowa. Jak można sobie życzyć za kolumny DIY 100 000 zł lub więcej. Taki gość jak Franco Serblin mógł sobie życzyć za Ktemy ponad 100 000 zł bo w tej cenie są wliczone lata pracy i doświadczenia a o jakości wykonania nawet nie wspomnę . To samo tyczy się elektroniki. Przecież dobrze wiemy że elektronika nie jest tyle warta ile sobie za nią życzą. Płacimy za lata prac. Lata prób i błędów, za nie zwrócone inwestycje i oczywiście za ryzyko jakie ponosi dana firma. Bo albo będzie sukces albo nie. A takie projekty na zamówienie to na pewno jest gwarantowany sukces ale dla wykonawcy bo dla klienta już niekoniecznie. Na to żeby sobie życzyć za kolumny taką kasę to trzeba sobie zapracować i to ciężko i to latami. Liczy się pasja i wytrwałość. To gwarantuje sukces. Piszę to dla tych co tu próbują swoich sił. Wiem że teraz laptop i pomysł wystarczą żeby sobie życzyć krocie. Ale mam nadzieję że na tym forum aż tylu naiwniaków się nie znajdzie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz błędy ogląd sprawy. Bierzesz pod uwagę kolumny robione przez amatorów w garażach. To wtedy masz rację. Ale nie bierzesz pod uwagę indywidualne projekty ludzi, którzy robią to od lat i znają się na tym. I to właśnie oni robią to dla dźwięku podczas, gdy te wasze Sonusy i inne Dali, to już dawno odcinają kupony od dawnej sławy. Dziś rządzą tym księgowi i robi się to tylko dla zysku. Nie możesz tego porównać, a ja mogę, bo słuchałem obu opcji. Sonus Faber od ok 10 lat to żałość. Ładne skrzynki ale granie słabiutkie. Większość oferty tłuczona w Chinach.

Byłem blisko kupna modelu AIDA, który wyceniony był na ponad 400 tys. Beznadzieja, grały fatalnie, ale wygląd super. Kupiłem wtedy TADy R1. Lepsze o 2 klasy. Można za ok 100 tys.zamówić kolumny nie gorsze niż te markowe kosztujące po 300-600 tys. Ale to zabawa dla ludzi, którzy wiedzą czego chcą i czego szukają. I nie mam tu na myśli garażowej produkcji pana stolarza, bo to bez sensu.

Powiem wam brutalną prawdę, bardzo niewygodną prawdę. Sam też tak dawałem się dymać przez lata. Kupujecie super kable, super lampy NOS, roztrząsacie się nad każdym detalem w systemie, a w kolumnach macie śmieciowe elementy wartości frytek w dobrej knajpie. Kable do sprzętów za kupę kasy, a w kolumnach chińskie druciki ze szpulki po 20 centów od metra. Taka jest brutalna prawda. Dymają nas od lat. Nie twierdzę, że Harnethy czy Ktemy grają źle. Ale łączna wartość użytych tam części, to może 10 tys. za parę, a detal 110tys za Ktemy? Żarty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sly30 napisał:

Nie da Ci żona ani kochanka, tego co dać może sąsiadka.... :-))

3 godziny temu, piorasz napisał:

Już nie chodzę. Dostałem po "ryju" od żony :)

2 godziny temu, cir napisał:

""Nie da ci ojciec, nie da ci matka tego, co może dać ci sąsiadka""

chyba tak było w oryginale

Cytat

Ref.: Nie da Ci tego Ojciec, nie da Ci tego Matka
Co może dać Ci dzisiaj, Twa bliska Sąsiadka!
Nie da Ci tego żona, nie da kufelek piwka
Co może dać Ci dzisiaj Sąsiadka z naprzeciwka.

1 godzinę temu, sly30 napisał:

Wiadomo, że ojciec mu nie da. Matka też raczej nie. Ale żona i kochanka, to już inna sprawa... :-))

3 godziny temu, sly30 napisał:

Nie da Ci żona ani kochanka, tego co dać może sąsiadka.... :-))

...do poziomu Starego Audiofila; jeszcze Ci brakuje.

