Skocz do zawartości
IGNORED

Ansuz acoustic


arek67
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, sly30 napisał:

Oczywiście, że proste. Na pewnych kablach, system ma więcej energii, a na innych jest bardziej ospały. Akurat na C2 ma bardzo dużą energię i tyle. Wiedziałbyś to, gdybyś posłuchał. A tak, to możesz tylko klepać trzy po trzy. Oczywiście kabel z siebie energii nie dołoży ale może mniej ją tłumić niż inne kable. 

Ile jej stlumi na tych malutkich elementach LRC w puszkach transparent czy MIT? 0,5%? Ich zadaniem jest ksztaltowanie na danej czestotliwosci a nie tlumienie.
A ile jej stlumi tylko na przewodniku? Popatrz jaka kable maja rezystancję na dlugosci 3m?

I przestan pisac glupoty jak nie masz o tym pojecia.

„Kabel ma wiecej albo mniej energii” to typowa audifilska mowa nie majaca nic wspolnego z rzeczywistoscia. Jak chcesz miec wiecej albo mnie energii to sobie pokręć pokretlem volume.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury. Nie rozumiesz o co chodzi. Nie o głośność. Tak właśnie jest, gdy ktoś zatrzymał się w latach 80-tych i myśli, że wszystko wie. Nie masz pojęcia o high endowym audio. Nie zasmiecaj tej zakładki, bo nie masz tu nic do powiedzenia i tylko się ośmieszasz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Panowie @pmcomp i @sly30, proszę pisać kulturalnie, bez ataków personalnych. Eskalacja Waszych waśni, będzie skutkować blokadą na wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, sly30 napisał:

No jasne. Energia to musi być elektryczna. Jest prąd to jest energia…:-))))

nie, nie musi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

44 minuty temu, Marcinus napisał:

Panowie @pmcomp i @sly30, proszę pisać kulturalnie, bez ataków personalnych. Eskalacja Waszych waśni, będzie skutkować blokadą na wątek.

Jak sie nie ma pojecia o technice i technologii jak @sly30to się wypisuje takie bzdury. A potem ludzie to czytają i powtarzają. Masakra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, pmcomp napisał:

Nie ale w przeciwienstwie do ciebie wiem na jakiej zasadzie dziala kabel glosnikowy i skad bierze sie energia do napedzenia glosników.

I choćbys się zesrał taki kabel nie doda energii. 

Taki duzy i nie wie?

 

Na koniec proponuje zerknac do postu #261 i #262 wyżej gdzie @dyzio4napisał, ze tenze kabel, cytuję „daje energię”. A @sly30skomentowł to w swoim stylu nic nie rozumiejąc 🙂 .

Jesli juz to energie daje wzmak, a kabel ją przekazuje. Takie proste.

To jest kabel zasilający…tak wygląda Twoja wiedza 😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie śmieją się z niego, ale on dalej swoje. Zabiera głos w temacie w którym nie powinien nic pisać. Nigdy nie miał nawet w ręku żadnego kabla tej firmy. W ogóle o kablach w audio nie ma pojęcia , bo nie miał z nimi styczności. Kiedyś była opcja blokady i założyciel wątku mógł takiego hejtera trwałe zablokować. I był większy porządek. A teraz kicha. Hejter będzie psuł kolejny wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, dyzio4 napisał:

To jest kabel zasilający…tak wygląda Twoja wiedza 😂

Tia … i ten zasilajacy tez da wiecej energii niz taki komputerowy chinski za 5 zl. Chyba jak Kaszpirowski wezmie go w rece.

Wasza techniczna indolencja jest niesamowita.

A wystarczy poczytac i postarac sie zrozumieć dlaczego kable zasilajace maja wplyw na dzwiek i co za to odpowiada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

da wiecej energii

niestety nie rozumiesz pojęć audiofilskich

energia o jakiej pisze Sylwek to nie energia elektryczana 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

niestety nie rozumiesz pojęć audiofilskich

energia o jakiej pisze Sylwek to nie energia elektryczana 🙂

A od kiedy Sylwek porusza się pojęciami audiofilskimi ? 😉
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, .:Gerard:. napisał:

A od kiedy Sylwek porusza się pojęciami audiofilskimi ? 😉
 

 

od wielu lat mu się zdarza 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

niestety nie rozumiesz pojęć audiofilskich

energia o jakiej pisze Sylwek to nie energia elektryczana 🙂

Podalem definice z wiki żeby sobie ktorąś wybrał.

Poza tym do @dyzio4rozpoczął o dawaniu energii.

