Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

=>teo

=>pal55

 

Pisząc powyższy wpis nie miałem na myśli odciecia się od swoich wcześniejszych produkcji ani tym bardziej nie straciłaem wiary w swoje produkty. Chodzi mi tylko o to że ciągle udoskonalam swoje produkty. Ponadto od zgoła dwóch lat znaczna część z was płacze na forum że zdrożały amplifony. Nikt natomiast z was nie zauważa że wzrosła również jakość produktu a nie tylko cena. Mówię tutaj zarówno o wyglądzie zewnętrznym jak również o dźwięku. Proszę porównajcie wzmacniacz z przed 3 lat z obecnie produkowanym wówczas bedziecie wiedzieć o czym mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolf001

O sprężynkach na lampy, nic mi nie wiadomo.

Od wielu lat stosuje się "gumki", na lampy :-)

M.in., takie, jak te:

 

Duende Criatura tube rings

 

Divergent Technologies (Kanada) http://www.divertech.com/duendecribtara.html

The Tube Store Inc (Kanada) http://www.thetubestore.com/tuberings.html

JAC-Music (Niemcy) http://www.jacmusic.com/accesories/Duende

 

O efekcie mikrofonowym:

Herbie's Audio Lab - HAL-O FAQ's http://herbiesaudiolab.home.att.net/halofaqs.htm

 

Nie słyszalem lamp z tymi "gumkami".

 

Przepraszam za wpis nie na temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplifon: tematu cen twoich produktów proponuję nie drążyć - raz, wałkowany już był w tę i nazad, dwa, w gruncie rzeczy to właściwie twoja sprawa, na ile wyceniasz poszczególne modele ;) Skoro jest to opłacalne, pozostaje pogratulować.

 

Co do rzeczywistej różnicy w brzmieniu starszych i nowszych egzemplarzy - sądzę, że skalę zmian może uświadomić jedynie bezpośrednie porównanie. Nie "aktualnego" WT 30-II z Deltą, bo to raczej sensu nie ma (to musiałby być _diametralnie_ inny wzmacniacz, by pod pewnymi względami móc konkurować z KT88), ale np. wersji obecnej z egzemplarzem męczonym ostatnio w klubie. Wszystko da się zorganizować - kto wie, może z czasem? W zależności, naturalnie, od zainteresowania Klubowiczów...

 

Ponawiam pytanie, z ciekawości: po czym z zewnątrz odróżnić obecne WT 30-II od egzemplarza słuchanego w Klubie?

 

I przy okazji: w moim egzemplarzu w ciągu kilku miesięcy "wyleciały w kosmos" trzy lampy mocy, momentami dość efektownie. Dwie poszły prawie równocześnie. Brak zależności między awariami a umiejscowieniem lamp w konkretnych gniazdach. Były to Svetlany z roku 1969, używane krócej niż rok - fakt, że od kilku miesięcy dość intensywnie. Mam się niepokoić (i przysyłać wzmacniacz na przegląd), czy może to po prostu jakaś felerna seria 6N13S, i starczy po prostu włożyć nowy komplet?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Proszę o informacje czy Jar1 żyje, ponieważ nie reaguje na próby kontaktu. Chciałbym ustalić szczegóły mojego przyjazdu do Was, jeżeli Jar1 nie ma na to czasu lub możliwości, to może ktoś inny by się tym zajął. Nie wiem nawet czy mam się w ogóle wybierać, czy nie...

Pozdrawiam

McGyver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. zasadniczą różnicą jest, jak zauważyłem, troszkę inne wykonanie kratki ochronnej na lampy. W modelu starszym adległości pomiędzy "pręcikami" są większe, a i pręcików jast mniej niż w modelu obecnie robionym

http://strony.aster.pl/teo/audio/klub2/strony/jpg01.html

http://amplifon.staszow.com/30/imagepages/image1.html

 

.. na szczęście w moim, którego niedawno nabyłem jako używany, pręciki są gęściutkie a przez otwory w skrzynce z trafami w tyle, daje się zauważyć logo "TRAFBER" .. co mnie bardzo cieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolf: racja, też doszedłem do tego, że klatka jest nieco inna. Na zaglądanie w otwory już nie wpadłem - dzięki za pomysł ;) Zaczaiłem się z latarką i wyczytałem "Telto", mam więc starszą wersję. Na pocieszenie wzmacniacz jutro dostanie nowe lampy mocy - obecnie gra (częściowo) na mocno wyeksploatowanych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jar1 rozpoczął sprawę i wyjechał na urlop.