U mnie to się składa i rymuje :

Nie da Ci sąsiad ani sąsiadka, tego co może dać Ci Azjatka... :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, sly30 napisał:

Powiem wam brutalną prawdę, bardzo niewygodną prawdę. Sam też tak dawałem się dymać przez lata. Kupujecie super kable, super lampy NOS, roztrząsacie się nad każdym detalem w systemie, a w kolumnach macie śmieciowe elementy wartości frytek w dobrej knajpie. Kable do sprzętów za kupę kasy, a w kolumnach chińskie druciki ze szpulki po 20 centów od metra. Taka jest brutalna prawda. Dymają nas od lat. Nie twierdzę, że Harnethy czy Ktemy grają źle. Ale łączna wartość użytych tam części, to może 10 tys. za parę, a detal 110tys za Ktemy? Żarty.

 Z tym chińskim drucikiem to stara sztuczka wybitnych konstruktorów. Jakoś przynętę trzeba podsunąć aby załapać indywidualny projekt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly,

zaczynasz być w mniejszości. Jeśli nie wierzysz w Św. Mikołaja, to choć udawaj, bo znów nas stąd wywalą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sly30 napisał:

Masz błędy ogląd sprawy. Bierzesz pod uwagę kolumny robione przez amatorów w garażach. To wtedy masz rację. Ale nie bierzesz pod uwagę indywidualne projekty ludzi, którzy robią to od lat i znają się na tym. I to właśnie oni robią to dla dźwięku podczas, gdy te wasze Sonusy i inne Dali, to już dawno odcinają kupony od dawnej sławy. Dziś rządzą tym księgowi i robi się to tylko dla zysku. Nie możesz tego porównać, a ja mogę, bo słuchałem obu opcji. Sonus Faber od ok 10 lat to żałość. Ładne skrzynki ale granie słabiutkie. Większość oferty tłuczona w Chinach.

Byłem blisko kupna modelu AIDA, który wyceniony był na ponad 400 tys. Beznadzieja, grały fatalnie, ale wygląd super. Kupiłem wtedy TADy R1. Lepsze o 2 klasy. Można za ok 100 tys.zamówić kolumny nie gorsze niż te markowe kosztujące po 300-600 tys. Ale to zabawa dla ludzi, którzy wiedzą czego chcą i czego szukają. I nie mam tu na myśli garażowej produkcji pana stolarza, bo to bez sensu.

Powiem wam brutalną prawdę, bardzo niewygodną prawdę. Sam też tak dawałem się dymać przez lata. Kupujecie super kable, super lampy NOS, roztrząsacie się nad każdym detalem w systemie, a w kolumnach macie śmieciowe elementy wartości frytek w dobrej knajpie. Kable do sprzętów za kupę kasy, a w kolumnach chińskie druciki ze szpulki po 20 centów od metra. Taka jest brutalna prawda. Dymają nas od lat. Nie twierdzę, że Harnethy czy Ktemy grają źle. Ale łączna wartość użytych tam części, to może 10 tys. za parę, a detal 110tys za Ktemy? Żarty.

Sly 30

Kilka spraw.

Po pierwsze - zapamiętaj jedną rzecz - Duża  ilość głośników i Wielki Rozmiar kolumn - to nie jest oznaka JAKOŚCI. Co więcej - PRZEWAŻNIE jest tak, że im więcej głośników w kolumnie i czym są większe tym więcej przysparzają kłopotów. Wielodrożność kolumny głośnikowej to kłopoty - kłopoty z fazą, "zszyciem" głośników . Bardzo często takie wielgachne kolumny mają problemy z mikrodynamiką, różnicowaniem barwy, subtelnościami, a przed wszystkim spójnością brzmienia. Audiofilom się wydaje, że jak jest głośny i duży dźwięk to jest jakość - w żadnym razie. 

