Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrego piwa


cold fire
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co wy z tą goryczką. Ja tego nie trawie. W ustach mega zły posmak zostaje, bardzo źle sie z tym czuje jak piwo jest za gorzkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie w piwie cenię sobie goryczkę. Jak piwo jest odpowiednio chmielone to ta goryczka jest super. Prawdziwe czeskie piwa taką mają,

a nie jakiś Okocim z czterema chmielami, ale na etykietce. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy z tą goryczką. Ja tego nie trawie. W ustach mega zły posmak zostaje, bardzo źle sie z tym czuje jak piwo jest za gorzkie.

 

W życiu nie piłem piwa które było "za" gorzkie. Przeważnie piwa były za słodkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy z tą goryczką. Ja tego nie trawie. W ustach mega zły posmak zostaje, bardzo źle sie z tym czuje jak piwo jest za gorzkie.

 

Piwo nie musi być gorzkie, ale proporcje muszą (powinny) być zachowane. Jak jest więcej alkoholu, to ma być więcej chmielu.

 

A ja właśnie w piwie cenię sobie goryczkę. Jak piwo jest odpowiednio chmielone to ta goryczka jest super. Prawdziwe czeskie piwa taką mają,

a nie jakiś Okocim z czterema chmielami, ale na etykietce. ;-)

 

Czeskie piwa mają mniej alkoholu i w związku z tym proporcje są lepsze, odpowiedni bilans alkoholu, słodu i chmielu. W polskich koncerniakach jest tylko alkohol, słodu nie ma nic a chmielu 2/3 co powinno przy tej ilości alkoholu być. Bo ludzie tak lubią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co pić te koncernowe siki, skoro jest tyle dobrych piw z małych browarów....

 

Znasz piwo z małego browaru z zawartością alkoholu pobizej 5%?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co pić te koncernowe siki, skoro jest tyle dobrych piw z małych browarów....

Prawda jest taka, że bardzo wiele z tych mitycznych "małych browarów" mieści się w teczce prezesa, a resztę robią graficy wymyślający fikuśne nalepki i marketingowcy tworzący nazwy (np. Ból zęba, Atak serca, itp.). A piwo? Pochodzi i tak z dużych browarów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz piwo z małego browaru z zawartością alkoholu pobizej 5%?

Choćby: Grodziskie czy Pierwsza Pomoc z Pinty. W zeszłą niedzielę wypiłem 6 różnych IP i AP (nazw ani browarów nie pamiętam - to było w knajpie), wszystkie od 4,3 do 4,8%.

Genesis: gadasz bzdury. Browar kontraktowy to coś zupełnie innego, niż produkcja piwa udającego krafty przez duże browary. Nic takiego nie ma miejsca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar kontraktowy to coś zupełnie innego, niż produkcja piwa udającego krafty przez duże browary. Nic takiego nie ma miejsca.

 

Dokładnie. To coś jak TSMC które robi procesory dla Apple ;-).

Dostają recepturę i robią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że bardzo wiele z tych mitycznych "małych browarów" mieści się w teczce prezesa, a resztę robią graficy wymyślający fikuśne nalepki i marketingowcy tworzący nazwy (np. Ból zęba, Atak serca, itp.). A piwo? Pochodzi i tak z dużych browarów.

Trzeba wiedzieć co kupować... i tyle;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz piwo z małego browaru z zawartością alkoholu pobizej 5%?

ursa major w bieszczadach

-czarodziejska góra

-snieg na beniowej

 

Prawda jest taka, że bardzo wiele z tych mitycznych "małych browarów" mieści się w teczce prezesa, a resztę robią graficy wymyślający fikuśne nalepki i marketingowcy tworzący nazwy (np. Ból zęba, Atak serca, itp.). A piwo? Pochodzi i tak z dużych browarów.

owszem tacy sa tez na rynku ale z browarów średnich , nie z tych mega

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Piwo nie musi być gorzkie, ale proporcje muszą (powinny) być zachowane. Jak jest więcej alkoholu, to ma być więcej chmielu.

 

 

 

Czeskie piwa mają mniej alkoholu i w związku z tym proporcje są lepsze, odpowiedni bilans alkoholu, słodu i chmielu. W polskich koncerniakach jest tylko alkohol, słodu nie ma nic a chmielu 2/3 co powinno przy tej ilości alkoholu być. Bo ludzie tak lubią.

A ile alkoholu powinno być, bo większość z małych browarów to ma koło 7. Dla mnie to jest dużo. Koło 5 jest OK.

 

 

 

To dolewaj sobie sok. ;-)

To jaki sens w tedy kupować drogie piwo? To tak jak mieszać drogie whisky z cola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile alkoholu powinno być, bo większość z małych browarów to ma koło 7

 

Co Ty opowiadasz...7%???

Co Ty za piwa pijesz...wręcz odwrotnie - takie piwa to jakaś zdecydowana mniejszość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal735r, może zmień sklep? Ja 7% piwa nie wezmę do ust, już 6% to dla mnie za dużo... A piw kraftowych wypiłem już setki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są również bardzo dobre piwa o dużej zawartości alkoholu, ale po pierwsze to trzeba takie lubić, a po drugie również wiedzieć co kupić....

u mnie leżakują teraz Gulden Draaki (10,5%) i baaardzo lubię Trappistes Rochefort;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co Ty opowiadasz...7%???

Co Ty za piwa pijesz...wręcz odwrotnie - takie piwa to jakaś zdecydowana mniejszość.

Wycinasz pół mojego postu, a potem palisz głupa. Może wróć do tater i dvd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam alkohol w piwie nie przeszkadza o ile jest dobrze wkomponowany a nie wali gorzałą jak w tanich mózgotrzepach.

