Skocz do zawartości
IGNORED

Czy słuchacie kabli sieciowych?


Lesław01

Różnica między kablami sieciowymi  

928 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słyszysz różnicę mędzy kablami sieciowymi



Rekomendowane odpowiedzi

 

No widzisz Leszku...nie lubisz metalu i tyle ;-)

Zgadza się, już kiedyś się do tego przyznałem ;-), poza balladami oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ... wyczynowcy słyszą kable zasilajace nawet gdy te zasilają silnik od gramofonu stojący całkowicie osobno a połaczony jest z gramofonem tylko przy pomocy gumki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie pisałem O nadętej ideologii, wymyślonej przez szarlatanów, by wciskać kit łatwowiernym audiofilom, lykajacym każdą bzdurę, którą przybliża ich do nirwany. I co z tego, ze ową nirwana jest tylko pozorna? Przez lata wytrenowany słuch, a raczej WYOBRAŹNIA i tak przecież zrzuci kolejny koc z głośnika ;-)

 

A sprzedawcy I dystrybutorzy tylko liczą kasę....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy uważasz, że Metallica brzmi u Ciebie dobrze?

Jak zaczynałem przygodę z audio to owszem stroilem sobie sprzęt pod metal .

Jest to oczywiście gatunek przezemnie lubiany , natomiast od kilku lat jest jednym z ostatnim do testowania sprzętu .

Czarny album został nagrany przez inżyniera dźwięku celowo tak aby brzmiał dobrze w aucie na jamniku i itd itp dzięki sporym podbiciom dźwięku . jak tych podbić nie słyszę to znaczy ze mam kiche z akustyka i średnio zestrojony sprzęt .

 

Metal potrzebuje pełno za kresowych głośników i bardzo szybkich i rozdzielczych elementów toru .

Wówczas metal a także sporo Rocka czyli gatunki które w przeważającej większości są nagrane kiepsko brzmią naprawdę bardzo dobrze .

Każde odstępstwo jak dla mnie kończy się albo darciem japy albo zlewaniem się dźwięków w Papke .

 

 

 

No patrz. Wibracje w sieciówce.Jakie q***wa wibracje?!

Może chodzi o "wibracje" 50 Hz?

Czego jeszcze się dowiemy?

A podobno jest już parę lat, jak odeszło do historii średniowiecze...

Szczeze to nawet niedo końca się tym interesuje . Przestały mnie interesować ceny w audio ideologia itd itp jakiś czas temu . Gdy poukladalem sobie klocki pod swoje uszy . Kable sieciowe były ostatnie i tak naprawdę guzik mnie to obchodzi czemu zmieniają dźwięk ale już obchodzi mnie to jak to wpływa na muzykę .

 

Audio nie jest proste i oczywiste możesz kupić sprzęt za milion i wstawisz je to tragicznej akustyki i masz tragedię .

Najpierw akustyka potem kolumny idealnie dobrane pod pomieszczenie potem elektronika pod kolumny i na końcu można się bawić w kable . Jak się nie popełni błędu to na końcu można się pobawić w zawijanie sieciówek i pośmiać z własnych wpisów po latach . Czego Panom życzę w końcu każdemu chodzi o jak najlepszy dźwięk .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast śmiać się z własnych wpisów PO LATACH, OD LAT śmieję się z dyrdymałów wypisywanych przez słyszących kolor oplotów i rodzaj drewna na drzwi do pokoju.

Ja życzę wszystkim odrobiny zdrowego rozsądku i braku obaw przed myśleniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić, że to żaden rozwój z wiekiem zacząć słyszeć niuanse w kablach zasilających. Wręcz przeciwnie. Rozwój wyobraźni to litylko.

Już jeden tu był, któremu proponowałem test u niego na dobrze znanym mu sprzęcie z użyciem komfortowej maski przez którą widać jedynie ciemność. Właściwie sam się zgłosił. Jakoś sprawa nadal wisi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie czas dorosnąć tak po prostu .

Moja żona pracuje zawodowo ze słuchem z usłyszeniem zmian kabli nie miała problemu nigdy bo od lat ma bardzo czułe ucho .

