Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie PRAKTYCY,

 

Poproszę o SPRAWDZONE propozycje bezkompromisowych kolumn do zestawu: 250/282

Kolumny mają wyssać ze sprzętu wszystko co Naim oferuje najlepszego.

 

Pokój 35m2

Budżet 40 tyś pln

 

Tylko nie piszcie „wydaje mi się, a może..” itp

 

Witaj.

Najlepsze kolumny jakie słyszałem około tego budżetu to PMC IB 1S, (wersja pro) słyszałem je w werscji domowej były już nieco słabsze, mieli kiedyś w Wawie w Audiopunkcie, druga propozycja to ART loudspeakers najlepiej grają te tójdrożne ART Emotion Classic 12 Signature. Tu w budzecie mieszcza się w wersji standart, signature jest droższa ale naprawdę super (moze używka, bo warto). To tyle. Dużo tego słyszałem i nic nie wywarło na mnie takiego wrażenia jak te dwie propozycje. No moze Wilson Audio, ale to nie ten budżet

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zawsze byłem ciekaw Naima i trafiła się używka od forumowicza. Jak ta podstawowa integra w ofercie Naima mnie nie zniechęci to się za jakiś czas spróbuje czego z wyższej półki :)

Jak wrażenia po pierwszych dniach użytkowania Naima z Minasami ? Jak to wygląda w porównaniu do poprzednich Twoich wzmacniaczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Zaniepokojony faktem, że Naim w spoczynku może pobierać dużo prądu postanowiłem zakupić watomierz.

Pomiary przeprowadzone :)

Supernait - 14W ( Sajmon, u Ciebie wyszło 30 ? Na pewno to był sam SN ?

CD5x - 10W

FC2x - 3,5W

Teddy - 3,5W

No i jak by kogoś interesowało to przemierzyłam jeszcze REL T5 - 14W

Podczas umiarkowanego grania około 60W poboru ( bez T5)

Wynik akceptowalny. Można dokładać kolejne klcki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia po pierwszych dniach użytkowania Naima z Minasami ? Jak to wygląda w porównaniu do poprzednich Twoich wzmacniaczy ?

 

Wieczorem postaram się coś skrobnąć.

 

aniepokojony faktem, że Naim w spoczynku może pobierać dużo prądu postanowiłem zakupić watomierz.

 

W instrukcji wyczytałem, że w spoczynku 5SI - 19VA, XS2-16VA, Supernait -37VA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Zaniepokojony faktem, że Naim w spoczynku może pobierać dużo prądu postanowiłem zakupić watomierz.

Pomiary przeprowadzone :)

Supernait - 14W ( Sajmon, u Ciebie wyszło 30 ? Na pewno to był sam SN ?

CD5x - 10W

FC2x - 3,5W

Teddy - 3,5W

No i jak by kogoś interesowało to przemierzyłam jeszcze REL T5 - 14W

Podczas umiarkowanego grania około 60W poboru ( bez T5)

Wynik akceptowalny. Można dokładać kolejne klcki :)

 

Super. Też to miałem zrobić. U mnie wychodzi około 40W, czyli do zaakceptowania. Dzięki za sprawdzenie :)

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Do jakiego wejścia w Naim XS2 podłączyć streamer Naima? Czy może być do input CD czy raczej do AUX ? Drugie pytanie, to czy można podłączyć nas WD my cloud kablem ethernet do streamery, czy trzeba przez router? Nie mam możliwości pociągnięcia kabla od routera do streamery...

 

Dziękuję za ewentualną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Do jakiego wejścia w Naim XS2 podłączyć streamer Naima? Czy może być do input CD czy raczej do AUX ? Drugie pytanie, to czy można podłączyć nas WD my cloud kablem ethernet do streamery, czy trzeba przez router? Nie mam możliwości pociągnięcia kabla od routera do streamery...

 

Dziękuję za ewentualną pomoc.

Na moim przykladzie: wejscie din dla tuner, wybór raczej z racji przyzwyczajenia i nie sadze aby mial wpływ na jakość dźwięku natomiast warto wybrać polaczenie Din-Din aniżeli rca.