Nie wiem co znaczy energia po audiofilsku. Oswiecisz mnie?

Widzę, ze mowa audiofilska to jak gadanie ze slepym o kolorach. Dawno proponowałem, zeby zrobic słownik z audiofilskiego na nasze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pmcomp napisał:

Nie wiem co znaczy energia po audiofilsku.

To widać, że nie wiesz, nie rozumiesz, nie słyszysz i nie czujesz. Szkoda czasu na tłumaczenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, pmcomp napisał:

Oswiecisz mnie?

mógłbym ale nie mam tyle cierpliwości co Sylwek 🙂

widzisz , audiofil nie tylko słyszy ale  odczuwa też emocje związane z tym co słyszy

więc opisując swoje wrażenia podaje kwintesencję stanu emocjonalnego

zresztą ciężko jest analizować na chlodno bodźce , które mają zdecydowany wplyw na psychikę samopoczucie tym bardziej gdy ktoś jest prawdziwym pasjonatem

poza tym nie sądzę byś nie znał od podszewki terminu ...energetyczne granie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, sly30 napisał:

To widać, że nie wiesz, nie rozumiesz, nie słyszysz i nie czujesz. Szkoda czasu na tłumaczenie. 

I znowu wyszlo z ciebie egoi stanelo obok.

Szkoda czasu … na calego ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

22 minuty temu, slawek.xm napisał:

mógłbym ale nie mam tyle cierpliwości co Sylwek 🙂

widzisz , audiofil nie tylko słyszy ale  odczuwa też emocje związane z tym co słyszy

więc opisując swoje wrażenia podaje kwintesencję stanu emocjonalnego

zresztą ciężko jest analizować na chlodno bodźce , które mają zdecydowany wplyw na psychikę samopoczucie tym bardziej gdy ktoś jest prawdziwym pasjonatem

poza tym nie sądzę byś nie znał od podszewki terminu ...energetyczne granie

 

To jest stan umysłu, a nie wpływ czegoś na dźwięk.

Kompletnie niepowtarzalne i zalezne od wielu czynników w danej chwili. Jak cos ma byc i jest lepsze toma być niezależne od tego czy @sly30 wstal dzisiaj prawa czy lewą nogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pmcomp napisał:

Tia … i ten zasilajacy tez da wiecej energii niz taki komputerowy chinski za 5 zl. Chyba jak Kaszpirowski wezmie go w rece.

Wasza techniczna indolencja jest niesamowita.

A wystarczy poczytac i postarac sie zrozumieć dlaczego kable zasilajace maja wplyw na dzwiek i co za to odpowiada

Po co w ogóle tutaj piszesz jak nic nie rozumiesz? Podłącz sobie kable komputerowe i żyj w takim przeświadczeniu, że to najlepsze co można zrobić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2022 o 09:12, sly30 napisał:

Kabel może ją ograniczać i wiele kabli tak robi. A ten nie. 

Dla przypomnienia cytat ze Znafcy nt. tejze jego energii. To tejsuper energii kable jednak nie dodają tylko zabierają? A toniby dlaczego? Ta lewa albo prawa noga wplyw?

Piszecie jakies piramidalne bzdury, ktore nie zalezą od sprzętu tylko od przeplywania „sygnalów” pomiędzy neuronami.

 

4 minuty temu, dyzio4 napisał:

Po co w ogóle tutaj piszesz jak nic nie rozumiesz? Podłącz sobie kable komputerowe i żyj w takim przeświadczeniu, że to najlepsze co można zrobić. 

Ja rozumiem jak co i dlaczego działa na dzwięk w kablu zasilającym, ty nie masz o tym pojęcia. Tym się róznimy. A bylo o tym na forum setki razy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pmcomp napisał:

Jak cos ma byc i jest lepsze toma być niezależne od tego czy @sly30 wstal dzisiaj prawa czy lewą nogą.

i jest , problem polega na tym , że opisując to jak jest używamy nie tylko samej terminologii fizycznej ale również takiej o zabarwieniu emocjonalnym

trzeba się tego albo nauczyć albo uslyszeć i poczuć samemu inaczej będziesz jak dziecko we mgle i wyklocal się będziesz tylko dlatego , że używany język jest Ci zupelnie obcy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, pmcomp napisał:

Dla przypomnienia cytat ze Znafcy nt. tejze jego energii. To tejsuper energii kable jednak nie dodają tylko zabierają? A toniby dlaczego? Ta lewa albo prawa noga wplyw?

Piszecie jakies piramidalne bzdury, ktore nie zalezą od sprzętu tylko od przeplywania „sygnalów” pomiędzy neuronami.

