Skocz do zawartości
IGNORED

Ansuz acoustic


arek67
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, ASURA napisał:

U nas na przynajmniej europejskim poziomie trzy; jest dobrze! ale nie najlepiej bo chłoptaś z Sosnowca Majchrowski udupił kolejny raz budowę filharmonii w Krakowie, pewnie głuchy ujek jest stąd taka zawziętość co by kulturę niszczyć dalej.

Pelna zgoda.

Najlepsze stare sale w Polsce to Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie i Teatr Wielki w Lodzi. W Warszawie tez nieźle.

Nowe to Katowice, Wroclaw. Moze Szczecin.

Tylko jak to ma sie do Albert Hall czy La Scala?

Oprocz dobrej akustyki trzeba miec … renome, widownie z kasą i wytwornie, ktore zechca cos tam nagrac.

Poza tym jak jest wiecej slyów, ktorzy uwazaja, ze to sprzet gra, a nie instrumenty to po co nam takie sale? Lepiej klocic sie o wyzszosc drutow Ansuz nad MIT albo odwrotnie. A branza zaciera raczki 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te bzdury, które wypisujesz i ręce opadają. W każdym punkcie, mogę łatwo twoje argumenty roznieść w pył. Twierdzenie, że dealer sprzętu audio, musi być inżynierem elektronikiem, to absurd. Jakąś wiedzę o aspektach użytkowych sprzętów oraz podstawach akustyki powinien mieć, ale nie musi być inżynierem elektronikiem. Który to dealer jest takim inżynierem? Chłopaki z HiFi Clubu są inżynierami elektronikami? W sumie dlaczego nie.

Taki dealer mógłby też być wykształconym psychologiem, by pomóc klientowi w opanowaniu problemów z żoną w kwestii akceptacji dużych kolumn i adaptacji akustyki. Do tego powinien być dyplomowanym socjologiem i negocjatorem, by nauczyć klienta jak łagodzić spory z sąsiadami z powodu zbyt głośnej muzyki. A gdyby jeszcze był maklerem giełdowym oraz specjalistycznym doradcą finansowym, to mógłby pomóc klientowi w lepszym zarządzaniu jego inwestycjami, a tym samym w uzyskaniu większych dochodów, które mógłby przeznaczyć na system audio. Byłoby super…. :-))

2 godziny temu, pmcomp napisał:

Poza tym jak jest wiecej slyów, ktorzy uwazaja, ze to sprzet gra, a nie instrumenty to po co nam takie sale?

Serio? I pisze to koleś, który od 20 lat próbuje się kreować na eksperta od domowego audio? Czyli w domu, z naszych systemów audio, nie słuchamy sygnałów elektrycznych przetwarzanych przez sprzęt elektroniczny i elektrotechniczny, tylko słuchamy żywych instrumentów? Dobrze się czujesz, czy może mgła covidowa zryła beret? Wiesz, że to czyta setki osób, a z czasem nawet więcej? 

Zapytam inaczej. Od lat w necie kreujesz się na super eksperta z parciem na szkło. Znasz się na wszystkim, a w kwestii audio, to musisz być mega specem. Pisałeś nawet swój blog, choć zakończyło się to raczej klapą, ale widać ogromne parcie na szkło i chęć pouczania innych. Trochę jak ten 747, podobny do ciebie „ekspert” od audio. Z wpisów wynika, że znasz się też na biznesie audio, a temat branży masz rozgryziony na maxa.

Podziwiam ciebie, na prawdę. Jesteś moim idolom… :-)) Tyle mógłbym się od ciebie nauczyć o audio i o biznesie. Tylko jest mały dysonans między tym na kogo się kreujesz, a faktami. 
Internet nie daje aż takiej anonimowości jakby niektórzy chcieli. Pewnie ucieszy ciebie, że jesteś znany w środowisku warszawskich audiofilów. Ludzie wiedzą jaki masz system, akustykę, jak u ciebie gra muza itd. Zapewne wielu z nich u ciebie bywało. Ja nie byłem u ciebie, nie poznałem ciebie, ale wielu innych było. Co nieco słyszałem jak u ciebie gra, jaka jest akustyka, jak i ile swojej super wiedzy przełożyłeś na realne, finalne rezultaty. Bo tylko wtedy ta wiedza ma jakikolwiek sens prawda?