 

miedzy streamerem a serwerem musi (powinien) byc router/modem z racji tego ze jak i streamer tak i serwer sa urządzeniami klienckimi, którym ówże router/modem przydziela adresy IP (na zasadzie dzierżawy). Możliwe ze ustawienie statycznych adresow mogłoby zmienic ten stan rzeczy ale to juz pytanie do "IT" ludzi. :-)

 

Ps: spróbuj skorzystać ze switch'a miedzy routerem a streamerem, u mnie jest zwykly TP-LINK za 25 euro ale sa i takie jak Cisco, ktore kosztuja bajońskie sumy pieniędzy :-D

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim przykladzie: wejscie din dla tuner, wybór raczej z racji przyzwyczajenia i nie sadze aby mial wpływ na jakość dźwięku natomiast warto wybrać polaczenie Din-Din aniżeli rca.

 

miedzy streamerem a serwerem musi (powinien) byc router/modem z racji tego ze jak i streamer tak i serwer sa urządzeniami klienckimi, którym ówże router/modem przydziela adresy IP (na zasadzie dzierżawy). Możliwe ze ustawienie statycznych adresow mogłoby zmienic ten stan rzeczy ale to juz pytanie do "IT" ludzi. :-)

 

Ps: spróbuj skorzystać ze switch'a miedzy routerem a streamerem, u mnie jest zwykly TP-LINK za 25 euro ale sa i takie jak Cisco, ktore kosztuja bajońskie sumy pieniędzy :-D

 

Między streamerem, a serwerem nie musi być switcha/routera. Serwer jak sama nazwa wskazuje serwuje, a klientem jest streamer ;) Jeśli tak Ci pasuje i nie potrzebujesz nic więcej to podłączaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między streamerem, a serwerem nie musi być switcha/routera. Serwer jak sama nazwa wskazuje serwuje, a klientem jest streamer ;) Jeśli tak Ci pasuje i nie potrzebujesz nic więcej to podłączaj.

Rozumiem ze u Ciebie tak jest wszystko połączone - jak przedstawiłeś wyżej? Ciekawa teoria musze przyznać. Pozwól ze zapytam; w jaki sposób połączyć w takiej konfiguracji streamer i serwer z siecią?

 

Ps: wiem ze istnieje mozliwosc podłączenia serwera bezpośrednio do komputera, natomiast jeśli sie nie mysle trzeba najpierw ustawic statyczne IP dla serwera (fachowcy w tej dziedzinie moga mnie sprostować jesli sie myle ;-) ) ale zeby bezposrednio do streamera,,hmm tego jeszcze nie slyszalem. Z tego co pamietam w przypadku Melco-serwerow muzycznych, połączenie wyglada następująco; Streamer - Melco - router/modem, reszta (Synology, Qnap itp) - zawsze miedzy streamerem a serwerem jest router/modem lub switch, ktory de facto i tak jest podlaczony do routera.

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Do jakiego wejścia w Naim XS2 podłączyć streamer Naima? Czy może być do input CD czy raczej do AUX ? Drugie pytanie, to czy można podłączyć nas WD my cloud kablem ethernet do streamery, czy trzeba przez router? Nie mam możliwości pociągnięcia kabla od routera do streamery...

 

Dziękuję za ewentualną pomoc.

 

 

Między streamerem, a serwerem nie musi być switcha/routera. Serwer jak sama nazwa wskazuje serwuje, a klientem jest streamer ;) Jeśli tak Ci pasuje i nie potrzebujesz nic więcej to podłączaj.

 

Serwer to coś innego, to jest prosty dysk sieciowy. Konieczne jest podłączenie do routera. Konfiguracja tego dysku jest możliwa tylko przez przeglądarkę.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze u Ciebie tak jest wszystko połączone - jak przedstawiłeś wyżej? Ciekawa teoria musze przyznać. Pozwól ze zapytam; w jaki sposób połączyć w takiej konfiguracji streamer i serwer z siecią?

