Skocz do zawartości
IGNORED

Idiotyzmy motoryzacyjne


Frank
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na tej autobanie(jeszcze w pełni nie ukończonej bo były miejsca gdzie można było sobie zawrócić oraz lewe wjazdy i zjazdy) zamnknąłem licznik w poldku :D

Pewnie z tej górki gdzie mi brakło licznika w Cieńkim 900, sztorcem stanął prostopadle ;D z tym że przekłamanie miał z 15 km/h, ale ok. 160 było :-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wysokości Brzoskwini w kierunku Chrzanowa, taka niepozorna górka:))

 

Ale 5600 obrotów nie przekroczył, pamiętam jak dziś! Nawet mam to jeszcze gdzieś na VHS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wysokości Brzoskwini w kierunku Chrzanowa, taka niepozorna górka:))

 

Ale 5600 obrotów nie przekroczył, pamiętam jak dziś! Nawet mam to jeszcze gdzieś na VHS.

A to wiem gdzie :-) Ja przed Krakowem z góry z wiatrem w plecy, pewnie 1993 lub 4-ty to był :-)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o tych przy kasie i z fura to niestety trzeba powiedziec ze 90% to gbury i prostaki drogowe. Mysla ze maja miecia to bez kierunkowskazow moga smigac i wciskac sie przed sama maska ''bo ja Pan jestem'' i jezeli jeszcze pozwolilibysmy im jezdzic 200km/h po autostradzie to byla by katastrofa i chamstwo gorsze niz dresy w bmw...:)

 

Co do Niemiec hmm maja fajnie ale Niemcy to tez nie sa swieci. Czesto przelatuje przez cale niemcy i z ta kultura jest roznie. Maja taki wkurw.. nawyk ze ja jadac lewym pasem np 170km/h zaczynam wyprzedzac auta a tu nagle jeden z nich kierunek i po sekundzie juz jest na lewym pasie tuz przed moja maska i mam ostre hamowanie zeby baranowi nie wjechac w pupe ... Przepraszam ? gdzie tam nawet szmaciarz nie zerknie we wsteczne lusterko. Mam tak zawsze ze jakis jeden sie wyrwie bo nie poczeka tych 5 sekund za tirem az go wyprzedze tylko wali na lewy pas... Kilka razy widzialem jak wlasnie chyba s8 z dobrych 200km/h hamowalo przed pacanem z piskiem opon poniewaz wskoczyl sobie w ostatniej chwili na lewy pas...

 

Jeszcze nie spotkalem sie zeby niemiec podziekowal jak go sie wpusci mrugajac mu swiatlami...

 

W niemczech maja tylko dobre drogi i tyle:) Nie lubie nadetych szwabow:)

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jestem w szoku ze tacy IDIOCI jezdza po ulicy !

Gdybym ja byl ustawodawca to za taki incydent powinno sie odbierac prawo jazdy na stale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie spotkalem sie zeby niemiec podziekowal jak go sie wpusci mrugajac mu swiatlami...

No bo tam wpuszczanie to normalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Maja taki wkurw.. nawyk ze ja jadac lewym pasem np 170km/h zaczynam wyprzedzac auta a tu nagle jeden z nich kierunek i po sekundzie juz jest na lewym pasie tuz przed moja maska i mam ostre hamowanie zeby baranowi nie wjechac w pupe ... Przepraszam ? gdzie tam nawet szmaciarz nie zerknie we wsteczne lusterko.

 

To nie jest nawyk, tylko hmm bym powiedzial bledy w sztuce jazdy autem i poruszania sie na autostradzie.

Na drodze jest tak, ze jedni kierowcy maja wieksze doswiadczenie i rozum a inni kierowcy maja mniejsze doswiadczenie i rozum. Wszyscy natomiast jada kolo siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi ze nie, bynajmniej ja jakos malo sie z tym spotykam:) A wpuszczanie to normalka ale dziekuje to juz nie? Gbury:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Na drodze jest tak, ze jedni kierowcy maja wieksze doswiadczenie i rozum a inni kierowcy maja mniejsze doswiadczenie i rozum. Wszyscy natomiast jada kolo siebie.

Dodałbym jeszcze, że doświadczenie nie zawsze idzie w parze z rozumem a rozum z wiedzą i świadomością oraz wice wersa. Tego żadne przepisy nie obejmują.

Tylko rozsądek i oczy naokoło głowy dają szanse na przeżycie, czy to u nas czy to w Niemczech..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niepotrzebne uzywanie sygnalow swietlnych,dzwiekowych jest chyba wykroczeniem co ??