Taki np. porter bałtycki czy RIS swoje procenty musi mieć a wcale to nie razi ze względu na bogactwo smaku i aromatu tych piw. W nich wysoki woltaż jest naturalnym elementem i w przeciwieństwie do tzw.strong lagerów nie służy do alkoholowego upodlenia najtańszym kosztem ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz piwo z małego browaru z zawartością alkoholu pobizej 5%?

 

Ja znam , jest to Kosy Most Pils . Kiedyś zapijałem się nim wciąż . Później Bojarskie APA i obecnie Wilczy Szlak AIPA . Potrzebuję goryczki , ewoluowałem .

 

Browar Markowy jest produkowany w Hajnówce . Nazwa od imienia szefa i jednocześnie browarnika Marka . Za takie piwa trzeba zapłacić .

Najdroższe to Carskie w stylu " Russian Imperial Stout " . 10 , 5 % alkoholu trochę ponad 20 PLN . Browar ze 2- 3 lata istnieje ( nie wiem dokładnie ile ) , a były do tej pory dwie " warki " . Teraz powiem , tylko nie wiem kto mi uwierzy . W Carskim nie czułem żadnego spirytusu . Wiem co mówię bo mam węch " doskonały " , ponadprzeciętny .

Najtańszy sklep w którym można kupić piwa z tego browaru to , sklep rybny w Hajnówce właściciela browaru . W tym tygodniu za 20 Wilczych Szlaków zapłaciłem 148 PLN . Za takie piwa tej jakości to cena jest rewelacyjna . Wiem o tym bo w swoim mieście mam dostęp do kraftów z całej Polski . W moim mieście jest taki sklep " Peweks " . Gdy brakuje Wilczego Szlaku to próbuje je . Przykładowo ostatnio w tym tygodniu piłem dwa browary Trzech Kumpli i Krewni Znajomi IPA .

 

Jeśli ktoś jedzie do Puszczy Białowieskiej to w Hajnówce warto tu zaopatrzyć się tu :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie w piwie cenię sobie goryczkę. Jak piwo jest odpowiednio chmielone to ta goryczka jest super. Prawdziwe czeskie piwa taką mają,

a nie jakiś Okocim z czterema chmielami, ale na etykietce. ;-)

 

Dokładnie,najlepsze według mnie koncerniaki ważą Czesi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz? a jak sprzedają na wagę;-)

 

tylko nie wiem kto mi uwierzy . W Carskim nie czułem żadnego spirytusu

Dobre mocne piwa, typu RIS, czy trapistów są wolne od takich błędów;-)

Trzech Kumpli

dobry browar - lubię ich wyroby...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinasz pół mojego postu, a potem palisz głupa. Może wróć do tater i dvd.

 

A jaki związek ma druga część Twojego postu z tą głupotą o 7%, którą napisałeś w części pierwszej?

Odniosłem się tylko do tego, a nie do Twoich preferencji odnośnie ilości alkoholu w piwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to 75% piwa w Polsce to koncernowy lager. Następne 18% to "strong lager" czyli mózgotrzep.

Jedynie pozostałe 7% to piwo godne uwagi z czego jakaś tam część to piwa mocne.

 

Przepraszam, znalazłem bardziej aktualne dane z 2017 roku.

Lagery 73%

Piwa mocne 10%

Piwa smakowe 7,5%

Bezalkoholowe 2,5%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jaki związek ma druga część Twojego postu z tą głupotą o 7%, którą napisałeś w części pierwszej?

Odniosłem się tylko do tego, a nie do Twoich preferencji odnośnie ilości alkoholu w piwie.

Bo zawsze jak zagkadam na półkę z piwami z małych browarów po 7zl stoją tam wynalazki po 7-8%?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trzeba mieszać i browary i style - jak w winie i w muzyce. Pić cały czas jedno i to samo może zanudzić na śmierć. W tym sezonie, najsmaczniejszy był według moich smaków Weihnenstephaner - Pilsner i sezonowy Festbier, które to wyjątkowo mi podeszły, a Festbier od Weihnenstephanera to po prostu piwo 'amazing'!. Za wzorzec Pilsnera uważa się Urquella, ale znudził mi się on już dość dawno, choć muszę powiedzieć, że zawsze jest to alternatywa - ma swój klimat.

 

No i jakby nie spojrzeć, imponująca historia Weihnenstephanera robi wrażenie nie tylko smakowe - browar założony w 1040 roku, co czyni go najstarszym na świecie. Chyba jednak najbardziej lubię niemieckie piwa w kontekście lagerów.

 

... zarówno Pilsner jak i Festbier, to są świetnie zbalansowane smaki - jak dla mnie w sam raz. Pilsner to wiadomo - lekko gorzkawy, ale bez przesady. Natomiast Festbier jest cudownie delikatny i cudownie 'neutralny'. Pyszności!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zawsze jak zagkadam na półkę z piwami z małych browarów po 7zl stoją tam wynalazki po 7-8%?

 

Właśnie o to mi chodziło - jasne, że są normalne, ale większość jest jednak mocna. Klient nasz pan. Tymczasem Pilsener Urquell ma 12Blg (tyle, co Tyskie i inne) a alkoholu 4,4%. Właśnie wczoraj biesiadowaliśmy do drugiej z kolegami - Frantisek przywióżł dwa kartoniki prosto z Pragi (a nei nasze licencyjne, różnica jest), było przyjemnie i można wypić półtora raza więcej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło - jasne, że są normalne, ale większość jest jednak mocna

 

Z lokalnych browarów???

To ja mam inne doświadczenia. W Łodzi jest sporo sklepików w takimi piwami...a nawet Auchan dysponuje sporym wyborem i większość piw to te normalne z mocą ok. 5%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.