Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze szkoda, że nie znalazł się test po PC pamiętajcie o tym teście przy następnym spotkaniu.

Pokój i sprzęt wygląda zjawiskowo.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były XLR-y SILVER DIAMOND. Dlaczego w klubie tak wypadły, mam swoją teorię. ;-) U mnie było bardzo dobrze. Dźwięk się otworzył, ale bez wyostrzeń, z lekkim ochłodzeniem środka, z naciskiem na "lekkie".

Teoria jest taka, że w klubie nie trzeba było "otwierać" dźwięku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szkoda, że nie znalazł się test po PC pamiętajcie o tym teście przy następnym spotkaniu.

Pokój i sprzęt wygląda zjawiskowo.

 

Niestety, znając na tę chwilę zasłużoną alergię na dźwięk z komputera prawie wszystkich klubowiczów szanse na zabawę z podobnym sygnałem są znikome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dla swojej czystej ciekawości możecie poświecić "kilka" minut :D, ja nie mam takiej możliwości, aby porównać tyle sprzętów i zebrać tyle opinii więc liczę tylko na Was.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z testowaniem gęstych plików jest dość prozaiczny, gdyż zwyczajnie chyba jeden lub dwóch klubowiczów gra z komputera i nie zawsze są na spotkaniu. Pomijam już sprawę zawracania sobie głowy pakowaniem całego zestawu do klubu. ;-) Uwierz mi, to wbrew pozorom ciężki kawałek chleba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za zaproszenie, ale jestem z pomorza :(

A zwykłego laptopa mozecie podłączyć po USB i sprawdzic w wolnej chwili?

http://www.audiostereo.pl/nowy-dom-nowe-pomieszczenie_128553.html - jak macie jakieś sugestie do akustyki to byłbym wdzieczny. Warszawski klub to chyba najlepsyz klub na Audiostereo i milo sie go czyta.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawski klub to chyba najlepsyz klub na Audiostereo i milo sie go czyta.

 

Z tym najlepszym klubem, to tylko pozory. Popytaj bywających u nas gości spoza stolicy, a przekonasz się, że każde spotkanie to najnormalniejsza w świcie "opiniowa" naparzanka. ;-) A, że potem jej wyniki fajnie się czyta, to już inna inszość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak trzeba podochodzić do tematu :)

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj słuchaliśmy dwóch daków: T+A DAC 8 DSD oraz Mytek Stereo192-DSD DAC. Niestety nikt nie przyniósł żadnego komputera audio, więc nie byliśmy w stanie przetestować ich największych zalet - jak grają po USB, jak sobie radzą z "gęstymi" plikami, w tym zwłaszcza DSD. Pozostał nam MBL jako transport (po łączu AES/EBU), no i gęstość 16/44,1.

Na pierwszy ogień poszedł T+A. Ilość możliwych kombinacji oversamplingu i filtrów na początku trochę poraża, tym bardziej, że za każdym razem słychać różnice (zmienia się m.in. stopień pogłosu oraz ilość i jakość góry pasma - inne aspekty też, ale te najwyraźniej). Zdania były podzielone, chociaż większości z nas najbardziej przypadł do gustu filtr nr 2 (impulse optimized filter) z odcięciem wysokich częstotliwości ustawionym na "wide" (120 kHz). Co do jednego byliśmy zgodni - filtr nr 4, rekomendowany przez producenta jako najbardziej liniowy, wypadł najgorzej... ;-) Aha, włączenie (przełącznikiem z tyłu) opcji cyfrowej regulacji głośności wyraźnie pogarszało dźwięk. Raczej nie uda się zatem oszczędzić na preampie. ;-)

Na tle T+A Mytek wypadł trochę blado - jakby ciut "sucho" i "szarawo". Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że odbiór dźwięku mógłby się diametralnie zmienić na gęstych plikach.

Na koniec podłączyliśmy samego MBL-a, no i uznałem, że na razie jeszcze nie muszę szukać sobie żadnego daka... ;-)

 

Dobre CD to sprzęt na całe życie. Poza tym szybkość obsługi jest bezkonkurencyjna :)

 

Co do plików HD to jak następnym razem będziecie potrzebować człowieka z laptopem to chętnie wpadnę...i zacny przewód USB zabiorę w gratisie:). Chętnie zaprezentuję kilka referencyjnych wydań plików, ktore pokażą cały ich potencjał.