I zachodzę w głowę, jak to może być? Skoro w necie jesteś tak genialny, to dlaczego w realu mamy cienkiego bolka? Skoro masz tak wielką wiedzę o audio, to dlaczego twój system gra jak gra? Dlaczego akustyka jest jaka jest, a właściwie to jej nie ma? Skoro znasz się na wszystkim w tym na biznesie, to dlaczego sukcesów brak?
Dokładnie to samo co u tego 747. On też ma super wiedzę, dużo patentów i posiadł tajne techniki poprawy systemów audio, za które to, audiofile w Bydgoszczy, ponoć noszą go na rękach. Ciebie też w W-wie noszą na rękach z wdzięczności za skrawki twej genialnej wiedzy o audio? Bo tak na prawdę o tym 747 w Bydgoszczy, jego mieście, nikt nawet nie słyszał.

Myślisz, że wypisując bałwochwalcze peany na swój temat i zachwalanie własnej mega wiedzy o audio, poprawi twój wizerunek? Poczujesz się lepiej? Tego potrzebujesz? Uważasz, że takie kreowanie fikcyjnego internetowego bytu ma sens? Ludzie na forach potrzebują takich wirtualnych bytów audio? Kogo chcesz oszukać? Ludzi ma forum czy może samego siebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle słów i zero treści … nawet żadnej polemiki z moimi tezami z ostatniego postu. Polot ci uciekł czy raczej go nigdy nie było? Bo na merytoryczne to nawet nie liczyłem.

A mialo być rozniesienie w pył … czekam na konkrety bo na razie walisz jak Putin. Wiem ze ich nie bedzie.

Są za to osobiste wycieczki … pisz, pisz, po mnie splywa jak po kaczce 🙂 .

PS. dziekuje za zainteresowanie moja osobą, proponuje wynajmij jeszcze detektywa, jak mu dobrze zaplacisz to może przynajmniej zbierze jakies konkrety 😉 .

A ja ciebie mam gleboko … z tylu 😍. Rozpytywać sie o ciebie jest poniżej mojej godnosci. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, pmcomp napisał:

Rozpytywać sie o ciebie jest poniżej mojej godnosci. 

Co mnie obchodzi jakiś tam internetowy mitoman. Ludzie sami opowiadali. Widać raziło ich to co piszesz o sobie w necie względem realiów które poznali. To jest właśnie dysonans poznawczy… :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nakrecam watek, zwiekszam klikalnosc i ogladalność. A co za tym idzie promuję je 🙂 .

Moze ktos je kupi? Wtedy zwróce sie o prowizje do producenta.

Kupisz ?

Godzinę temu, sly30 napisał:

Czytam te bzdury, które wypisujesz i ręce opadają. W każdym punkcie, mogę łatwo twoje argumenty roznieść w pył. Twierdzenie, że dealer sprzętu audio, musi być inżynierem elektronikiem, to absurd. Jakąś wiedzę o aspektach użytkowych sprzętów oraz podstawach akustyki powinien mieć, ale nie musi być inżynierem elektronikiem. Który to dealer jest takim inżynierem? Chłopaki z HiFi Clubu są inżynierami elektronikami? W sumie dlaczego nie.

