Skocz do zawartości
IGNORED

Swietny artykul na temat formatow audio HD


Ender^Wiggin

Rekomendowane odpowiedzi

dd6, 19 Kwi 2010, 13:48

 

>Bobcat: kilka osób Ci pisze o efekcie trójwymiarowości,jaki się uzyskuje ze zwykłego stereo, a ty

>piszesz, że to jest niemożliwe. Wybacz, ale to są sprawy oczywiste, a Twoje wpisy kuriozalne.

 

Czy możesz podać przykłady płyt stereofonicznych, na których uzyskałeś efekt otoczenia dźwiękiem?

Ja podobne wrażenia miałem wyłącznie na Pulse, Amused to death czy Ray of light.

Na innych płytach nigdy, powtarzam, nigdy nie dane mi było usłyszeć dźwiękowego tła po bokach i z tyłu. Nigdy na żadnym koncercie nie dane mi było usłyszać wyraźnych braw wokół mnie.

Trójwymiarowość owszem była, ostra lokalizacja też, ale to wszystko było w przestrzeni wokół głośników: za nimi, lekko przed nimi, ew. po bokach.

Pls zachowajmy umiar, bo w ten sposób to można po iluś tam wpisach dojść do wniosków, że np. bolid formuły 1 lepiej sprawdza się w terenie niż Range Rover.

Polecam np. miedawny test w wykonania Filipa Kulpy w AV (wiem, wiem, prasa kłamie) systemu wielokanałowego Denona. Na pewno Kulpy nie można posądzić o jakieś sympatie wielokanałowe, ale jednak stać go było na stwierdzenie, że w zakresie generowanej przestrzeni, odtworzenia akustyki itp. ten system był mocno z przodu w stosunku do klasycznych systemów stereo. Napisał to wprost, co nie przeszkodziło mu oczywiście nadmienić, że w zakresie cech takich jak bas czy barwa było jeszcze sporo do zrobienia, co akurat podnosi wiarygodność testu.

 

Dalibyście też spokój z tą nagonką na Bobcata. Ja wiem, że w kupie raźniej kopać, ale chwały nie przynosi i o odwadze nie świadczy. Czytając wypowiedzi Bobcata nie znajduję w nich agresji i jadu właściwych jego adwersarzom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale bym się Bobcat nie zdziwił, gdyby się okazało, że McGyver i discomaniac71 odsłuchali w życiu więcej systemów niż Ty masz płyt w domu. Na prawdę zachęcam do dalszych poszukiwań, bo nie wiesz, co tracisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm z jednej strony disco potrafi być wkurzający z tą swoją "nieomylnością" i narzucaniem zadania innym, ale z drugiej strony wygląda na to, że Bobcat naprawdę nie ma specjalnie pojęcia... a też swoje opinie wyraża dosyć autorytatywnie.

Płyty gdzie można się przestraszyć czymś z tyłu to np Robert Frip. Tyle, że ze względów artystycznych ciężko tego słuchać;)

5.1 może jest interesującym pomysłem, ale podnosi niestety wartość sprzętu 3 krotnie. Mając więc pulę 20 tysięcy wole jednak przeznaczyć to na dwa dobre kanały niż 5 kiepskich. W przypadku nieograniczonego budżetu pewnie rozważył bym budowę i kalibrację systemu wielokanałowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> mczaj, 19 Kwi 2010, 14:22

 

>Na innych płytach nigdy, powtarzam, nigdy nie dane mi było usłyszeć dźwiękowego tła po bokach i z

>tyłu.

 

Dzięki. Zaraz się dowiesz, że masz źle skalibrowany sprzęt, a wogóle to jesteś nieosłuchany :)

 

==> Seba78, 19 Kwi 2010, 14:36

 

To co piszę, opieram na własnych doświadczeniach, a wydaje mi się, że ich trochę mam i to na naprawdę dobrym sprzęcie.

 

Tu nie chodzi o to, aby się bać czegoś z tyłu. Słuchałeś czarnego albumu Metallica na DVD-A?

 

>podnosi niestety wartość sprzętu 3 krotnie

 

Zgoda. Albo i więcej. Za przyjemności się płaci

 

>Mając więc pulę 20 tysięcy wole jednak przeznaczyć to na dwa dobre kanały niż 5 kiepskich.

