Skocz do zawartości
IGNORED

Czy recenzenci prasy audio są głusi czy też celowo kłamia?


Mart2M

Rekomendowane odpowiedzi

Co za bzdury. Obraz neutralny..pojęcie całkowicie abstrakcyjne, nie istniejące w rzeczywistości, zmyśle wzroku i postrzegania barw. Jest wytworem tylko i wyłącznie biurokratycznym. Ile osób tyle neutralnych barw- to jest chyba oczywiste...

Rozumiem, że czarno biały film będzie miał zabarwienie zależne od indywidualnych upodobań? Jeden woli więcej różowego, drugi też różowy ale tylko w ciemnych scenach, jasne elementy obrazu mają być już tylko czarno-białe. Inny z kolei (pewnie wielbiciel Matrix'a) woli jak wszystko ma zielonkawe zabarwienie... :rolleyes:

"Casablanca" w "technicolorze"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś kolego na temat?Co ma wspólnego zielony kolor z audio i do tego z recenzją?

 

Modrzewiu!!!

Było o odwzorowaniu kolorów a nie o audio.

Poza tym,

dobrze wiesz , że to na temat ( może dla wtajemniczonych ale jednak)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym numerze HFiM redaktor Stryjecki testuje małe podłogowe kolumienki po ok. 10 tys za parę.

Jedne to Xaviany, oczko w głowie pana redaktora. Xaviany - opisywane dość obojętnie w innych tytułach, tu każdorazowo zyskują miano wybitnych, kultowych. Zasadą jest też, że zawsze muszą się pojawić w ocenach cząstkowych szóstki. Nie inaczej jest i tym razem, ochy, achy, bicie pokłonów, filozofowanie, zaduma nad niezwykle korzystną polityką cenową. 11 tys za miniaturowe podłogówki to przecież niezwykła okazja i redaktor Stryjecki już boi się, że dystrybutor się połapie, jak tanio sprzedaje te genialne głośniki i podniesienie cenę do znacznie wyższego (w domyśle - adekwatnego) poziomu. Teraz pewnie są kolejki i listy społeczne, żeby dostać te okazy za takie grosze.

Ale wiadomo, to jest Xavian, gazeta to HFiM, więc niespodzianki nie ma.

 

Ciekawsza jest druga recenzja - Spendorów A6. Szczególnie ciekawie wypada porównanie tej recenzji do wrażeń, jakie miało w temacie Audio-Video.

W skrócie - recenzja w AV była wyjątkowo chłodna. Trzy gwiazdki, zwrócenie uwagę na mocno zawyżoną cenę. Brzmienie określono jako przeciętne, nie wyróżniające się na plus w żadnej dziedzinie. Wskazano na brak zrównoważenia, harmonii, natarczywość średnicy. Brzmienie uproszczone i spłaszczone. W podsumowaniu Filip Kulpa napisał, cytuję:

"Spendory są kolumnami trochę nieprzystającymi do ofert innych producentów, tak w sensie wartości postrzeganej, jak i bezwzględnej jakości brzmienia".

 

A jak rzeczone Spendory znajduje redaktor Stryjecki? Najkrócej rzecz ujmując: jest całkowicie oczarowany. Jego "recenzja" to zlepek gotowych sloganów do wykorzystania w prasowych reklamach. Magiczna średnica, smyczki jak żywe. Spendory kochają fortepian a on tę miłość odwzajemnia. Itp. itd. pisana na kolanach ciężkostrawna papka. Szóstka za muzykalność. I najlepsze - refleksja odnośnie ceny. Otóż mierzące 88 cm i ważące 18 kg, przeciętnie wyglądające podłogóweczki na dwóch niedrogich głośnikach otrzymują 5 za jakość/cena, ale to nie wystarcza, redaktor uważa je za ścisłą czołówkę do 15 tys.

