Skocz do zawartości
IGNORED

Co wpływa na jakość brzmienia?


Kwiryniusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, #Szakovsky napisał:

IHMO

?

no i gra; dobry rozkład z uzasadnieniem ? wszystko wiadomo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Lech36 napisał:

Tylko gdzie wtedy by się szanowny Kolega przeniósł? W 21 wieku liczy się wiedza i prawidłowy technicznie eksperyment a nie opowieści o niezbadanych przez naukę zjawiskach istniejących w paśmie słyszenia człowieka i jak te zjawiska powalają niektórych na kolana w trakcie odsłuchu porównawczego ?.  

A kolega gdzie by się przeniósł ... ?

Różnic nie ma, stwierdzono to w testach porównawczych ... i co? I okazuje się, że koniec tematu, nie ma o czym rozmawiać. Zamykamy forum, bo nudą wieje, wszystko wyjaśnione, wszystko gra tak samo, bo różnic nie ma ...

I gdzie wtedy kolega będzie krzewił swoje mądrości? ...

Żeby kolega się o mnie nie martwił ... są jeszcze przestrzenie w sieci gdzie nawiedzeni maniacy  nie mają wstępu ... gdzie można normalnie prowadzić dyskusję ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szpakowski napisał:

A kolega gdzie by się przeniósł ...

Człowiek zawsze znajduje sobie miejsce gdzie jest mu dobrze i nie narzeka na osoby znajdujące się po sąsiedzku w tym miejscu. Oczywiście na świecie osoby wiecznie niezadowolone, w Polsce ostatnio mocno obrodziły takie jednostki ?. Ja też narzekam, ale tylko obserwując zdarzenia z działu innego niż audio.

6 minut temu, szpakowski napisał:

Zamykamy forum, bo nudą wieje, wszystko wyjaśnione, wszystko gra tak samo, bo różnic nie ma ...

Strasznie ograniczone horyzonty hobbystyczne są u Kolegi.

7 minut temu, szpakowski napisał:

Żeby kolega się o mnie nie martwił ... są jeszcze przestrzenie w sieci gdzie nawiedzeni maniacy  nie mają wstępu ... gdzie można normalnie prowadzić dyskusję ...

Problem jest w tym żeby dobrze zlokalizować kto jest "nawiedzonym maniakiem" a kto jest technicznym nienawiedzonym audio hobbystą ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Lech36 napisał:

Człowiek zawsze znajduje sobie miejsce gdzie jest mu dobrze i nie narzeka na osoby znajdujące się po sąsiedzku w tym miejscu.

Temat o wpływie na jakość dźwięku nie powinien w gruncie rzeczy kolegi interesować. Jeżeli udowodniono w prawidłowo technicznie przeprowadzonych testach porównawczych, że nie ma różnic to oznacza, że wszystko gra tak samo, jeżeli gra tak samo to nic nie może mieć wpływu na jakość brzmienia, ponieważ co byśmy nie podłączyli będzie brzmiało identycznie ... Po co więc kolega pisze w takim temacie ... ? Ze złośliwości? Żeby zepsuć innym dyskusję? Widział kolega jak temat sam się zakończył gdy zebrała się razem cała Wasza "śmietanka"?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szpakowski napisał:

Jeżeli udowodniono w prawidłowo technicznie przeprowadzonych testach porównawczych, że nie ma różnic to oznacza, że wszystko gra tak samo,

A dopuszcza szanowny Kolega wersję że jednak test różnicowy pokazuje różnicę jak ona zaistnieje? Np. taki test w domenie akustycznej (dla kolumn) zawsze pokaże pokaże istotne różnice. Może też pokazać takie istotne różnice dla innych elementów toru audio. Oczywiście o ile takie różnice zaistnieją.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Lech36 napisał:

Może też pokazać takie istotne różnice dla innych elementów toru audio. Oczywiście o ile takie różnice zaistnieją.  

Cieszy mnie to niezmiernie, że istnieje taka ewentualność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, szpakowski napisał:

Gdyby jeszcze zbanować wszystkich fanatyków sceptyków ... może coś interesującego ktoś by napisał ...

zaczyna się od zakazu wypwiedzi

potem palimy książki

a potem to juz z górki

 

dobrze ze odkryłeś karty

przynajmniej wiem z kim mam do czynienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, billy idol napisał:

przynajmniej wiem z kim mam do czynienia

Dopiero się domyśliłeś? Ja już od dawna wiedziałem z kim mam do czynienia ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szpakowski napisał:

 są jeszcze przestrzenie w sieci gdzie nawiedzeni maniacy  nie mają wstępu ... gdzie można normalnie prowadzić dyskusję ...

