Skocz do zawartości
IGNORED

Czy słuchacie kabli sieciowych?


Lesław01

Różnica między kablami sieciowymi  

928 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słyszysz różnicę mędzy kablami sieciowymi



Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj słuchałem kabli sieciowych, hej!

Cały czas słucham, przerywam tylko na czas snu ;-).

...ja "niestety" tylko muzyki...

Czyli też musiałeś "słuchać" kabli sieciowych ;-), chyba że z radia na baterie to wtedy co innego ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj słuchałem kabli sieciowych, hej!

 

Szczerze współczujemy!

Pewnie po tym teaserze wkrótce spłynie na nas błyskotliwa światłość i dowiemy się, co to za znakomite produkty, marka, rewelacja i rewolucja w systemie. :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja ciebie o coś pytałem, Globi? Nie? To zachowuj się.

Normalny user zgłosiłby pewnie tę osobistą wycieczkę, zauważalną prepotencję i buńczuczne strofowanie do moderacji.

Ja, wspaniałomyślnie ;), pozostanę jedynie przy wspomnianym wyżej współczuciu, tym bardziej, że dotyczy ono w tym przypadku bezpośrednio tzw. fachowych, choć w tym zakresie całkiem samozwańczych, środowisk opiniotwórczych. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Normalny user zgłosiłby pewnie tę osobistą wycieczkę, zauważalną prepotencję i buńczuczne strofowanie do moderacji.

Ja, wspaniałomyślnie ;), pozostanę jedynie przy wspomnianym wyżej współczuciu, tym bardziej, że dotyczy ono w tym przypadku bezpośrednio tzw. fachowych, choć w tym zakresie całkiem samozwańczych, środowisk opiniotwórczych. :)

 

Stanowczo jednak nalegam na zgłoszenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie po tym teaserze wkrótce spłynie na nas błyskotliwa światłość i dowiemy się, co to za znakomite produkty, marka, rewelacja i rewolucja w systemie.

Kabel sieciowy służy do zasilania sprzętu. Przypisywanie mu cudownych właściwości mogących wpływać na brzmienie muzyki to element voodoo lub marketingu. Nic więcej :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel sieciowy służy do zasilania sprzętu. Przypisywanie mu cudownych właściwości mogących wpływać na brzmienie muzyki to element voodoo lub marketingu. Nic więcej :-).

 

Czytając tytuł tego wątku, czasami mam ochotę napisać, że ja lubię posłuchać żelazka ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel sieciowy służy do zasilania sprzętu. Przypisywanie mu cudownych właściwości mogących wpływać na brzmienie muzyki to element voodoo lub marketingu. Nic więcej :-).

To jest Twoja subiektywna opinia. Nic więcej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czytając tytuł tego wątku, czasami mam ochotę napisać, że ja lubię posłuchać żelazka ;-)

 

A moze z kablami jest jak z tematem zastępczym: jak nie mozna nic zrobic z akustyka i optymalnym ustawieniem kolumn, bo wife nie pozwala, to co pozostaje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A moze z kablami jest jak z tematem zastępczym: jak nie mozna nic zrobic z akustyka i optymalnym ustawieniem kolumn, bo wife nie pozwala, to co pozostaje?

 

Zawsze coś można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uszanować chłopaków kablarzy, toż to forum audiofili. Jeżeli wpływ jest tylko psychiczny a nie fizyczny to jednak faktem jest, że jest.

I jeżeli komuś umila odsłuchy to kto zabroni :-) Jeżeli koledzy będą chcieli wrócić na świat realny to sami to zrobią.

Wyobraźnia jest potężniejsza od logiki to chyba nawet Alfred powiedział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uszanować chłopaków kablarzy, toż to forum audiofili. Jeżeli wpływ jest tylko psychiczny a nie fizyczny to jednak faktem jest, że jest.

I jeżeli komuś umila odsłuchy to kto zabroni :-) Jeżeli koledzy będą chcieli wrócić na świat realny to sami to zrobią.

Wyobraźnia jest potężniejsza od logiki to chyba nawet Alfred powiedział.

Masz racje Kolego skoro Ktoś słyszy to....niech tak będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Kolego skoro Ktoś słyszy to....niech tak będzie.

Dopóty, dopóki określenia na tego typu słyszenie to "plankton", "koce", "granice percepcji" to ok. Ale jeśli pojawiają się konkretne stwierdzenia "bas zszedł niżej", "talerze wybrzmiewają dłużej" to już nie ma zgody na pisanie, mam nadzieję że tylko bzdur. A nie kłamstw. I tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóty, dopóki określenia na tego typu słyszenie to "plankton", "koce", "granice percepcji" to ok. Ale jeśli pojawiają się konkretne stwierdzenia "bas zszedł niżej", "talerze wybrzmiewają dłużej" to już nie ma zgody na pisanie, mam nadzieję że tylko bzdur. A nie kłamstw. I tyle.

Co poradzisz w temacie....jeżeli Ktoś słyszy różnice?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co poradzisz w temacie....jeżeli Ktoś słyszy różnice?