Po drugie - ciekawe gdzie ty znalazłeś w Polsce tych speców od budowy i strojenia kolumn. Kto Ci stroił te kolumny - ci od kabli zasilających z wtykami z brudnej miedzi ?

Po trzecie - mimo, że sam mam krytyczny stosunek do dzisiejszych wypustów Sonus Fabera, to bardzo ciekawy jestem czy miałeś AIDY u siebie w domu w swoim systemie. Mając 400tys zł na kolumny NIE WYOBRAŻAM sobie rozważać ich zakup i nie odsłuchać ich w swoim systemie - aczkolwiek tak naprawdę dotyczy to wszystkich elementów systemu - bez względu na cenę. Powiem tylko tyle, że w warunkach wystawy, na nielubianym przez mnie Audio Researchu model AIDA 2 brzmiał po prostu świetnie. 

Po czwarte - 10 tys zł koszt części w Ktemie ? Lubię takie wyliczanki - tylko ile kosztuje wykonanie w taki sposób tych kolumn - tego nie wiesz bo w Polsce nie ma nikogo kto jest w stanie wykonać kolumny w takiej jakości. Już nie wspominam o kosztach utrzymania firmy, marketingu reklamach, marży sklepów i dystrybutorów, kosztów gwarancyjnych,  opakowania, kawy dla partnerów, pensji dla pani w biurze, itd. U garażowca - tych kosztów brak  Dymają nas powiadasz.. Z tego co kiedyś pisałeś zajmujesz się branżą odzieżową - rozumiem, że jak kupisz w Chinach dżinsy za 5 zł a potem sprzedasz za 150 zł to też dymasz swoich klientów ?

Po piąte - śmieciowe elementy ? tzn. jakie ? jak jest cewka powietrzna z Jantzena to lipa? jak kondensator polipropylenowy za 15 zł to też lipa ? Rozumiem, że musi być cewka nawijana przy pełni księżyca przez dziewice  na Grenlandii, a kondensator musi być wysmażany w kalifornijskim słońcu, oczywiście najlepiej jak ma Duelund lub Mundorf w nazwie. Jak druty w kolumnie nie mają w nazwie brandu Siltech lub  Nordost to znaczy że producenta nas wydymał ?  Bez rezystora Duelunda, który jest wykonany z ołówka to też lipa nie zwrotnica ?

 Sly - nie gniewaj się ale - bredzisz.  Jakbym słyszał tych wszystkich garażowo-domorosłych mistrzów pilnika i lutownicy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Roxi napisał:

 Z tym chińskim drucikiem to stara sztuczka wybitnych konstruktorów. Jakoś przynętę trzeba podsunąć aby załapać indywidualny projekt. 

Dlatego bardzo podoba mi się podejście Shawa. Zwrotnica robiona na częściach,które tworzą całość,czyli spójny dźwięk a nie są sumą butikowych wynalazków,oraz kable ze szpuli w cenie 2£ za metr w hurcie i gra MUZYKA. Przez lata zabawy z praktycznie wszystkimi modelami tej firmy,nie spotkałem nikogo kto chciałby je modyfikować,albo kto to zrobił ani w Polsce,ani poza nią. Peter Walker(nie trzeba tego geniusza przedstawiać) pytany o kable zawsze odpowiadał,że mają być wystarczająco długie,aby skutecznie połączyć urządzenia,kto wie jak grają Quad i ESL,wie o co kaman a trzeba wiedzieć,że Walker nigdy nie odsłuchiwał swoich wzmacniaczy podczas procesu ich powstawania,po prostu je mierzył...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sly30 napisał:

 

Powiem wam brutalną prawdę, bardzo niewygodną prawdę. Sam też tak dawałem się dymać przez lata. Kupujecie super kable, super lampy NOS, roztrząsacie się nad każdym detalem w systemie, a w kolumnach macie śmieciowe elementy wartości frytek w dobrej knajpie. Kable do sprzętów za kupę kasy, a w kolumnach chińskie druciki ze szpulki po 20 centów od metra. Taka jest brutalna prawda. Dymają nas od lat. Nie twierdzę, że Harnethy czy Ktemy grają źle. Ale łączna wartość użytych tam części, to może 10 tys. za parę, a detal 110tys za Ktemy? Żarty.

