Skocz do zawartości
IGNORED

Ansuz acoustic


arek67
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Bartollini napisał:

sly albo ma Ansuzy albo nie ma,ale Sigsauer z pewnością nie ma DCSa,MBLa,Gryphona czy Rockporta,czy co tam jeszcze deklarował. 🙂. 🙂

dcs transport/mbl dac/diablo 300/rockport atria II

został tylko gryphon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, sly30 napisał:

Nie masz trollu pojęcia o audio i czytać ze zrozumieniem też nie potrafisz. Nawet nie wiesz po co są fora. Na forach ludzie dzielą się wrażeniami, dzięki czemu innym może trochę łatwiej w doborze sprzętu. Sam wiele skorzystałem z wrażeń i ocen innych osób. Gdybyś rozumiał o czym pisze, to zauważyłbyś że wcale nie polecałem kabli DTC2 za 100 tys.tylko 5x tańszy model C2 i 2x tańszy D2. Nie polecam też innych kabli za 100tys i więcej, a są takie. Lubię i używam Enerra Ultimate, który ma detal i 9 tys, a nie Odina Gold za 150 tys. Gram na Esoteric-u 5x tańszym niż MSB Sekect 2 i 4x tańszym niż komplet dcs Vivaldi. I tym samym się tylko ośmieszyłeś twierdząc, że kieruję się wysoką ceną. 

Nie mamy wpływu na to co producent wsadza do swoich sprzętów. Możemy tylko posłuchać kilka i wybrać ten, który najbardziej nam pasuje, a resztę stroić kablami. Na to mamy wpływ i tyle zrobić możemy. Załóż firmę i zrób lepsze wzmacniacze. Popieram polskie firmy. Będzie lepszy to chętnie kupię. 

Człowieku, a czy ja ci pisałem że te kable kosztują 100 000zl?  Kulturalnie pisałem a odpowiadający powinien  też w tym tonie odpisać, jeśli takaż posiada .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tedi02 napisał:

Kulturalnie pisałem a odpowiadający powinien  też

No jasne. Zarzucanie komuś, że w audio kieruje się cenami, a nie dźwiękiem, to wyraz wielkiej kultury… :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie tutaj nadaje

C2 i zabawki 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko naraz, czekam jeszcze na jeden streamer, pewnie w przyszłym tygodniu otrzymam.

Jak wszystko oddam to wypożyczę sieciówkę, wątpię aby inne dały lepszą synergie niż mam, przetestuje będę wiedział

 

 

 

Przetestowałem Ansuz Sortz

Ansuz Sortz Supreme - krotko podsumowując : Łagodzi dźwięk

Ansuz Sortz Signature - Przy streamerze inaczej a z PRE inaczej
obie wersje przy streamerze lekko tłumi dźwięk i wybrzmienia, Supreme dodatkowo łagodzi,
natomiast przy PREampie Signature jakby filtrowało gdzieś na wyższych zakresach albo przyciszało któreś harmoniczne ale nie tłumiło detali na wysokich czy ingerowało w przejrzystość jak było przy streamerze, w efekcie dźwięk jest z lepszą precyzją w całym zakresie, bas robi sie pełniejszy, bardziej zwarty, masywniejszy to od razu słychać,
bez Ansuz Sortz wybrzmiewanie robi sie zwiewniej, przestrzenniej, jakby podbić na korektorze wyższe tony i automatycznie cale pasmo nawet niskie zmieniają swoją całą strukturę, odczuwa się swobodę dynamiki i wybrzmień
w skrócie, jakby system z Signature prezentowany był w pomieszczeniu bardzo wygłuszonym, a bez Ansuz Sortz w pomieszczeniu z rozpraszaczami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2021 o 11:23, sly30 napisał:

Gdybyś wpiął C2 i D2 do dobrego systemu, to byś usłyszał. 

Niestety , to prawda co napisał Sly , mam od kilku dni C2 który w tym momencie ma jakieś 130 godz. grania a wymagane jest 200 ale już teraz pokazuje co naprawdę potrafi zrobić dobra sieciówka w systemie :

- nieprawdopodobna cisza i zupełny brak noise feedback który często słyszymy w innych markach pc

- piękne zszycie tonalne całego pasma z pokazaniem rozdzielczości ale bez grama ostrości czy laboratoryjnej    selektywności w całym paśmie od dołu do góry. Płyty brzmią inaczej niż je znam tak jakby Ansuz C2 dopiero ujawnił niektóre tony których wcześniej nie było słychać lub były słabo słyszalne. Tu jestem w szoku.