Poradzę stopniowanie opisywanych wrażeń. Na plankton, koce, czarne tło i umiejscowienie muzyków w pokoju 20mkw nie mam odpowiedzi bo to są określenia nieprecyzyjne i niezdefiniowane. Natomiast na "bas zszedł niżej" po wymianie przewodu zasilającego mam radę ale nie mogę jej udzielić publicznie. Jest niezbyt przyjemna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze jest lajcik, w "przewód sieciowy diy", to dopiero hardcore- na słaby bas, kup wtyk firmy X, na problemy że srednicą, zrób z 2 metrow, zamiast 1,8m, itp...

Czasem zaglądam tam, by się pośmiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jest potrzeba kombinacji z kablami sieciowymi, widocznie w diy sobie chłopaki znaleźli taki sposób na "modyfikację brzmienia" analogicznie w świecie kupnych kabli mamy opaski na kable, różnego typu podwieszania, podstawki i kamyki. Taka różnica, że wszystkie modyfikacje bez udziału lutownicy i rozbierania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Twoja subiektywna opinia. Nic więcej

Niestety jest odwrotnie, subiektywne są opinie tych co "słuchają" kabli sieciowych. Wynika to ze stosowanych procedur porównawczych, które w przypadku testów audiofilskich nigdy obiektywności nie zapewnią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ech... Subiektywna jest każda opinia na temat sprzętu audio, oparta na własnym odsłuchu, bowiem słyszenie i jego percepcja oraz interpretacja jest dziedziną subiektywną. Ponieważ jednak (z drugiej strony) użytkowanie sprzętu audio polega przynajmniej w 80% na słuchaniu, przed subiektywnością ocen nie można uciec, w związku z tym trzeba się przyzwyczaić i nie ma co narzekać. Albo przestać się interesować dziedziną audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywna jest każda opinia na temat sprzętu audio,

Opinia/recenzja tak, zawsze jest subiektywna, ale już porównanie może mające za cel wykrycie różnic być obiektywne, pod warunkiem że umie się je prawidłowo przeprowadzić.

 

Albo przestać się interesować dziedziną audio.

Audio pod względem techniki dopiero robi się ciekawe jak przestaje być oparte o wrażenia subiektywne. Mocno zaskakuje we wszystkich grupach cenowych z hi-endem włącznie ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Audio pod względem techniki dopiero robi się ciekawe jak przestaje być oparte o wrażenia subiektywne.

 

Zapewne. Ale to dość oddzielna sprawa od słuchania muzyki.

 

Opinia/recenzja tak, zawsze jest subiektywna, ale już porównanie może mające za cel wykrycie różnic być obiektywne

 

Owszem, ale dla celów oceny dźwięku jest mało wartościowe, bowiem różnica to jedno, a wartościowanie różnicy to drogie. Testy obiektywne, nastawione na "wykrycie różnic" nie mówią nic o tym, który dźwięk jest lepszy. Są nastawione wyłącznie na uzyskanie wyniku "sprzęt ten sam/sprzęt nie ten sam". Taki wynik jest maksymalnie obiektywny, ale ma to swoją drugą stronę. Jest bowiem tak bardzo pozbawiony cech subiektywizmu, że dla oceny brzmienia nie ma wartości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mieć miejsce też taka sytuacja, że różnice (zmierzone) zostaną wykryte, ale subiektywna ocena jakości dźwięku pozostanie na tym samym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bowiem różnica to jedno, a wartościowanie różnicy to drogie. Testy obiektywne, nastawione na "wykrycie różnic" nie mówią nic o tym, który dźwięk jest lepszy

- Mówią!

Trzeba tylko poznawczo i logicznie; mentalnie i faktycznie rozgraniczyć obiektywną (w tym m.in. pomiarową) "lepszość" od pozbawionego często wszelkich reguł, subiektywnego i zasadzającego się jedynie na dotychczasowym- ograniczonym ( zawsze jakoś) doświadczeniu i przyzwyczajeniu zwykłym.... "podobaniu się". ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale dla celów oceny dźwięku jest mało wartościowe, bowiem różnica to jedno, a wartościowanie różnicy to drogie. Testy obiektywne, nastawione na "wykrycie różnic" nie mówią nic o tym, który dźwięk jest lepszy. Są nastawione wyłącznie na uzyskanie wyniku "sprzęt ten sam/sprzęt nie ten sam". Taki wynik jest maksymalnie obiektywny, ale ma to swoją drugą stronę. Jest bowiem tak bardzo pozbawiony cech subiektywizmu, że dla oceny brzmienia nie ma wartości.

Nie ściemniaj. Jeśłi ktokolwiek pisze, że zamiana przewodu sieciowego sprawiła, że basy stały się bardziej buczące, czyli po normalnemu, zmieniło się opóźnienie grupowe to ty możesz wierzyć w to, że tak się stało. Ale to twój problem. Opóźnienie grupowe nie wynika z "geometrii" przewodu 230V 50Hz. Ty, jako "redaktor", powinieneś to wiedzieć. Wynika z wielu innych czynników ale nie z przewodu sieciowego bo nie może. I, jak sądzę, to wiesz. I dlatego też, nie przedstawiłeś, dla mnie osobiście, żadnego powodu aby traktować cię jak redaktora w audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.