Audiofilem nie jest na łeb też sobie mitów i pierdół audio nigdy nie bierze udowadniać czy ma dłuższego chwaląc się że słyszy na swoim systemie kabli nie musi . Zwyczajnie wyraża swoje zdanie albo jest zmiana w dzwięku i opisuje ze szczegółami jaka albo jej nie słyszy .

Zna osoby z racji zawodu które mają tak drewniane ucho że nie potrafią rozróżnić ogromnych zmian które wiekszośc ludzi słyszy bez problemu jeśli ktoś taki interesuje się audio to jest szczęśliwy po trosze . Nie wyda kasy dużo bo mało szłyszy z drugiej strony także nie słyszy za wiele w dzwiękach .

Jak dotąd tylko jeden inżynier tłumaczył mi godzinami że kable nic nie zmieniają i zarzekał się że on nic nie słyszy , kiedyś wziął odemnie kable i zwyczajnie już mi ich nigdy nie oddał , za kable zapłacił teraz już tylko mówi że to jest niemożliwe i niewytłumaczalne dla niego ale słyszy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mask test or it didn't happen.

 

Nawet nie szkolny ABX.

Ja może mam drewniane, niewyuczone ucho, ale kolega widzę nawet żonę nauczył i jakiegoś inżyniera.

Proszę się nie bać. Nie okradnę. Ja nie z tej branży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie czas dorosnąć tak po prostu .

Moja żona pracuje zawodowo ze słuchem z usłyszeniem zmian kabli nie miała problemu nigdy bo od lat ma bardzo czułe ucho .

Audiofilem nie jest na łeb też sobie mitów i pierdół audio nigdy nie bierze udowadniać czy ma dłuższego chwaląc się że słyszy na swoim systemie kabli nie musi . Zwyczajnie wyraża swoje zdanie albo jest zmiana w dzwięku i opisuje ze szczegółami jaka albo jej nie słyszy .

Zna osoby z racji zawodu które mają tak drewniane ucho że nie potrafią rozróżnić ogromnych zmian które wiekszośc ludzi słyszy bez problemu jeśli ktoś taki interesuje się audio to jest szczęśliwy po trosze . Nie wyda kasy dużo bo mało szłyszy z drugiej strony także nie słyszy za wiele w dzwiękach .

Jak dotąd tylko jeden inżynier tłumaczył mi godzinami że kable nic nie zmieniają i zarzekał się że on nic nie słyszy , kiedyś wziął odemnie kable i zwyczajnie już mi ich nigdy nie oddał , za kable zapłacił teraz już tylko mówi że to jest niemożliwe i niewytłumaczalne dla niego ale słyszy .

Ucho wyćwiczone ale interpunkcja to tylko kropki, bo w końcu to nauka, nieprawdaż? Co do przykładów to przyzwoitość nie pozwoli mi na skomentowanie żony. Inżynier, cóż, dupa a nie inżynier skoro nie dociekł co to takiego zmienia ten dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropki zapewne są odizolowane celowo od otoczenia. Nie wiadomo jakie kto ma kable ethernet czy zakłócenia na wifi. Mogą się czasem zlać z tekstem i wyglądałoby to jeszcze gorzej. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do niesłyszących kabli .

Czy doznali kiedyś zjawiska kiedy to mieli złudzenie słuchania nie sprzętu ale już instrumentów i wokali na żywo . Jeśli tak to na jakim sprzęcie to przełamanie u nich występuje .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropki zapewne są odizolowane celowo od otoczenia. Nie wiadomo jakie kto ma kable ethernet czy zakłócenia na wifi. Mogą się czasem zlać z tekstem i wyglądałoby to jeszcze gorzej. ;)

No tak, przy zwykłych przewodach sieciowych zasilających router kropki mogą przenieść się nad wszystkie S i Z. I tekst pozbawiony by został przekazu, choć pojawiłby się plankton.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokalistka stroi u mnie w okolicach stołu właśnie. A czarne kable zasilające lampowe wzmaki i gramofon robią czarne tło pomiędzy instrumentalistami. Ładnie napisałem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do niesłyszących kabli .