Jakby tylko zamienić "nawiedzeni maniacy" na "nauka, fizyka, technika" - to już by się wszystko zgadzało.

1 godzinę temu, szpakowski napisał:

Cieszy mnie to niezmiernie, że istnieje taka ewentualność.

Jakbyś wcześniej czytywał uważniej, nie wzrokiem zalanym "krwią" wściekłości, dotarłoby to znacznie wcześniej a i radość byłaby nie spóźniona i na czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szpakowski napisał:

są jeszcze przestrzenie w sieci gdzie nawiedzeni maniacy  nie mają wstępu ..

to  tez już było

a może by tak tych  "nawiedzonych" jakos oznakować ?

jesteś za ?

 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, iro III napisał:

Jakby tylko zamienić "nawiedzeni maniacy" na "nauka, fizyka, technika" - to już by się wszystko zgadzało.

Chciałbyś ... niestety pod płaszczykiem "techniki" kryje się klika zaślepionych fanatyków prowadzących swoistą krucjatę, niszczących ciekawe tematy na forum.

 

1 minutę temu, billy idol napisał:

a może by tak tych  "nawiedzonych" jakos oznakować ?

Nie trzeba ... wystarczy przeczytać parę wpisów i już wszystko wiadomo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, szpakowski napisał:

Nie trzeba ... wystarczy przeczytać parę wpisów i już wszystko wiadomo

Cały czas czytamy Twoje wpisy. Są na wysokim poziomie merytorycznym ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Lech36 napisał:

Cały czas czytamy Twoje wpisy. Są na wysokim poziomie merytorycznym ?.

Wasze również ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, #Szakovsky napisał:

IMHO

Z grubsza by się zgadzało.

18 godzin temu, #Szakovsky napisał:

3) wzmacniacz+ źródło 5%
- K u P__ R a D m O r K a__ i__ B ę D z I e__ S u P e R

4) Kable, akcesoria i inne voodoo - 0%
-Kable to realnie jakieś 5%, akcesoria to rzeczywiście przeważnie srogie foliarstwo. 

Trochę ekstremalnie podszedłeś, że 85 % nie zależy od sprzętu, ale - zgoda.

26 minut temu, Lech36 napisał:

Cały czas czytamy Twoje wpisy. Są na wysokim poziomie merytorycznym ?.

Skąd wiesz ? Może @szpakowski ma 2 metry ?

Czyli - wtedy jest na wysokim poziomie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
Dopisek

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szpakowski napisał:

Wasze również ...

Nasze to wiem że są merytoryczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, xetras napisał:

Trochę ekstremalnie podszedłeś, że 85 % nie zależy od sprzętu, ale - zgoda.

Tu już byli tacy, co wzmacniacz i DAC obojętnie jaki gra im tak samo?

18 godzin temu, #Szakovsky napisał:

1) Pomieszczenie odsłuchowe 30%
-Chyba mówimy o różnicy pomiędzy toaletą a wypasionym pomieszczeniem za worki dolarów. Bo pomiędzy przyzwoitym pomieszczeniem, z półkami na książki, dywanem, grubymi zasłonami, miękką sofą etc. a wypasionym pomieszczeniem, jest różnica może 10%. I to głównie na basie.

2) jakość nagrania płyty 30%
-Tu znów, przeszacowanie. Ważne aby nie wybierać skompresowanych remasterów, i tyle defacto. Bardzo często bywa tak, że płyta brzmi źle bo wymaga zbyt dużo od sprzętu, a ten po prostu nie wyrabia. 

3) Kolumny i ich ROZMIESZCZENIE 25%
-kolumny to podstawa, i tu bym dał 60 a 80%, bo syfiastych kolumn z których nic dobrego się nie wyciśnie jest na rynku wręcz większość. Czasami się płaci srogie pieniądze za inżynieryjne i dźwiękowe piekło. Zabawę z sytemem powinno się zaczynać od wyboru dobrych kolumn. 

3) punkt odsłuchu 10%
-Od punktu odsłuchu zależy cała scena i selektywność. Wystarczy usiąść za daleko, za blisko, za wysoko czy za nisko, i cały wkład w który mający coś w głowie inżynier włożył w koherencje fazową idzie w pizdu.

3) wzmacniacz+ źródło 5%
- K u P__ R a D m O r K a__ i__ B ę D z I e__ S u P e R

4) Kable, akcesoria i inne voodoo - 0%
-Kable to realnie jakieś 5%, akcesoria to rzeczywiście przeważnie srogie foliarstwo. 