 

Za tę kasę masz całkiem zacne 5.1. Pozatym zależy kto ma jaką hierarchię preferencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mczaj, 19 Kwi 2010, 14:22

 

>Czy możesz podać przykłady płyt stereofonicznych, na których uzyskałeś efekt otoczenia dźwiękiem?

 

Np. Violator Depeche Mode, ale nie o to tutaj chodzi. Stereo generuje przede wszystki scenę z przodu, ale za to takiej jakości, która jest niedostępna dla urządzeń wielokanałowych. Będąc na koncercie nie siedzę przecież na scenie, tylko muzyków mam przede mną. Stereo może generować efekty z boku i z tyłu, ale większość realizacji tego nie wykorzystuje, bo jest to do niczego nie potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Stereo generuje przede wszystki scenę z przodu, ale za to takiej jakości, która jest niedostępna dla urządzeń wielokanałowych.

 

Zależy od ceny i skonfigurowania tych ostatnich.

 

>Stereo może generować efekty z boku i z tyłu, ale większość realizacji tego nie wykorzystuje, bo jest to do niczego nie potrzebne.

 

Trapi cię jakaś niemożność? Dorób do tego ideologię.

(Przysłowie chińskie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Surrounded in Manhattan" By Sam Tellig:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat - aż boję się myśleć co to za jakość jest za 20k PLN w 5 kanałach (za cały system). To niestety jest dalej budżet w którym są jednak spore różnice i róznica na plus dla stereo może być dalej dramatyczna. Zaczynam więc powątpiewać w twój punkt widzenia i "doskonałość". Ale dla każdego coś miłego. Ja jednak cenię jakość niż wątpliwej jakości efekty.

gdybyś był z dolnego śląska to z chęcią posłuchał bym czegoś na tak doskonale skalibrowanym systemie 5 kanałowym i z przyjemnością zaproszę na odsłuch tej płyty na stereo. Mogło by to być ciekawe doświadczenie. Mniemam, że mamy systemy podobnej wartości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Stereo generuje przede wszystki scenę z przodu, ale za to takiej jakości, która jest niedostępna dla urządzeń wielokanałowych.

 

Dokoladnie tak. Wystarczy porownac brzmienie stero amplitunera za 10kzl ze wzmacniaczem stereo za 3kzl:) Roznica na oczywiscie korzysc stereo.

 

Stereo może generować efekty z boku i z tyłu, ale większość realizacji tego nie wykorzystuje, bo

>jest to do niczego nie potrzebne.

 

Zgadza sie. Oczywiscie przy odpowiednio ustawionych glosnikach stero, moga do nas docierac dzwieki np. z boku, ale tego typu efekty sa wykorzystywane bardzo rzadko. Slychac je m.in.: Roger Waters, Madonna, Goran Bregovic. Stereo ma odzwierciedlac scene, dlatego zrodla pozorne dobiegaja do nas zazwyczaj wyraznie z przodu. Relizatorzy dzwieku rzadko kreca panorama "na maksa w lewo lub prawo":-)

 

Trapi cię jakaś niemożność? Dorób do tego ideologię.(Przysłowie chińskie).

To prawda - dotyczy to glownie politykow;-) W tym przypadku kolega z ktorego zartujesz ma wg mnie racje.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78, 19 Kwi 2010, 15:48

 

Budżetem nazwałbym raczej badziewie w hipermarketu typu "all in one box" w cenie około 2k zł z głośni(cz)kami (wielkości kieliszka od wódki). 20k za 5.1 Hi-Endem nie jest, ale z drugiej strony nie można zakwalifikować go do tej grupy budżetowej. Nazwałbym go Hi-Fi.

 

Nie jestem z Dolnego Śląska. Czy ja gdzieś mówiłem (albo nawet pomyślałem) że jestem "doskonały"? Proszę mnie nie obrażać :) Mam swój punkt widzenia i go bronię, podonie jak moi Adwersarze bronią swojego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu lepsze są kremówki, czy też pączki? Bo już całkiem zgłupiałem.