 

Niestety wiele wydawanych plików jest po prostu schrzanionych ale są i takie, które potrafią zachwycić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno, a możesz pochwalić się co masz za system PC?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno, a możesz pochwalić się co masz za system PC?

 

Wolę pochawlić się plikami niż systemem PC;)

 

Znaleźć porządnie zrealizowany plik to poważne wyzwanie...o niektórych kiedyś pisałem na tym forum. Dla miłośników klasyki polecam szczególnie dzieła wytwórni Aparte.

 

Np.

 

http://www.apartemusic.com/discography/a-violino-solo-bach-biber-telemann/

 

To nadal moja referencja w zakresie brzmienia skrzypiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tym najlepszym klubem, to tylko pozory. Popytaj bywających u nas gości spoza stolicy, a przekonasz się, że każde spotkanie to najnormalniejsza w świcie "opiniowa" naparzanka. ;-)

 

Jak mawiał śp. Stary Audiofil: "Hi-end to bezustanna konfrontacja!" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj szkoda, że tak szybko Piotr odszedł. Zawsze słuzył bezinteresowną poradą.

Chciałem kupić jego kolumny, monobloki i DAC, ale chyba się spóźniłem :(

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz zawsze miał piękny wygląd

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj było sporo różnych zabawek. Na początek posłuchaliśmy ponad 20-letnich szwedzkich monitorów QLN. Obudowa zamknięta, na górze bodajże 20 mm Seas, a na dole własny (podobno) przetwornik producenta - 20-22 cm, lekka papierowa membrana, piankowe zawieszenie. Chyba nie były przewidziane do grania w takim odstępie od tylnej ściany jak u nas, bo ich równowaga tonalna była wyraźnie przesunięta w górę. Basu prawie nie było (no ale to jednak spore pomieszczenie jak na monitory), a przełom średnicy i góry oraz góra wyłaziły na pierwszy plan. Świsty palców na strunach i sybilanty były doskonale słyszalne. ;-) Tym niemniej muszę przyznać, że ta papierowa membrana na niższej średnicy miała w sobie coś pociągającego, co pozwalało mi słuchać np. wokali z przyjemnością. No i na kiepsko zrealizowanej płycie rockowej, gdzie monitory na Illuminatorach pokazały po prostu "stłamszony" dźwięk, te QLNy wyciągając do przodu wyższą średnicę, sprawiły, że dało się tego słuchać, nawet przytupując. No ale to tylko na chwilę, bo na dłuższą metę dźwięk jednak trochę męczył. Ogólnie - trochę przypominały dźwiękiem moje Tonsile ZG40 sprzed trzydziestu paru lat.

Potem przyszła pora na Marantza HD-DAC1. Z wyglądu cacuszko i nawet nieźle grające - zwłaszcza, że był prosto z "fabryki", zupełnie nie wygrzany. Oczywiście znowu, tak jak tydzień temu, wykorzystaliśmy jedynie MBL-a jako transport oraz łącze SPDIF. Dźwięk całkiem przyjemny, prawie nie "zalatujący" cyfrą, chociaż w porównaniu z wewnętrznym dakiem MBL-a - trochę mniej spójny oraz z odrobiną "świstów" i "gwizdów" na górze. Ale żadnej "przepaści" nie było.

Na koniec podłączyliśmy do niego różne słuchawki: tanie Sennheisery HD570 oraz średnio drogie HifiMan He400 i Sonus Faber Pryma (te ostatnie przepięknie wykonane). Pewnie Bubusia napisze o tym więcej...

post-827-0-85521200-1471676424_thumb.jpg

post-827-0-25326800-1471676425_thumb.jpg

post-827-0-60014300-1471676425_thumb.jpg

post-827-0-01097300-1471676426_thumb.jpg

post-827-0-46507700-1471676426_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę Was nie róbcie z tego fajnego wątku portalu dla komputerowców - tak jak to robi Agent nr1 - pardon - Audiofil Nr1 w wątku o Nirvanie - komputery, karty dżwiękowe , systemy operacyjne - i to wszystko w dziale HI-END.

 

DRAMAT !!!!!!!!!