Nie mozna sobie migac swiatlami, pozatym na autostradzie zadko kiedy robia to osobowe auta , jak juz to robia to jedynie kierowcy tirow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miescie lub na zwyklych drogach mozna jeszcze w miare szybko zareagowac poniewaz jezdzimy ok 90-100km ale juz na autostradzie zwlaszcza tam gdzie nie ma ograniczen predkosci czasami moze zabraknac te kilka metrow do wyhamowania... Jestem ciekaw jak z wypadkami na autostardach w niemczech, tam pewnie jak wypadek to same czarne worki potrzebne bo nie ma co ratowac...

 

Ale niepotrzebne uzywanie sygnalow swietlnych,dzwiekowych jest chyba wykroczeniem co ??

Nie mozna sobie migac swiatlami, pozatym na autostradzie zadko kiedy robia to osobowe auta , jak juz to robia to jedynie kierowcy tirow.

 

 

Bardzo duzo osobowek mruga swiatlami gdy zblizaja sie do ciebie a ty ''zajmuszesz'' szybszy pas:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No migają, zwłaszcza kierowcy szybko sunących fur, większość to Niemcy. Jeżdżę min. raz w miesiącu Holandia-Polska od paru lat to co nieco widziałem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie glownie w niemczech. W pl mniej poniewaz predkosc przelotowa na odcinku 500km w pl to 5 godzin a w niemczech to max 3 ;-)

Szybciej sie ludzie przemieszczaja... Ale moze i u mas kiedys beda autostrady... Moze po euro w pilce ??;-);-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Gosc chcial przepuscic przechodzace przez jezdnie kaczki, przyhamowal porzadnie , i z tylu wjechalo mu w tylek pare aut.Spowodowal karambol ale uratowal zycie kaczka!

Ja rozumie ze ktos jest zwolennikiem PIS u, no ale nie mozna tak przesadzac.

 

Krzywda kaczka sie nie stala, ale auta porozbijane i ludzie w szpitalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam Sikora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co jechali z tyłu nie zachowali bezpiecznej odległości, znaczy kolejny co jechał za tym, co się zatrzymał. Reszta, jak wynika z artykułu, wjechała na stojące na jezdni auta, w dodatku oznaczone trójkątem ostrzegawczym...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście; zachowanie bezpiecznej odległości to podstawa.

Jej zachowanie spowoduje 3-krotnie mniejszą przepustowość polskich dróg, dróg które są i tak kilkukrotnie mniej przepustowe od tych niemieckich...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Gosc chcial przepuscic przechodzace przez jezdnie kaczki, przyhamowal porzadnie , i z tylu wjechalo mu w tylek pare aut.Spowodowal karambol ale uratowal zycie kaczka!

Ja rozumie ze ktos jest zwolennikiem PIS u, no ale nie mozna tak przesadzac.

 

Krzywda kaczka sie nie stala, ale auta porozbijane i ludzie w szpitalu.

Ciekawe czy ty bys odruchowo nie zahamowal. Taki jest odruch, jak ktos lub cos wlazi na droge to sie hamuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ty bys odruchowo nie zahamowal. Taki jest odruch, jak ktos lub cos wlazi na droge to sie hamuje

 

A zebys chcial wiedziec ze niedawno mialem dokladnie taka sama sytuacje!

Jade autem pod slonce, jest slaba widocznosc i tu nagle kaczka z malymi kaczuszkami zaczyna przechodzic przez jezdnie - serio!

 

Szybko noga z gazu , spojrzalem w lusterko , auto z tylu bylo dosc daleko i przychamowalem , widzialem w lusterku ze z tylu jedzie jakis stary dziadek mercem - starsze osoby jezdza o wiele ostrozniej, ale gosc zapewne sie zdziwil ze ja hamuje na pustej drodze. Za chwilke jego zona zauwazyla takze te kaczki i zrozumieli czemu ja hamuje.

Jazda byla pod oslepiajace slonce wiec bylo niebezpiecznie , ale gdyby z tylu blisko jechalo auto to probowalbym przejechac tylko czesc kaczek. Pozatym zapewne bylby pod kolami i niekoniecznie musialyby zginac.

 

Ostatnio w Niemczech na autostradzie rowniez mialem zderzenie z jakims zwierzakiem.Jechalem w nocy, padal deszcz ,burza,bylem zmeczony, jechalem srodkowym pasem ok. 140 km/h , byl to umalek sekundy! jakies zwierze wielkosci psa wybieglo ze srodka autostrady.

