Skocz do zawartości
IGNORED

Co stało się z audiostereo? | Temat o wszystkim i niczym


5z0p3n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, McGyver napisał:

Jeżeli permanentne mylenie oversamplingu z upsamplingiem nazywasz konstruktywnym, to... bez komentarza. 

To może wreszcie ktoś wyjaśni czym różni się oversampling od upsamplingu? Chyba po to jest forum żeby prostować błędne wypowiedzi.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, javor napisał:

Czyżby?

Tak. Tych co zaśmiecali Forum powtarzanymi w kółko kilkoma głupawymi tekstami już nie ma, jest za to kilku, co merytorycznie prezentują odmienne od Twojego zdanie.

11 minut temu, Lech36 napisał:

To może wreszcie ktoś wyjaśni czym różni się oversampling od upsamplingu?

Wiem... ale nie powiem. Bo jak Wam powiem, to Wy też będzieć wiedzieć. A jak Wy będziecie wiedzieć, to nie będę mógł powiedzieć, że wiem a Wy nie wiecie. Głąby kapuściane.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, McGyver napisał:

A któż miałby to zrobić skoro żaden z pisujących tamże nawet tego nie zauważył? 

Ten kto wie czym się różni jedno od drugiego. Przynajmniej w temacie może powstać wymiana zdań czyli dyskusja. Tu nie chodzi o "zauważenie" tylko merytoryczne wyjaśnienie różnic.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     Gdy  szukałem   info  na  temat  poszukiwanego  sprzetu  , wpisujac v w  gogle   np   -najlepsze   ......... do  kilkuset złotych  .  przegladarka  wyrzuciła  kilka  stron   tematow  juz   przez  kogos  rozpoczetych  ,ok  70  proc  z  audiostereo .   Znalazłem wiele  cennych  informacji  i  nie  zakladałem  nowego  tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rochu napisał:

Jak się słucha Dody czy Zenka to może coś z aliexpressu lepiej brzmi w uszach takiego amatora.

 

Profesjonalista się znalazł, dajesz takie przykłady, jaki jest Twój merytoryczny poziom..

Właśnie przez takie wpisy, to forum schodzi na psy.

 

1 godzinę temu, rochu napisał:

Podejrzewam, że tak może być bo w końcu ponoć Cena Czyni Cuda.

Cena czyni cuda w obie strony, jak wiesz o czym pisze.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

Ten kto wie czym się różni jedno od drugiego. Przynajmniej w temacie może powstać wymiana zdań czyli dyskusja. Tu nie chodzi o "zauważenie" tylko merytoryczne wyjaśnienie różnic.

Niech to zrobi ktoś kto się udziela w tamtym wątku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Tak. Tych co zaśmiecali Forum powtarzanymi w kółko kilkoma głupawymi tekstami już nie ma, jest za to kilku, co merytorycznie prezentują odmienne od Twojego zdanie.

Jest jeden największy zaśmiecacz ... @szymon1977 arcymistrz zaśmiecania i niszczenia wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lech36 napisał:

To może wreszcie ktoś wyjaśni czym różni się oversampling od upsamplingu? Chyba po to jest forum żeby prostować błędne wypowiedzi.

Tak jak gęstszy odczyt od wstawiania dodatkowych zer.

I tak nie wiadomo jak to się ma do sygnału analogowego, albo do tego co słychać.

Nie obrabiam cyfrowych kodów/impulsów i jakoś specjalnie nie interesuje mnie sposób a wynik procesu.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że mniej osób pisze to tylko dobrze o nich świadczy. Czas uświadomić sobie w końcu czy jesteś audiofilem (dla mnie to określenie ma negatywny wydźwięk) i słuchasz sprzętu a muzyka to tylko taki dodatek, czy melomanem i kochasz muzykę a sprzęt to tylko taki dodatek. Ja od roku zaglądam tylko do zakładki muzyka. (dziś zrobiłem wyjątek, ale temat jest nie sprzętowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, McGyver napisał:

Niech to zrobi ktoś kto się udziela w tamtym wątku. 