W końcu wpis na temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szpakowski napisał:

Chciałbyś ... niestety pod płaszczykiem "techniki" kryje się klika zaślepionych fanatyków prowadzących swoistą krucjatę, niszczących ciekawe tematy na forum.

Wykazaniem, że w naszym świecie nie dzialają prawa fizyki dopuszczające istnienie pewnych "zjawisk" opisywanych przez praktykujących audiomagików?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xetras napisał:

Skąd wiesz ? Może @szpakowski ma 2 metry ?

Czyli - wtedy jest na wysokim poziomie ?

2 metry to niedługo będę miał ale chyba w obwodzie ?

Wybacz @xetras ale nie chce mi się pisać merytorycznie ponieważ "normalna" dyskusjaz z kolegami pokroju Szymona, Lecha, iro itd mija się z sensem. Ciężko mi jednak pozostać obojętnym gdy Ci Panowie niszczą dyskusję alergiczną wręcz reakcją na słowo kabel. Z uporem maniaka wypisując swoje mądrości. Sam znasz ich poglądy więc chyba się nie dziwisz. Stąd bierze się moja również alergiczna reakcja na tych panów.

Pierwszym tak na prawdę w miarę merytorycznym wpisem był chyba dopiero wpis kolegi @#Szakovsky . Który chciał nadać tej dyskusji jakieś ramy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Prewwit napisał:

Tu już byli tacy, co wzmacniacz i DAC obojętnie jaki gra im tak samo

nie doszukuj się; kolega Szaykovsky świetnie to opisał co należy porównywać   ?

39 minut temu, Prewwit napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 19 godzin temu, #Szakovsky napisał:

1) Pomieszczenie odsłuchowe 30%
-Chyba mówimy o różnicy pomiędzy toaletą a wypasionym pomieszczeniem za worki dolarów. Bo pomiędzy przyzwoitym pomieszczeniem, z półkami na książki, dywanem, grubymi zasłonami, miękką sofą

jak będziesz wiecznie porównywał kable od lampki nocnej do pytona albo radyjko kuchenne do fbi, to można do renty o tym klepać i nie znaleźć się na tej samej stronie zrozumienia...chyba ze chodzi właśnie o klepanie ?

Ja nigdy nie doświadczyłem większych różnic pomiędzy sprzętami i technicznie zakładając ze są to sprzęty z tego samego levelu niż  dopasowując kolumny do kubatury pomieszczenia, a następnie „strojąc” to pomieszczenie do tych kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, #Szakovsky napisał:

IHMO

1) Pomieszczenie odsłuchowe 30%
-Chyba mówimy o różnicy pomiędzy toaletą a wypasionym pomieszczeniem za worki dolarów. Bo pomiędzy przyzwoitym pomieszczeniem, z półkami na książki, dywanem, grubymi zasłonami, miękką sofą etc. a wypasionym pomieszczeniem, jest różnica może 10%. I to głównie na basie.

2) jakość nagrania płyty 30%
-Tu znów, przeszacowanie. Ważne aby nie wybierać skompresowanych remasterów, i tyle defacto. Bardzo często bywa tak, że płyta brzmi źle bo wymaga zbyt dużo od sprzętu, a ten po prostu nie wyrabia. 

3) Kolumny i ich ROZMIESZCZENIE 25%
-kolumny to podstawa, i tu bym dał 60 a 80%, bo syfiastych kolumn z których nic dobrego się nie wyciśnie jest na rynku wręcz większość. Czasami się płaci srogie pieniądze za inżynieryjne i dźwiękowe piekło. Zabawę z sytemem powinno się zaczynać od wyboru dobrych kolumn. 

3) punkt odsłuchu 10%
-Od punktu odsłuchu zależy cała scena i selektywność. Wystarczy usiąść za daleko, za blisko, za wysoko czy za nisko, i cały wkład w który mający coś w głowie inżynier włożył w koherencje fazową idzie w pizdu.

3) wzmacniacz+ źródło 5%
- K u P__ R a D m O r K a__ i__ B ę D z I e__ S u P e R

4) Kable, akcesoria i inne voodoo - 0%
-Kable to realnie jakieś 5%, akcesoria to rzeczywiście przeważnie srogie foliarstwo. 

