Skocz do zawartości
IGNORED

Ansuz acoustic


arek67
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Po prostu zaprasza nas do muzyki i szeroko otwiera drzwi sali koncertowej. A potem niewidzialna ręka wciąga nas do środka."

 

Bardzo ładny opis 💪

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieodparte wrażenie, że właściciele marki Ansuz posmarowali w Polsce niesamowitą kasę na promocję i szeptany marketing swoich produktów. Od kilku miesięcy na polskich forach audio "o niczym innym" się nie mówi i nie pisze.

Wszystkie kable Kimber, Transparent Audio, MIT, Silitech ... już nie istnieją. Rządzi jedynie Ansuz.

 

Też tak macie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, pmcomp napisał:

Wszystkie kable Kimber, Transparent Audio, MIT, Silitech ... już nie istnieją. Rządzi jedynie Ansuz.

Bzdura. Teraz testowałem przez tydzień najnowszy głośnikowy Siltech Classic 880 i jest bardzo dobry, a od dziś grzeje nowy Transparent XL G6 i też jest świetny już teraz. Zobaczymy co będzie za tydzień, dwa. Kimber nie ma oferty, która przebiłaby się na rynku i tak jest od lat, szczególnie w tych drogich modelach. Ich tanie kable mają dobre opinie. Natomiast MIT na własne życzenie stoi nad przepaścią i grozi im plajta. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly

Załóż jakiś diabelski blog testowy audio- skoro  jesteś w fazie permanentnych testów. I to od lat.  Siltechy, Transparenty, Enerry, Ansuzy, Gryphony, Esoterici, Amplifony, kable,  listwy, itd. No ile można.....

Szczerze mówiąc to zazdraszczam wolnego czasu na to wszystko. Listwy, kolumny, kable, elektronika, udział w komercyj ych produktach, DIY, rozgrzewanie, przepinanie, potem opisywanie na forum - łał, że tak powiem. Kiedy w ogóle  śpisz ? Organizacja i zarządzanie czasem na najwyższym poziomie. Natomiast kompletnie nie zazdroszcze tego, że przy takim audiofilskim wariactwie testowym  nie ma mowy o jakiejkolwiek muzyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka gra non stop po ok 14h na dobę. Wszystko odbywa się przy muzyce. Do testów wybieram sobie tylko to co mnie aktualnie interesuje. W ogóle nie testuje komercyjnie pod zapotrzebowanie np dystrybutorów czy producentów. Tak więc o mnie nie musisz się martwić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
... Natomiast kompletnie nie zazdroszcze tego, że przy takim audiofilskim wariactwie testowym  nie ma mowy o jakiejkolwiek muzyce.


Nie rozumiem, dlaczego jesli ktos intensywnie zajmuje sie technika Audio, automatycznie wielu innych „zyczliwych“ automatycznie insynuuje, ze ta osoba nie jest zainteresowana muzyka i zamiast jej sluchac tylko grzebie w sprzecie.

My to tu na AS samych jasnowidzow mamy, ktorzy zagladajac do swojej szklanej kuli, lepiej wiedza niz my, ile sluchamy, czego sluchamy, jak to brzmi itd.

Sami eksperci od telediagnozy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, sly30 napisał:

W ogóle nie testuje komercyjnie pod zapotrzebowanie np dystrybutorów czy producentów.

Nie no skąd. To jest jasne że dla zabawy. 

O nic się nie martwię.

7 minut temu, xajas napisał:

 


Nie rozumiem, dlaczego jesli ktos intensywnie zajmuje sie technika Audio, automatycznie wielu innych „zyczliwych“ automatycznie insynuuje, ze ta osoba nie jest zainteresowana muzyka i zamiast jej sluchac tylko grzebie w sprzecie.

My to tu na AS samych jasnowidzow mamy, ktorzy zagladajac do swojej szklanej kuli, lepiej wiedza niz my, ile sluchamy, czego sluchamy, jak to brzmi itd.

Sami eksperci od telediagnozy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

IMG_9679.jpg

nie rozumiem czemu ktoś na forum - coś sobie dopowiada i insynuuje insynuacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem czemu ktoś na forum - coś sobie dopowiada i insynuuje insynuacje.

Bo ma do tego podstawy.
Ale tego tez nie rozumiesz.

