Skocz do zawartości
IGNORED

Led Zeppelin, Black Sabbath, Deep Purple


soundchaser

Rekomendowane odpowiedzi

SoundChaser.

Steve Vai-The Ultra Zone.

Pierwsze odtworzenie +-2001r..,i pytanie"co to ma być..,kompilacja czego?"

Z drugim i trzecim było podobnie!

Odkurzyłem ją po chyba dwóch latach i"zmusiłem się"do kolejnych odsłuchów i wiecie co-jest niezła!Gdy ją puszczam w samochodzie,to łapie punkty!!!

Może powinienem Steve wysłać rachunek?!:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie, czyżby nikt tu (jak ja) nie trzymał ręki na pulsie hard rocka 21. wieku?

W sumie można było się spodziewać jakiejś sklerozy już po tym sceptycznym potraktowaniu w wątku zawodników 20 lat młodszych od LZ, BS, wysoko stojących na listach światowych...?

 

 

nie trzymam ale czasami coś wpadnie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vai dla mnie zaczyna się u Zappy kończy na Flex-able ;P dalej wieje bombastycznym przerostem jaj dla jaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

.nie wyobrazam sobie "Smoke..."..w roznych wersjach...a tu...nieskonczosc..

 

 

omg - gdzie Twoja wyobraźnia? ;-))

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

co z Tobą Arek? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ba, ale ja bym nie był aż taki krytyczny, fajna muzyka do kotleta, muzyka "dla dorosłych", Radio PIN itp. da radę :-))

 

Led Zeppelin>Deep Purple>Black Sabbath

 

innymi słowy

-> Led Zeppelin króluje ponad resztą w swojej osobnej przegródce jako kapela formatu The Beatles, ale nie pionier nowego ale raczej perfekcja tego co wzięte z tradycji plus totalne osobowości muzyków

-> Deep Purple - kapela z drugiej ligi, nieoryginalna, ale wyrosła z pewnej tradycji, jednak wyrosła ponad resztę na tyle, że dostała bilet do pierwszej plus świetni muzycy

-> Black Sabbath - jeśli chodzi o jakość muzyczną kapela bardzo dobra, ale w sumie taka jakich było wówczas wiele, jednak wyrastająca ponad tamte prekursorskim charakterem oryginalnej wizji i siłą osobowości muzyków - to była pieśń przyszłości, ale dopiero kto inny i później doprowadził ją do perfekcji

 

ale i tak żadna z nich tak niemiłosiernie nie dawała czadu jak topowe kapele progrockowe typu Yes czy King Crimson, zwłaszcza na koncertach, ale próbki mamy także na płytach studyjnych - Heart of the Sunrise, South Side of the Sky, 21st Century Schizoid Man itd.

 

bardzo trafnie wiele lat później Dan Swano zauważył, że kiedy pojawił się thrash to nie brzmiał jak Led Zeppelin, Deep Purple czy Black Sabbath tylko jak młócone non stop ostre momenty progrocka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość papageno

(Konto usunięte)

Czy ktoś z Was posiada to wydawnictwo? Noszę się z zamiarem zakupu i opinie rockmanów mogłyby mi pomóc.

Dla mnie Led Zeppelin i Black Sabbath=Black Sabbath i Led Zeppelin. Traktuję te kapele jak Bacha i Haendla. Obie genialne, ale każda daje mi coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mówi, że Led Zeppelin nie jest pionierem to bluźni…

 

Przesłuchałem swoją płytotekę LZ. Stare oryginalne CD. Jakość realizacji przeważnie do bani, ale duch tej muzyki!...

Zresztą Młodzieży…, można posłuchać sobie na dołączonych filmikach…

 

Ostatnio jedynie sporadycznie słuchałem LZ. Jakoś naszła mnie fascynacja jazzem i klasyką. Można by powiedzieć, ukulturalniłem się, wyrosłem…

 

Ostatni tydzień słuchałem wspomnianych kapel. Zwłaszcza LZ powoduje u mnie wciąż ciary, choć BS również.