 

Ja rozumiem jak co i dlaczego działa na dzwięk w kablu zasilającym, ty nie masz o tym pojęcia. Tym się róznimy. A bylo o tym na forum setki razy.

Jak możesz wiedzieć jak nigdy nie miałeś tego kabla? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, pmcomp napisał:

szkoda czasu.

No właśnie. Wynieś się stąd i nie wracaj. Masz swój blog i tam się wywnętrzaj. Nigdy nie miałeś nic z firmy Ansuz, to daj sobie spokój. Ludzie grzecznie ci tłumaczą, że masz spadać stąd, bo nie masz pojęcia o czym tu rozmawiamy. Po co wcinasz się w nasze rozmowy? Nikt nie ma ochoty z tobą rozmawiać. Załóż jakieś swoje tematy i tam możesz się produkować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dyzio4 napisał:

Jak możesz wiedzieć jak nigdy nie miałeś tego kabla? 

A kolega z jakimi porównywał? Słyszałem trochę, tego nie ale na starcie sly pisze ze kabel się zgrywa z innym ,nie jest ,neutralny  a ty ? Rozumiem że grosza wydałeś, oczekujesz od innych iż  upewnią cie ze zrobiłeś dobry zakup ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Bartollini napisał:

Miałem wiele sieciówek z najwyższej półki,nigdy żaden nie zrobił takiego wrażenia jak C2.

Zakupiłem jakiś czas temu.

Czyli jakie ,DLA MNIE TYLKO Z OPISU ,KABEL NIEWIELE MAJACY WSPOLNEGO Z NEUTRALNOSCIA  za duże pieniądze, więc jak to jest ?  Może kolega uściśli, przestrzen ,dynamika ,gora ? 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, tedi02 napisał:

A kolega z jakimi porównywał? Słyszałem trochę, tego nie ale na starcie sly pisze ze kabel się zgrywa z innym ,nie jest ,neutralny  a ty ? Rozumiem że grosza wydałeś, oczekujesz od innych iż  upewnią cie ze zrobiłeś dobry zakup ?

On właśnie jest dość neutralny i chcąc uzyskać finalnie bardzo gęste granie, to można go zestawić z innymi, gęsto grającymi kablami. Wtedy C2 daje szybkość, powietrze, detal, rozdzielczość, energię, 3D, bas, selektywność, a np Enerr Ultimate, czy Purist Dominus dokładają gęstość, soczystość, głęboką barwę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, tedi02 napisał:

A kolega z jakimi porównywał? Słyszałem trochę, tego nie ale na starcie sly pisze ze kabel się zgrywa z innym ,nie jest ,neutralny  a ty ? Rozumiem że grosza wydałeś, oczekujesz od innych iż  upewnią cie ze zrobiłeś dobry zakup ?

U mnie gra z dwoma TA XL G5 do końcówek mocy a na źródle C2 i od razu po wpięciu zrobił piorunujące wrażenie. A ile było innych to ciężko pisać 

2 godziny temu, pmcomp napisał:

szkoda czasu.

Zapisz się do jakiegoś forum elektrycznego zamiast próbować cokolwiek w audio. Będzie łatwiej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

szkoda czasu

Przewody są częścią systemu audio, trudniejszą w realizacjach niż elektronika.

Energia dostając się do kabla, przybiera natychmiast postać wymuszoną przez wszelką fizyczność ustroju.

Typ metalurgii / procesy przygotowania-obróbki /, średnice, kształty, odległości, izolacje, wszelkie lokalizacje tych elementów w przestrzeni, - wszystko to formuje sygnał audio, wszystkie elementy fizyczne stają się też elementami pamięciowymi.

Jesli przewód jest zasilającym, zachowuje się jak magazyn chwilowej energii, oddziałuje więc na sygnał audio wprowadzając do obwodu wszelkie swoje charakterystyki.

Jakość okablowania jest więc uwarunkowana decyzjami konstruktora, który mogąc posłużyć się dostępnymi materiałami, wybiera akurat te a nie inne, w najkorzystniejszej dla danych potrzeb konfiguracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, sly30 napisał:

On właśnie jest dość neutralny i chcąc uzyskać finalnie bardzo gęste granie, to można go zestawić z innymi, gęsto grającymi kablami. Wtedy C2 daje szybkość, powietrze, detal, rozdzielczość, energię, 3D, bas, selektywność, a np Enerr Ultimate, czy Purist Dominus dokładają gęstość, soczystość, głęboką barwę. 

Czyli nie jest neutralny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.