Czy doznali kiedyś zjawiska kiedy to mieli złudzenie słuchania nie sprzętu ale już instrumentów i wokali na żywo . Jeśli tak to na jakim sprzęcie to przełamanie u nich występuje .

Oczywiście. Na jakim sprzęcie? A po co ci ta informacja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ucho wyćwiczone ale interpunkcja to tylko kropki, bo w końcu to nauka, nieprawdaż? Co do przykładów to przyzwoitość nie pozwoli mi na skomentowanie żony. Inżynier, cóż, dupa a nie inżynier skoro nie dociekł co to takiego zmienia ten dźwięk.

Inżynier robi teraz własne kable .

Co do komentaża żony to mnie uczyli że albo mężczyzna ma coś do powiedzenia i nie.ma.powodu aby się tego wstydzić albo jest zwykła pipą .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inżynier robi teraz własne kable .

Co do komentaża żony to mnie uczyli że albo mężczyzna ma coś do powiedzenia i nie.ma.powodu aby się tego wstydzić albo jest zwykła pipą .

Pozwolisz, że zignoruję ten śmieszny post.

PS

Jak ten inżynier robi własne kable skoro dla niego jest to, cytuję, NIEMOŻLIWE i NIEWYTŁUMACZALNE? Eksperymetuje i już za każdym razem słyszy efekt tego o czym nie ma pojęcia jak to zrobić?

I od takich inżynierów kupuje się przewody, które się potem słyszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pozwolisz, że zignoruję ten śmieszny post.

PS

Jak ten inżynier robi własne kable skoro dla niego jest to, cytuję, NIEMOŻLIWE i NIEWYTŁUMACZALNE? Eksperymetuje i już za każdym razem słyszy efekt tego o czym nie ma pojęcia jak to zrobić?

Śmieszny jesteś kolego czyniąc sobie wycieczki odnośnie osób których nie znasz ile.masz lat 12 ? Co to piaskownica jest ? a że jest to.osoba mi bliska to ja Cię do pionu szybko sprowadzę .

Pamiętaj tyle w.Tobie jest z faceta ile okazujesz szacunku kobietom .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszny jesteś kolego czyniąc sobie wycieczki odnośnie osób których nie znasz ile.masz lat 12 ? Co to piaskownica jest ? a że jest to.osoba mi bliska to ja Cię do pionu szybko sprowadzę .

Odpowiedz na pytanie. W jaki sposób ten inżynier wie jak ma zrobić przewód skoro jest to dla niego niemożliwe i niewytumaczalne? Brnie po omacku?

O co chodzi z okazywaniem szacunku kobietom? Debata na temat składania kabli ma z tym jakiś związek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ci Bunk żonę obraził? Przewrażliwiony z ciebie człowiek.

Ale większość szarlatanów od kabli sieciowych tak ma. Nie jesteś wyjątkowy.

Gdy zaczyna się konkretna (po Twojemu powiem: męska) rozmowa to jakby nie słyszeli, nie widzieli co się do nich pisze. Za to dygresję zawsze jakąś na zawołanie znajdują.

 

Proponowałem test. Czy tak postępuje prawdziwy mężczyzna, ze ignoruje wyzwanie?

Na pocieszenie powiem, że nie Ty pierwszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ci Bunk żonę obraził? Przewrażliwiony z ciebie człowiek.

Ale większość szarlatanów od kabli sieciowych tak ma. Nie jesteś wyjątkowy.

Gdy zaczyna się konkretna (po Twojemu powiem: męska) rozmowa to jakby nie słyszeli, nie widzieli co się do nich pisze. Za to dygresję zawsze jakąś na zawołanie znajdują.

 

Proponowałem test. Czy tak postępuje prawdziwy mężczyzna, ze ignoruje wyzwanie?

Na pocieszenie powiem, że nie Ty pierwszy.

Kolega Bunk ma.szansę wyjaśnić sprawę na priv . Jak Ciekawi Cię ciąg dalszy także proponuję pisać z nim na priv .

