Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrego piwa


cold fire
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy mi się nie zdarzyło.

Zawsze piłem świeże. Wtedy glutów nie było.

Oczywiście, że było świeże

Był taki popyt, że nawet go ważyć nie dokańczali.

Może stąd te gluty.

To było 40. lat temu

Rzucali piwo i się nie grymasiło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie dobrego piwa piłem nowe produkty Schenkerli - Fastenbier - super pijalne i Doppelbock - mocna sprawa.... dwóch bym na jednym posiedzieniu nie dał rady.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Rochefort 8 - swiatowa czolowka , bedac w Belgi zrobilem zapasy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam Sikora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj piłem Omnipollo Noa Pecan Mud Cake leżakowane w beczce po Bourbonie. Wysokie noty na rate beer skłoniły mnie aby kupić dodatkowo 2 butelki do piwniczki. W necie same ohy i ahy a tu lipa. Nie wiem skąd te noty. Beczki w ogóle nie czuć. Ciało przeciętne. Czyżby i tam już dotarł marketing i się noty kupuje...

To moje 2 podejście do omnipollo i nic wielkiego a drogie jak cholera. Jest modne i na czasie...negatywne strony ewolucji kartowej. Ciekawe kiedy fala się załamie i hajp minie...

 

Taki KBS który musi przypłynąć zza wielkiej wody 8 eur. A te znad Bałtyku jak omnipollo czy pohjala po 10 eur. Dlaczego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu i w pażdzierniku piję sezonowe piwa wyprodukowane na October Fest. Głównie amerykańskie i niemieckie browary i mikro-browary. Z amerykańskich octoberów smakują mi najbardziej Great Lakes i Sierra Nevada, ale i Two Brothers też nie jest zły. Z niemieckich super jest Hofbrau, Paulaner, Hacker-Pschorr, Spaten.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pöhjala pime öö islay

Mega. Ale nie dla każdego. W buzi zalega popiół i nuty czarnych owoców. Ponoć ten stout leżakował w beczkach po laphroaig. Szumi w głowie. W kolejce czeka wersja po rumie karaibskim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dominic2509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Nie ma lekko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zjechała się rodzinka z Niemiec na święta i oto jaki prezent dostałem fot.

 

.a43df01f911fc533248c3f8e4660e0bf.jpg

Wycharatałem już wszystkie.Ogólnie z tego arsenału godny uwagi to Jever,Krombacher,Veltins i ten mały bączuś.Reszta bez smaku.Woda z żółtym barwnikiem.

Zatenskniłem za Ciechanem

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez c-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Bardzo dobre piwo z Gosciszewa kolo Malborka, a precyzyjniej ujmujac kolo Sztumu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem raz, bo kolega polecał. Trafiłem zepsute

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzysiek

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

po ostatnich przebojach z polskim kraftem :

rock mill going dark jack daniels

pracownia piwa american imp. stout

652 m.n.p.m

przystanek Tleń porter rum ba

 

stwierdzam że 6 na 10 butelek można wylać w zlew.

 

na szczęście jest taki Lilith, Bran z jajem czy Widawa które trzymają poziom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Gościszewo robi bardzo dobry Porter wędzony(chyba na wędzonych śliwkach ale nie jestem pewien). Rochefort 8 piłem i jakoś mi nie podszedł :/

Z Niemiec to polecam piwka z browaru Weichenstephaner - szczególnie Victus i Infiniuum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona kupiła mi ostatnio w jednym z hipermarketów butelkowanego trójpaka Heineken`a w promocyjnej cenie 7,99 zł. Piwo pijam sporadycznie ale że akurat byłem bardzo spragniony to wprowadziłem w gardło w przeciągu 20 minut wszystkie trzy buteleczki 0,5 (rzekomo 5% trunku). Trochę zaniepokojony brakiem u mnie wiadomych objawów, postanowiłem dmuchnąć w alkomat. Okazało się jestem idealnie czyściutki - 0 promila (alkomat pewny, miesiąc temu kalibrowany). Fajne piwo... polecam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że po tej zerowej próbie Heineken`owej dla sprawdzenia wypiłem jakieś 200 ml piwa Desperados (zatykając przy tym nos, bo inaczej nie dałbym rady) i pomiar wykazał 0,20 promila. Chyba rozumiecie, że tu nie chodzi o moje nadprzyrodzone zdolności natychmiastowego spalania alkoholu ale o fakt, iż w przedmiotowym Heinekenie nie było żadnych %.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lowfi81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz można sobie wyobrazić całkiem prawdopodobną sytuację, że ktoś na otwarcie sezonu grillowego kupuje odpowiednią ilość takich promocyjnych Heinekenów i wspólnie ze znajomymi je spożywa. Zakładając, że nikt z uczestników grilla nie zabrał ze sobą alkomatu, staram sobie wyobrazić klimat tej imprezy.

 

Tak w ogóle to oczywiście Heineken produkuje piwo bezalkoholowe i jest wyraźnie napisane na butelce 0,0% ale to, które mi się trafiło miało napisane 5%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lowfi81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę Ci ani trochę. Sam pracuję w takim molochu o wiem, jak to wygląda. Po wybraniu odpowiedniej formuły na nalewaczce układ kontroli gęstości piwa i zawartości alkoholu porównuje otrzymane wyniki z recepturą.

U mnie jest tak, że nie można zamienić receptur alkoholowych i bezalkoholowych - są inne ciśnienia i czasy nalewu, bo wypienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę Ci ani trochę. Sam pracuję w takim molochu o wiem, jak to wygląda. Po wybraniu odpowiedniej formuły na nalewaczce układ kontroli gęstości piwa i zawartości alkoholu porównuje otrzymane wyniki z recepturą.

U mnie jest tak, że nie można zamienić receptur alkoholowych i bezalkoholowych - są inne ciśnienia i czasy nalewu, bo wypienia.

 

Uwierz...ale naprawdę nie zależy mi na tym czy mi wierzysz czy nie :) (bez urazy). Mam akurat kilku naocznych świadków tego zdarzenia i to mi wystarczy. Może lepiej przyjmij wersję, że mam te nadprzyrodzone moce natychmiastowego spalania alkoholu. Nie będę Ci zdradzał gdzie pracuję i co robię ale już nie takie cuda widziałem. Sam żałuję, że nie zachowałem sobie jednej butelki, bo już po drugim piwie wiedziałem, że coś jest nie tak. Jak ci powiem, że kilka lat wcześniej znajomy otwarł przym mnie jasne piwo w puszce z browarów łódzkich, które po przelaniu było czarne jak smoła (dosłownie porter) to pewnie mi też nie uwierzysz....inne ciśnienia i czasy nalewu... i popatrz taki numer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.