- piękny bas , obfite średnie tony i góra pasma wręcz idealna bez najmniejszych ostrości.

Polecam spróbować we własnym systemie.

P.S.

HFC to też ciekawa firma ale nie mam żadnych interkonektów ani sieciówek od nich po za pociskami do oczyszczania prądu w listwie pasywnej. 747 podpiął filmik z ytube który dobrze znam jak i szereg innych. Rick Schultz to świetny fachowiec i wynalazca patentu oczyszczania prądu za pomocą magnesów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Magnepan napisał:

Płyty brzmią inaczej niż je znam tak jakby Ansuz C2 dopiero ujawnił niektóre tony których wcześniej nie było słychać lub były słabo słyszalne. Tu jestem w szoku.

To właśnie miałem na myśli i pisałem literalnie niemal dekadę temu, posługując się kontrowersyjym zwrotem, większej ważności przewodów niż urzadzeń technicznych.

Oczywiście że należy zachować zdroworozsądkowe podejście, lecz na końcu w pełnej skali, nie możemy użyć "kabla numer dwa", koniecznie należy posiadać "numer jeden", gdyż nawet najlepsze źródło, wzmacniacz, głośniki, postawione zostaną w sytuacji uniemożliwienia wykazania pełni potencjału.

 

Uważam że upłynęło juz dość czasu, by kwestie okablowania uznać za niezwykle poważne.

 

Dodam, że informowałem Szanowne Forum, że energetyczna linia zasilająca stosownej klasy to ok 80 % jakości dźwięku systemu audio, oczywiście że pisząc cokolwiek mam na mysli krańcowo dobre systemy, kompletowane na zasadzie pełnej neutralności.

 

Należy zwrócić jeszcze uwagę, na zasilacze urządzeń oparte o transformatory, gdzie mamy ponad 100 metrów przewodnika..

To tłumaczy powody, mojego namawiania Szanownego Grona, do operowania urządzeniami z Japonii, gdzie kultura techniczna i technologia tego miejsca jest zaawansowana w stosunku do potrzeb audio.

 

Pozdrawiam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest sedno sprawy ,zasilanie I trafa a jeśli grubo to słyszałem kable BERTRAM ,przynajmniej widać ta technologię  ,która jest bardzo efektowna ,przez niektórych recenzentów uznawane za najlepsze druty na tym globie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, 747 napisał:

To właśnie miałem na myśli i pisałem literalnie niemal dekadę temu, posługując się kontrowersyjym zwrotem, większej ważności przewodów niż urzadzeń technicznych.

Oczywiście że należy zachować zdroworozsądkowe podejście, lecz na końcu w pełnej skali, nie możemy użyć "kabla numer dwa", koniecznie należy posiadać "numer jeden", gdyż nawet najlepsze źródło, wzmacniacz, głośniki, postawione zostaną w sytuacji uniemożliwienia wykazania pełni potencjału.

 

Uważam że upłynęło juz dość czasu, by kwestie okablowania uznać za niezwykle poważne.

 

Dodam, że informowałem Szanowne Forum, że energetyczna linia zasilająca stosownej klasy to ok 80 % jakości dźwięku systemu audio, oczywiście że pisząc cokolwiek mam na mysli krańcowo dobre systemy, kompletowane na zasadzie pełnej neutralności.

 

Należy zwrócić jeszcze uwagę, na zasilacze urządzeń oparte o transformatory, gdzie mamy ponad 100 metrów przewodnika..

To tłumaczy powody, mojego namawiania Szanownego Grona, do operowania urządzeniami z Japonii, gdzie kultura techniczna i technologia tego miejsca jest zaawansowana w stosunku do potrzeb audio.

 

Pozdrawiam.

 

Nie trzeba do Japonii, Jarek Waszczyszyn z Ancient Audio popełnił takie monobloki gdzie począwszy od traf wszystko w środku było na czystym srebrze i to grało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tedi02 napisał:

I tu jest sedno sprawy ,zasilanie I trafa a jeśli grubo to słyszałem kable BERTRAM ,przynajmniej widać ta technologię  ,która jest bardzo efektowna ,przez niektórych recenzentów uznawane za najlepsze druty na tym globie.

