Skocz do zawartości
IGNORED

Co stało się z audiostereo? | Temat o wszystkim i niczym


5z0p3n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Lech36 napisał:

Tylko techniką i technologią buduje się postęp, samą wiarą postępu się nie da zbudować.

Lechu, nie samą, ale chyba nawet odrobiną. Technologia to nauka, a nie lekcja religii. No może, jeśli wiara ma tu znaczenie powiązane np. z optymistycznym nastawieniem. Oczywiście, że to nauka buduje postęp technologiczny. Jak już chyba gdzieś napisałem, odrobinę, a czasami nawet dość silnie u mnie na obiór jakości dźwięku wpływają takie czynniki jak dobry nastrój, ładnie urządzony pokój jeśli ktoś jest pedantyczny, kolumny jak np. Chario Academy Sonnet z firmowymi podstawkami, wzmacniacz z wycieraczkami, pokój pomalowany „ciepłym” kolorem, ładne, stylowe, również ciepłe oświetlenie itp. To takie psychologiczne czynniki, które powodują, że ja odbieram wrażania dźwiękowe dużo lepiej niż w zasyfionym pokoju z kolumnami na kawałku żerdzi podłączonymi do wzmacniacza bez jakichś bajeranckich wycieraczek, choćby tańsze graty grały nawet lepiej. Odrobinę lepiej, bo jeśli byłaby to przepaść, wybrałbym te na nieokorowanych żerdziach. Inni tak też może odbierają wymianę kabli. Nie istotne, że nauka tego nie potwierdza. Słyszą, wydaje im się lub lubią mieć ładne kable w kolorowym opłacie, bo to wpływa dla nich na lepszy odbiór brzmienia.
Ciebie jednak nie przekonują żadne inne argumenty słyszenia lepszego dźwięku oprócz testu różnicowego. Choćby setka ludzi podpisała się teraz pod tym, że po wymianie wzmacniacza na droższy, by chyba to Cię najbardziej uwiera i stwierdziła poprawę dźwięku, Ty odpiszesz na jakiej postawie to stwierdzili. Tylko test różnicowy może to potwierdzić. Jakby zmysł słuchu nie nadawał się w ogóle do oceny brzmienia czegokolwiek. Dlatego myśle, że chyba zbyt obsesyjnie wkręciłeś się w te pomiary i testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, Co się stało z Audiostereo, wątki z ostatnich minut:

 

Jak Polacy zniszczyli swoją przyszłość....

Polityka

Najlepszy proszek do prania - jakies opinie?,

Koronawirus z Chin

Ricable - kable

Myślistwo. Analiza krytyczna

Kościoły - Działalność instytucji religijnych - wątek ogólny.

Oryginalny wygląd grajka do biura.

Co stało się z audiostereo? | Audio mity 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
1 minutę temu, dzarro napisał:

Wracając do tematu, Co się stało z Audiostereo, wątki z ostatnich minut:

 

Jak Polacy zniszczyli swoją przyszłość....

Polityka

Najlepszy proszek do prania - jakies opinie?,

Koronawirus z Chin

Ricable - kable

Myślistwo. Analiza krytyczna

Kościoły - Działalność instytucji religijnych - wątek ogólny.

Oryginalny wygląd grajka do biura.

Co stało się z audiostereo? | Audio mity 2

 

 

Bywa i tak.

Ale bywa i tak.

image.png

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dzarro napisał:

Wracając do tematu, Co się stało z Audiostereo, wątki z ostatnich minut:

 

Jak Polacy zniszczyli swoją przyszłość....

Polityka

Najlepszy proszek do prania - jakies opinie?,

Koronawirus z Chin

Ricable - kable

Myślistwo. Analiza krytyczna

Kościoły - Działalność instytucji religijnych - wątek ogólny.

Oryginalny wygląd grajka do biura.

Co stało się z audiostereo? | Audio mity 2

 

 

Wystarczy omijać bocznicę i nie będzie problemu ... ja zaglądam tylko w interesujące mnie zakładki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
4 minuty temu, McGyver napisał:

Wcześniej w tym wątku było opisane jak ustawić sobie kanały aktywności żeby się nie wyświetlały niechciane zakładki.