Radykalizm godny neofity. Mam nadzieję,że świadomość dymania nie opuszcza cię też w kontekście elektroniki i rozumiem,że idąc za ciosem zlecisz jej budowę podobnemu zespołowi jak w przypadku kolumn? Problem audiofilii polega na tym,że ludzie w niej tkwiący w przytłaczającej większości nie wiedzą,co ma realny wpływ na końcowy efekt a co jest kompletnie bez znaczenia. Dzieje się tak dlatego,że audiofile gremialnie odrzucają naukę i uwielbiają taplać się w oceanach absurdu i ezoterycznych bzdur,które z punktu widzenia nauki nie mają prawa wpływania na dźwięk. To właśnie dlatego w tej branży, jak w żadnej innej,pojawia się tylu szamanów. Ciekaw jestem twoich obserwacji,jak któregoś dnia wrócisz do metkowych kolumn,bo to że tak się stanie jest pewne i trzeba będzie jakoś uzasadnić ten ruch.Metkową elektronikę już posiadasz jak ustaliliśmy,jak myślisz ile kosztują druty w elektronice Accuphase?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sly30 napisał:

Masz błędy ogląd sprawy. Bierzesz pod uwagę kolumny robione przez amatorów w garażach. To wtedy masz rację. Ale nie bierzesz pod uwagę indywidualne projekty ludzi, którzy robią to od lat i znają się na tym. I to właśnie oni robią to dla dźwięku podczas, gdy te wasze Sonusy i inne Dali, to już dawno odcinają kupony od dawnej sławy. Dziś rządzą tym księgowi i robi się to tylko dla zysku. Nie możesz tego porównać, a ja mogę, bo słuchałem obu opcji. Sonus Faber od ok 10 lat to żałość. Ładne skrzynki ale granie słabiutkie. Większość oferty tłuczona w Chinach.

Byłem blisko kupna modelu AIDA, który wyceniony był na ponad 400 tys. Beznadzieja, grały fatalnie, ale wygląd super. Kupiłem wtedy TADy R1. Lepsze o 2 klasy. Można za ok 100 tys.zamówić kolumny nie gorsze niż te markowe kosztujące po 300-600 tys. Ale to zabawa dla ludzi, którzy wiedzą czego chcą i czego szukają. I nie mam tu na myśli garażowej produkcji pana stolarza, bo to bez sensu.

Powiem wam brutalną prawdę, bardzo niewygodną prawdę. Sam też tak dawałem się dymać przez lata. Kupujecie super kable, super lampy NOS, roztrząsacie się nad każdym detalem w systemie, a w kolumnach macie śmieciowe elementy wartości frytek w dobrej knajpie. Kable do sprzętów za kupę kasy, a w kolumnach chińskie druciki ze szpulki po 20 centów od metra. Taka jest brutalna prawda. Dymają nas od lat. Nie twierdzę, że Harnethy czy Ktemy grają źle. Ale łączna wartość użytych tam części, to może 10 tys. za parę, a detal 110tys za Ktemy? Żarty.

ze tak zapytam Cie ....

a muzyke to Ty masz w swoim systemie.

 

bo ja bardziej muzykalnych kolumn od sonus faber electa amator nie slyszalem.

a troche dzwiekow i sprzetu nasluchalem w zyciu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Zapytaj się Piorasz żony, czy nie mogła by tego kilka razy powtórzyć w moim i imieniu za donosy do moderacji  


Musiało Ci się coś pomylić. To nie mój styl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




 
bo ja bardziej muzykalnych kolumn od sonus faber electa amator nie slyszalem.
a troche dzwiekow i sprzetu nasluchalem w zyciu.