 

Po popełnieniu czegoś takiego to można się golić chyba wyłącznie elektrycznym Philipsem, patrząc w telewizję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mczaj,

 

Masz całkowitą rację! Też wczoraj zasiadłem do lektury i byłem wielce zdegustowany tymi recenzjami. Zachwytom na Xavianem nie było końca. I koniecznie trzeba do nich podpiąć sprzęt za wielkokrotność ich ceny, bo się wielce odwdzięczą :o) Jasne... Ponadto wszystko porównywane jest z AP Tempo VI - faktycznie referencja w neutralności. No dobra, niech sobie promuje Xaviana, ale nachalność tej promocji przechodzi już wszelkie wyobrażenia, błee...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mczaj - nie wiem jak jest z xawianami - ale teorię spiskową o A6 spendora można obalić - (moim zdaniem nie są tak super hruper jak opisują ale nie też tak denne jak opisali w AV - bardzo dobre głośniki - ale nie o to tu chodzi) - jak się coś komuś zarzuca trza być dobrze przygotowanym - poniżej masz magazyny w których były testowane i gdzie dostały dobre bądź doskonałe recenzje

 

What Hi-Fi magazine

Hi-Fi Plus magazine

Hi-Fi World magazine

High Fidelity.

 

większość tych recenzji spokojnie znajdziesz w internecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego już od paru lat przestałem kupować gazety Audio ,HI-FI Muzyka itd.szkoda pieniędzy ,lepiej jest zawierzyć własnym uszom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę nie na temat, ale nie mogę sie powstrzymać żeby nie zwrócić uwagi na heroiczny bój jednego z redaktorów w najnowszym numerze HFiM przy teście dCs-a żeby zagrał lepiej niż trochę "większy Arcam" :)

na końcu już sie prawie cieszyłem, że nie mam tych prawie 60 kzł do wydania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mczaj - nie wiem jak jest z xawianami - ale teorię spiskową o A6 spendora można obalić - (moim zdaniem nie są tak super hruper jak opisują ale nie też tak denne jak opisali w AV - bardzo dobre głośniki - ale nie o to tu chodzi) - jak się coś komuś zarzuca trza być dobrze przygotowanym - poniżej masz magazyny w których były testowane i gdzie dostały dobre bądź doskonałe recenzje

 

Prasa angielska niekoniecznie musi być obiektywna przy ocenianiu swoich rdzennych producentów, a o "recenzjach" Pacuły nie będę się wypowiadał.

Rozumiem, że nie odczuwasz dyskomfortu czytając slogan za sloganem i bajanie o czołówce do 15 tys. To są kolumny klasy powiedzmy Vienna Accoustic Bach czy Proac Studio 130 (choć Vienny znacznie ładniej wykonane), a dwa razy droższe. A o co jak o co, ale o wybitny stosunek wartość materiałowa/cena Proaca posądzić nie sposób.

Obiektywnie i w oderwaniu od jakości dźwięku cena Spendorów A6 jest absurdalnie wysoka, i jeśli ktoś zamiast to skrytykowac, robi z tej ceny jeszcze zaletę, to ja nie mam pytań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę nie na temat, ale nie mogę sie powstrzymać żeby nie zwrócić uwagi na heroiczny bój jednego z redaktorów w najnowszym numerze HFiM przy teście dCs-a żeby zagrał lepiej niż trochę "większy Arcam" :)

na końcu już sie prawie cieszyłem, że nie mam tych prawie 60 kzł do wydania...

 

Prawda jest w sumie żałosna dla tego pisma. By móc oceniać takie urządzenia ( podobnie jest z dzielonką Krella z tego numeru) trzeba dysponować zwyczajnie adekwatnym systemem odniesienia (z kablami, w tym zasilającymi) i pomieszczeniem. Inaczej przypomina to próbę testowania Ferrari na Modlińskiej. Będzie tłukło!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prasa angielska niekoniecznie musi być obiektywna przy ocenianiu swoich rdzennych producentów, a o "recenzjach" Pacuły nie będę się wypowiadał.