Musisz czesciej spogladac w lustro, to moze kiedys zrozumiesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklaną kulę ma dupianą a nowej nie potrafi w niej odnaleźć 🤫

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem mniej rzeczy niż Sly, z większością opisów się zgadzam ale to jest tylko pół informacji,
bo jakby wszystkie były "świetne" to znaczy ze grałyby tak samo, każda "świetność" ma także własną "nieświetność",
Ja rozumiem ze biorąc od zaprzyjaźnionego czy znajomego dystrybutora to nieładnie opisać negatywy, to jak czasopisma lub profi recenzenci
Ale uważam ze osoba prywatna ma prawo pisać bez ograniczeń


Ansuz tez ideałem nie jest, a niedawny ich wysyp od Polskich dystrybutorów na audiomarkt w 1/3 - 1/4 ceny mnie wku...., ktoś kto kupuje z np. 16.000€ nagle widzi w sieci za ca. 4.000€
W piz ... z taka dystrybucją

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

niedawny ich wysyp od Polskich dystrybutorów na audiomarkt w 1/3 - 1/4

Zadałem sobie trud i teraz sprawdziłem ofertę na Audio Markt. Nie jest tak jak piszesz. Była jedna oferta na AC D2 z Polski i już sprzedane. Innych ofert z Polski nie widzę. Jest kilka ofert zachodnich dealerów w normalnej cenie katalogowej. Są oferty aktualnych modeli używanych za ok 1/2 ceny i to jest normalne. I jest kilka ofert za 1/3 ceny detalicznej ale to są stare modele z poprzedniej edycji np C czy D. To też jest normalne, że stare modele bardzo drogich kabli, gdy są na rynku nowe, lepsze, schodzą do 1/3 ceny. Tak samo jest u nas z każdą firmą. Jedynie widzę głośnikowy D2, aktualny model za 1/3 ceny i to też ma swoje uzasadnienie. Jednak 19000€, to jest bardzo dużo. Za dużo. I cena używki 6000€, brzmi racjonalnie, jak na drogi high end. Wysypu ofert tych najlepszych ich przebojów, czyli AC C2 i D2 też nie widać. Sprzedały się.

Z innymi markami jest tak samo. Te bardzo drogie modele MIT, Tary Labs, SR i innych firm, też masz oferty za 1/3 detalu. Tak już jest. A to, że czasem ktoś wystawia starszy model za 1/2 ceny i szuka jelenia, to też tak się czasem zdarza. Zwykle buja się z tym miesiącami i nikt tego nie kupuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, sly30 napisał:
11 godzin temu, pmcomp napisał:

Wszystkie kable Kimber, Transparent Audio, MIT, Silitech ... już nie istnieją. Rządzi jedynie Ansuz.

Bzdura.

Lepiej Ansuz niż Azus ;)

pmcomp i może nawet sly30 powinien pamiętać takie robione pod połysk (dla tych co lubią świecidełka i błyskotki aby się błyszczało) jak tamten jego gramiak, o którym sam pmcomp powiedział, że to garnek :) a nie gramofon, gdyż wyglądem przypominał garnek :)

Tytuł zakopanego w archiwum tematu dużo mówił o samym autorze, jak i trafny komentarz usera Yotomeczek

Sam bym tego nie chciał. Już prędzej wolałbym lepsze 2216Nd/2216Nd-1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sly30 napisał:

Zadałem sobie trud i teraz sprawdziłem ofertę na Audio Markt. Nie jest tak jak piszesz. Była jedna oferta na AC D2 z Polski i już sprzedane. Innych ofert z Polski nie widzę. Jest kilka ofert zachodnich dealerów w normalnej cenie katalogowej. Są oferty aktualnych modeli używanych za ok 1/2 ceny i to jest normalne. I jest kilka ofert za 1/3 ceny detalicznej ale to są stare modele z poprzedniej edycji np C czy D. To też jest normalne, że stare modele bardzo drogich kabli, gdy są na rynku nowe, lepsze, schodzą do 1/3 ceny. Tak samo jest u nas z każdą firmą. Jedynie widzę głośnikowy D2, aktualny model za 1/3 ceny i to też ma swoje uzasadnienie. Jednak 19000€, to jest bardzo dużo. Za dużo. I cena używki 6000€, brzmi racjonalnie, jak na drogi high end. Wysypu ofert tych najlepszych ich przebojów, czyli AC C2 i D2 też nie widać. Sprzedały się.

Z innymi markami jest tak samo. Te bardzo drogie modele MIT, Tary Labs, SR i innych firm, też masz oferty za 1/3 detalu. Tak już jest. A to, że czasem ktoś wystawia starszy model za 1/2 ceny i szuka jelenia, to też tak się czasem zdarza. Zwykle buja się z tym miesiącami i nikt tego nie kupuje.

