Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  470 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu kolega zeta-j się myli że w tym klubie nic poza Sansui nam nie gra. Słuchałem kiedyś cd Accu 700 i uważam że bardzo dobrze gra.Trzeba doceniać to co dobre.Czyli żródło podobało mi się a wzmacniacz nie.Tobie ma prawo podobać się przecież zupełnie coś innego niż mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony, Accuphase czy inny Luxman w tym klubie nie gra :P

 

Sony:

Posiada w swojej ofercie takie super klocki, że nawet nie wiem czy ktoś to u nas ma. Nie pamiętam symboli, ale nawet na pierwszy rzut oka widać, że są to sprzęty z bardzo wysokiej półki . Wykonanie również szampańskie/złote jak ACCU po prostu top i uczta dla oczu. Widziałem kiedyś taki zestaw za ponad 150 tys. zł. To nie miało prawa nie grać i gdybym cierpiał na nadmiar gotówki, chętnie bym go kupił. Bardzo chciałbym posłuchać tych locków Sony. Także jestem fanem Sony na dzień dobry.

 

Luxman:

Kiedyś bardzo mocno rozpatrywałem zakup wzmacniacza tej firmy. Ostatecznie kupiłem inny, również japoński, jednak nie Sansui. Również jestem fanem Luxman'a.

 

Accuphase:

Już za wygląd i jakoś wykonania daje lajka. Jestem fanem Accu również.

 

Ogólnie lubuję się w markach japońskich. Nie wykluczam możliwości, że kiedyś kupię sprzęt nawet rodzimej produkcji. Pożyjemy zobaczymy.

 

Zapraszam właścicieli wyżej wymienionych marek na odsłuch porównawczy z Sansui. Wszystkie powyżej bardzo lubię i cenię. Efekty opiszemy na forum.

 

Słyszałem wszystkie wysokie modele Sansui: oryginalne, limitowane, dzielone i modowane.

Zapewniam, że jak ktoś posłucha tych wstrętnych modów, nie wróci już do wersji zwykłej, ponieważ nie da rady (od tego nie ma odwrotu). Zawsze można to zweryfikować jak ktoś nie wierzy.

 

Na świecie jest pełno świetnie grającego i wyglądającego sprzętu. Jestem fanem wielu marek. Mi do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze dzielonki Sansui. W każdym razie nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa.

 

 

pozdrawiam i jeszcze raz zapraszam na weryfikację,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

potrzebuje informacji czy SANSUI QRX-9001 zagra bez problemu z głośnikami Yamaha 6 ohm??

 

Nie powinien mieć problemu, "obsługuje" kolumny 4-8 ohm.

Ale jeżeli szedłbyś w quadro, to sugerowałbym jednak szukać 4 x 8 ohm.

 

Pytanie najważniejsze, jak będzie brzmiał z tymi Yamaha, które chcesz...

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam w całej rozciągłości ! Porządnie wykonana biżuteria z rozdmuchanym wizerunkiem o przyzwoitym dźwięku i to wystarczy by od lat tłuc jakie to accu cudowne ... Fakt, że parę starszych modeli wg mnie jest naprawdę fajnych - ich cen nie komentuję - każdy sam decyduje czy coś jest dla niego warte 20 pensji czy 10 ... Na słowo Accuphase od razu się ludziom źrenice otwierają a wtedy to musi być cudo i w zasadzie każde słowo krytyki będzie atakiem na personę ...

 

Pamiętam jak z kolegą w Danii dokonaliśmy bezpośredniego porównania Luxmana L550 (bardzo mi się ten model podobał zwłaszcza , że miał tam parę WATT w klasie A) z Sansui 901. Kolumny Rogers. Stwierdziliśmy, że ciężko je od siebie odzróżnić ... 901 odrobinę bardziej otwierał się w wyższych rejestrach i nieco szerzej budował scenę poza tym wszystko było identyczne. Uderzyło nas to przede wszystkim, że miały identyczną barwę , balans tonalny , sposób prezentacji. Po co to piszę ? No bo przecież Luxman L550 to swego czasu urządzenie kultowe (do dziś zresztą także - nie mylić z 530 czy 510) i u nas mało spotykane a 901 nie raz dostało opinię "słabej średnicy" .... Takie to są opinie zapyziałej większości "melomanów" z przerostem mentalnej prostaty ... Niestety pokutuje u nas obiektywność a każdą serię pozytywnych opinii czegoś mniej "ohukanego" od razu - niejako z urzędu - bombarduje się hejtem ... Czas jednak wszystko weryfikuje a jak pokazuje doświadczenie kolegi bumpalump warto czasem samemu sprawdzić i przekonać się gdzie jest prawda ...

 

Rzeczywiście kolega bumpalump docenił A 901 :)

 

http://www.audiostereo.pl/sansui_sansui-au-x901_wzmacniacze-stereo-335-5614-2.html

 

Sansui A-901 kosztował ledwo 2000DM, obecne ceny na aukcjach to 5tyś :) jego półka cenowa to Luxman L430, Grundig A-9000...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie ukrywałem ze 901 nie zrobiła na mnie wrazenia, jednoczesnie podkreslajac ostatnio ze bledem z mojej strony bylo kiedys ocenianie firmy na podstawie niskich modeli co Ty kolego teraz wlasnie czynisz.