Taki dealer mógłby też być wykształconym psychologiem, by pomóc klientowi w opanowaniu problemów z żoną w kwestii akceptacji dużych kolumn i adaptacji akustyki. Do tego powinien być dyplomowanym socjologiem i negocjatorem, by nauczyć klienta jak łagodzić spory z sąsiadami z powodu zbyt głośnej muzyki. A gdyby jeszcze był maklerem giełdowym oraz specjalistycznym doradcą finansowym, to mógłby pomóc klientowi w lepszym zarządzaniu jego inwestycjami, a tym samym w uzyskaniu większych dochodów, które mógłby przeznaczyć na system audio. Byłoby super…. :-))

Serio? I pisze to koleś, który od 20 lat próbuje się kreować na eksperta od domowego audio? Czyli w domu, z naszych systemów audio, nie słuchamy sygnałów elektrycznych przetwarzanych przez sprzęt elektroniczny i elektrotechniczny, tylko słuchamy żywych instrumentów? Dobrze się czujesz, czy może mgła covidowa zryła beret? Wiesz, że to czyta setki osób, a z czasem nawet więcej? 

Zapytam inaczej. Od lat w necie kreujesz się na super eksperta z parciem na szkło. Znasz się na wszystkim, a w kwestii audio, to musisz być mega specem. Pisałeś nawet swój blog, choć zakończyło się to raczej klapą, ale widać ogromne parcie na szkło i chęć pouczania innych. Trochę jak ten 747, podobny do ciebie „ekspert” od audio. Z wpisów wynika, że znasz się też na biznesie audio, a temat branży masz rozgryziony na maxa.

Podziwiam ciebie, na prawdę. Jesteś moim idolom… :-)) Tyle mógłbym się od ciebie nauczyć o audio i o biznesie. Tylko jest mały dysonans między tym na kogo się kreujesz, a faktami. 
Internet nie daje aż takiej anonimowości jakby niektórzy chcieli. Pewnie ucieszy ciebie, że jesteś znany w środowisku warszawskich audiofilów. Ludzie wiedzą jaki masz system, akustykę, jak u ciebie gra muza itd. Zapewne wielu z nich u ciebie bywało. Ja nie byłem u ciebie, nie poznałem ciebie, ale wielu innych było. Co nieco słyszałem jak u ciebie gra, jaka jest akustyka, jak i ile swojej super wiedzy przełożyłeś na realne, finalne rezultaty. Bo tylko wtedy ta wiedza ma jakikolwiek sens prawda?

I zachodzę w głowę, jak to może być? Skoro w necie jesteś tak genialny, to dlaczego w realu mamy cienkiego bolka? Skoro masz tak wielką wiedzę o audio, to dlaczego twój system gra jak gra? Dlaczego akustyka jest jaka jest, a właściwie to jej nie ma? Skoro znasz się na wszystkim w tym na biznesie, to dlaczego sukcesów brak?
Dokładnie to samo co u tego 747. On też ma super wiedzę, dużo patentów i posiadł tajne techniki poprawy systemów audio, za które to, audiofile w Bydgoszczy, ponoć noszą go na rękach. Ciebie też w W-wie noszą na rękach z wdzięczności za skrawki twej genialnej wiedzy o audio? Bo tak na prawdę o tym 747 w Bydgoszczy, jego mieście, nikt nawet nie słyszał.

Myślisz, że wypisując bałwochwalcze peany na swój temat i zachwalanie własnej mega wiedzy o audio, poprawi twój wizerunek? Poczujesz się lepiej? Tego potrzebujesz? Uważasz, że takie kreowanie fikcyjnego internetowego bytu ma sens? Ludzie na forach potrzebują takich wirtualnych bytów audio? Kogo chcesz oszukać? Ludzi ma forum czy może samego siebie?

 

TO JEST DOPIERO ŚMIETNIK !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2022 o 21:27, pmcomp napisał:

TO JEST DOPIERO ŚMIETNIK

Brakuje Ci po prostu zasobów. Jesteś zbyt pusty (w skrócie) .