? u mnie największą różnice zawsze robił wzmacniacz, potem kolumny (ale tu nigdy nie kupiłem bez odsłuchu, więc wtop nie było i wszystkie mi w miarę grały), potem ustawienie kolumn. DACe od pewnego poziomu róznica bardzo mała. Więc sumując same kolumny plus ich ustawienie ma największy wpływ, zaraz potem wzmacniacz. Źle nagrane płyty czasem też się przyjemnie słucha ? A co do źródła się nie wypowiadam bo mi wystarcza Chromecast Audio z Tidalem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, will66 napisał:

nie doszukuj się; kolega Szaykovsky świetnie to opisał co należy porównywać   ?

Ja mam swój ranking i jego się trzymam?

2 minuty temu, will66 napisał:

jak będziesz wiecznie porównywał kable od lampki nocnej do pytona albo radyjko kuchenne do fbi, to można do renty o tym klepać i nie znaleźć się na tej samej stronie zrozumienia...chyba ze chodzi właśnie o klepanie ?

Ciągle o kablach o co chodzi? Ja mam budżetowe, całe okablowanie w granicach 5% wartości całego mojego zestawu i mi styka, tego nie ruszam, w moim rankingu są najniżej.

5 minut temu, will66 napisał:

Ja nigdy nie doświadczyłem większych różnic pomiędzy sprzętami i technicznie zakładając ze są to sprzęty z tego samego levelu niż  dopasowując kolumny do kubatury pomieszczenia, a następnie „strojąc” to pomieszczenie do tych kolumn?

U mnie po kolumnach, zmiana wzmaka na znacznie lepszy np. Hegel H80 na H200 przyniosła sporą poprawę. Jak komuś H80 i H200 gra tak samo, to ma jakieś skopane kolumny? Następna zmiana u mnie to jeszcze lepsze kolumny, choć na razie jestem zauroczony Yarami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, will66 napisał:

Ja nigdy nie doświadczyłem większych różnic pomiędzy sprzętami   

zakładając ze są to sprzęty z tego samego levelu

Można wyczuć, czy wzmacniacz rozbuja kolumny w danej kubaturze i czy całość "zagada".

Teraz jest to dość kłopotliwe, bo chyba nawet producenci , a nie tylko sprzedawcy mało orientują się do jakiego pomieszczenia dany zestaw będzie pasował.

Właściwie - szanowna małżonka zbyt często ma decydujący wpływ na to, co postoi w salonie. Chyba że partner ją przekona, że może jednak co innego.

Gdy wyrówna się poziom głośności do preferowanego przez siebie to słychać np. clipping wzmacniacza, czyli to że jest w przesterze i nie wyrabia się z mocą.

W nominalnym obszarze pracy wzmacniacze (powiedzmy że umownej klasy hi- fi) brzmią podobnie. Kolumny oczywiście różnie, ale podstawową rolę odgrywa dopasowanie głośników do pomieszczenia.

 

Godzinę temu, Prewwit napisał:

U mnie po kolumnach, zmiana wzmaka na znacznie lepszy np. Hegel H80 na H200 przyniosła sporą poprawę. Jak komuś H80 i H200 gra tak samo, to ma jakieś skopane kolumny

Mocowo impedancyjne wzmacniacz do kolumny może lepiej się dopasował.

W mniejszym pokoju może by wystarczył ten poprzedni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, #Szakovsky napisał:

Kable to realnie jakieś 5%

 

100 % = 3 db

5 %  = 0.15 db

mooooge sie z tym zgodzić

audiofile , co wy na to ?  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, billy idol napisał:

 

100 % = 3 db

5 %  = 0.15 db

mooooge sie z tym zgodzić

audiofile , co wy na to ?  ?

Fazy w decybelach nie liczysz, a znaczenie ma ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szpakowski napisał:

... są jeszcze przestrzenie w sieci gdzie nawiedzeni maniacy  nie mają wstępu ... gdzie można normalnie prowadzić dyskusję ...

Gdzieś Cię nie wpuścili. Pytanie: gdzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xetras napisał:

Mocowo impedancyjne wzmacniacz do kolumny może lepiej się dopasował.

W mniejszym pokoju może by wystarczył ten poprzedni.

 Akurat pokój 12m2, raczej zaliczany od małych, dopiero H200 zaspokoił moje potrzeby?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, szpakowski napisał:

Jeżeli udowodniono w prawidłowo technicznie przeprowadzonych testach porównawczych, że nie ma różnic to oznacza, że wszystko gra tak samo, jeżeli gra tak samo to nic nie może mieć wpływu na jakość brzmienia,

Co Ty gadasz?!