Dokładnie to ostatnie cytowanie.

\/

 

 

W dniu 20.06.2021 o 00:10, Roxi napisał:

1. Twoje kanały aktywności wyświetla się tylko zawartość wątków w których brałem udział

2. Nieprzeczytana zawartość po ponownym kliknięciu w menu nie pamieta zapisanych kryteriów. 

 

90997FFC-B477-4A5B-9952-006BB2BA2C9C.png

 

W dniu 20.06.2021 o 00:26, danadam napisał:

Bo to jest wbudowany kanał, jeśli coś zmienisz to musisz zapisać jako nowy kanał:
nieprzeczytana.thumb.png.b5f2d472a622387ed54598b1880499f0.png

A jak już zapiszesz to możesz go jeszcze ustawić jako domyślny:
domyslny01.png.8fc55aa4d6d97a39381a85ec89d03dee.png

dzięki czemu będzie dostępny za jednym kliknięciem:
domyslny02.png.d98adb8428246ecc33b64600fbcf397d.png

 

W dniu 20.06.2021 o 01:23, danadam napisał:

Jeszcze dla formalności, zmiany w kanałach użytkownika też nie są automatycznie zapamiętywane, trzeba je zapisać:
zmiany.thumb.png.dc7f444a05a060bbb62ef90cfe5b0902.png

 

W dniu 21.06.2021 o 11:04, Espectro napisał:

 

 

 

Tak jak wyżej.

Dzięki za odpowiedzi.

 

 

 

************************

W dniu 21.06.2021 o 11:32, Espectro napisał:

Dopisałem małą funkcjonalność.

A mianowicie gdy ustawi się własny kanał zawartości to znika ten defaultowy.

Teraz przy ustawieniu własnego powinien zostać także ten defaultowy pokazujący całą zawartość nieprzeczytaną.

 image.png

 

Jeżeli ktoś nie wie jak ustawić własny filtr zawartości nieprzeczytanych po tematach wpisach itd to pokazję.

Wchodzimy: https://www.audiostereo.pl/discover/unread/

Ustalamy ramy czasowe tematy aktywności itd.

image.png

image.png

A następnie klikamy zapisz nowy kanał.

image.png

Oraz ustawiamy jako kanał domyślny.

image.png

 

Teraz po kliknięciu w przycisk z nazwą naszego kanału powinna pokazać się zawartość jaką sobie zastosowaliśmy do filtrowania.

image.png

 

Zachęcam do testowania.

Wszystkie kanały zapisane można znaleźć tutaj:

image.png

 

Funkcjonalność jest juz od jakiegoś czasu ale przy ustawieniu własnego kanału znikał przycisk defaultowy z całą zawartością a wiem że wielu z tego korzysta.

 

 

 

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)
22 godziny temu, xajas napisał:

@mushi 

twoj powyzszy wywod sie niezupelnie zgadza.

To nie jest jedyne forum ktore odwiedzam (lacznie w historii ponad 100,  od audio przez foto, MTB, kawa, narty, tenis, az po malarstwo, w wielu angielsko- i niemiecko-jezycznych krajach), ale AS to jest jedyne wsrod nich, gdzie uzywane sa serduszka, pucharki i uśmieszki i status/reputacja uzytkownika.

Nie twierdzę, że znam odpowiedzi na wszystkie pytania, dzielę się jedynie własną obserwacją. Mój obraz na pewno nie będzie pełny i nie każdy musi się z nim zgodzić, natomiast ktoś inny może dorzucić jeszcze coś od siebie dzięki czemu będę mógł skorygować mój punk widzenia.

Moim podstawowym założeniem jest to, że przestrzeń audiostereo nie jest przestrzenią darmową. Jeżeli do przeglądania internetu używasz firefoxa z dodatkami ublock origin/privacy badger/decentraleyes pierwszą rzeczą którą ujrzysz po wejściu na stronę audiostereo jest wyskakujące okno: UŻYWASZ AD BLOCK PROSIMY WYŁĄCZ AD BLOCK PONIEWAŻ ZARABIAMY NA WYŚWIETLANYCH REKLAMACH KTÓRE NIE BĘDĄ DLA CIEBIE UCIĄŻLIWE