W dniu 23.03.2022 o 20:26, pmcomp napisał:

Rozpytywać sie o ciebie jest poniżej mojej godnosci

A w czym zła jest szczera rozmowa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.03.2022 o 19:19, tedi02 napisał:

Oj coraz więcej merytoryki ,pomijając czy te druty są warte uwagi czy nie ...

merytorycznie. testowałem ostatnio C2 zasilający i głośnikowy. Podobno nie miały mieć naleciałości Nordost. Miały. Kable podobno miały być wybitne jak ich cena (łącznie 60tys). W mojej ocenie nie są. Testowałem PAD corvus za 40% ceny i moim zdaniem są zdecydowanie lepsze. Uważam po wielu przygodach z PAD , że mają rewelacyjny stosunek ceny do jakości. Kabel jako totalnie mnie urzekł to Hijiri milion. bardzo muzykalny ale trzeba zaznaczyć , że wprowadza swoją charakterystykę do przekazu , moim zdaniem działa jak korektor. Pytanie czy tsaki rodzaj przekazu nie będzie męczył po jakimś czasie. W mojej ocenie , wracając do Anzusa , jest wiele tańszych i lepszych kabli. Natomiast uważam , że trzeba sobie pożyczyć i odsłuchać w swoim systemie bo dla kogoś może to być łał . Anzus to dobre kable ale nie za tą cenę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak. Bardzo lubię kable Purista i znam je dobrze. Ansuz C2, to kable neutralne, bardzo szybkie, napowietrzone i rozdzielcze. Puristy są z innej bajki. Są cieplejsze, gęsto grające i generalnie fajne, ale nie są tak szybkie, rozdzielcze i przestrzenne jak C2.

Chcąc w ofercie Ansuz mieć to co oferuje seria C2 ale w wersji cieplejszej, gęściej grającej, to trzeba myśleć o serii D2, ale ta znów jest bardzo droga. U mnie najlepiej sprawdziła się opcja zasilania Ansuz C2 ale kable głośnikowe Transparenta. Dzięki temu mam zalety C2 jak i zależy cieplej i gęściej grających Transparentów.

Są systemy jasne, analityczne, gdzie lepiej wpasuje się Purist, ale w gęsto i ciemniej grających systemach, Puristy mogę zamulić system i przekaz nakryć umownym kocem. Wszystko zależy od systemu.

Zastanawia mnie, po co Asura lajkuje powyższy wpis, skoro żadnego Ansuza nie miał w ręku. Zresztą Purista pewnie też nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.05.2022 o 10:02, sly30 napisał:

Zastanawia mnie, po co Asura lajkuje powyższy wpis

Widzisz nie tylko od Ciebie można mieć różniste informacje o różnych wyrobach, używając swojej wiedzy i doświadczenia  można wywnioskować trafne wnioski. Używając ulubionego przez Ciebie języka motoryzacyjnego znając masę pojazdu i moc możemy się spodziewać że takie a nie inne przyspieszenie pojazd osiągnie w danym czasie

No ale zastanawiaj się dalej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, dyzio4 napisał:

C2 ro w końcu kabel, który nic nie „pompuje”, nie dociepla a daje energię. Tak to odbieram. I z tego powodu jest świetny. 

Do tego kreacja sceny,powietrze wokół instrumentów,zero suchości,u siebie nie widzę żadnego sznytu z brzmienia Nordosta,jak ktoś tu wspomniał.

Może po prostu pokazuje błędy gdzieś w systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 3/23/2022 at 8:24 PM, sly30 said:

 Twierdzenie, że dealer sprzętu audio, musi być inżynierem elektronikiem, to absurd. Jakąś wiedzę o aspektach użytkowych sprzętów oraz podstawach akustyki powinien mieć, ale nie musi być inżynierem elektronikiem.

Oczywiście, że nie musi. Łatwiej mu przez gardło będzie przechodził kit, który musi wciskać klientom, bo mu dystrybutor każe. Sam nic nie rozumie i o to w tym wszystkim chodzi 😄

On 5/7/2022 at 4:56 PM, Bartollini said:

A który to taki neutralny?
 