Oczywiście, że wiele ma wpływ na jakość brzmienia.

Dobrze wykonane urządzenia możesz zasadniczo tylko popsuć "brzmieniowo". 

Te wszystkie modyfikacje powodują czynienie charakterystyki mniej neutralną. Urządzenie zaczyna grać. Grać czyli mieć swój charakter. Tego dłubacze przecież nie kryją. 

Dam Ci prosty przykład i zapamiętaj bo nigdzie tego nie przeczytasz:

Lampa. Element wprowadzający stosunkowo wiele artefaktów do sygnału. Jej skuteczność w pogorszaniu parametrów jest tak duża, że wystarczy w tor sygnałowy składający się z  dziesiątek tranzystorów wstawić jedną lampę aby charakterystyka "brzmienia" zmieniła się radykalnie.  

Te dziesiątki tranzystorów pozostające w torze sygnałowym nie jest w stanie tak zdewastować sygnału jak jedna lampa. 

Takie psucie toru sygnałowego nazywa się lampizacją jakbyś nie wiedział. 

Abstrahuję tu od gustów i tego, że wielu lubi takie lampowe brzmienie. 

Dlaczego więc ośmiesza się melomanów używających korektorów barwy? 

Jeszcze raz powtarzam; sprzęt hi-end`owy brzmieniowo jest neutralny, aż nudny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Grzegorz7 napisał:

; sprzęt hi-end`owy brzmieniowo jest neutralny, aż nudny. 

nudny to mało powiedziane

w rocku , metalu i pochodnych, neutralny sprzęt , daje taka "piłe" z gitary, że po godzinie mam dośc

ale ... co tu pisać o neutralności.  Znaleść ZG które nie maja dołków  na poziomie 5-6 Db to jest naprawde wyczyn

wiec te gadki o neutralnosci  to jest ..  sami dopiszcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Lampa. Element wprowadzający stosunkowo wiele artefaktów do sygnału. Jej skuteczność w pogorszaniu parametrów jest tak duża, że wystarczy w tor sygnałowy składający się z  dziesiątek tranzystorów wstawić jedną lampę aby charakterystyka "brzmienia" zmieniła się radykalnie.  

Te dziesiątki tranzystorów pozostające w torze sygnałowym nie jest w stanie tak zdewastować sygnału jak jedna lampa. 

Takie psucie toru sygnałowego nazywa się lampizacją jakbyś nie wiedział. 

Abstrahuję tu od gustów i tego, że wielu lubi takie lampowe brzmienie. 

Dlaczego więc ośmiesza się melomanów używających korektorów barwy? 

Jeszcze raz powtarzam; sprzęt hi-end`owy brzmieniowo jest neutralny, aż nudny.

sytuacja w dochodzeniu do "prawdy" osiąga parametry schizy paranoidalnej. Jeśli sprzęt hiendowy daje nudny dźwięk, dlaczego jest tak zachwalany i z jakiego powodu wywiera aż taki wpływ na jego postrzeganie jako sprzętu "dobrej klasy" ?

Idzie to przecież w kierunku pogardzania sprzętem tanim. Ale, skoro sprzęt tańszy od hiendowego, wytwarza dźwięk przyjaźniejszy dla słuchu, to w jakim kierunku prowadzi droga? Lampizacja dewastuje parametry, ale wytwarza dźwięk, który daje się słuchać, zaś hiend nudzi i na dłuższą metę męczy.

Czy ma to znaczyć, że dźwięk nagrany na nośniku, jest dokładniej odczytywany przez sprzęt hiendowy a gorzej przez tańszy lub zlampizowany?  Czyli, że lampizacja "cywilizuje" brzmienie a hiend tylko pokazuje jakim jest?...wątpliwość jest taka, że, skąd wiadomo, że neutralność odtwarzania dźwięku przez sprzęt hiendowy, jest prawdziwym lub zbliżonym do rzeczywiście zapisanego na nośniku? A może jest tak, że sprzęt hiendowy również dewastuje dźwięk po swojemu, zależnie od swej konstrukcji i użytych materiałów...bo kto wie, jak na prawdę brzmi to, co jest na cd zapisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu doznań typu "poprawił się bas", "średnica stała się ostra" można domniemać, że ktoś przestawił korektor barwy. A.... Nie.... To przez zmianę przewodu zasilającego. Nie łatwiej zainwestować w dobry korektor i nie robić z siebie głupka pisząc takie teksty będąc ciągle przekonanym o neutralnym charakterze swojej elektroniki i ZG, wykonując głupie czynności? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.