Rozumiem, że nie odczuwasz dyskomfortu czytając slogan za sloganem i bajanie o czołówce do 15 tys. To są kolumny klasy powiedzmy Vienna Accoustic Bach czy Proac Studio 130 (choć Vienny znacznie ładniej wykonane), a dwa razy droższe. A o co jak o co, ale o wybitny stosunek wartość materiałowa/cena Proaca posądzić nie sposób.

Obiektywnie i w oderwaniu od jakości dźwięku cena Spendorów A6 jest absurdalnie wysoka, i jeśli ktoś zamiast to skrytykowac, robi z tej ceny jeszcze zaletę, to ja nie mam pytań.

 

Nie polemizuję tutaj z tobą o kwiecistości opisów - zaznaczam że nie czytam tego typu gazetek (ostatnio zdarzyło mi się kupić bodajże AV - ale to jak miałem spędzić parę godzin w samolocie...)

Mam gdzieś co oni tam wypisują - ja wiem swoje - bo po prostu słucham samemu - ale twoja teoria spiskowa co do tych spendorów jest mało trafiona. Nie tylko te recenzje są tych głośników entuzjastyczne które przytoczyłem powyżej - wpisz sobie chociażby w gogle i zobaczysz ile wyskoczy ci recenzji tych głośników - pisanych nie tylko przez magazyny ale też użytkowników - w zdecydowanej większości są bardzo przychylne...

Co do twego AV - testowali kiedyś wcześniejszą wersję tych głośników o nazwie S6e - nie omalże bliźniacza konstrukcja jak A6 - wtedy recenzja była super, ochy i achy...

Wierz mi że więcej prawdziwego "gówna" znajdziesz w tych gazetkach niż te spendory...( nie są one szczytem hi-endu i nigdy się do niego nie zbliżą ale nie są aż tak złe jak opisał to AV...)

 

W ogóle to kończąc ten wpis - to miałbym małą radę - niech te czasopisma drukują na paru stronach wielkimi czarnymi literami że ich recenzje są subiektywne - pozwoli im to spokojnie brać "łapówki"

a i czytelnicy nie będę mieli się do czego przyczepić... "no bo nam redaktorom się podobało... tobie czytelniku nie musi - jesteśmy subiektywni..." i po temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polemizuję tutaj z tobą o kwiecistości opisów - zaznaczam że nie czytam tego typu gazetek (ostatnio zdarzyło mi się kupić bodajże AV - ale to jak miałem spędzić parę godzin w samolocie...)

Mam gdzieś co oni tam wypisują - ja wiem swoje - bo po prostu słucham samemu - ale twoja teoria spiskowa co do tych spendorów jest mało trafiona.

 

Łaał, zaimponowałeś mi, gazetki czytasz tylko w samolocie, fiu, fiu. Zaskakująca jest w takim razie twoja wiedza na temat różnych prasowych recenzji, którymi sypiesz jak z rekawa. Dużo latasz chyba.

BTW, o jakiej ty teorii spiskowej cały czas piszesz? W ogóle odnoszę wrażenie, że ja o zupie, a ty o d*pie. Ale niech tak już w sumie zostanie.

Co do subiektywizmu, to jego "zastosowanie" kończy się na ocenie jakości dźwięku. A jak ktoś mi pisze, że np. Ford Focus 1.6 benzyna za 100.000 to okazja, bo tak naprawdę to konkurent najlepszych aut do 150.000 to nie jest subiektywizm, tylko brednie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maielm spendory A6 z 2 miesiace - sprzedalem i podzielam opinie AV. dodam, ze wcale nie sa super wykonane: z tylu jest ochydne oraz prymitywne laczenie scianek (widac przekroj scianki bocznej), pierwszy raz z czyms takim sie spotkalem spotkalem. malo tego, przecierajac delikatnie kurz drzazga mi sie wbila w sciereczke (kolumny kupilem nowe od dystrybytora). ich cena jest zdecydowanie przesadzona i watpie by sie dobrze sprzedawaly. na audioshow z naimem po prostu straszyly dzwiekiem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

de_moon - nabywca twych spendorów wraz z zestawem Luxmana bodajże jest bardzo zadowolony... zresztą sam o tym pisałeś...

