Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, pascal2009 napisał:

Ostatnio zastanawiam się nad przedwzmacniaczem Atoll PH100 czy ktoś z klubu posiada lub miał okazję usłyszeć jak owy przedwzmacniacz gra?.

Ogólnie zależy mi na przedwzmacniaczu o neutralnej charakterystyce brzmienia który nie podbija basu oraz gra raczej otwarcie klinicznie coś w kierunku CS-Blue czy Ri-Audio obecny "ClearAudio"

W Internecie jest niewiele informacji o tym produkcie.

Mam Atoll PH100 od ponad dwóch lat. Gdy go zamawiałem to sklep odpisał że "Atoll da raczej żywe, lekko rozjaśnione brzmienie"

U mnie gra z wkładką Grado blue a i tak dla mnie jest za ciemno. 

Mój Brat ma pre Fezz Audio Gaia Mini i gdy pożyczał Atolla to twierdzi że u niego Thorens TD 203 z wkładką ATVMN40ML gra o wiele lepiej na Atollu właśnie. 

Ja z bratem raczej preferujemy brzmienie przestrzenne z dużą ilością detali ale też z mocnym dołem. 

Nie lubimy gdy kolumny grają jak nakryte kocem, co mi właśnie kojarzy się z graniem neutralnym czyli trochę nijakim takim bez charakteru

 

Pzdr. Zbyszek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem przesiadkę z Cs Blue na Vincent PHO-701 ogólnie Vincent grał ciekawie lekko ocieplonym dźwiękiem ale ten bas... był tak potężny że aż niektórych płyt nie chciało się słuchać to nie moja szkoła grania.

Podbarwianie Vincenta można było ładnie zaobserwować na starszych wydaniach  słabiej nagranych normalnie grały one słabo a na Vincencie jak dzisiejsze wydania :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2021 o 18:41, Zbigniew_69223 napisał:

Ja z bratem raczej preferujemy brzmienie przestrzenne z dużą ilością detali ale też z mocnym dołem. 

Nie lubimy gdy kolumny grają jak nakryte kocem, co mi właśnie kojarzy się z graniem neutralnym czyli trochę nijakim takim bez charakteru

Neutralne granie to dla mnie takie gdzie żaden z podzakresów nie jest uprzywilejowany. To co opisujesz czyli dużo basu i detali ja czytam jako granie skrajami, z wycofaną średnicą.

Pokazanie detali i przestrzeni najczęściej właśnie spowodowane jest podbiciem wyższej średnicy, która zakrywa resztę pasma średniego, a tu spoczywa najwięcej "treści muzycznej" .

Co do efektu nakrycia kolumn kocem, czyli braku klarowności u mnie najwięcej poprawy dało odizolowanie od wibracji sprzętu i kolumn, nie ma to jednak nic wspólnego z graniem neutralnym czy też podbarwionym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Wiedziałem co lubię a teraz wiem jak to nazwać:)

Problem wibracji jest oczywiście ważny ale porównywaliśmy dwie różne kolumny stojące obok siebie na tym samym podłożu i jedne grały szeroko i przestrzennie z detalem a drugie z efektem koca, więc to był charakter danej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Posiadam obecnie wzmacniacz Atoll IN 200 SE z odtwarzacz Rotel RCD 02 i zastanawiam się nad wymiana odtwarzacza.

Zastanawiam sie nad Atoll CD 100 SE lub Atoll CD 200 MK3. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi odtwarzaczami? Czy lepiej wziąć tą 200 MK3 czy jednak nowszy 100 SE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Mariusz Mazur napisał:

Z miłą chęcią przetestowałbym i jeden i drugi tylko niestety nie są to najnowsze odtwarzacze więc w grę chodzi zakup z drugiej ręki

Dostępne są wersje Signature, może warto pożyczyć,  bo zobaczyć jak to gra.

Będziesz miał jakiś ogląd sytuacji.

Masz bardzo dużo płyt CD?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sir.jax napisał:

Dostępne są wersje Signature, może warto pożyczyć,  bo zobaczyć jak to gra.

Będziesz miał jakiś ogląd sytuacji.

Masz bardzo dużo płyt CD?

Tak, masz rację, ale to by było nieuczciwe wobec salonu żeby wypożyczyć a później i tak u nich nie kupić. Może ktoś miał styczność z jednym i drugim odtwarzaczem.

Co do ilości płyt to nie mam ich za dużo (około 60-70 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Mariusz Mazur napisał:

Tak, masz rację, ale to by było nieuczciwe wobec salonu żeby wypożyczyć a później i tak u nich nie kupić. Może ktoś miał styczność z jednym i drugim odtwarzaczem.

Kolego reguluje to prawo, wiec masz prawo zwrócić w ciagu 14dni.

Wiem, że @Q21 nie robi z tym problemu, moi koledzy korzystają z tej formy, a salon nie stwarza problemu i wypożycza z możliwością zwrotu.

Takie masz prawo, zwłaszcza jeśli wpłacasz kaucję, naprawdę można dogadać takie sprawy.