Posluchaj kiedys chociazby 907DR to zrozumiesz o czym tu piszemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( wpis obraźliwy )

Sam wiesz co to znaczy dobre ustawienie Sansui i wierz mi , że zdziwiłbyś się jak dobrze potrafi zagrać 901 ... Swoje opinie z 2015 roku wydawałeś również z innym nastawieniem ... Dziś stać Cię na prawdę i o to chodzi ! Ja to cenię !

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie ukrywałem ze 901 nie zrobiła na mnie wrazenia, jednoczesnie podkreslajac ostatnio ze bledem z mojej strony bylo kiedys ocenianie firmy na podstawie niskich modeli co Ty kolego teraz wlasnie czynisz.

Posluchaj kiedys chociazby 907DR to zrozumiesz o czym tu piszemy

 

Czy ja piszę coś o topowych wzmacniaczach tej firmy? ja wierzę że taka 907DR to jest wysoki poziom! ale niech nikt mi nie wciska kitu że wzmacniacz który kosztował 2000DM 30 lat temu i był słabo oceniany w magazynach audio na swoje czasy, można porównywać z klockami innych firm 2-3 razy droższymi tylko dlatego bo to legendarne Sansui, miałem A-701 przez 2 tygodnie dostała dobre warunki do odsłuchu i nie zachwycała brzmieniem to jest budżetówka tak samo jak 901 która była ledwo o 400DM droższa od 701. To jest moja opinia o A 701 a czubsi będzie pisał że trolluje i kłamię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

901 jako nieliczny w tym przedziale cenowym ma najlepszy tor zbalansowany xlr. I po nim gra bardzo dobrze rca to dyskoteka direct hifi stereo . Nie jest bez wad - ale kto ich niema ma ? Za około 3000 zł to bardzo przyzwoity świetnie wyglądający wzmacniacz

Edytowane przez lukag72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

901 jako nieliczny w tym przedziale cenowym ma najlepszy tor zbalansowany xlr. I po nim gra bardzo dobrze rca to dyskoteka direct hifi stereo . Nie jest bez wad - ale kto ich niema ma ? Za około 3000 zł to bardzo przyzwoity świetnie wyglądający wzmacniacz

 

Ten model był za nisko żeby mógł po 30latach tyle kosztować do tego nie radzi sobie z trudniejszym obciążeniem przez co też jest podatny na awarie i w efekcie nieoryginalne części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około 3000 zł to bardzo przyzwoity świetnie wyglądający wzmacniacz

 

Kiedyś miałem możliwość porównać 901 z dzielonym zestawem innej japońskiej firmy. Ten dzielony zestaw jest zdecydowanie droższy od tego 901. Specjalnie nie wymieniam nazwy i modelu ponieważ, również jestem fanem tej marki. Jednym słowem Sansui wygrał.

Niewątpliwie ten 901 reprezentuje naprawdę bardzo dobry stosunek jakość/cena. Wiadomo, że można lepiej, ale ten klocek dla wielu może okazać się zakupem wręcz okazyjnym (wszystko będzie zależeć od stanu danego egzemplarza). To jest po prostu naprawdę fajnie grajacy wzmacniacz w tych kategoriach cenowych i tyle.

 

pozdrawiam,

Edytowane przez doktor_mun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff......!!!

 

Znowu bicie piany na temat jaki to jest 901 i to przez kogoś kto nie słyszał go a jedynie miał niższy model i wyciąga wnioski.

 

Panowie, po prostu olać to i już. Koniec , kropka.

 

Jan

Drogi Janie o ile znam 907 i 901 . A wiem że miałeś styczność również z nimi i niższymi modelami , jak porównał byś 901 do 707DR ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje w najbliższym czasie , bezpośrednie porównanie 3 wzmacniaczy Sansui 901 i 911 zasilanie Europa przeciwko japońskiej wersji 707DR .kolumny trzy pary stare Celestynin Ditton , Monitor Audio Gold Reference 20 ,oraz Spendor SP1/2 . żródło Odtwarzacz plików A&K 380. muszę jedynie pomyśleć nad z balansowanym żródłem cd. Co wy nato ? jacyś chętni na odsłuch info na priv

Edytowane przez lukag72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............ ( atak personalny w Klubie Miłośników )

Uff......!!!

 

Znowu bicie piany na temat jaki to jest 901 i to przez kogoś kto nie słyszał go a jedynie miał niższy model i wyciąga wnioski.

 

Panowie, po prostu olać to i już. Koniec , kropka.