Portale/aplikacje mogą używać różnych technik, dzięki którym będą przyciągać uwagę klienta: system powiadomień, polubień, podziału na grupy, projektowania graficznego, np. forum RME i miniDSP nie są tak wizualnie atrakcyjne jak audiostereo ale też nie zarabiają na wyświetlanych reklamach, natomiast audiophilestyle jest klonem audiostereo. Kolejna ciekawostka: maszyny do gry w kasynach (te z dźwignią) są zaprojektowane z premedytacją i wykorzystują mechanizm neurologiczno/bechawioralny ludzkiego mózgu: oko widzi obraz przesuwający się z góry na dół / w obrazie zawarty jest element niespodzianki, zaskoczenia / efekt to wyrzut dopaminy. Przewijanie wiadomości w telefonie projektowane było w oparciu o ten sam efekt.

22 godziny temu, xajas napisał:

BTW. To jest tez jedyne forum, gdzie spotykam takie pieniactwo, rasizm, nacjonalizm i chorobliwa demagogie. Moze to taki Polski urok

To jest super ciekawe!! Pytanie dlaczego ludzie zachowują się tak jak się zachowują oraz jaką rolę odgrywają tutaj współczesne media? Ograniczę się do kilku obserwacji. Kiedy wchodzę na forum rme to znajduję tematy blisko powiązane z rme. Nie ma tam zakładki bocznica. Czy Twoje fora tenis/malarstwo/mtb posiadają taką zakładkę? Może taki twór jak jak bocznica jest celowym miejscem które ma skupiać różnego rodzaju aberracje (@xajas zakładam, że oboje mamy to samo na myśli)? Zobacz ile wyświetleń posiadają tematy tam zakładane, zastanów się ile dochodu generują reklamy dzięki tym wyświetleniom, to jest mój trop. Dalej, nie sądzę aby żaden kozak wypisujący w tym obszarze był w stanie powtórzyć to samo w realu drugiej osobie twarzą w twarz, przynajmniej nie na trzeźwo. Taka natura internetu, ludzie czują się bezkarni. Osobiście już tam nie zaglądam, kiedy widzę nienawiść to odnoszę wrażenie że ktoś puścił bąka w towarzystwie i od razu wychodzę. Odcinam się od takich miejsc i ludzi.

W szerszej skali widzę to jako falę polaryzacji która od kilku lat się nasila. Np. kiedy rozmawiałem jakiś czas temu z osobą z rodziny o sytuacji covidowej i na pytanie jak długo ten chaos może potrwać, odpowiedziałem że przydałoby się wziąć pod uwagę korporacje farmaceutyczne, ich zysk oraz wpływ na rynek, rozmowa została natychmiast ucięta, argument nie został wzięty pod uwagę oraz przyklejono mi łatkę antyszczepionkowca.  KONIEC. Moja osoba i cała dyskusja została zredukowana do jednego słowa. Konkluzja jest taka, że algorytmy medialne budują nasz podział na grupy i konflikt, promują plemienne zachowania, politykę tożsamości, a anonimowość dodatkowo pozwala uzewnętrzniać ch*jowym ludziom chujowe cechy (plus konflikt przyciąga uwagę więc gdzieniegdzie wstawimy reklamę i sobie na tym nieźle zarobimy).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lech36 napisał:

To też nie powinno być powodem do nienawiści. Wystarczy nie czytać lub włączyć ignorowanie. Hobby, technika a zwłaszcza muzyka słuchana w związku z uprawianiem tego hobby, dyskusja na forum też wynikająca z uprawianego hobby, gdzie tu są powody do wzbudzenia w sobie nienawiści? Ale może ja jestem inny, albo może cele niektórych użytkowników piszących na forum są inne niż tyko hobbystyczne.  

To jakieś głupoty totalne. Jeśli twój pies nasra w parku to mi proponujesz ,żebym tam nie chodził? To forum dla ludzi piszących i czytających a propozycja " nie czytajcie" świadczy o kompletnym braku wrażliwości społecznej, bucie, arogancji. Nie fajdaj w miejscu publicznym . Nie domagaj się z tego powodu szacunku. Nie dziw się ,że ktoś ma wobec ciebie negatywne uczucia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, bonaventura napisał:

To jakieś głupoty totalne. Jeśli twój pies nasra w parku to mi proponujesz ,żebym tam nie chodził? To forum dla ludzi piszących i czytających a propozycja " nie czytajcie" świadczy o kompletnym braku wrażliwości społecznej, bucie, arogancji. Nie fajdaj w miejscu publicznym . Nie domagaj się z tego powodu szacunku. Nie dziw się ,że ktoś ma wobec ciebie negatywne uczucia.