Przez kogo uznawane za najlepsze? Nie znałem firmy Bertram, ale z ciekawości znalazłem w necie i nie widzę tam wyjątkowej technologii. Kable w których stosuje się taśmy z miedzi lub/i srebra, to nic nowego. Kilka firm od lat stosuje takie rozwiązanie ale z raczej miernym skutkiem. Nie wiem jak gra Bertram ale te inne tego typu, grają bardzo rozdzielczo ale chudo, bez gęstości, soczystości, dociążenia i fajnej barwy. Ansuz dla odmiany ma te wszystkie porządne przez nas cechy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz to się nie wypowiadaj ,i nie gdybaj  ,taśmy grubości lud,kiego włosa, odpowiednio skręcone itd .Na zachodnich forach są porównania recenzentów  ,najdroższych kabli ,min BERTRAM. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tedi02 napisał:

Jak nie wiesz to się nie wypowiadaj ,i nie gdybaj  ,taśmy grubości lud,kiego włosa, odpowiednio skręcone itd .Na zachodnich forach są porównania recenzentów  ,najdroższych kabli ,min BERTRAM. 

Fajnie że ty wiesz i na pewno zamieścisz linki do tych recenzji. Na najważniejszym zachodnim forum audio nie znalazłem takowych. Jest tylko kilka wzmianek o istnieniu tych kabli. Ale chętnie poczytam te recenzje, bo firma zupełnie mi nieznana, a rynek kabli śledzę od lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, tedi02 napisał:

taśmy grubości lud,kiego włosa, odpowiednio skręcone

Pisałem chyba tu, że przewody z drutu koncentrują energię, stąd poszukiwanie jakości w cienkich taśmach - to naturalne działanie, nie jestem zdziwiony, że najlepsze wykonania w tym podejściu mogą aspirować do miana topowych realizacji.

 

Oczywiście że uzyskanie wszelkich równowag i harmonii może być wyzwaniem, ale fizyka zapewnia że .. na wszystko są sposoby.. posiadam osobiście pozyskane zaawansowane know-how w tym zakresie, stąd moje spostrzeżenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, sly30 napisał:

Fajnie że ty wiesz i na pewno zamieścisz linki do tych recenzji. Na najważniejszym zachodnim forum audio nie znalazłem takowych. Jest tylko kilka wzmianek o istnieniu tych kabli. Ale chętnie poczytam te recenzje, bo firma zupełnie mi nieznana, a rynek kabli śledzę od lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

O ile dobrze pamiętam to było na stronie arspo audio w pdf ,ale mogę się mylić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do mnie w poniedzialek beda wysłane zasilające C2 i D2 do testu i aurender, jak będzie to moj kierunek do listwę wezmę na testy, teraz tez chciał mi wysyłać ale po kolei ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj będzie grubo

Przyjedzie do mnie C2, D2 i (chyba tez listwa) prawdopodobnie d-tc, a jak sie uprę i przetestuje wymienione to mogę mieć

tego d-tc supreme😀,
przysłał mi fotki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 2.thumb.jpg.d61cb785e1be386a81baa6149342c26d.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bylo mnie tu chwile i zobaczcie co sie dzieje!Po co tu wchodza ludzie ktorzy nie maja nic wspolnego z Ansuz? Dlaczego jest tyle hejtu i trolowania? Powiem wam, ze jednak odstajemy poziomem konwersacji od forow zagranicznych a tam nikt nie porusza tematow finansowych. To jest chore…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez megasite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Przyjedzie do mnie C2, D2 i (chyba tez listwa) prawdopodobnie d-tc, a jak sie uprę i przetestuje wymienione to mogę mieć

tego d-tc supreme😀,

Fajnie, że będziesz mógł przetestować. Andrzej mówił, że Twój system gra barwnie, gęsto i soczyście, a w takiej sytuacji przypuszczam, że C2 wpasuje się najlepiej. D2 gra ciemniej, gęściej, ale Twój system tych cech już nie potrzebuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, więcej dobarwiać u mnie nie trzeba, ciekawe co pokażą, jeżeli któryś podbarwia ale nie tłumi to jest klasa,
np. "tańsze" Shunyata tłumią dźwięk, tam gdzie system jest jazgotliwy to ludzie sobie chwalą ale ja mam inne podejście. 
Dla mnie dobra klasa okablowania to przede wszystkim przejrzystość a wiec czym mniej "kocyków" tym lepiej, jakaś seria gdzie wyższe modele mają mogą pokazać większy zakres barw, wtedy można dobrać pod każde urządzenie i stworzyć synergie, swobodę i selektywność
U mnie pasują kable ze średnim dobarwieniem, dobra miedz a nawet z małym dodatkiem srebra,
samo srebro bardzo kastruje, daje ostrą i chłodną analityczność

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 hours ago, .:Gerard:. said:

Oj będzie grubo

Przyjedzie do mnie C2, D2 i (chyba tez listwa) prawdopodobnie d-tc, a jak sie uprę i przetestuje wymienione to mogę mieć

tego d-tc supreme😀,
przysłał mi fotki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 2.thumb.jpg.d61cb785e1be386a81baa6149342c26d.jpg

Supreme na test, może okazać się sporym błędem. Podobno to fenomenalne kable i mój dealer twierdzi, ze tylko dwie osoby je oddały po wypożyczeniu.