Jedyne co moglem zrobic to trzymac mocno kierownice i niedopuscic do zmiany toru jazdy.

Zachwialo troche autem ale jechalem dalej, nie bylo czasu na hamowanie a tym bardziej na wymijanie.

 

Zjechalem na pierwszy parking , ogladnelem auto, nic sie nie stalo, zadnych wgniecien.

Zwierzak wpadl bokiem i przejechalem go tylnymi kolami, auto z boku cale brudne, pod spodem ochronne plastiki z przodu wszystkie pozrywane.

 

Hamowac czy nie ? Wszystko zalezy od sytuacji, refleksu i wielkosci zwierzecia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam Sikora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

ale gdyby z tylu blisko jechalo auto to probowalbym przejechac tylko czesc kaczek. Pozatym zapewne bylby pod kolami i niekoniecznie musialyby zginac.

...

To poważne dylematy moralne.

Czy ma zginąć cała rodzina, czy tylko rodzice...

Co takie dzieci kacze poczęłyby bez rodziców?...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

No teraz to parantulla pojechales po bandzie z tym "byle kogo".

A jesli dla Ciebie dajmy na to luksus to dla mnie standard albo "smieciowy plastik" czy wypadalo by mi powiedziec zes Ty byle kto???

Chyba kolega Cie troche zirytowal i przez to domniemam, ze to w ferworze zlosci i na (za)szybko napisales.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irytują, to mnie gadki szmatki bez pokrycia - co tam jakieś Utopie, za 10.000 to ja sam sobie zrobię kolumny doskonałe...

i powtarzanie zasłyszanych mitów - dziś prawdziwych mercedesów już nie ma, a te co są to tylko ciągle się psują...

no i koronne argumenty - bo gdzieś tam przelotem słuchałem (Utopie) a szanujący się mechanik mi powiedział (Mercedes)

A co to za kolumny te doskonałe za 10.000 które odeślą w kąt Utopie? Dalej nie wiem.

To może co to za mercedesy, które tak się psują i jakie to są te tańsze i lepsze? Też nie wiem.

Za to wiem, że w mercedesie, to i tylko posiedziec jest przyjemnie, o jeżdżeniu już nie wspominając

czego nie można niestety powiedziec o tych tańszych i rzekomo w czymś lepszych.

I wiem również, że na pewno współczynnik zadowolenia z samego posiadania Utopii, o słuchaniu nie wspominając

jest o wiele większy niż z posiadania jakichkolwiek innych kolumn wyprodukowanych przez człowieka i kosztujących 10.000PLN

 

Chociaż nie ukrywam, że sam również bym ich nie kupił, bo po pierwsze nie mam gdzie ich wstawic,

a po drugie co by nie mówic, to ich cena jednak jest "trochę" przegięta ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem Mercedesa Coupe Kompressora, przyjechałem nim do Polski i znajomi zaprosili mnie nad jezioro i się zaczęło, lasy, dziury i mi zgasł, brak sygnału telefonu, wlazłem na drzewo i udało mi się z sygnałem i zadzwoniłem po serwis, ale jak tu wytłumaczyć, gdzie jestem, mówię ,że nie wiem, i tak zostawiłem go w lesie i o dziwo, nikt nie wyrwał radia i dziwo że stał,Auto-chol zapakował na warsztat i tydzień stał w Polsce, bo nie można było go odpalić, w Polsce nikt nie mógł z resetować komputera, nigdy więcej mercedesa, a co do BMW to tylko obudowa ,a środku Opel. Ale za auto z pod znaku gwiazdy i szachownicy Polacy zapłacą każde pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kiedyś byłem czarny.

Ale mi przeszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie nader interesująca opinia... czemu akurat Opel? :)

I jakim cudem nikt nie potrafi w PL zresetować kompa w Mietku skoro ASO są wszędzie a do tego każdy, nawet najmniejszy, warsztacik też potrafi zrobić z kompem cuda?

Nonsensy jakieś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę powiedzieć mi jak się robi reset w mercedesie, i nie mówcie że nie wiecie że w BMW są silniki Oplowskie, ja 25 lat mieszkam w nienczech (i nie pisze z dużej litery) i dalej nabieracie się na niemieckie triki, jaka kolwiek ingerencja w kod danego pojazdu to jak nieznany pin w telefonie, a ty parantula czy tam tarantula, jak się nie znasz to się nie odzywaj i zatrzymaj dla siebie swoją tępa wiedzę na temat niemieckich aut, bo jak na audio się znasz, tak jak na autach to lepiej już nic nie pisz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.