 Nie ma to nic wspólnego z nieuczciwością, jedyne co, to musisz dysponować określoną kwota na kaucję. 

 

58 minut temu, Mariusz Mazur napisał:

Co do ilości płyt to nie mam ich za dużo (około 60-70 )

To może pomyśl o streamingu (streamer) z Tidal lub Deezera, dostęp do mnóstwa muzyki i wykonawców, a w dobrze skonfigurowanym systemie naprawdę efekt bardzo dobry i nie ustępuje CD playerom.

Ja mam kilkukrotnie więcej płyt CD, a odtwarzacza CD  nie mam już od ładnych paru lat, nie widzę sensu, pomimo, że moje wydania płyt są raczej z tych audiofilnych jakościowo 😁

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, sir.jax napisał:

Kolego reguluje to prawo, wiec masz prawo zwrócić w ciagu 14dni.

 

16 godzin temu, sir.jax napisał:

salon nie stwarza problemu i wypożycza z możliwością zwrotu.

 

Mieszasz dwa mechanizmy. Czym innym jest zakup i zwrot do 14 dni, a czym innym jest wypożyczenie za kaucją. Kupujesz urządzenia nowe i zwracając je robisz bardzo duży problem sklepowi. Wypożyczając za kaucją wypożyczasz urządzenie demo, które jest do tego, by krążyło po ludziach. Do tego jest już wygrzane. Najlepiej zawsze zapytać salon o wypożyczenie przed zakupem. Praktycznie wszystkie salony pożyczą elektronikę czy kable, niektóre także kolumny czy inne wrażliwe sprzęty. Niektóre będą chciały za to niewielkie wynagrodzenie, inne nieodpłatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, sir.jax napisał:

To może pomyśl o streamingu (streamer) z Tidal lub Deezera, dostęp do mnóstwa muzyki i wykonawców, a w dobrze skonfigurowanym systemie naprawdę efekt bardzo dobry i nie ustępuje CD playerom.

Ja mam kilkukrotnie więcej płyt CD, a odtwarzacza CD  nie mam już od ładnych paru lat, nie widzę sensu, pomimo, że moje wydania płyt są raczej z tych audiofilnych jakościowo 😁

Niestety streamer do mnie nie przemawia. Jestem w 100 % zdecydowany na zmianę odtwarzacza CD. Mam sentyment do tych plyt i lubię je sobie pozmieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, janicniewiem napisał:

 

 

Mieszasz dwa mechanizmy. Czym innym jest zakup i zwrot do 14 dni, a czym innym jest wypożyczenie za kaucją. Kupujesz urządzenia nowe i zwracając je robisz bardzo duży problem sklepowi. Wypożyczając za kaucją wypożyczasz urządzenie demo, które jest do tego, by krążyło po ludziach. Do tego jest już wygrzane. Najlepiej zawsze zapytać salon o wypożyczenie przed zakupem. Praktycznie wszystkie salony pożyczą elektronikę czy kable, niektóre także kolumny czy inne wrażliwe sprzęty. Niektóre będą chciały za to niewielkie wynagrodzenie, inne nieodpłatnie.

Masz rację, źle złożyłem zdanie i stąd wyszło pomieszanie. Nie uściśliłem,  że zwrot w ciągu 14dni to przy zakupie sprzętu. 

Wiem, że chyba nie ma też problemu, jeśli na stanie nie ma ekspozycyjnego sprzętu,  kolega pożyczał wzmacniacz i dostał informacje, że nie jest wygrzany, wiec ekspozycyjny nie był. 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów. 

Kupiłem kilka dni temu Atoll in200se, który zastąpił Yamahe A-1000. 

Wątek jest obszerny więc zapewne ten temat był już poruszany. Mianowicie buczenie oraz pisk z głośników wysokotonych. Nie jest to bardzo słyszalne ale mimo wszystko jednak jest. Czy ktoś ten problem już rozwiązał ?

Pozdrawiam

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sir.jax napisał:

@soberowya z Yamahą tego nie było? 

Nie, z Yamaha było w porządku. Próbowałem bezpośrednio z gniazdka pomijając listwę i efekt ten sam. 

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, soberowy napisał:

Nie, z Yamaha było w porządku. Próbowałem bezpośrednio z gniazdka pomijając listwę i efekt ten sam. 

Ludzie narzekali, że w Atollach czasem buczy transformator oraz wywala bezpieczniki przy włączeniu. Ja miałem 3 Atolle problem był tylko z bezpiecznikiem-wymiana na C16 i spokój.

Może weź jakiś długi przedłużacz i podłacz go z innego gniazdka/ obwodu? Jak masz, gdzieś podwójne gniazdko w ścianie spróbuj go podłączyć wtyczka na odwrót.

Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, gimza napisał:

Ludzie narzekali, że w Atollach czasem buczy transformator oraz wywala bezpieczniki przy włączeniu. Ja miałem 3 Atolle problem był tylko z bezpiecznikiem-wymiana na C16 i spokój.