 

Mam takie samo zdanie, choć nie chciałem wyrażać go w tak bezpośredni sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, javor napisał:

ak już chyba gdzieś napisałem, odrobinę, a czasami nawet dość silnie u mnie na obiór jakości dźwięku wpływają takie czynniki jak dobry nastrój, ładnie urządzony pokój jeśli ktoś jest pedantyczny, kolumny jak np. Chario Academy Sonnet z firmowymi podstawkami, wzmacniacz z wycieraczkami, pokój pomalowany „ciepłym” kolorem, ładne, stylowe, również ciepłe oświetlenie itp. To takie psychologiczne czynniki, które powodują, że ja odbieram wrażania dźwiękowe dużo lepiej niż w zasyfionym pokoju z kolumnami na kawałku żerdzi podłączonymi do wzmacniacza bez jakichś bajeranckich wycieraczek, choćby tańsze graty grały nawet lepiej. Odrobinę lepiej, bo jeśli byłaby to przepaść, wybrałbym te na nieokorowanych żerdziach. Inni tak też może odbierają wymianę kabli. Nie istotne, że nauka tego nie potwierdza. Słyszą, wydaje im

to też jest nauka , psychoakustyka. Czyli jak wiesz , że to ma wpływ to jesteś techniczny 😄

ale brawa za spostrzegawczość , mało kto to zauważa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, berkut napisał:

Techniczni mogą sobie robić jaja z niekumatych na tym forum . Po kiego diabła się wysilać z technicznym gadaniem i  pomiarami ,  jest zasada "głupi się nie pozna , mądry nic nie powie ". Można wymyślić jakąś teorie i rozpropagować wśród audiofilów.  Co by tu im zapodać ? Niech będzie że jest "zasada pierwszej fazy" .Jak wiadomo są trzy fazy w zasilaniu , a tylko pierwsza  faza jest najlepsza , druga nadaje się tylko do żarówek i żelazka a trzecia to co najwyżej do bojlera. Śmieszne jest to że mogą łyknąć tego typu brednie i będą cały rozprawy jak rozpoznać która jest pierwsza . Oraz jaka jest precyzja dźwięku na pierwszej , a charczenie na trzeciej.    

a to temu siecówki mi nie grają 🧐

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Espectro napisał:

Jeżeli ktoś nie wie jak ustawić własny filtr zawartości nieprzeczytanych po tematach wpisach itd to pokazję.

Proponuję przenieść ten post do nowego tematu "Jak odfiltrować Bocznicę" i dodać jakiś skrypt, który będzie co godzinę uaktualniał jego ostatnią aktywność, coby się ten temat cały czas w "Nieprzeczytanych" pojawiał. Temat oczywiście stworzyć na Bocznicy. 🙂😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Adi777 napisał:

W dziale Muzyka jest przynajmniej kilka ciekawych tematów, więc nie bardzo rozumiem, w czym rzecz. Pomijam oczywiście takie patologie, jak temat "Muzyka klasyczna", bo to się nadaje do kasacji.

Tańczenie o architekturze - autorski styl tańczenia taki jest.

Fajny temat, pisany z humorem.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, javor napisał:

Ciebie jednak nie przekonują żadne inne argumenty słyszenia lepszego dźwięku oprócz testu różnicowego. Choćby setka ludzi podpisała się teraz pod tym, że po wymianie wzmacniacza na droższy, by chyba to Cię najbardziej uwiera i stwierdziła poprawę dźwięku, Ty odpiszesz na jakiej postawie to stwierdzili. Tylko test różnicowy może to potwierdzić. Jakby zmysł słuchu nie nadawał się w ogóle do oceny brzmienia czegokolwiek. Dlatego myśle, że chyba zbyt obsesyjnie wkręciłeś się w te pomiary i testy.

