Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje głośnikowe poszukiwania dobiegły końca - Focus 260. Tak na szybko tylko powiem że wielka radość słuchania :) Dzięki koledze Wojtek76 który dyskretnie zasugerował Dynki trafiłem prosto i szybko do celu. No i jeszcze jedna istotna kwestia - wyglądają tak samo dobrze jak graja ( wrażenia wizualne zawdzięczam panu z krakowskiego Nautilusa który przekonał mnie na "piano black " - są niebywale eleganckie w tak prostej formie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ponad moc liczy sie barwa- musze posluchac hegla z f160..

 

Firma możesz uzasadnić swoją opinię, może podasz jakieś min. parametry jakie powinien mieć wzmacniacz do grania z tymi kolumnami?

 

i co jeszcze chcesz nr. buta? dynaudio sa wymagajace choc nowe mniej ale najmniejszy hegel nie dogodzi podlogowym dynaudio tylko nadrobi barwa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ponad moc liczy sie barwa- musze posluchac hegla z f160..

... hegel nie dogodzi podlogowym dynaudio tylko nadrobi barwa..

 

Nie wiem czy zauważyłeś, że w jednym poście sam sobie zaprzeczyłeś. Poza tym zadałem proste pytanie na które odpowiedziałeś bardzo "merytorycznie". Na tym kończę z tobą wymianę opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, H80 zostaje. Jestem naprawdę zadowolony. A widzę że i zwolennikowi gorących baniek też przypadł do gustu. http://hifiphilosophy.com/?p=10067

 

Jedna uwaga , potrzymajcie go dwa trzy dni pod prądem, wtedy pokaże co potrafi. Wypożyczać a odsłuch w sklepie traktować jako prezetację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje głośnikowe poszukiwania dobiegły końca - Focus 260. Tak na szybko tylko powiem że wielka radość słuchania :) Dzięki koledze Wojtek76 który dyskretnie zasugerował Dynki trafiłem prosto i szybko do celu. No i jeszcze jedna istotna kwestia - wyglądają tak samo dobrze jak graja ( wrażenia wizualne zawdzięczam panu z krakowskiego Nautilusa który przekonał mnie na "piano black " - są niebywale eleganckie w tak prostej formie )

Fajnie, ze Ci sie podoba. Firma sie nie przejmuj, On sam gra na dynkach Roksanem ktory to supermocnym piecem nie jest.

Ale jak widac belki u siebie nie widzi a u kogos drzazge to owszem.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H100 bezproblemowo napędzały Dali Grand więc myślą, że H80 dużo nie odstaje.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś amatorem Caspiana, takim wirtualnymi amatorem, na podstawie wpisów z klubu realnych amatorów Roksana i na podstawie opisów przeróżnych testów. Byłem do czasu, gdy nie kupiłem sobie w ciemno nówki M1 NG. Czar prysł. Biorąc pod uwagę wyłącznie walory dźwiękowe, nie zwracając uwagi cenę i dac-a w H80, wybór H80 jest dla mnie oczywisty w tym porównaniu. Dlaczego? O Caspianie i H80 napisano już wiele. Posłuchajcie obu, przypuszczam, że podzielicie moja opinię.

Edytowane przez SNM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi h200 to już mocna maszynka :D Ładne kolumny. Nie maz w pomieszczeniu problemów z akustyką?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watpliwa sprawa czy h80 jest mocniejszy od m2 a, ze spostrzegawczoscia nie grzeszysz to podpowiem- zasilic f160 a f260 to 2 rozne odlegle sprawy:)

 

Ty nie grzeszysz wieloma innymi cechami, ale to juz jest wylacznie Twoj problem.