 

Ps: wiem ze istnieje mozliwosc podłączenia serwera bezpośrednio do komputera, natomiast jeśli sie nie mysle trzeba najpierw ustawic statyczne IP dla serwera (fachowcy w tej dziedzinie moga mnie sprostować jesli sie myle ;-) ) ale zeby bezposrednio do streamera,,hmm tego jeszcze nie slyszalem. Z tego co pamietam w przypadku Melco-serwerow muzycznych, połączenie wyglada następująco; Streamer - Melco - router/modem, reszta (Synology, Qnap itp) - zawsze miedzy streamerem a serwerem jest router/modem lub switch, ktory de facto i tak jest podlaczony do routera.

 

Nie, ja mam trochę inaczej. Streamer -> eth0- (bridge) Server -wlan0 -> router wifi. Ja mam dhcp, ale można ustawić statycznie. Jak ktoś ma tylko nas+streamer i nie potrzebuje nasa do innych celów. Pliki wrzuca na nasa i chce mieć mało kabli i pudełek to da się tak zestawić. Wszystko zależy od potrzeb.

 

Serwer to coś innego, to jest prosty dysk sieciowy. Konieczne jest podłączenie do routera. Konfiguracja tego dysku jest możliwa tylko przez przeglądarkę.

 

Można go skonfigurować i połączyć do streamera. Funkcjonalność uboga, ale się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia po pierwszych dniach użytkowania Naima z Minasami ? Jak to wygląda w porównaniu do poprzednich Twoich wzmacniaczy ?

 

Wrażania pozytywne. Z Minasami dobrze się zgrywa. W skrócie. Dużym atutem jest bas i ogólna dynamika. Kontur i szybkość bardzo dobra. Muzyka rockowa brzmi bardzo dobrze. Stopa perkusji jest mocna. Średnica mniej nasycona niż na mojej lampie, ale nie jest to beznamiętne granie. Trochę brakowało mi klimatu, ale to też wychodzi moje przyzwyczajenie do lampy. Obawiałem się , że 5SI zagra bardzo ofensywnie i do przodu, a na szczęście tak nie było. Scena w głąb mogłaby być lepsza , ale nie można mieć wszystkiego w podstawowym modelu.

 

Widzę , że masz XS2. Miałeś może okazje porównać go do 5SI?

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, mam w sumie podobne doświadczenia. Ja już od jakieś czasu zachwalam połączenie NAIM-S16HZ, krótko mówiąc jest synergia.

Wcześniej grałem Cayinem a88t na NOS'ach - 202/200/HC pozamiatał nim w każdym aspekcie.

ps. bardzo ważne jest źródło, układ jest prosty im wyżej tym lepiej. (przeszedłem przez cd5i, cd5+fc2, cd5x+fc2, cdx2, cdx2+xps2, obecnie ndac+xsp2)

 

pozdro

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że masz XS2. Miałeś może okazje porównać go do 5SI?

Bezpośrednio nie porównywałem. Słuchałem obu w dużym odstępie czasu na różnych kolumnach więc tak naprawdę nie wiem :-)

Kupiłem XS2 korzystając z dobrej ceny w jakiej jeszcze niedawno można było go kupić. I zostanie już na jakiś czas :-)

Zostawiasz tego Naima czy zostajesz przy Cayinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xs jest znacznie lepszy od si. Niby podobna moc na papierze ale xs wydaje się dwa razy silniejszy. Przestrzeń, atak i szczegóły na znacznie wyższym poziomie. Jedyne czego trochę mi brakowało w xs a mam obecnie w SN to bas. Nie miałem wtedy zasilacza więc nie wiem co by się jeszcze poprawiło ale "dobry" kabel sieciowy dużo zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiasz tego Naima czy zostajesz przy Cayinie ?

 

Cayin zostaje. Plan był taki żeby zacząć od 5SI i jak dobrze zagra spróbować wyższych modeli. Chwile to jeszcze przemyślę, ale teraz może kupie używkę XS2 tylko wtedy też źródło by wypadało kupić Naima (najlepiej cd5x) bo jak wszyscy piszą Naim z Naimem gra najlepiej. Chyba, że od razu polować na 202/200? Po ile chodzi taki zestaw dzielony?