 

Jak ktoś jeszcze raz napisze, że LZ to nie prekursorzy, jestem skłonny wyjść do niego na podwórko i podwinąć rękawy ;)

 

Ciekawie piszecie.

:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

-> Black Sabbath - jeśli chodzi o jakość muzyczną kapela bardzo dobra, ale w sumie taka jakich było wówczas wiele, jednak wyrastająca ponad tamte prekursorskim charakterem oryginalnej wizji i siłą osobowości muzyków - to była pieśń przyszłości, ale dopiero kto inny i później doprowadził ją do perfekcji

 

Kurczę... zachodzę w głowę kto i kiedy to się stało. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to z dzisiejszej perspektywy 50+latków - AOR (Adult oriented rock :-)

 

a tfu! błe, to nie jest śmieszne nawet jako żart

 

Kurczę... zachodzę w głowę kto i kiedy to się stało. :)

 

nieco później, jest wiele odmian muzyki heavy metal, którego Sabbath są najważniejszym pradziadkami, choć nie jedynymi - pradziadków jak wiadomo ma się czterech ;-)

 

wnuków też było wielu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieco później, jest wiele odmian muzyki heavy metal, którego Sabbath są najważniejszym pradziadkami, choć nie jedynymi - pradziadków jak wiadomo ma się czterech ;-)

 

wnuków też było wielu :-)

 

Dla mnie Black Sabbath był prekursorem tego typu satanistycznego hard rocka

i nikt później nawet nie zbliżył się do ich poziomu.

Jeśli masz inne zdanie, to podaj przykłady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Black Sabbath był prekursorem tego typu satanistycznego hard rocka

i nikt później nawet nie zbliżył się do ich poziomu.

Jeśli masz inne zdanie, to podaj przykłady.

 

no ale czy to nie będzie zanadto off topic?

 

przykłady dobrego moim zdaniem metalu podawałem wielokrotnie w różnych wątkach "metalowych" jak również w wątkach o "wolnych" i "szybkich kawałkach"

 

lubisz metal?

 

ech, jedno wkleję, nigdy za dużo totalnych klasyków CF - oni są jakby łącznikiem między Sabbath a najdzikszymi rzeczami, które nadeszły później

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ps.

 

klasyczny pierwszy Sabbath z Ozzim to żaden "satanistyczny hard rock", w warstwie ideolo to była właściwe hipisowska kapela :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższy CF nie jest "pure black metal". Niestety to była już jego karykatura zdaniem fanów. Moim też.

Klasyk to jest to: CF to oczywiście jedno z dzieci BS:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Powyższy CF nie jest "pure black metal". Niestety to była już jego karykatura zdaniem fanów. Moim też.

Klasyk to jest to: CF to oczywiście jedno z dzieci BS:)

 

Co tam duzo mowic... Najbardziej szatanskim wynalazkiem naszej ery jest zdecydowanie Mandaryna;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższy CF nie jest "pure black metal". Niestety to była już jego karykatura zdaniem fanów. Moim też.

Klasyk to jest to: CF to oczywiście jedno z dzieci BS:)

 

uhm, nie chciałem nikogo szokować tego rodzaju obrazkami w niemetalowym wątku, wybrałem Babylon Fell bo to dobry kawałek na tej płycie, najbardziej w stylu To Mega Therion, które niewątpliwie jest klasykiem właściwym :-)

 

BTW CF to nigdy nie był żaden black metal, w sensie osobnego stylu muzycznego, black metal to riffy tremolo i blast beats - najwcześniejsze przykłady są w niektórych utworach węgierskiego Tormentora, czeskiego Master's Hammer, Sarcofago, no i Mayhem

 

CF sięga korzeniami do lat 70-tych - muzycznie to genialny crossover estetyki Black Sabbath i Motörhead (dwóch pradziadków ekstremalnego metalu, których można zidentyfikować indywidualnie)

 

CF wywarło natomiast niewątpliwie wpływ na rozwój black metalu (m.in. Darkthrone wziął nazwę od "Jewel Throne"), doom death (ważne źródło inspiracji wczesnego My Dying Bride itd.) a także symfonicznego death (ważne źródło inspiracji wczesnego Therion - nomen omen - itd.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graaf

 

pytanie laika,obecne klasyfikacje metalu faktycznie można rozróżnić?