Co za problem zacząć się udzielać i wyjaśnić? Korona przez to z głowy osobie wyjaśniającej nie spadnie a wręcz się na głowie umocni.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, szymon1977 napisał:

Tak. Tych co zaśmiecali Forum powtarzanymi w kółko kilkoma głupawymi tekstami już nie ma, jest za to kilku, co merytorycznie prezentują odmienne od Twojego zdanie.

Miedzy innymi właśnie chodzi o takich jak Ty i Tobie podobnym. Może spójrz w lustro. Dowiesz się kto najwiecej tu spamuje. Kłopotów z pamięcią jeszcze nie mam. Np. wątek audio mity założył biniek. W awatarze miał swoje, chyba swoje zdjęcie z gitarą. Fajnie było tam zajrzeć, bo user z okładką z płyty Mike’a Oldfielda w awatarze wstawiał te naprawdę absurdalne gadżety audiovoodoo i było wesoło. Ktoś dodał śmieszny komentarz do tego i było zabawnie. Do czasu. Potem pojawili się userzy, znaczy byli od początku, ale z podejściem humorystycznym, a nie z kpiącym, którzy zaczęli negować wpływ na brzmienie prawie każdego elementu toru audio i rozpoczęła się mierniczo-techniczna sieczka. Tak kończyły się dyskusje. Po co więc tam zaglądać? Co się stało z AS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, iro III napisał:

Właśnie jestem na dobrej drodze by spasować, niechaj wielbiciele i wyznawcy voodoo poczują "ulgę", mają teraz solidną "ochronę"...sprowadzili, pokonali.

Bawcie się dalej, sami, ciekawe jak długo w swoim sosie własnym wytrzymacie. Pa.

Widać za to, że to kolega długo nie wytrzymał. Niby się pożegnał, ale rozumiem że chęć trolowania jest silniejsza 🙁

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja audio traktuję jako hobby, coś przyjemnego, odskocznię od tego co nas na co dzień otacza. Wchodzę przez tapatalk na forum i co widać?
- covid
- szczepionki
- wojny i Rosja
- polityka
K....wa, po co tu wchodzić, kiedy trzeba scrollować w nieskończoność, żeby wyłapać tematy o audio.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, iro III napisał:

W takim razie za cały ten watek należałoby obdzielić "uczestników" punktami, gdyż i wątek i wszystkie wpisy są niewątpliwie prowokacyjne. 🤐

Jaki wrażliwy się znalazł ... przestań się nad sobą użalać ... pisz wtedy gdy masz coś sensownego do powiedzenia i będzie wszystko ok. Pierniczenie o braku wpływu kabli i tym podobne bzdury możesz sobie już chyba darować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2021 o 15:45, 5z0p3n napisał:

Dlaczego nowych postów jest tak mało? Małe dyskusje?

Bo jest dużo postów , Istnieją odpowiedzi na większość pytań , jakie teoretycznie chciałbym zadać . Czyli więcej czytam niż piszę .  Duża ilość postów to anty-techniczne brednie , ale jak się dobrze poszuka to znajdzie  się  odpowiedzi normalne i pisane przez kumatych . Jak dowiem się to co chcę , nie będę więcej siedział na forum . Tak czy siak, jest wielu takich, ci im wystarcza czytanie - pisać i gadać nie mają potrzeby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kondzio13 napisał:

To że mniej osób pisze to tylko dobrze o nich świadczy. Czas uświadomić sobie w końcu czy jesteś audiofilem (dla mnie to określenie ma negatywny wydźwięk) i słuchasz sprzętu a muzyka to tylko taki dodatek, czy melomanem i kochasz muzykę a sprzęt to tylko taki dodatek. Ja od roku zaglądam tylko do zakładki muzyka. (dziś zrobiłem wyjątek, ale temat jest nie sprzętowy)