a to że spendory nie za bardzo grają z naimem... dla mnie też to koszmar ... ale są ludzie którym to się podoba... ich sprawa

miałem parę kolumn spendora - jakoś żadna się nie rozklejała ani nic w tym stylu, może dostałeś jakiś wybrakowany egzemplarz?

fakt wykonanie surowe typowo angielskie, choć i tak chłopaki zrobili postęp w "dizajnie"

 

mczaj - ja cię nie obrażam więc ty też tego nie rób...

a teraz odbijam piłeczkę...

a słuchałeś ich? tych spendorów? porównywałeś? do innych, może są wyjątkowe? (heheh)

 

jakiś czas temu dwóch moich znajomych było w decibelu szukać kolumn do krella

mają tam starą parę S6 - obok stoją/stały flagowe monitor audio... mocno się chłopaki zdziwili

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo D, widzę że czytasz wybiórczo, więc jeszcze raz : czy musisz się przejechać Fordem Focusem 1.6 żeby się przekonać, że ktoś, kto krzyczy za niego 100 tys robi cię w konia, a ktoś, kto podsyca atmosferę twierdząc: "panie, toż to warte i 150 koła jest!" zachowuje się jak kiepski naganiacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy "rodzynek" z e znanej strony - wylęgarni tego typu przemyśleń:

"Opis kolumn tej krakowskiej manufaktury był dla mnie czystą przyjemnością. [...] W cenie, jaką trzeba za nie zapłacić Mediusy nie mają specjalnie dużej konkurencji. Na myśl przychodzą mi przede wszystkim kolumny Harpii. [...] Jeśli zaś chodzi o zagraniczną konkurencję, to sprawa się komplikuje, bo za te pieniądze, ani za sporo wyższe nie ma chyba innej kolumny o tak dobrym dźwięku, tak wykonanej, z tak kosztownymi podzespołami."

 

Ważna informacja, że omawiane kolumny są w cenie 19 900 złotych.

Jedyna konkurencja, to Harpie. Jeśli te dwie firmy byłyby tylko na świecie, to zgoda.

Jeśli kiedyś z litości klikałem na banery reklamowe na stronie, to od dzisiaj - hamując mdłości - przestaję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy "rodzynek" z e znanej strony - wylęgarni tego typu przemyśleń:

"Opis kolumn tej krakowskiej manufaktury był dla mnie czystą przyjemnością. [...] W cenie, jaką trzeba za nie zapłacić Mediusy nie mają specjalnie dużej konkurencji. Na myśl przychodzą mi przede wszystkim kolumny Harpii. [...] Jeśli zaś chodzi o zagraniczną konkurencję, to sprawa się komplikuje, bo za te pieniądze, ani za sporo wyższe nie ma chyba innej kolumny o tak dobrym dźwięku, tak wykonanej, z tak kosztownymi podzespołami."

 

Ważna informacja, że omawiane kolumny są w cenie 19 900 złotych.

Jedyna konkurencja, to Harpie. Jeśli te dwie firmy byłyby tylko na świecie, to zgoda.

Jeśli kiedyś z litości klikałem na banery reklamowe na stronie, to od dzisiaj - hamując mdłości - przestaję.

 

 

Może recenzent tylko kolumny tych dwóch firm znał i słuchał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może recenzent tylko kolumny tych dwóch firm znał i słuchał :)

 

Przypuszczam, że tak właśnie było, właściwie jestem pewien - również i tego jakiej partii jest wyborcą - zresztą nie tylko On.

 

Po zdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

O widzę, że kolega mczaj przynajmniej sięgnął do tekstów źródłowych :-)

 

Problem to oczywiście brak analogowych wejść 5.1 w najtańszych modelach amplitunerów. Normalnie podczas pomiarów sygnał jest podawany dla wszystkich kanałów przez analogowy bypass 5.1. W wypadku testowanych urządzeń sygnał można było tylko podać przez jedno z wejść liniowych, czyli tylko dla 2 kanałów, i dlatego tylko dla nich zrobione są pomiary.