 

Xs jest znacznie lepszy od si. Niby podobna moc na papierze ale xs wydaje się dwa razy silniejszy. Przestrzeń, atak i szczegóły na znacznie wyższym poziomie. Jedyne czego trochę mi brakowało w xs a mam obecnie w SN to bas. Nie miałem wtedy zasilacza więc nie wiem co by się jeszcze poprawiło ale "dobry" kabel sieciowy dużo zmienił.

 

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cayin zostaje. Plan był taki żeby zacząć od 5SI i jak dobrze zagra spróbować wyższych modeli. Chwile to jeszcze przemyślę, ale teraz może kupie używkę XS2 tylko wtedy też źródło by wypadało kupić Naima (najlepiej cd5x) bo jak wszyscy piszą Naim z Naimem gra najlepiej. Chyba, że od razu polować na 202/200? Po ile chodzi taki zestaw dzielony?

 

 

 

Dzięki za info.

 

 

Za parę dni rusza aukcją

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php/future/?future_item_id=7228275854

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej widziałem zestaw 202/200 jakiś czas temu na ol... za 6k ale średnio trzeba liczyć około 8k.

Co do s16Hz to mi osobiście nie przypadło do gustu połączenie z Naim-em a dokładnie SN1 z minasami.

Góra pasam dość przygaszona. Potem miałem okazję posłuchać tych paczek z Cayin a 70t i to była wtedy synergia. Super połączenie.

Możliwe, że inne modele naima graja z s16Hz ok lub gdy sa ubrane w dodatkowe zasilacze ale goły sn1 raczej do nich nie psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej widziałem zestaw 202/200 jakiś czas temu na ol... za 6k ale średnio trzeba liczyć około 8k.

Co do s16Hz to mi osobiście nie przypadło do gustu połączenie z Naim-em a dokładnie SN1 z minasami.

Góra pasam dość przygaszona. Potem miałem okazję posłuchać tych paczek z Cayin a 70t i to była wtedy synergia. Super połączenie.

Możliwe, że inne modele naima graja z s16Hz ok lub gdy sa ubrane w dodatkowe zasilacze ale goły sn1 raczej do nich nie psuje.

 

Wszystko zależy który rok produkcji to za 6 tyś to mają po kilkanaście lat a wiadomo z czym u Naima z tym się wiąże. Za kilkuletnie trzeba dać ok 10 tyś za nowy po rabacie 18 tyś jest też ex demo za 12 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej widziałem zestaw 202/200 jakiś czas temu na ol... za 6k ale średnio trzeba liczyć około 8k.

Co do s16Hz to mi osobiście nie przypadło do gustu połączenie z Naim-em a dokładnie SN1 z minasami.

Góra pasam dość przygaszona. Potem miałem okazję posłuchać tych paczek z Cayin a 70t i to była wtedy synergia. Super połączenie.

Możliwe, że inne modele naima graja z s16Hz ok lub gdy sa ubrane w dodatkowe zasilacze ale goły sn1 raczej do nich nie psuje.

 

Cześć, goły SN1 z minasami (ze standardowym morelm) zagra dokładnie tak jak napisałeś. Będzie obfity, nie do końca różnobarwny bas (celowo nie piszę monotonny) dominująca średnica i zgaszona góra, granie efektowne na 10min - na dłuższą metę nudne - to jest moja opina. Do takiego zestawienia trzeba zasilacza teddycap (izraelski zamiennik hicap'a) po zastosowaniu którego dzwięk nabierze szybkości, zwinności, kontrola basu ulegnie znaczącej poprawie, środek się cofnie (i dobrze) i dojdzie rodzielczość, przestrzeń i blask na górze. Podobny choć wg mnie o klasę lepszy efekt osiągniesz na dzielonce 202/200 z Hicapem.

Potwierdzam to co pisał Tomek (tb82) - do tego zestawu koniecznie musi być HICAP.

PS. z cayina (z całym szacunkiem dla tych wzmacniaczy, znam i cenie) nie uzyskasz takiego basu i drajwu jak z naima.

 

pzdr

S.

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.