Wybaczcie Panowie ale prowadzić rozmowę o pierdach co ktoś myśli o żonie na pytanie odpowiadać pytaniem to proszę prowadźcie już sami .

Jak ktoś potrafi trzymać się tematu to ja chętnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona pracuje zawodowo ze słuchem z usłyszeniem zmian kabli nie miała problemu nigdy

 

Ten "autentyczny fakt" już parę razy widziałem w postach. Zapomniałeś dodać, że z kuchni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten "autentyczny fakt" już parę razy widziałem w postach. Zapomniałeś dodać, że z kuchni.

Z kuchni jest za.bardzo oklepane teraz w modzie jest że szwagier usłyszał na klatce schodowej już piętro niżej że polaryzacja we wzmacniaczu w naszym systemie jest odwrócona .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten inżynier robi własne kable skoro dla niego jest to, cytuję, NIEMOŻLIWE i NIEWYTŁUMACZALNE? Eksperymetuje i już za każdym razem słyszy efekt tego o czym nie ma pojęcia jak to zrobić?

I od takich inżynierów kupuje się przewody, które się potem słyszy?

Kolega Bunk chce szerzyc oswiecenie, a logiki za grosz.

Skoro jest to dla niego niewytlumaczalne, to znaczy ze kopiuje kabel, ktory kupil od kolegi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)
Pytanie do niesłyszących kabli .

Czy doznali kiedyś zjawiska kiedy to mieli złudzenie słuchania nie sprzętu ale już instrumentów i wokali na żywo . Jeśli tak to na jakim sprzęcie to przełamanie u nich występuje .

Normalnie, szkocka. Tak gdzieś przy drugiej flaszce :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do niesłyszących kabli .

Czy doznali kiedyś zjawiska kiedy to mieli złudzenie słuchania nie sprzętu ale już instrumentów i wokali na żywo . Jeśli tak to na jakim sprzęcie to przełamanie u nich występuje .

Bob Marley za każdym razem wpada do mnie do pokoju i wypala skręta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa tygodnie temu zmieniłem całe okablowanie na Audioquest’a od a do z; teraz kumple i sąsiedzi mówią ze juz jak wchodzą na moja ulice (mieszkam w domu) to bas z mojego systemu lekko rusza kostkami; przedtem tak nie było....

 

Tak na serio, bede musial chyba pożyczyc pare uszu od któregoś slyszacego, bo pomimo tych zmian w okablowaniu grało tak jak gra tzn. swietnie.

 

Wiem, wiem zaraz usłyszę, ze mam system jak nie za tani, to mało przejrzysty albo w koncu ze moja wrażliwość muzyczna jest inna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunki z Nazca. Naukowcy nie wiedza skad sie wziely i po co.

 

ło matko, kolejny powalający na kolana "argument".

A podpowiesz mi jak porównać można to zjawisko, jego skalę, zapotrzebowanie na narzędzia, wiedzę architektoniczna, geometryczną i wkład pracy, odległość czasową jego wykonania do ...kawałka druta, który jest przewodnikiem z wtyczkami i wyprodukowano go "wczoraj"??????????

 

P.S. naukowcy, którzy "nie wiedzą" to chyba jednak w większości archeolodzy, naukowców od nauk ścisłych raczej nikt nie pyta a jak pyta wiadomo co mówią na temat Nazca i nie tylko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Tak na serio, bede musial chyba pożyczyc pare uszu od któregoś slyszacego, bo pomimo tych zmian w okablowaniu grało tak jak gra tzn. swietnie.

Wiem, wiem zaraz usłyszę, ze mam system jak nie za tani, to mało przejrzysty albo w koncu ze moja wrażliwość muzyczna jest inna������������

 

Co za ulga. W końcu mogłoby grać gorzej. Nawiasem mówiąc, kiedyś połączyłem źródło ze wzmacniaczem kablem XLR od AQ, najwyższym wówczas modelem, ze srebra, Diamond czy jakoś tak mu było, paskudnie drogi. Psiejsko czarodziejsko uzyskałem w ten sposób nudę i sto metrów mułu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.