 

czy jest to tylko dziennikarska zabawa

 

można - metal to bardzo manierystyczna muzyka, da się wyróżnić określone style/maniery identyfikowane ściśle przez kombinacje określonych elementów muzycznych - wykorzystywane techniki gry na gitarach i bębnach, konstrukcja utworów, podejście do rytmu, harmonii itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimmy Page 1957r. - natychmiast po swoim udanym debiucie z gitarą w telewizji oznajmia, że planuje zająć się badaniami bilogicznymi

 

no i jak zapowiadał tak zrobił i to właśnie gitara umożliwiła mu wyspecjalizowane badania biologiczne na szeroką skalę - intensywnie badał materiał biologiczny zgłębnikiem, w który wyposażyła go natura ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak zapowiadał tak zrobił i to właśnie gitara umożliwiła mu wyspecjalizowane badania biologiczne na szeroką skalę - intensywnie badał materiał biologiczny zgłębnikiem, w który wyposażyła go natura ;-))

 

 

:))

Nie mówiąc - tu miał chyba nawet większe osiągnięcia - o rozległych badaniach nt. wpływu zakazanych i legalnych substancji na organizm człowieka (swoją drogą pozostaje w zadziwiająco dobrej formie)

 

Notabene - gdy wreszcie po mniej silnych materiałach zainwestował w badania nad heroiną, najpierw zmnieniła się muzyka (jak zauważył Bananamoon - Achilles to narkotyczna jazda), a potem już nawet John Paul Jones musiał przejąć po raz pierwszy kierownictwo artystyczne nad płytą - ich ostatnią In Through, bo Jimmy ledwo doczołgał się na sesje nagraniowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak zapowiadał tak zrobił i to właśnie gitara umożliwiła mu wyspecjalizowane badania biologiczne na szeroką skalę - intensywnie badał materiał biologiczny zgłębnikiem, w który wyposażyła go natura ;-))

 

również zahaczył o chemię testując różne używki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimmy bardzo wrażliwy...

 

Wielki reunion 1985, prowadzący światowe interview na Live Aid po pierwszej minucie zorientował się że dziś już pytania Jimmiemu nie zada::)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość papageno

(Konto usunięte)

Czytam ten wątek dość uważnie, jak na moje lata, i muszę przyznać, że jestem w komfortowej sytuacji. Dla mnie rock to Led Zeppelin i Black Sabbath. Na tym się wychowałem. I zanim zdążyłem prześledzić jakikolwiek rozwój tego gatunku, pogrążyłem się w otchłaniach muzyki klasycznej. To, że teraz słucham tej muzyki z takim samym rozgorączkowaniem, jak w młodości, zawdzięczam - jak myślę - wyizolowaniu się. Nie straciłem dziewictwa. Ale to pewnie wyda się Wam mocno ograniczonym podejściem do rocka. Niemniej, oba zespoły działają jak wehikuł czasu - bezproblemowo przenoszą mnie w lata młodości durnej. I teraz, w wieku klęski, mam doskonałą odskocznię. Właśnie dzięki nieskażonemu oglądowi.

Nikt nie odpowiedział na moje pytanie o nowe, remasterowane przez mala żolta czlowiek, kompletne wydanie Zeppelinów. Czyżby nikt nie miał? Mam komplet Black Sabbath zremasterowany w Japan - brzmi cudownie, więc pewnie i Zeppelini są równie pięknie brzmiący. A zatem kupię. To tylko 190 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.