Odnośnie wytłuszczonych spostrzeżeń:

1. Tylu będzie miało rozbieżne opinie.

(Oprócz pikników w Pabianicach nie pamiętam innych zjazdów grupowych).

2. Koszt i jakość zależą od tego jaką kto lubi muzykę i jakiego oczekuje sposobu prezentacji.

3. Sam zauważyłeś istnienie wpływu innych czynników pozasprzętowych na otwarcie na odbiór i na jego jakość. Lech36 uczepił się tego żeby te różnice były wymierne, a nie tylko odczuwalne.

Warto zauważyć że zauważanie dźwięków i muzyki dotyczy ulotnej materii. Część ją wychwyci a innym będzie to obojętne.

Stąd można długo spierać się o to co jest a co nie jest istotne.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, xetras napisał:

Sam zauważyłeś istnienie wpływu innych czynników pozasprzętowych na otwarcie na odbiór i na jego jakość. Lech36 uczepił się tego żeby te różnice były wymierne, a nie tylko odczuwalne.

O czynnikach pozasprzętowych na odbiór dźwięku wie chyba każdy. Psychoakustyka o której wspomniał @bolo_senor to temat stary jak świat. Napisałem jakie zmiany ja odczuwam podczas słuchania muzyki nawet przy zmianie oświetlenia czy pory dnia tyko w celu, żeby „zagłosować” na „słyszących” kable, bo choć sam ich nie wymieniam, dopuszczam możliwość ich wpływu brzmienie. Moim zdaniem to tylko przewodnik, a nie element który nawet w niewielkim stopniu wpływa na zmianę brzmienia niemniej jest tu tylu „słyszących”, co nie daje mi prawa do oceny, że ulegli jakiemuś zbiorowemu złudzeniu. 
Jeśli chodzi o Lecha i jego podejście to określiłbym to w ten sposób. Podłączamy w ślepym teście różne wzmacniacze do tych samych kolumn i mamy 100 głosujących. Gdyby nawet 100% słyszało zmianę brzmienia, łącznie z Lechem, Lechu pewnie nacisnąłby guzik wstrzymania się od głosu, bo musiałby potwierdzić to testem różnicowym. Lechu jest w porządku. Lubię go i jego techniczną dociekliwość tak samo jak zimnego Lecha z lodówki, ale jeśli już tak się uparł na te testy, to niech testuje, ale nie zaprzecza wszystkiemu bez uprzednio przeprowadzonym testom. Wpisz w wyszukiwarkę „E=mc2”, wyświetli się Albert Einstein. Wpisz „test różnicowy” pewnie pojawi się Lech36, a kiedy wpiszesz „druty”, z dużym prawdopodobieństwem iro III. Tyle roboty Google, czy co tam odpowiada za te algorytmy ustawiające priorytet wyszukiwanych słów już nazbierały w swojej bazie tych informacji z tego forum i innych podejrzewam też. 🙂 Ględzenie w kółko o tym samym, nawet jeśli byłoby to pomocne staje się irytujące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, javor napisał:

Wpisz „test różnicowy” pewnie pojawi się Lech36

wpisałem kiedyś "wkładka" ( z lenistwa)  licząc , że google pokaże mi wkładkę do gramofonu , a pokazał milion wkładek do kobiety , pół miliona wkładek do butów , i ileś do biustonoszy. Doszedłem do wniosku , że nowe pokolenie nie wie co to wkładka gramofonowa.

Tak samo może być i w tym przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, javor napisał:

O czynnikach pozasprzętowych na odbiór dźwięku wie chyba każdy. Psychoakustyka o której wspomniał @bolo_senor to temat stary jak świat. Napisałem jakie zmiany ja odczuwam podczas słuchania muzyki nawet przy zmianie oświetlenia czy pory dnia tyko w celu, żeby „zagłosować” na „słyszących” kable, bo choć sam ich nie wymieniam, dopuszczam możliwość ich wpływu brzmienie. Moim zdaniem to tylko przewodnik, a nie element który nawet w niewielkim stopniu wpływa na zmianę brzmienia niemniej jest tu tylu „słyszących”, co nie daje mi prawa do oceny, że ulegli jakiemuś zbiorowemu złudzeniu. 
Jeśli chodzi o Lecha i jego podejście to określiłbym to w ten sposób. Podłączamy w ślepym teście różne wzmacniacze do tych samych kolumn i mamy 100 głosujących. Gdyby nawet 100% słyszało zmianę brzmienia, łącznie z Lechem, Lechu pewnie nacisnąłby guzik wstrzymania się od głosu, bo musiałby potwierdzić to testem różnicowym. Lechu jest w porządku. Lubię go i jego techniczną dociekliwość tak samo jak zimnego Lecha z lodówki, ale jeśli już tak się uparł na te testy, to niech testuje, ale nie zaprzecza wszystkiemu bez uprzednio przeprowadzonym testom. Wpisz w wyszukiwarkę „E=mc2”, wyświetli się Albert Einstein. Wpisz „test różnicowy” pewnie pojawi się Lech36, a kiedy wpiszesz „druty”, z dużym prawdopodobieństwem iro III. Tyle roboty Google, czy co tam odpowiada za te algorytmy ustawiające priorytet wyszukiwanych słów już nazbierały w swojej bazie tych informacji z tego forum i innych podejrzewam też. 🙂 Ględzenie w kółko o tym samym, nawet jeśli byłoby to pomocne staje się irytujące. 

Z mądrym, to i pomilczeć warto 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, bolo_senor napisał:

jak nie wpiszesz audiostereo to pokazuje różnicowki

Popełniasz ten sam błąd co z wkładką. Tam należało wpisać "wkładka gramofonowa" a tu należy wpisać "test różnicowy audio".

Edytowane przez McGyver
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, McGyver napisał:

Popełniasz ten sam błąd co z wkładką. Tam należało wpisać "wkładka gramofonowa" a tu należy wpisać "test różnicowy audio".

By stwierdzić czy lech faktycznie nadużywa sformułowania na skalę światową 🙂 świadomie pominąłem audio bo to forum audiostero i google będzie szukał taga "audio" i zawęzi wyniki - przez to metodologia badania była by nie prawidłowa. 😉

 

 

50 minut temu, McGyver napisał:

"test różnicowy audio".

jest drugi wynik na pierwszej stronie 😄

Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2021 o 12:28, szpakowski napisał:

Stacjonarne audio niby się rozwija, niby technologia idzie do przodu a sprzęt jak grał kijowo tak gra ... tylko jego ceny absurdalnie rosną ... 

Ja uważam odwrotnie. Znakomita większość sprzętów gra obecnie dobrze. Żeby grało źle producent musi się postarać.

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Misio38 napisał:

Ja uważam odwrotnie. Znakomita większość sprzętów gra obecnie dobrze. Żeby grało źle producent musi się postarać.

Wszystko zależy od punktu odniesienia. Moim zdaniem prawie wszystkie współczesne sprzęty mają przynajmniej jedną (lub więcej) zasadniczą wadę która w moich oczach jest dyskwalifikująca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
16 godzin temu, danadam napisał:

Proponuję przenieść ten post do nowego tematu "Jak odfiltrować Bocznicę" i dodać jakiś skrypt, który będzie co godzinę uaktualniał jego ostatnią aktywność, coby się ten temat cały czas w "Nieprzeczytanych" pojawiał. Temat oczywiście stworzyć na Bocznicy. 🙂😉

Samo zrobienie filtru i zaznaczenie wszystkiego poza bocznicą załatwia sprawę.image.png

12 godzin temu, bolo_senor napisał:

wpisałem kiedyś "wkładka" ( z lenistwa)  licząc , że google pokaże mi wkładkę do gramofonu , a pokazał milion wkładek do kobiety , pół miliona wkładek do butów , i ileś do biustonoszy. Doszedłem do wniosku , że nowe pokolenie nie wie co to wkładka gramofonowa.

Tak samo może być i w tym przypadku

Mało kto wie co to patefon a i mało wie jak sie kasete wkłada nawet i do czego była.

To już są te czasy. 

11 godzin temu, szpakowski napisał:

Po wpisaniu w google frazy: "test róznicowy audiostereo" rzeczywiście na każdej stronie widzimy Lecha ...

Polecam używanie nowej wyszukiwarki. Moze troche brzydka ale działa bardzo dobrze.