Może weź jakiś długi przedłużacz i podłacz go z innego gniazdka/ obwodu? Jak masz, gdzieś podwójne gniazdko w ścianie spróbuj go podłączyć wtyczka na odwrót.

Słuszna uwaga w czeluściach tego wątku pisałem,  że może siać np. TV lub inne urządzenie jak zasilacz od dekodera etc.

Do tego żaden DC bloker na to  nie pomoże, miałem ten od Tomakna...

😛

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, gimza napisał:

Ludzie narzekali, że w Atollach czasem buczy transformator oraz wywala bezpieczniki przy włączeniu. Ja miałem 3 Atolle problem był tylko z bezpiecznikiem-wymiana na C16 i spokój.

Może weź jakiś długi przedłużacz i podłacz go z innego gniazdka/ obwodu? Jak masz, gdzieś podwójne gniazdko w ścianie spróbuj go podłączyć wtyczka na odwrót.

Bezpieczników akurat mi nie wywala. Nowy dom, może dlatego. Wszystkiego gniazdka mam podwójne. Jeszcze sprawdzę w salonie i dam znać, tam mi zrobił elektryk gniazdka pod audio 🙂

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak teraz sir.jax napisał, to kojarzę router D-link tak mi zakłócał wzmacniacz słuchawkowy, że musiałem go odsunąć na pół metra, żeby nic nie indukowało się w słuchawkach. I wtedy było takie wysokie piski/pykanie.

Generalnie spróbuj odsunąć / wyłączyć  na chwile to co ma zasilacz impulsowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam :)
Atoll in 100 prezentuje  dzwięk lepiej jako koncówka mocy.
Przedwzmacniacz to Cambridge Audio Stream Magic 6.
Kolumny Phoebe III.
I teraz ..zostawić tak czy szkoda potencjału integry ?
Wymienić coś ?
Obecnie brzmienie spokojniejsze   ale  jescze brakuje coś do ideału :)

Jakie kroki polecacie ?
Okablowanie QED 


Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, ArtuAtoll napisał:

teraz ..zostawić tak czy szkoda potencjału integry ?
Wymienić coś ?

Mam Cyrusa 8.2. Też go używam jako końcówki bo tani chiński dac pokazał co myśleć o DACu i sterowaniu głośnością Cyrusa. Miałem 100, po nim Cyrus One zagrał mi przyjemniej, więcej średnicy, mniej przebasowione i ładniejsza góra, ale to kwestia zgrania z kolumnami głównie 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, marcinmarcin napisał:

Mam Cyrusa 8.2. Też go używam jako końcówki bo tani chiński dac pokazał co myśleć o DACu i sterowaniu głośnością Cyrusa. Miałem 100, po nim Cyrus One zagrał mi przyjemniej, więcej średnicy, mniej przebasowione i ładniejsza góra, ale to kwestia zgrania z kolumnami głównie 

jakie masz kolumny spięte z Cyrussem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ArtuAtoll napisał:

jakie masz kolumny spięte z Cyrussem ?

Aktualnie Quadral Platinum M35, a wcześniej miałem te https://m.olx.pl/d/oferta/quadral-ascent-90le-biale-CID99-IDK94KM.html  (jak zmieniałem Atolla na One). Teraz dodałem Rme Adi i mam daca, pre i DSP w jednym klocku. Myślę o końcówce mocy na Icepower 1200 trochę. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Aktualnie Quadral Platinum M35, a wcześniej miałem te https://m.olx.pl/d/oferta/quadral-ascent-90le-biale-CID99-IDK94KM.html  (jak zmieniałem Atolla na One). Teraz dodałem Rme Adi i mam daca, pre i DSP w jednym klocku. Myślę o końcówce mocy na Icepower 1200 trochę. 

Do Cyrusa nie da sie wpiąć CA SM 6 jako przedwzmacniacza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ArtuAtoll napisał:

Do Cyrusa nie da sie wpiąć CA SM 6 jako przedwzmacniacza ?

Myślę że wszystko się da. Tam tryb końcówki wlaczasz dla dowolnego wejścia RCA - wzmacniacz ustawia zafixowany poziom głośności. 

Jako ciehawostka - był u mnie kiedyś znajomy - przełaczalismy sobie nawzajem wejścia tv/malina i praktycznie bardzo ciężko było poznać co gra. To czy grało pre Cyrusa 8,2 czy Rme Adi słychać było od razu (czystość i klarowność na Adi, docieplenie, wygładzenie i lekkie zamulenie na pre Cyrusa) 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, marcinmarcin napisał:

Myślę że wszystko się da. Tam tryb końcówki wlaczasz dla dowolnego wejścia RCA - wzmacniacz ustawia zafixowany poziom głośności. 

Jako ciehawostka - był u mnie kiedyś znajomy - przełaczalismy sobie nawzajem wejścia tv/malina i praktycznie bardzo ciężko było poznać co gra. To czy grało pre Cyrusa 8,2 czy Rme Adi słychać było od razu (czystość i klarowność na Adi, docieplenie, wygładzenie i lekkie zamulenie na pre Cyrusa) 

Wypożyczę Cyruska i zagram z Phoebe III. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.