 

I jeszcze jedno pytanie. Dostojność co poniektórych dysputantów onieśmiela mnie na tyle, że boję się zabierać głos nie tylko w tym wątku. W związku z tym mam pytanie, czy gdzieś możliwe są do uzyskania certyfikaty minimalnego osłuchania i posiadania sprzętu? Jakieś potwierdzenie, uprawnienie do zabrania głosu? Czy wystarczy tylko własnoręczne oświadczenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatrak - pisz nie wstydz sie, a tych co beda szukac tylko problemow ignor ban i olewka ;ppp

 

w sumie uzytkownik B pomimo ze odnosze wrazenie ze dostal tzw. manii a nie dokonal tzw. rzeczywistego porownywania wysokiej klasy stereo z wysokiej klasy 5.1 po czesci pisze dosc madrze wiec i czekam na dalszy ciaga jego wypocin i wypocin przeciwnikow z ktorych wiekszosc ma identyczny albo i gorszy problem od B - gdyz nie tylko nie porownywali wysokiej jakosci stereo i 5.1 ale nawet w ogole nie slyszeli dobrego dzwieku nawet ze stereo a dyskutuja na zasadzie "bo ja slucham na stereo juz bardzo duzo lat wiec tak musi byc"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę pączki.

 

10/10. Forum jest dla wszystkich, których pasją jest szeroko pojmowane audio. Tylko jakaś marginalna (za to hałaśliwa) mniejszość uważa się za lepszych, bardziej oświeconych, lepiej osłuchanych i w związku z tym posiadających monopol na prawdę. To oni próbują szermować stażem na Forum, jakby to cokolwiek miało na rzeczy. Certyfikaty? Pewnie wspomniani najlepiej poinformowani radzi by je wydawać, najpierw oceniwszy (wg sobie tylko znanych kryteriów) kandydata. Jednego kryterium można się wszakże domyśleć: amatorzy dźwięku wielokanałowego będą traktowani jako trędowaci i mają zakaz wstępu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futu: nie dostałem manii tylko bronię prawa do wypowiadania własnego zdania i sprzeciwiam się narzucaniu "jedynie słusznej szkoły myślenia". Możesz to nazwać wypocinami :)

 

Miałem okazję się bawić zarówno topowym stereo, jak i topowym 5.1. I w ich wyniku doszedłem do konkluzji, którymi się tu dzielę na Forum. Jak się domyślasz (moim zdaniem): stereo to Opel Astra, nie powiem - fajny samochód. 5.1 to Mercedes klasy S.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Ostatecznie prosilbym na zwrocenie uwagi...ze to jest " a u d i o s t e r e o " i...kolega jest gosciem ktory mowi do gospodarza....."ale masz brzydka zone".....dziw ze jeszcze nie dostales w twarz...:))) rozumiesz czy jeszcze nie bardzo....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna sie usmiac czytajac te glupoty, ale juz przy tym nie wytrzymalem:

 

"stereo to Opel Astra,

>nie powiem - fajny samochód. 5.1 to Mercedes klasy S."

 

Haha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieuprawniona nadinterpretacja rozszerzająca. Skąd wiesz czy to ma być audio(tylko)stereo, czy audio(i)stereo? Monofoniczni więc również won? Jest także zakładka Kino Domowe (z definicji multichannel).

 

>kolega jest gosciem ktory mowi do gospodarza....."ale masz brzydka zone".....

 

A gospodarz na to: "stary ja to wiem od dawna, daj pyska i napijemy się, wreszcie wiem kto z moich kumpli jest szczerzy, a kto mi kłamie w żywe oczy".

 

Do Admina: wnioskuję albo stworzenie nowej zakładki "Dźwięk Wielokanałowy" albo rozszrzenie o tę tematykę zakładki Kino Domowe. Wtedy wilk będzie syty i owca cała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Arek__45, 19 Kwi 2010, 17:16

 

>Ostatecznie prosilbym na zwrocenie uwagi...ze to jest " a u d i o s t e r e o " i...kolega jest

>gosciem ktory mowi do gospodarza....."ale masz brzydka zone".....dziw ze jeszcze nie dostales w

>twarz...:))) rozumiesz czy jeszcze nie bardzo....?