Która wersja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomek7776 napisał:

ze tak zapytam Cie ....

a muzyke to Ty masz w swoim systemie.

 

bo ja bardziej muzykalnych kolumn od sonus faber electa amator nie slyszalem.

a troche dzwiekow i sprzetu nasluchalem w zyciu.

Kiedyś byłem bliski zakupu Stradivari i to były dobre kolumny. To co było później, to już nie moje granie. Aida to kicha. Nie miałem ich u siebie, bo nikt nie wypożyczy tak dużych kolumn na test do domu. Polski dystrybutor nie miał ani jednej pary. Tylko na zamówienie. Dlatego musiałem jechać do Berlina na odsłuch. Mogłem w spokoju posłuchać, z kilkoma różnymi wzmacniaczami. Byłem pewien ich zakupu, a odsłuch miał tylko potwierdzić decyzje. Ale to była porażka. Słuchaliśmy też mniejszy model, taki ok 120cm wysokości. Bardzo ładne, ale kiepskie granie. 

Godzinę temu, tomek7776 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jamówię napisał:

Radykalizm

Wiadomo, że to generalizacja i stereotypy. Argumenty dobre do awantur i bijatyki.... Tak jakby uznać, że wszyscy Polacy to pijacy i złodzieje, a Niemcy, to faszyści. Kilka lat temu było o tym w TV "chłopcy" zorganizowali huczne obchody urodzin Adolfa Hitlera w mieście mojego zamieszkania w PL. W Niemczech było o tym nawet głośno. Mój kolega pracujący w Basfie, czyli starym IG Farben był pytany na spotkaniu kierownictwa czy zna tych ludzi, bo pochodzi z tego samego miasta. Bardzo ich to zainteresowało, że u nas są takie imprezy i kultywuje pamięć o wodzu. Sporo mu w końcu zawdzięczają ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jamówię napisał:

Radykalizm godny neofity. Mam nadzieję,że świadomość dymania nie opuszcza cię też w kontekście elektroniki i rozumiem,że idąc za ciosem zlecisz jej budowę podobnemu zespołowi jak w przypadku kolumn? Problem audiofilii polega na tym,że ludzie w niej tkwiący w przytłaczającej większości nie wiedzą,co ma realny wpływ na końcowy efekt a co jest kompletnie bez znaczenia. Dzieje się tak dlatego,że audiofile gremialnie odrzucają naukę i uwielbiają taplać się w oceanach absurdu i ezoterycznych bzdur,które z punktu widzenia nauki nie mają prawa wpływania na dźwięk. To właśnie dlatego w tej branży, jak w żadnej innej,pojawia się tylu szamanów. Ciekaw jestem twoich obserwacji,jak któregoś dnia wrócisz do metkowych kolumn,bo to że tak się stanie jest pewne i trzeba będzie jakoś uzasadnić ten ruch.Metkową elektronikę już posiadasz jak ustaliliśmy,jak myślisz ile kosztują druty w elektronice Accuphase?

Mogę kupić dowolne firmowe kolumny. Jeśli pojawi się coś co mnie zaskoczy, to kupię, ale wątpię w to. Obserwując rynek i to jak obecnie do tematu podchodzą firmy oferujące kolumny, to bardzo wątpię by czymś mnie pozytywnie zaskoczyły. Mój projekt uwolnił mnie od konieczności zmiany kolumn co kilka lat. Projekt jest otwarty i modułowy jak klocki Lego. Mogę w każdej chwili dowolnie wymieniać poszczególne elementy i dowolnie stroić całość. Zresztą robiliśmy to już kilka razy. 