Każdy 😄

Tylko nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. I oto chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2022 o 22:41, dyzio4 napisał:

C2 ro w końcu kabel, który nic nie „pompuje”, nie dociepla a daje energię. Tak to odbieram. I z tego powodu jest świetny. 

Nie pisz bzdur. A skad kabel ma dac energie? Energie daje wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, pmcomp napisał:

Nie pisz bzdur. A skad kabel ma dac energie? Energie daje wzmacniacz.

Kabel może ją ograniczać i wiele kabli tak robi. A ten nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, sly30 napisał:

Kabel może ją ograniczać i wiele kabli tak robi. A ten nie. 

Prąd przechodzący przez dobrany mocowo obwód zasilania ogranicza jego najsłabszy element czyli miejsce połączeń. Jest to gniazdo we wzmacniaczu,  skręcane połączenia kabel - złącze (najlepsze są lutowane), wtyki kabel - gniazdo naścienne, skręcane dociskowo połączenie przewód instalacyjny gniazdo w gniazdku naściennym, jakość wykonania instalacji elektrycznej w wydzielonym obwodzie audio.

Ale i tak wszystko szlag trafia jeśli mieszkamy w okolicy gdzie jest nadmiar fotowoltaniki opartej na przeregulowanych chińskich przetwornikach. Wieczorami gdy nie generuje, napięcie spada do  210 V. Ze sprzętu opartego na zasilaniu transformatorowym wydobywa się muzyczna wata. Gdy operuje słoneczko mamy 250 V (230 V +/- 20%), buczenie trafo i dużo większe zużycie sprzętu (zwłaszcza lampowego). Pomagają zasilacze impulsowe, ale do tych w dużej mocy we wzmacniaczach ciężko się przekonać. Dobre listwy filtrujące? Tak ale dopiero za zasilaczem stabilizowanym dobranym mocowo  do toru zasilania audio (współczynnik mocy szczytowej 3x moc wzmacniacza).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sly30 napisał:

Kabel może ją ograniczać i wiele kabli tak robi. A ten nie. 

Czytaj ze zrozumieniem: nie ograniczać energię tylko dawać energię. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, pmcomp napisał:

Czytaj ze zrozumieniem: nie ograniczać energię tylko dawać energię. 

10 minut temu, pmcomp napisał:

Czytaj ze zrozumieniem: nie ograniczać energię tylko dawać energię. 

Przepraszam, postęp w technologii kabli pozwolił na stworzenie perpetum mobile? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, dyzio4 napisał:

Bardzo zabawne 🤣

 

12 minut temu, sly30 napisał:

Hehe….na oczy go nie widział… :-))

 

Również, ubaw po pachy 🤣 niech kolega rzuci okiem na swoje wpisy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, dyzio4 napisał:

Masz C2? 

Nie ale w przeciwienstwie do ciebie wiem na jakiej zasadzie dziala kabel glosnikowy i skad bierze sie energia do napedzenia glosników.

I choćbys się zesrał taki kabel nie doda energii. 

Taki duzy i nie wie?

 

Na koniec proponuje zerknac do postu #261 i #262 wyżej gdzie @dyzio4napisał, ze tenze kabel, cytuję „daje energię”. A @sly30skomentowł to w swoim stylu nic nie rozumiejąc 🙂 .

Jesli juz to energie daje wzmak, a kabel ją przekazuje. Takie proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że proste. Na pewnych kablach, system ma więcej energii, a na innych jest bardziej ospały. Akurat na C2 ma bardzo dużą energię i tyle. Wiedziałbyś to, gdybyś posłuchał. A tak, to możesz tylko klepać trzy po trzy. Oczywiście kabel z siebie energii nie dołoży ale może mniej ją tłumić niż inne kable. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.