Poluje na taki używany, ale pojawił się jedynie raz, w Kanadzie. Obserwowałem ogłoszenie, ale cena wydawała się być absurdalna. Nie wiedziałem jeszcze wtedy, co to jest. 
Dystrybutor DTC jeszcze bardziej wyciszy twój system i powinieneś usłyszeć duża różnice. Koniecznie użyj pod nim podstawek albo platformy antywibracyjnej.
Kolejnym krokiem byłoby wpięcie Ansuz power box w którekolwiek wyjście z listwy. To powoduje dalsze wyciszenie i jest porównywalne do wpięcia kilku Ansuz sparkz tc2 do systemu.

Niestety, ale pozostałe produkty Ansuz tez działają, szczególnie w sprzężeniu ze sobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seth_A_Rider

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcia 😉

d-tc bez supreme, zobaczymy jaki kierunek prezentuje
d-tc + listwa następnym razem
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT-C2

Stróż 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zbieram informacje z testów

Przetestowałem Ansuz u siebie i jednego znajomego, na dniach poslucham jeszcze u innego z systemem Burmester

Zdjęcia z dzisiaj
dla ciekawostki, słuchałem takich skarbów z McIntosh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 2a.thumb.jpg.5ac932f2a07a53800e71b44b08226e6f.jpg

 

Na tym systemie testowaliśmy


Fadel Art Coherence
Ansuz DTC 
Ansuz D2
advanced listening - w dwóch wersjach (wersje 2 wziąłem do domu na test)

1.thumb.jpg.424f80448b509e1cfc291e8fde7e918b.jpg

 

3.thumb.jpg.0e2b064a17b7270a52c9de33aa984fdf.jpg 4.thumb.jpg.c3d8f359adf1063af348a0534456c479.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable zasilające testowaliśmy w zasilaniu PREamp PASS
 

Male pomieszczenie a akustyka jest jaka jest, (wiem jaka bo robiłem tam pomiary 😉)
Końcówki PASSa zmodyfikowane o dodatkowe oddzielne zasilanie po 4,5KW, zoptymalizowane ładowanie kondensatorów, chłodzenie od 35 do max 40°, itd. itp. Ogólnie charakter tego systemu to dźwięki z bezpośrednim przekazem do słuchacza, nastawienie na poczucie barw LIVE a mniej na trójwymiarowość, wirtualność, przestrzenność czy realne wielkości, w dalsze szczegóły nie będę się zagłębiał bo nie o ocenę systemu chodzi tylko przybliżenie jakie będą zmiany


Fadel Art Coherence - Dźwięk szczegółowy bez ostrości, instrumenty dęte z dynamiką i wyrazistością, wokale tez z podkreśleniem wyrazistości a instrumenty basowe z wyraźnym buczeniem, słaba wyrazistość, rozmazanie brak skupionych wybrzmień, średnia rozdzielczość 

Ansuz DTC - Detal (wysokie) został podbity i pierwsze zauważalne cechy to większa przestrzenność i zanikły buczenia przy najniższym basie ale gdzieś na wyższym odczuło się podbarwienie, dociepliło średnice, czasami przy dużej dynamice w wysokich zakresach dochodziło do nadmierności przyjemności ;-)i dla uszu

Ansuz D2 - Kontrola, wyrazistość i przejrzystość w całym zakresie, nie odczuwało się nadmierności podzakresów wiec balans tonalny w wadze, poprawiła się rozdzielczość, pełne skupiska źródeł o zróżnicowanej większej palecie barw, spójność "harmonia", przestrzenność stonowana

advanced listening - Dziek dopompowany basem z lekkim buczeniem, słaba rozdzielczość, w skrócie przytłumiony, model 2 - poprawiło się kontrola na dole i zniwelowało buczenie ale przytłumienie "jak przez kocyk" mniejsze ale było

 

Po teście dostałem strzał w bark i usłyszałem wykrzyczane " i co ja teraz zrobię ?" 😉

 

Do testów utwory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.