 

McGyver jak zrozumiałem wszystkim odpowiadał przyszły weekend z możliwością przejaścia na niedzielę.

Oczekujemy z ciekawością i niecierpliwością podaj kiedy zjedziesz (piątek ?, sobota ? i ok. której godziny).

Nie mam chodów w hotelarstwie, może któryś z klubowiczów umie załatwić jakiś przyzwoity, a tani nocleg - proszę o wsparcie >>>pilne, ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar1, 29 Kwi 2005, 12:55

 

>McGyver, tak, przepraszam. Wysłałem zapytania do klubowiczów, i trudno mi tak samemu decydować.

>Może spróbujmy tutaj coś okreslić. Z tego, co napisałeś, proponujesz swój przyjazd na odsłuchy w

>dniach 14-15 maja. Jak dla mnie, termin jest OK. Proszę klubowiczów o wypowiedzi, ponieważ ja

>właśnie zaraz wyjeżdżam na urlop i nie będzie mnie do przyszłej niedzieli.

 

McGyver

 

Pisałem przecież. Ale jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po długiej, ale chyba udanej i sympatycznej piątkowej sesj klubowej.

Zgodnie z zapowiedzią przerzucamy się tutaj, co ma poprawić czytelność aktualnych działań i informacji klubowych

Prezes i M przybyli razem nie tylko z płytami, ale i z sałatkami, co wprowadza nowy wymiar w spotkania. Słuchaliśmy więc i podjadali lub odwrotnie. Prezes dodatkowo obrzucił nas kamieniami (piaskowcem), legły u podstaw kolumn i niwątpliwie poprawiły dźwięk.

 

Oprócz audifilizmu spostrzegłem rozwijanie się wątków towrzyskich i o to też chodzi.

 

DAC horneta zebrał same pozytywy. Dobry sprzęt za znośne pieniądze. Jego współpraca z napędem z Lektora była bardzo dobra i wpłynęła korzystnie na cały system. Nie można jednak tego powiedzieć o współpracy przetwornika z tanim (?) Philipsem. Niby było trochę lepiej, ale nie udało się osiągnąć wysokiego poziomu. Dobry DAC wymaga dobrego napędu. Smutny z tego wniosek, bo stawia pod znakiem zapytania sens przeróbek tanich CD, chyba, że komuś wystarczy ćwierć kroku.

 

W następną sobotę od południa (a może i niedzielę) gościmy Mac`a. Szczegóły jeszcze są dogadywane i pojawią się później. Automatycznie więc sesje klubowe przenosimy na te dni.

Pozdrawiam awas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te piaskowce (ja nie jadłem..bo to jednak prawdziwe kamienie były) chyba rzeczywiście poprawiły dynamikę;-) Ja jeszcze w klubie nie słyszałem, aby te mniejsze monobloki p. Maćka dawały takiego czadu...Jak jeszcze może ktoś przyniesie i podaruje klubowi metalowa rurę, co by ją zamontować pośrodku...pewno będzie jeszcze korzystniej dla mikro i makro dynamiki;-)

A co do DACa, jestem pod pozytywnym wrażeniem. Napiszę 'politycznie', że z nimi to Lector dopiero pokazał co potrafi...

 

A monobloczki lampowe wreszcie pokazały, że to raczej nie one sa wąskim gardłem..

Czekamy na sprzet McGyvera..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie cały tor dźwiękowy był wczorajszego wieczoru był dość "zawinięty". Ale brzmiał. Będac przy sprzęcie podzielam tesknotę Zbiga za szerszym przeględem ostatniego elementu toru - kolumn. Wrażenie zrobili wczoraj koncertowi Jethro Tull, Acoustic Alchemy, ale nie tylko oni. Od strony muzycznej miło przyjęto gitarzystę Stanleya Jordana. Niestety dość obojętnie Briana Protheroe nad czym szczerze ubolewam (y). Sałatki się zeżarły co ucieszyło wytwórczynię zaś wpływ piaskowca na brzmienie całości wydaje sie być nieocenionym! Pomysł z rurą wymaga dopracowania (obliczenia, materiał, design etc). A żeby nie było to wszystko gołosłowne 3 fotki. I pozdrowienia. WS

post-5909-100007376 1170268622_thumb.jpg

post-5909-100007377 1170268621_thumb.jpg

post-5909-100007378 1170268619_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.