 

Niektóre amplitunery (ale i tak nie wszystkie) istotnie posiadają tryb 5-ch stereo, rozdzielający sygnał stereo na 5 kanałów, ale niestety nie jest on do końca wiarygodny podczas robienia pomiarów. Tryb ten zawsze włącza DSP, a ten wprowadza zawsze pewne (spektrum) zniekształceń, co może rzutować na otrzymany pomiar mocy.

 

Osoba robiąca pomiary, stanęła więc przed wyborem, czy tam gdzie się da podawać wyniki pomiarów co do których można mieć wątpliwość odnośnie ich rzetelności, czy też podać tylko to, co rzeczywiście da się rzetelnie pomierzyć. I wybrała to drugie rozwiązanie.

 

Tyle jeżeli chodzi o wasze spiskowe teorie, teorie za które byliście gotowi dać się pokroić jeszcze 15 minut temu, a które pękają teraz jak bańka mydlana :-)

 

 

W najnowszym Audio jest test amplitunerów, z których dwa nie mają wejścia Mch. Jednak tym razem ... dało się zmierzyć moc dla 5 kanałów. Jedna ważna rzecz: wynik pomiarów wstydu nie przynosi. Czyli da się czy nie?

Jaką teraz karkołomną teorię zapodasz? a może od razu przejdziesz do "teorii spiskowych"?

 

ps. Głupio, co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto wie który kłamie-ten recenzent,a który jest głuchy?

Według mnie te recenzenty to dobre cwaniaki, wiedza że za piniendze to wszystko można zrecenzować odpowiednio!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrnęliśmy do czasów gdzie tv i prasie "fachowej" coraz trudniej ufać. Zaglądamy do internetu najczęściej blog, forum aby podpytać sprawdzić odczucia użytkowników. Ale zaczynają pojawiać się "rodzynki" tzw.fora połączone ze sprzedażą i to we wszystkich dziedzinach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym Audio jest test amplitunerów, z których dwa nie mają wejścia Mch. Jednak tym razem ... dało się zmierzyć moc dla 5 kanałów. Jedna ważna rzecz: wynik pomiarów wstydu nie przynosi. Czyli da się czy nie?

Jaką teraz karkołomną teorię zapodasz? a może od razu przejdziesz do "teorii spiskowych"?

 

ps. Głupio, co ?

E tam, Elb omija takie wpisy sunąc bokiem Subarakiem :)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzenci nie są ani głusi ani kłamią. Mają różne gusta, słuch i warunki odsłuchowe , jak każdy z nas.

 

To że są układy , wiadomo nie od dziś, przecież pisma nie żyją ze sprzedaży nakładu ale z reklam.

 

Tak jest na całym świecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bum1234: A mnie się wydaje że jedynie strona techniczna może cokolwiek realnie powiedzieć o danym sprzęcie elektronicznym. Nie wiem jak to zastosować do kolumn ale akurat z nimi jest najmniejszy problem bo na ucho można samemu szybko wyłapać co się podoba a co nie. Z elektroniką jest ogólnie o wiele gorzej niż z kolumnami.

Recenzje..... Ciężka sprawa. Wyobraźmy sobie pierwsze 3 lepsze osoby które znamy z forum z typowego pieprzenia głupot.... A później wyobraźmy sobie że ich nie znamy ale za to oni są recenzentami audio...... Do tego jak to w branży układ układ goni i mamy co nam się tylko podoba. Społeczności tak jak to forum także nigdy nie będą idealnym wyznacznikiem. Bo ktoś kto ma doświadczenie i wiedzę może się nie interesować problemami wchodzących w audio lub nie ma umiejętności odpowiedniego argumentowania. Z kolei ktoś kto nie powyższych cech pozytywnych i jest zwykłym trollem może zagadać na śmierć o sprzęcie którego nigdy nie słyszał a jedynie powtarza to co czytał gdzieś indziej..... Kolejna sprawa jest taka że 90% osób chwali to co ma.... A że nie ma wszystkiego..... No właśnie..... I tak kółko się zamyka do rzetelnych danych technicznych..... A w specyfikacjach raczej nikt z normalnych marek nie kłamie.... Oprócz producentów kolumn którzy notorycznie obniżają impedancję średnią. Nie mniej w elektronice zazwyczaj producent woli powiedzieć mniej niż podciągnąć w górę na wyrost.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są głusi....Raczej kłamią..Albo jeszcze inaczej...Do konkretnego sprzętu mają konkretne podejście....

