Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.03.2023 o 10:54, dedal75 napisał:

U mnie kiedyś był przydzwiek jak miałem RCA nordosta taśmę musiałem układać przewody by w pobliżu zasilających nie było ,no i czasami w tym samym obwodzie elektrycznym jakiś zasilacz sieje zakłóceniami i niektóre sprzęty są na to podatne bardziej inne mniej . Pzdr 

Nordost  często w swoich kablach nie stosował ekranowania co może być niekiedy przyczyna tego typu atrakcji.Ale  nie  jest to zasadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze źródeł Naima przerobiłem u siebie w systemie: cd5x+ flatcap2x, cdx/2, cdx/2 + teddy xps, cds2 + teddy xps, cds3 + teddy xps i teraz dac + teddy xps z transportem cambridga cxc.

Subiektywnie nie zarejestrowałem różnicy pomiędzy tym ostatnim zestawem a cds3 i zostawiłem daca jako bardziej uniwersalny i bezpieczniejszy w przypadku problemów z napędem w cds-ie.

cds2 grał bardziej "gęsto i kremowo", kosztem rozdzielczości i trójwymiarowości - tutaj się gryzłem, ale perspektywa ewentualnych problemów z napędem przeważyła.

 Podsumowując, uważam, że dac + xps + przyzwoity transport gra na poziomie cds-ów. 

Nigdy nie miałem okazji słuchać cd555...

   

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

I co z tego, że 44 wyniki i ani jednego z opisem, jak gra dac naim. Najwięcej jest o chordach i innych dacach. Wyświetliła się też wypowiedź gościa, który zrobił literówkę, chciał napisać "dać" a wyszło dac. Tak działa ta wyszukiwarka, stąd moja prośba, na którą rzeczowo zareagował Asmon-dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mili,

 Nie było mnie na Forum parę lat. Nadal cieszę się klockami NAIM z lekkimi modyfikacjami typu upgrade np. do NDX2. Nie mogę znaleźć swoich starych postów a chodzi mi znowu o wygaszenie przycisków na DAC po przerwie w dostawie prądu 😞 a pamiec jest niestety zawodna... Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę, jak mnie pamięć nie myli to trzeba dłużej przytrzymać przycisk tuner i potem na disp wyłączyć. Nie jestem pewien ale coś mi takiego właśnie świta....

Jak się mylę to wybacz i poczekaj na info od bardziej ogarniętego w temacie.

Kto już próbował nowego NSC prócz @init0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec gra od 2 miesięcy na NSC 222 i bardzo sobie chwali. Barwne, dość gęste granie.

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment bez zasilacza. Testował sobie kilka dni opcję dodatkowego zasilacza i wniosła poprawę. Stwierdził że za jakiś czas go sobie sprezentuje na stałe. 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Adam 38 napisał:

Świąteczne porządki 🙂

A jak Święta to Wesołych Świąt Naimowcy! Smacznego jajka i mokrej kiełbasy 😉

Nie wiem o co chodzi z z tą mokrą kiełbasą, czy to nie jest świntuszenie,

więc odpiszę tylko  Wesołych Świąt 🐣🐤🐥 dla Wszystkich

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, Adam 38 said:

A co to za wysyp prawie nowych Naimów na OLX. Matko i córko ale wybór, jest wszystko poza najnowszą serią NC i Statement. Brać ludzie, taniej już nie będzie. 

9 hours ago, puszkin said:

Zwykły zbieg okoliczności🙂

W moim przypadku całkiem tak. Sprzedaję 282/250, bo przeszedłem na docelowy system 552/300.

Nowa seria Classic, gra bardzo ładnie, Naimowsko i może się podobać przy starannie dobranych głośnikach (nie każdych niestety) ... Ale nie gra na poziomie 282/250. O poziomie NDS/552/300 nie wspomnę nawet... To oczywiście na moje ucho. Choć nie tylko moje, bo podobne opinie ciągle się pojawiają. Oczywiście, zgadzam się, że przesiadka z Atoma na New Classic będzie wielką przygodą. 🙂

Wygląd i nowinki techniczne nowej serii (niektóre bardzo w punkt, jak stand-by, rewelacyjny potencjometr) nie robią na mnie, aż takiego wrażenia i z pewnością nie skłonią mnie do zakupu, kosztem prezentacji. Duża ilość kloców w starej serii zupełnie mi nie przeszkadza. Nigdy nie miałem problemu z ich połączeniem. W dodatku stara seria ciągle bardzo mi się podoba również z wyglądu. Dla mnie nie stała się "brzydka", tylko dlatego, że jest nowa seria... Na końcu jest też cena. Uważam, że nowa seria jest bardzo wysoko wyceniona w stosunku do swojej prezentacji. 

Rozumiem, naturalną chęć upraszczania rzeczywistości... Ale nie wszyscy sprzedają starsze Naimy, żeby sobie kupić nową serię... Niektórzy sprzedają starsze Naimy, bo kupują jeszcze lepsze starsze Naimy. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, MrNemo napisał:

Nowa seria Classic, gra bardzo ładnie, Naimowsko i może się podobać przy starannie dobranych głośnikach (nie każdych niestety)

Możesz rozwinąć ? Jakie tak a jakie nie bardzo i uzasadnić. 

 

15 minut temu, MrNemo napisał:

Oczywiście, zgadzam się, że przesiadka z Atoma na New Classic będzie wielką przygodą. 🙂

A są i prywatne głosy pracowników branży, że przesiadka z Naim Atom HE na Naim nsc 222 jest bezsensownym wywaleniem pieniędzy. To w sumie też można nazwać wielką przygodą / drogą Naima 🙂

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Focalami na pewno, z innymi głośnikami wskazana większa ostrożność niż w przypadku starej serii...

Czy bezsensownym wydawaniem pieniędzy? Pewnie tak, bo 222/300/250 to bardzo drogi zestaw. Jeżeli nie ma dużej zmiany vs. Atom, to już na pewno. Mnie chodziło o samo przejście z jednego urządzenia na zestaw. To zawsze jest przygoda. Zgadzam się, że przygoda z oczekiwaniami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień  dobry 

 

Ośmielam się  dołączyć  do klubu, bo  mam zaszczyt słuchać  wypożyczonego NAIT XS3. Powiem  tak krótko , szczęka mi opadła,  to brzmienie  moich marzeń. Zapewne  za bardzo   się  emocjonuję  na wstępie, bo   godzinę  niecałą  słucham go w zaciszu domowym.  

Co o mnie? Gram na  wzmacniaczu Audio GD Precision 2, który  się zepsuł, stąd to wypożyczanie,  kolumny KEF R500,  DAC  Cambridge Audio CXN. Miałem  w domu Hegel H120-  grał  zbyt  grzecznie, zbyt poukładane  wszystko było, miałem   wrażenie, że  w wypaadku  posiadania  go szybko  by mi się  znudził, ale najgorszym minusem było to, że trzeba go głośno  słuchać, by  ukazał  swe walory, które  mogą zachwycać. Potem Musical Fidelity  M5si- tu  nie było  fajnie, zbyt ciepło, zbyt  miękko, nie wszystkie  nagrania  pokazywał  w sposób ciekawy, nadmiar ciepła, i zbyt  zróżnicowany bas.

No i teraz Nait XS3. Powiem krótko,  pieprzyć  bas,  pieprzyć  wszystko,  po prostu   chce się  słuchać muzyki. To dla mnie jest  właśnie  analogowe  granie,  gładkie, nieugrzecznione, nie silące  się   na  rozdzielczość, nie rozkładające muzyki na elementy.  

 

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.