Mam świadomość jak wygląda temat sprzętów audio. Ale na dziś jeszcze nie widzę opcji robienia np wzmacniaczy na zamówienie. Jeśli taka opcja realnie się pojawi, to przemyśle to. Ze sprzętami audio jest trochę inaczej niż z kolumnami. Trudno logistycznie wnosić na 2 piętro bez windy, duże kolumny. A klocki audio już łatwiej. Mając pokój 56m2 z dobrą adaptacją akustyczną, która powoduje, że akustycznie pokój zachowuje się jak 100m2, nie można tam wstawić malutkich kolumn. To jest bez sensu.

Bodowa kolumn nie jest łatwa ale też nie jest aż tak trudna by nie można było tego robić w Polsce, skoro tak wiele uznanych niegdyś firm dziś robi to w Chinach. Wielki Szu mówił, że w pokerze nie ma żadnych tajemnic. Są tylko lepsze i gorsze numery. I tak samo jest z budowaniem kolumn. Nie ma żadnych cudów, magii i mitycznych konstruktorów, Showów, Serblinów czy Von Schweikertów. To tylko w naszych głowach tworzymy te mity, by poczuć się lepiej. A tak na prawdę, to tylko jedni z wielu konstruktorów. Są tylko lepsze i gorsze projekty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, piano napisał:

Sly,

zaczynasz być w mniejszości. Jeśli nie wierzysz w Św. Mikołaja, to choć udawaj, bo znów nas stąd wywalą ?

Maciek, jako autor/gospodarz tego wątku jak zwał tak zwał możesz być pewny jednego....cokolwiek napiszesz to z mojej strony nie musisz się obawiać  ''wywalenia''...... Sly30 stronę wcześniej napisał że jego projekt nas nie zainteresuje dlatego chciałbym aby się tego trzymał i nie pisał o tych kolumnach....tak między nami to Sly30 sam się wywalił......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, sly30 napisał:

 

. Nie ma żadnych cudów, magii i mitycznych konstruktorów, Showów, Serblinów czy Von Schweikertów. To tylko w naszych głowach tworzymy te mity, by poczuć się lepiej. A tak na prawdę, to tylko jedni z wielu konstruktorów. Są tylko lepsze i gorsze projekty. 

To jest właśnie mantra permanentnie powtarzana przez spawaczy,niestety ich projekty finalnie nie wytrzymują zderzenia z tą metkową znienawidzoną konkurencją. Celowo nie piszę o entuzjastach DIY,bo to w wielu przypadkach zdolni i przesympatyczni ludzie,którzy robią wiele fajnych produktów na własny,lub znajomych użytek-non profit. Piszę o tych wszystkich bufonowatych cwaniakach co to im miód z ucha wystaje,ale z pralki Frani robią Hiend i to taki,że mucha nie siada. Ta ekipa wyrządza najwiecej szkody dla szeroko pojętego  DIY,bo kto raz na takiego ćwoka trafi i umoczy sporo grosza oraz czasu,ten już nigdy do takich czarów nie podejdzie z otwartym umysłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Miroslav1 napisał:

tak między nami to Sly30 sam się wywalił......

Nigdy sam się nie wywaliłem. Zablokowano mi konto. Dopiero po czasie odblokowano.

1 minutę temu, Jamówię napisał:

To jest właśnie mantra permanentnie powtarzana przez spawaczy,niestety ich projekty finalnie nie wytrzymują zderzenia z tą metkową znienawidzoną konkurencją. Celowo nie piszę o entuzjastach DIY,bo to w wielu przypadkach zdolni i przesympatyczni ludzie,którzy robią wiele fajnych produktów na własny,lub znajomych użytek-non profit. Piszę o tych wszystkich bufonowatych cwaniakami,co to im miód z ucha wystaje,ale z pralki Frani robią Hiend i to taki,że mucha nie siada. Ta ekipa wyrządza najwiecej szkody dla szeroko pojętego  DIY,bo kto raz na takiego ćwoka trafi i umoczy sporo grosza oraz czasu,ten już nigdy do takich czarów nie podejdzie z otwartym umysłem.