Polska to dziwny kraj....Nepotyzm je się tutaj na śniadanie...I kupuje np. Recenzję sprzętu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Miarodajne są parametry.

Spotykałem się podczas odsłuchów, że słuchacze rożnie opisują różnice. Oczywiście jeżeli one są ;) i podczas opisu tajnego (na karteczce). Jest to naturalne, wszyscy mamy inny słuch i inną wrażliwość.

Ale skoro liczby są miarodajne to powiem, że większość sprzętów (wzmacniacze) ma parametry na poziomach przekraczających zdolności rozróżniania. Nie chce powiedzieć, ze wszystkie wzmacniacze grają tak samo. Ale trzeba je solidnie obciążyć i dać czadu.

 

A recenzenci mogą spokojnie ograniczyć się do określenia koloru, kształtu,…

Jedynie własnouszne odsłuchanie może nam cos powiedzieć…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem recenzję w magazynach :HI -FI Muzyka i Audio-Video z testu wzmacniacza Luxman L 550 A

I tak z recenzji zamieszczonej w HI-FI Muzyka wydawać by się mogło , iż Luxman jest słabowitym(nie jest w stanie wysterować większości kolumn obecnych na rynku) i przeciętnie brzmiącym wzmacniaczem.W praktyce (na odsłuchu)okazało się , że nie ma najmniejszych problemów z wysterowaniem bądź co bądź trudnych kolumn 2,5 drożnych na Scan-speakach revelatorach w tej materii sobie lepiej poczynał niż zachwalany pod niebiosa w/w magazynie NAD 372 .Brzmienie Luxmana też mnie bardzo zaskoczyło w pozytywnym sensie tego słowa .Luxman brzmi czysto ,jak na wzmacniacz tranzystorowy ma wspaniałe wysokie tony ,nigdy nie "syczą ", świetną średnicę ,dobry bas ,jest to wzmacniacz ,który bez bólu może zastąpić wzmacniacz lampowy (ze względu na charakter brzmienia)bez wad jakimi są obarczone wzm. lampowe.

Opinia zamieszczona w Audio-Video pokrywa się w 90 procentach z moimi spostrzeżeniami i odczuciami , natomiast opinia w HI-FI Muzyka jest

ewidentnie nie obiektywna i tendencyjnie krytyczna - może Luxman nie płaci za "dobre"recenzje lub za mało płaci????

 

Dopowiem jeszcze ,że opinie forumowiczów odnośnie Luxmana L 550 A całkowicie się pokryły z moimi własnymi odczuciami i korzystając z okazji jeszcze raz Wam dziękuję za wszelkie porady , bardzo cenne ,rzetelne i prawdziwe-dzięki i pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Nie są głusi....Raczej kłamią..Albo jeszcze inaczej...Do konkretnego sprzętu mają konkretne podejście....

Polska to dziwny kraj....Nepotyzm je się tutaj na śniadanie...I kupuje np. Recenzję sprzętu:)

 

Polska powiadasz... "Ci" co mówią że wszystko brzmi tak samo, twierdzą że nasi recenzenci powtarzają opisy tuzów Hi-end z innych krajów,papugują itd. Jak inaczej wiedzieliby o "firmowym" brzmieniu, Accu, czy innego Krella ? A może jednak słyszą ? Fajne te teorie spiskowe. Brata zestrzelił ponoć jakiś audiofil ... ostatnia kwadra jego ulubionych lamp była w pewnym Tupolewie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.