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>babatular

Obawiam się, że słuchanie z plików już wygrało i paru dinozaurów z kolekcjami płyt tego nie zmieni... A słuchamy i opisujemy, co nam wpada w ręce - w znakomitej większości dzięki Umce. :) Zdradzę Ci, że za tydzień ma być jakiś (potencjalnie) dobry wzmacniacz... ano zobaczymy. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę Was nie róbcie z tego fajnego wątku portalu dla komputerowców - tak jak to robi Agent nr1 - pardon - Audiofil Nr1 w wątku o Nirvanie - komputery, karty dżwiękowe , systemy operacyjne - i to wszystko w dziale HI-END.

 

DRAMAT !!!!!!!!!

 

Jakbyś znał mój ambiwalentny stosunek do plików, zapewne wiedziałbyś, że takie występy są swoistym rzutem na taśmę, abyście mogli poczytać o czymkolwiek. ;-) Niestety, z racji podwójnego opiniowania każdego klocka, czasem tak się ułoży, że z rzędu mam dwa przetworniki, a czasem trzy wzmacniacze, jak w zeszłym miesiącu. Pamiętasz, że robiłem nawet głosowanie, którego mam zaprezentować. Oczywiście najbardziej zainteresowani tym głosowaniem koledzy po szumnych zapowiedziach z miliona przyczyn się nie pojawili, dlatego bez względu na to co przyniosę, ciesz się, że mi chce się chcieć, a klubowiczom robić fotki i pisać ;-) To tak dla usprawiedliwienia się, oczywiście z dużą dozą poczucia humoru. ;-)

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież żadnego kompa nie było. Słuchaliśmy jedynie daca, daca z regulacją głosności oraz daca ze wzmacniaczem słuchawkowym na słuchawkach.

W sumie, to w każedj konfiguracji grało to podobnie, z tą samą manierą wysostrzenia na górze i nieco "technicznie". Oczywiście w porównaniu do samego MBLa. W każdym razie dac ma swój charakter i raczej to dac, bo zauważalny był niezależnie czy słuchało się z wyjść z opminięciem pre czy też z regulowanego wyjścia analogowego. Podobnie wychodziło to na słuchawkach. Z tym, że dawało się go słuchać. Bez możliowści bezpośredniego porównania można z tym żyć.

Odnośnie klumn, to jednak wiekowe monitory to nie ta liga, co twonkowe. Tamte wymagają wspomagania ścianami dla basu - inaczej graja nieco jak "tuby" bez modułu basowego.

Clockworki pokazały jednak największą klasę. Bez żadnego efekciarstwa i efektów typu "wow" grały sobie muzykę.

Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tuby. Uwielbiam słuchać tub - przez jakieś 15 minut. ;) Potem kilka dni przerwy i znowu mogę je uwielbiać... ;)

A regulacja głośności w tym Marantzu nie degradowała dźwięku tak jak w T+A tydzień temu.

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umka Twonk

Jesteście spoko jak mawia młodzież macie dystans do tzw audiofilizmu i mam nadzieję że PC będzie jak najmniej :)

 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>babatular

Obawiam się, że słuchanie z plików już wygrało i paru dinozaurów z kolekcjami płyt tego nie zmieni...

 

....może i masz rację, jak pliki u mnie zagoszczą dopiero wtedy też tak powiem

....a to się stanie jak wróbel będzie ważył kilko ;-)

teraz trochę cukru.....wielokrotnie juz to mówiłem ale powtórzę

zajebisty klub

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sluchawek, SF mialy najbardziej akceptowalny dzwiek, w miare zrownowazony, chociaz hifimany robily najwieksze show(fajne barwowo i b. przejrzyste), maja jednak troche kontrowersyjna scene, mocno do przodu, prawo, lewo, z mala glebia, ale to juz taki typ sluchawek, senki za bardzo przygaszone, pod spora kotara.

Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A regulacja głośności w tym Marantzu nie degradowała dźwięku tak jak w T+A tydzień temu

Bo w "marnciuniu" regulacja głosności jest na analogu (za pomocą niebieskiego alpsa z silniczkiem) a nie cyfrowa, mimo, że wykorzystana kość dac CS4398 takową posiada.

W ogóle, to ten sprzet należy rozumieć głownie jako wzmacniacz słuchawkowy z wbudowanym daciem, bo takie jest jego główne przeznaczenie.

post-644-0-84597300-1471690911_thumb.jpg

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/1667-marantz-hd-dac1

Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.