Po wpisaniu w wyszukiwarkę strony jako alternatywa pojawia się wyszukiwarka googla.

image.png

Wystarczy kliknąć logo Google a następnie wyszukaj.

 

Wiem wiem słabe i mało funkcjonalne. Ale działa idealnie a jeżeli się przyjmie to wyniki będą wyświetlane zamiast tych systemowych na dole.

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, szpakowski napisał:

Wszystko zależy od punktu odniesienia. Moim zdaniem prawie wszystkie współczesne sprzęty mają przynajmniej jedną (lub więcej) zasadniczą wadę która w moich oczach jest dyskwalifikująca. 

Ja nie mam problemu ze współczesnymi sprzętami, zwłaszcza z tymi w ludzkich cenach.

Taki Pianocraft MCR640 z podłączonym Sonosem ZP90, który gra u mnie w pracy, zawstydza praktycznie wszystkie klocki z lat 70-80-90-tych jakie w życiu słyszałem. A słyszałem ich w życiu dużo, bardzo dużo.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
27 minut temu, szpakowski napisał:

Wszystko zależy od punktu odniesienia. Moim zdaniem prawie wszystkie współczesne sprzęty mają przynajmniej jedną (lub więcej) zasadniczą wadę która w moich oczach jest dyskwalifikująca. 

Mają bo są robione do skali ilościowej a nie jakościowej.

Wygląd wystarcza i śmieszne parametry także aby klient kupił, tylko to jest ważne.

Technologia poszła do przodu ale także producenci nauczyli się że nie koniecznie trzeba dawać produkty najwyższej jakości aby sprzedać i zarobić max ile się da. (Reklama załatwia wszystko, oraz płatne recenzje)

W większości przypadków producent wie że daje produkt wysokiej jakość przez co każe sobie płacić wysokie pieniądze. To samo jest z samą nazwą firmy za którą się płaci. 

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, rochu napisał:

Taki Pianocraft MCR640 z podłączonym Sonosem ZP90, który gra u mnie w pracy, zawstydza praktycznie wszystkie klocki z lat 70-80-90-tych jakie w życiu słyszałem. A słyszałem ich w życiu dużo, bardzo dużo.

Klocki z lat 70-80-90 też grały słabo ... nic dziwnego, że Yamaszka gra dla Ciebie satysfakcjonująco w biurowych warunkach ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Espectro napisał:

Mają bo są robione do skali ilościowej a nie jakościowej.

Wygląd wystarcza i śmieszne parametry także aby klient kupił, tylko to jest ważne.

Technologia poszła do przodu ale także producenci nauczyli się że nie koniecznie trzeba dawać produkty najwyższej jakości aby sprzedać i zarobić max ile się da. (Reklama załatwia wszystko, oraz płatne recenzje)

W większości przypadków producent wie że daje produkt wysokiej jakość przez co każe sobie płacić wysokie pieniądze. To samo jest z samą nazwą firmy za którą się płaci. 

 

Jest chyba jeszcze jeden bardzo ważny czynnik, który decyduje o tym co kupujemy, a dokładniej co przekonuje nas do kupna marki takiej a nie innej, choćby była ona jakościowo lepsza. Kraje i ich ulubione, najczęściej kupowane marki. Nie wiem, czy Amerykanie nie mają np. takiego parcia na krajowe produkty. Czy to prawda, nie wiem, ale słyszałem, że dla Amerykanina można z powodzeniem wepchnąć jakiś azjatycki czy europejski produkt i będzie on najlepszy pod warunkiem, że na obudowie będzie logo jakiejś rodzimej firmy. W Polsce też pewnie jest podobnie. Włosi, Francuzi, czy inne kraje robią coś porządnego, ale dla wielu i tak np. Yamaha jest nie do pobicia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Espectro napisał:

Technologia poszła do przodu ale także producenci nauczyli się że nie koniecznie trzeba dawać produkty najwyższej jakości aby sprzedać i zarobić max ile się da.

W audio technologia wcale nie poszła do przodu przynajmniej od 20 paru lat ... Spadła natomiast znacząco jakość podzespołów co dodatkowo obniżyło jakość produkowanych sprzętów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.