Jeszcze gorszy wydźwięk powinno mieć określenie "pomiarowiec" lub "audiosceptyk" ... Tacy ludzie to nie dosyć, że muzykę mają najwidoczniej w poważaniu to jeszcze traktują sprzęt w jakiś chorobliwy-maniakalny sposób. Zamiast traktować go jako środek do czerpania maksimum przyjemności z muzyki. Dla nich ważniejsze są pomiary niż rzeczywista jakość dźwięku która zwiększa doznania muzyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze gorszy wydźwięk powinno mieć określenie "pomiarowiec" lub "audiosceptyk" ... Tacy ludzie to nie dosyć, że muzykę mają najwidoczniej w poważaniu to jeszcze traktują sprzęt w jakiś chorobliwy-maniakalny sposób. Zamiast traktować go jako środek do czerpania maksimum przyjemności z muzyki. Dla nich ważniejsze są pomiary niż rzeczywista jakość dźwięku która zwiększa doznania muzyczne.

G prawda. Chcesz ludziom wmawiac i dyktowac, z czego powinni czerpac przyjemnosci? Jesli lubia pomiary, to ich sprawa i hobby, i G ci do tego. A moze mimo pomiarow, spedzaja wiecej czasu na sluchaniu muzyki niz ty?

Ile godzin dziennie spedzasz na sluchaniu muzyki?
Nie na sluchaniu muzyki w tle, przy pracy, przy gotowaniu, tylko siedzac w fotelu i sluchajac muzyki?


PS.
Najprymitywniejsza metoda dowartosciowania sie, to proba dyskredytowania wszystkiego, czego sie samemu nie kapuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, szpakowski napisał:

Jeszcze gorszy wydźwięk powinno mieć określenie "pomiarowiec" lub "audiosceptyk" ... Tacy ludzie to nie dosyć, że muzykę mają najwidoczniej w poważaniu

Jakoś w tutejszej zakładce "Muzyka" się jednak nie spotykamy.

To znamienne jest - większość słuchających, testujących i rozprawiających o drutach, bezpiecznikach i innych tego typu bzdurach rzadko lub wcale nie pisze w "Muzyce".

Za to przy takich właśnie okazjach, podobnie jak Ty - gdybają, gęgają, domniemywają o tym, "że pewnie ktoś inny ma muzykę w poważaniu".

Nie wiem, czy to poprawia samoocenę?

Zajrzyj tam czasem a się przekonasz, "kogo" jest tam więcej i o czym to świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xajas napisał:

Nie na sluchaniu muzyki w tle, przy pracy, przy gotowaniu, tylko siedzac w fotelu i sluchajac muzyki?

To to robią ...tyle, że słuchają dźwięków, wybrzmień, sceny, holografii, nie Muzyki.

Stąd też biorą się takie nieporozumienia, jak niedawno w którymś wątku np. kol. "piorasz",  nie miał on szans być zrozumianym przez fana wytwórni "SZtokfisz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, xajas napisał:

A moze mimo pomiarow, spedzaja wiecej czasu na sluchaniu muzyki niz ty?

Ależ większość żadnych pomiarów nie robi.

Szkoda na to czasu. Wystarczy, że się WIE co takie pomiary wykazują i znaczą, jakie są proporcje, skala wielkości, ich istotność, realny wpływ  ...by nie tracić czasu na durne "testy", sprawdzanie, poprawianie, zdobywanie "doświadczeń" i OSŁUCHANIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, xajas napisał:

Chcesz ludziom wmawiac i dyktowac, z czego powinni czerpac przyjemnosci?

I vice versa. 

 

44 minuty temu, xajas napisał:

Najprymitywniejsza metoda dowartosciowania sie, to proba dyskredytowania wszystkiego, czego sie samemu nie kapuje

Wężykiem, wężykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.