 

To forum już dawno stworzyło formułe bardzo często wymykającą się sztywności zakładek i bardzo dobrze! to świadczy o ewolucji,która zawsze jset miarą postępu.Muzyki słucham za posrednictwem wzmacniaczy lampowych i gramofonu,bardzo sporadycznie CD.W związku z tym trudno mnie podejrzewać o uczestnictwo w stronnictwie wielokanałowym :)natomiast nie przyszło by mi do głowy autorytarnie w dyscomaniacalnym stylu sztorcować innych tylko z tego powodu,że czerpią radośc z obcowania z muzyką w inny sposób.Opowieści o tajnych kompletach w Krakowie na których omawia się rewelacje o forumowym lobby uważam za przejaw manii prześladoweczej i sprowadzania całego życia do obecności na forum-to jest chore,dlatego Arku jak również z innych powodów uważam Twój wpis jako popełniony "od czapy"Mam wrażenie,że wiele osób irytuje sam styl polemiki jaką uprawia Bobcat,bo jest prowadzona w wyważonym stylu i w elokwentny sposób,na tle siermiężnych "wykładów"discomaniaca stanowi swoiste novum.

 

Celowo nie zabieram głosu w kwestii co lepsze,brak mi dobrych doświadczeń zz 5.1 ale je nadrobię i chetnie podyskutuję na temat.

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszedlbym do tego inaczej:-) W mojej opinii systemy 5.1 stosowane do odsluchu stereo to kompromis. Tak samo jak kompromisem jest stosowanie stereo do swietnie zrealizowanego filmu 5.1:-)

 

Upieranie sie ze 5.1 jest lepsze do odsluchu muzyki niz CD i wzmacniacz stereo, jest wg mnie proba wmowienia mi, ze do jazdy off road lepszy jest Mercedes S niz Nissan Patrol:-)

 

Wysokiej klasy 5.1 jest znakomity gdy ogladamy filmy, tak samo jak Mercedes S jest komfortowym samochodem do jazdy po autostradach.

 

Do muzyki jest stereo tak samo jak do jazdy po pagorkach Nissan Patrol. Ot co.

 

Nie chce moim postem nikogo obrazic ale kino domowe za 30kzl ZAWSZE gorzej gra w stereo niz system do tego przeznaczony w tej samej cenie. Jest to roznica tak duza, ze mozna o niej powiedziec, ze jest obiektywna. I mam odwage zarzucic komus kto nie zauwaza tej roznicy brak sluchu.. jednoczesnie zazdroszczac.. Wolalbym tej roznicy nie slyszec - zycie byloby prostsze:)

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

rafal735r, 19 Kwi 2010, 17:44

 

>Mozna sie usmiac czytajac te glupoty, ale juz przy tym nie wytrzymalem:

>

>"stereo to Opel Astra,

>>nie powiem - fajny samochód. 5.1 to Mercedes klasy S."

>

>Haha.

 

Każdy ma prawo do swoich porównań,a z szyderstwem to trzeba ostrożenie,bo pojawi się tu jakis kozak,który po przeczytaniu Twojego "o mnie"gruchnie śmiechem i retorycznie zapyta: co ty tam u siebie za stereo słyszysz?śmieszne?

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal735r, 19 Kwi 2010, 17:45

 

Następny Stereofoniczny się odezwał. Wg mojej opinii owe samochodowe porównanie dobrze oddaje proporcję jakości. Powatrzam: w mojej opinii. Każdy ma do niej prawo. Ponadto jak nawet coś uznam za głupotę - to tego wprost nie mówię. Przez grzeczność. Jak widać jest Ci to obce.

 

Czy słucham 5.1 ze zwykłych płyt stereo? Poczytaj proszę moje poprzednie wpisy w tym wątku. Mnie chodzi głównie o nagrania od początku rejestrowane jako 5.1. Można takowe znależć na SACD, DVD-A (mam kolekcję jednych i drugich), satelitarnych stacjach radiowych (nadają całą dobę). W rozwijanie stereo do 5.1 za pomocą DPLII bawię się (pisałem) na zasadzie "jak się nie ma co się lubi - to się lubi co się ma". Acz nie ukrywam, że mnie to bawi i wolę tak słuchać niz gołe dwa głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ja również jestem zdania, że dobra realizacja stereo nie zastąpią żadne wielokanałowe wynalazki.... ale ostatnio miałem okazję słyszeć płytę SACD Dire Straits "brothers in arms" na bardzo dobrym 5.1 i brzmiało to rewelacyjnie. Dźwięk był rozłożony idealnie na wszystkie kanały tworząc jedną ogromną scenę pozostawiając wszystko co dobre w stereo (dynamikę, brzmienie, detalicznosć). Mnie się podobało bardzo i w tym przypadku muszę przyznać, że moim skoromnym zdaniem było dużo lepiej niż odsłuch tej samej płyty w trybie Stereo (czyli 2 kanały w trybie SACD). Poźniej przesłuchiwałem również koncert Queen... było równieź nieźle, ale już nie to samo co SACD.