 

Jan

 

Problem w tym że A-901 był niewiele droższy od A-701 kolejno 2000DM i 1600DM słabo wypadał w rankingach w tamtych latach, opinie fanatyków i handlarzy mnie nie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z Zeta-j

"Po co wy grzebiecie w tych wzmacniaczach? i to jeszcze w wysokich modelach, AU-X911DG MOD? co to jest? jakoś nie zauważyłem żeby ktoś poprawiał Krella, Accuphase czy innego wysokiego Marantza"

 

Panie Zeta j grzebac, to moga dzieci w nosie a nie swiadomi wartosci swoich sprzetow audiophile. Przypomne tez, ze w tym watku panuje zwyczaj nie zamieszczania linkow do jakichkolwiek aukcji a to w Pana pieswszym wpisie sie takowy znalazl. Zeby cos krytykowac trzeba wykazac sie znajomoscia tematu, o ktorym sie dyskutuje a Pana wpisy sa pieniactwem w czystej postaci i wnosza tylko cennik w DM poszczegolnych modeli. Gratuluje wiedzy i metodologii.

Dziekuje moderacji za obiektywizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne podejście

 

Dziwne???!

 

To może spróbuj iść na mecz piłki nożnej i zacznij krytykować drużynę kibiców w sektorze których usiadłeś. Albo idąc z zamiarem oświadczyn, zacznij wytykać wszystkie mankamenty urody wybranki oraz cechy które ci nie odpowiadają w jej rodzinie.

 

Czyli w klubie miłośników dopuszczalne są tylko pochwalne peany ???

 

Nie, nie tylko. Ale jeśli zauważę, ze jesteś w klubie miłośników marki wyłącznie w celu jej krytyki, to wylecisz z wątku jako hejter.

 

Ludzie czego nie rozumiecie w pojęciu MIŁOŚNIK - AMATOR ??? Zajrzyj choć do Wikipedii jak do tej pory owe określenia były ci obce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę jeszcze raz wzmacniacze Sansui które miałem : AU-X1 i CA/BA 2000 + TU 9900 uważam za wręcz wybitne

Barwa i koloryt, niemal lampowe granie

Uważam ze to jedna z najlepszych japońskich firm

Ale umówmy się ze jak każdy sprzęt maja swoje ograniczenia ( wydajność prądowa) i nie są idealnym wyborem do każdych kolumn

Jednak w odpowiednim zestawieniu zagrają lepiej niż wiele współczesnych konstrukcji za kilkanaście tys pln

Pamietajmy jednak o tym ze jak w wypadku większośći firm tańsze budżetowe modele nie wyróżniają się jakoś specjalnie na tle konkurencji

Myśle ze obiektywizm polega właśnie na trzeźwym spojrzeniu na sprawę a nie twierdzeniu ze każdy sprzęt z logo Sansui to holy graal audio.

Natomiast wyższe modele: alpha 9xx, dzielonki BA /CA, a zwłaszcza AU-X1 mogę polecić każdemu z czystym sumieniem, bo w swojej klasie cenowej to rodzynki

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pytanie od strony technicznej, jeśli ktoś miał doświadczenie.

Jak wygląda parowanie tranzystorów mos-fet w Sansui, czy tranzystory obu kanałów mają identyczną grupę wzmocnienia dla obu typów przewodnictwa (jeśli jest jakaś różnica chodzi o B-2103)? Chodzi o to czy fabrycznie były takie same czy pomiędzy oboma blokami mogą być różnice w serii? W sprzętach niższej klasy z tego co pytałem już oba kanały mają tą samą serię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało się, że były z różnych serii ! Tranzystory parowano i dobierano do kompletu - gotowy pakiet był przeznaczony (osobno pakowany i oznaczony) do danego modelu. Zdarzało się, że oba kanały miały różne serie. Przeszkadza Ci to ???? ... Tranzystory sterujące w kaskadzie też sprawdzasz po seriach ????? (bo niby dlaczego nie ?) ...

 

Oryginał znaczy oryginalne części (a to już dziś w przypadku kupionego w Japonii Sansui raczej rzadkie wydarzenie i nie ma tu dyskredytacji jeśli wzmacniacz był właściwie naprawiony - zgodnie z serwisową zasadą) ...

 

Raczej sobie nie wyobrażam, żeby ktoś się uparł na zostawienie starej pasty pod tranzystorami w myśl podobnej zasady ... Zalecam malkontentom osobiste kupowanie urządzeń z Japonii - zwłaszcza teraz bo wielu albo nie wie albo nie rozumie, że już na tym etapie to istna loteria ... Ludzi naprawdę ciężko zrozumieć - czasami przeszkodą jest, że ktoś napisał o wymienionych potencjometrach jakby to faktycznie nieodwracalny koniec świata był (nie - to nie mój wzmacniacz na allegro - nie znam tego człowieka ale dziwi mnie fakt, że wzmacniacz kosztujący z reguły około 8 tys nie znajduje chętnego w zdecydowanie niższej cenie bo ma potencjometry zmienione ... )

 

Są tacy co zamawiają urządzenie gwarantując , ze podejmą ryzyko i gdy zobaczą co wygrali na aukcji to się próbują wycofywać ... tyle, że to już trochę za późno ...

 

To trochę jak z wyścigami samochodowymi - extremalne doznania nie są dla wszystkich i dotyczy to tak samo doznań nieprzyjemnych jak i .... przyjemnych !!!

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.