Jak najbardzej należy takich unikać. A otwarty umysł jest zawsze mile widziany, również w kwestii produktów czy firm przejętych przez korporacje i fundusze inwestycyjne. Przez biznes nauczyłem się czym są fundusze inwestycyjne, jak działają i jakie są tego skutki np dla branży audio. 

38 minut temu, Miroslav1 napisał:

nie pisał o tych kolumnach.

I dlatego nie pisze o tych kolumnach, bo one są tu nie istotne. Za to warta rozważenia jest inna droga podejścia do kupna lepszych kolumn. Można i tak i tak. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundusze inwestycyjne dopiero później przyłączyły się do zabawy. Problemem wcale nie jest to, że najlepsze firmy wstawiają byle co do najlepszych produktów. Bo nadal robią najlepsze sprzęty. Audio też nie wynalazło tej prostej zależności, że ludzi pragną najdroższych rzeczy. Problem tylko jest taki, że rynek dojrzał. Opanowano do perfekcji zależności i techniki wpływu. Piękna obudowa, opłacony recenzent, atmosfera salonu i maksymalizacja ceny. W efekcie pojawiają się pozycje w cennikach, które kiedyś byłyby abstrakcją. Z zarobionych pieniędzy część znowu jest inwestowana w marketing = ciśnienie na nowości i tak to się kręci i przestać nie może. Na szczęście jest konkurencja i jeśli ktoś nie ma konieczności posiadania wyrobu topowej firmy ma szeroki wybór różnych produktów. Z tym, że łatwo nie jest pogodzić się z tą myślą i wyborem. Samo wzornictwo najlepszych sprzętów podnosi ciśnienie, któremu trudno się oprzeć ? DIY jest oczywiście jakimś sposobem ucieczki z tego wyścigu... to zresztą każdy wie doskonale od lat 90"tych jak te szaleństwo z cenami się rozpoczęło. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sly30 napisał:

Byłem blisko kupna modelu AIDA, który wyceniony był na ponad 400 tys.

 

12 godzin temu, sly30 napisał:

Ale to zabawa dla ludzi, którzy wiedzą czego chcą i czego szukają.

 

2 godziny temu, sly30 napisał:

Mogę kupić dowolne firmowe kolumny. Jeśli pojawi się coś co mnie zaskoczy, to kupię

...

2 godziny temu, sly30 napisał:

Mam świadomość jak wygląda temat sprzętów audio

...

2 godziny temu, sly30 napisał:

Trudno logistycznie wnosić na 2 piętro bez windy, duże kolumny. A klocki audio już łatwiej. Mając pokój 56m2 z dobrą adaptacją akustyczną

To nie posiadasz jeszcze swojej windy do swojego apartamentu?

Ale za to jest pokój wielkości niejednego mieszkania w całości...

Wraca stary "dobry" Sly

To zawsze z Ciebie w końcu wychodzi - mam, wiem, mogę ...a tak w ogóle to w temacie audio już dawno wróciłem stamtąd, dokąd wy dopiero zmierzacie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, iro III napisał:

To zawsze z Ciebie w końcu wychodzi - mam, wiem, mogę

To zawsze z ciebie w końcu wychodzi zwykle zawistne myślenie. Tłumaczyłem tylko dlaczego nie kupiłem kolejnych markowych kolumn i dlaczego u mnie nie sprawdzą się kolumny małe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,  piszcie o kolumnach, boksie, bimbrze, kobietach, szampanie o czymkolwiek tylko nie o zawiści i tym podobnym  uczuciom/emocjom bo nic dobrego z tego nie wyjdzie a przecież zbliżają się święta... ponoć za niebawem  zwierzęta przemówią ludzkim głosem i coś czuję że powiedzą ,, stare chłopy a sprzeczają się o pierdoły,, ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak milusio się zrobiło, świątecznie ? i jak zwykle, życzliwie...

Sly, 

teraz powinieneś przeprosić co niektórych, że wybrałeś drogę młotka i sklejki. 

A tak wierzyłem w Ciebie, tak Ci dobrze z oczu patrzyło.., ?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.