Myślę że obydwa systemy mają swoje dobre i złe strony. Jednak wiadomo jest, że większość nagranej muzyki świata to właśnie tryb stereo dostępny na krążkach CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21, 19 Kwi 2010, 17:54

 

Jest takie rosyjksie przysłowie: pop swoje, czort swoje. Powtarzam po raz n-ty: mnie chodzi głównie o natywne nagrania 5.1, od samego początku realizowane w tej technice. Rozwijanie stereo do 5.1 przez DPLII uważam za środek zastępczy stosowany niejako z konieczności, z uwagi na relatywnie niewielką ilość SACD w tej technice.

 

>kino domowe za 30kzl ZAWSZE gorzej gra w stereo niz system do tego przeznaczony w tej samej cenie.

 

Ile razy mam powtarzać, że zgadzam się z tą tezą? Ile razy mam pisać - że jeśli chcemy porównać systemy TEJ SAMEJ KLASY, skoro stereo kosztuje 30k zł - to TEJ SAMEJ KLASY 5.1 będzie kosztowało ok. 100k zł? Ile razy mam mowić, że 5.1 to nie jest tania zabawa, ale za przyjemności się płaci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, 19 Kwi 2010, 17:15

 

(...)

>Miałem okazję się bawić zarówno topowym stereo, jak i topowym 5.1.

>I w ich wyniku doszedłem do

>konkluzji, którymi się tu dzielę na Forum. Jak się domyślasz (moim zdaniem): stereo to Opel Astra,

>nie powiem - fajny samochód. 5.1 to Mercedes klasy S.

 

Nie wierzę że słuchałeś choćby jednego topowego systemu stereo. Gdybyś słuchał, to nie wypisywałbyś bredni, że niby wytworzenie sceny 3D przez system stereofoniczny jest niemożliwe. Każdy topowy system stereo potrafi taką scenę 3D wytworzyć, zresztą wiele nie-topowych systemów stereo również wytwarza scenę 3D. Wie to każdy średnio osłuchany miłośnik audio. Skoro Ty tego nie wiesz, to jest rzeczą oczywistą, że dobrego systemu stereo w życiu nie słyszałeś, drogi system nie zawsze jest dobry, a mimo to swoje błędne wyobrażenia bezczelnie przedstawiasz jako ogólnie obowiązujące reguły. A proponowałem, przyjedź do mnie, to usłyszysz scenę 3D z zestawu stereo. Ale nie, lepiej teoretyzować bezpiecznie siedząc za klawiaturą niż narazić się na nowe doświadczenia mogące wstrząsnąć Twoim betonowym światopoglądem.

Jakakolwiek polemika z taką postawą jest bezcelowa, jedyne co można zrobić, to prostować te fałszywe tezy które bez sprawdzenia lansujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi sprzet to jedno, a trudno dostepne plyty to drugie. Na SACD, czy DVD-A w 5.1 wychodza jednostki. Bynajmniej to co mnie interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Skurzewski, 19 Kwi 2010, 17:58

 

>rafal735r, 19 Kwi 2010, 17:44

>

>>Mozna sie usmiac czytajac te glupoty, ale juz przy tym nie wytrzymalem:

>>

>>"stereo to Opel Astra,

>>>nie powiem - fajny samochód. 5.1 to Mercedes klasy S."

>>

>>Haha.

>

>Każdy ma prawo do swoich porównań,a z szyderstwem to trzeba ostrożenie,bo pojawi się tu jakis

>kozak,który po przeczytaniu Twojego "o mnie"gruchnie śmiechem i retorycznie zapyta: co ty tam u

>siebie za stereo słyszysz?śmieszne?

>P

 

A czy ja pisze ze moje jest jakies zajebiste? Smieszna jest teoria "samochodowa" przedstawiona przez Boba, a nie sprzet w "o mnie". Sprzet w "o mnie" majwyzej moze byc slaby, a nie smieszny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.