25.12.2021 bylo jak opisałem
otrzymałem na WhatsApp serie linków, oferty sa juz nieaktywne dlatego ich nie widzisz
Nie pamiętam dokładnie ceny sugerowanej, zasilający D2 2m przed świętami kosztował okolo 16k€ (teraz widzę ze spadl na 13200€, pewnie zależy od kursu €)) a wystawiony byl poniżej 5k€
Niektórzy piszą jako demo albo używka, przecież to stary trick, nawet jak używany to to przepaść cenowa jest ogromna
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne skąd, byl wysyp ogólnie, nie tylko D2
Cos ma swoja wartość a sprzedawanie z taka różnicą to gdzie tu "wartość" ?
Ja rozumiem zeby 10 lat minęło ale żeby nowe modele w takiej różnicy to przesada, jak niektórym tak pasuje to co mnie to obchodzi ....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo mi tylko głupio, ze zaniosłem kabel do znajomego, wspomniałem ze mogę pogadać z dystrybutorem i może trochę taniej sprzeda a później dostaje linki po ile chodzą na rynku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Bylo mi tylko głupio, ze zaniosłem kabel do znajomego, wspomniałem ze mogę pogadać z dystrybutorem i może trochę taniej sprzeda a później dostaje linki po ile chodzą na rynku

Każdy ma net i nic się nie ukryje. Wszystko co jest ekstremalnie drogie, można wyrwać trochę taniej. Czym droższe sprzęty czy kable, tym większe opcje manewrów. Tak jest z każdą firmą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Bylo mi tylko głupio, ze zaniosłem kabel do znajomego, wspomniałem ze mogę pogadać z dystrybutorem i może trochę taniej sprzeda a później dostaje linki po ile chodzą na rynku

Haaaaa ... czyli jednak jesteś branża ... tak podejrzewałem.

To się w Polsce kwalifikuje pod sprzedaż obwoźną albo domokrążstwo. I powinno się płacić podatki. Jak jest w Niemczech?

🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmcomp napisał:

Haaaaa ... czyli jednak jesteś branża ... tak podejrzewałem.

To się w Polsce kwalifikuje pod sprzedaż obwoźną albo domokrążstwo. I powinno się płacić podatki. Jak jest w Niemczech?

🙂 

W Niemczech to jest zwykle koleżeńskie spotkanie z możliwością po-testowania
Jak oni testują to tez mnie zapraszają 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Haaaaa ... czyli jednak jesteś branża ... tak podejrzewałem.

To się w Polsce kwalifikuje pod sprzedaż obwoźną albo domokrążstwo. I powinno się płacić podatki. Jak jest w Niemczech?

🙂 

Gerard nie jest żadna audio branża. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

W Niemczech to jest zwykle koleżeńskie spotkanie z możliwością po-testowania
Jak oni testują to tez mnie zapraszają 

W Polsce tez sa takie. Ja jeśli już chcę to chadzam tylko na takie do przyjaciół gdzie nikt mi zadnych kabli i zadnego sprzetu nie wciska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pmcomp napisał:

W Polsce tez sa takie. Ja jeśli już chcę to chadzam tylko na takie do przyjaciół gdzie nikt mi zadnych kabli i zadnego sprzetu nie wciska.

Byles przy tym ze sugerujesz takie rzeczy ?
Znajomemu wpasował się D2 a gdzie on go kupi, czy w ogóle kupi to jego sprawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

W Polsce tez sa takie. Ja jeśli już chcę to chadzam tylko na takie do przyjaciół gdzie nikt mi zadnych kabli i zadnego sprzetu nie wciska.

Znaczy sprzętu audio w ogóle nie słuchasz bo inaczej się nie da LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, ASURA napisał:

Znaczy sprzętu audio w ogóle nie słuchasz bo inaczej się nie da LOL

Zawsze piszę, ze ja slucham muzyki bo sprzet do tego sluzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

Zawsze piszę, ze ja slucham muzyki bo sprzet do tego sluzy.

Co innego pisać a co innego robić....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ASURA napisał:

Co innego pisać a co innego robić....

Widzę kablarze wielkimi niedowiarkami są. Jak to możliwe, przecież ich biznes często kręci się na wierze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, pmcomp napisał:

Widzę kablarze wielkimi niedowiarkami są. Jak to możliwe, przecież ich biznes często kręci się na wierze?

Coś Ci się firmy pomyliły....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.