Moja sprzestrzegawczosc jest taka, ze dynki czy to podlogowki czy to monitory( z ktorych czesto trudniejsza jest do uzyskania ta sama dynamika co z podlogowek przy podobnej mocy pieca) sa trudne, ale gdybym nie slyszal jak( slabsza od H80) H70 gra z dyniami to napewno bym nie polecal. Bo teoretycznie studiujac specyfikacje jedynie to powiedzialbym, ze ani male Hegle ani Caspian nie napedzi tych glosnikow odpowiednio. Inna sprawa, to dziwie sie, ze ze swoja charakterystyka tonalna Caspian dobrze gra z Dyniami, ale widocznie mozna. Proponawal bym Tobie wyjsc na swiat i posluchac troche sprzetow zanim zaczniesz wypowiadac sie z pozycji znawcy. Bo narazie to widze, ze utknales przy Caspianie i Dynaudio. I o ile Dynaudio faktycznie sa bardzo ciekawe przy dobrej amplifikacji to Caspian zadnym cudem nie jest.

 

tutaj mój Hegel H200 dzielnie daje sobie radę z focalem scala utopia: https://www.youtube.com/watch?v=q9A48kqJRFA

 

Wyloty bas refleksow masz na dole z przodu? Jezeli tak to mysle moze nie bec zle(chociaz napewno przy lepszym ustawieniu mzna by wyciagnac wiecej, mam na mysli przestrzen dookola kolumn, zreszta nie slychac by bas chulal po katachach) Gra to nawet przez YT muzykalnie. H200 pewnie trzyma krotko basisko z ryja;)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H100 bezproblemowo napędzały Dali Grand więc myślą, że H80 dużo nie odstaje.

 

H100 - 120W x 2 przy 8 Ohm

H80 - 75W x 2 przy 8 Ohm

 

na marginesie - Caspian - 85W x 2 przy 8 Ohm

 

to na papierze - jak jest w rzeczywistości nie wiem, nie mierzyłem. Sądzę jednak, ze H80 mocowo "trochę" odstaje od H100, który to sam planuję do siebie wziąć na odsłuch jak już będą u mnie Focusy160. Albo może nawet H200 - się zobaczy ;)

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na uwadze powyższe porównanie mocy sądzę jednak, że H80 tak napędzi F260 jak 2 konie pociągną limuzynę.

Powiem więcej - myślę też, że Caspian wydobędzie w takim porównaniu więcej dobrego z Focusów 160, niż właśnie H80 z F260.

Owszem, pociągnie je, ale czy wystarczająco, aby wydobyć z nich ich możliwości?

Moim skromnym zdaniem do pokazania pełnej gamy zalet tych podłogówek to, obracając się między produktami z tego klubu, minimum H100, a optymalnie H200.

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja norweska nie polska.

W przypadku awarii trzeba wyslac do norwegii (to minus bo koszt wysylki dochodzi)

Plusem jest natomiast to ze gwarancja na 5 lat a nie tylko 2 lata, no i cena 3900 a nie 5500 jak u nas.

Jednak jesli ktos poprawnie uzytkuje sprzet hegla to watpie aby byla koniecznie naprawa.

Chyba nikt nie zna nikogo kto mialbym problemy gwarancyjne z heglem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja norweska nie polska.

W przypadku awarii trzeba wyslac do norwegii (to minus bo koszt wysylki dochodzi)

Plusem jest natomiast to ze gwarancja na 5 lat a nie tylko 2 lata, no i cena 3900 a nie 5500 jak u nas.

Jednak jesli ktos poprawnie uzytkuje sprzet hegla to watpie aby byla koniecznie naprawa.

Chyba nikt nie zna nikogo kto mialbym problemy gwarancyjne z heglem :)

 

Aha ,czyli do gwarancji dołaczone sa równiez papiery z odprawy celnej ? bo jak wiadomo Norwegia jest poza unia i w razie wysyłki napewno bedą chcieli okazania takich papierów ,wiadomo że to raczej nie sa awaryjne sprzęcicha ale wiesz teraz wszystko sie psuje i trzeba mieć zabezpieczenie

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.