Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojego doświadczenia wynika, że w uzyskaniu lepszego wypełnienia dźwięku pomaga optymalne ustawienie kolumn oraz miejsca odsłuchowego w stosunku do nich. Może było to charakterystyczne tylko dla mojego pokoju, ale przesunięcie miejsca odsłuchowego nawet pół metra w jedną lub drugą stronę skutkowało znacznym poprawieniem się wypełnienia. Każda zmiana wzmacniacza wymagała małej korekty ustawienia. Warto poeksperymentować, oczywiście o ile są na to warunki.

 

Dokładnie takie same mam spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakim wypełnieniu mówimy ;) jeżeli poszukujecie takiego jak na Harethach to fakt samym Heglem tego nie uzyskamy...

... inaczej jak macie wiedzę jaki wzmacniacz tranzystorowy w cenie do 20 tyś nowy ma super wypełnienie na średnicy to napiszcie ... jak znajdę chwilę to wypożyczę i porównam z H360 :)

 

artdm zgadzam się z tobą w 100% . wczoraj przy okazji odsłuchów zmienialiśmy rozmieszczenie Harbethów 40.1 Niewielkie korekty dawały wyraźne zmiany praktycznie w każdym aspekcie, od otwarcia wysokich tonów, wykonturowanie czy wypełnienie. Zdecydowanie warto temu poświęcić więcej czasu.

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, że w uzyskaniu lepszego wypełnienia dźwięku pomaga optymalne ustawienie kolumn oraz miejsca odsłuchowego w stosunku do nich. Może było to charakterystyczne tylko dla mojego pokoju, ale przesunięcie miejsca odsłuchowego nawet pół metra w jedną lub drugą stronę skutkowało znacznym poprawieniem się wypełnienia. Każda zmiana wzmacniacza wymagała małej korekty ustawienia. Warto poeksperymentować, oczywiście o ile są na to warunki.

 

pol metra to duzo....

 

imo, powyzsze to opis sytuacji dla pomieszczenia malego, do ok. 20 m2, gdzie najprawdopodobniej gra akustyka a nie wstawiony tam system. W pomieszczeniu, gdzie zadbano o podstawowe parametry, problemy z nizszym zakresem i pierwsze odbicia, ustawienie kolumn x,y nie jest tak krytyczne.

 

Ale z tego co ja zrozumiałem, to Oskarowi nie brakuje basu, tylko "mięsa, wypełnienia", czyli niższej średnicy, ewentualnie przełomu basu i średnicy (nazwa nieważna).

 

piszac "bas" mam na caly mysli zakres ponizej czestotliwosci granicznej, ktora jest charakterystyczna dla kazdego pomieszczenia wynikajaca z jego wymiarow - wszystko ponizej tej czestotliwosci granicznej nalezy rozpatrywac jako problem do poprawienia, aby uzyskac liniowosc w dolnym zakresie (bas, srednica, wyplenienie, itd.) w pomieszczeniu.

 

Stad moja opinia o Heglach, ze nie graja chudo, jezeli pomieszczenie jest w miare liniowe (w moim jest srednio 2-3 dB w calym pasmie), nie podbarwia to sa naprawde swietne wzmaki. I wtedy dopiero slychac prawdziwy bas, dolna srednice i jak de facto sa nagrane nagrania i ze nie ma az tak drastycznych roznic pomiedzy wzmakami, kablami, itd. Najwieksza zmiana naprawde slyszalna daja kolumny....

 

Pzdr

Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pol metra to duzo....

 

imo, powyzsze to opis sytuacji dla pomieszczenia malego, do ok. 20 m2, gdzie najprawdopodobniej gra akustyka a nie wstawiony tam system. W pomieszczeniu, gdzie zadbano o podstawowe parametry, problemy z nizszym zakresem i pierwsze odbicia, ustawienie kolumn x,y nie jest tak krytyczne.

 

Akurat mam do dyspozycji 30 metrów kwadratowych i pokój w miarę ogarnięty akustycznie. Pomieszczenie przeznaczone tylko do celów audio - video. Najlepsze efekty osiągnąłem odsuwając kolumny 2 metry od tylnej i metr od bocznych ścian, mimo to że kolumny to konstrukcja zamknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio śniło mi się , że tonę w bałaganie tych wszystkich producentów urządzeń audio i nagle ktoś chwyta mnie za rękę. Spoglądam a to HEGEL jak byk wyryte na przedramieniu.

Wstaję, podążam do salonu po czym zasiadam na kanapie i tak z czapy jak to freju mawia Anna wchodzi i mi śpiewa a serce się raduje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w ofercie Hegla jest miejsce na takiego klasyka jak zestaw P30+H30 to może jednak znalazłoby się miejsce na np. H400 -integra bez dodatków (jak dawniej H200), z ceną katalogową w okolicach 16 kzł. Mocny, wydajny prądowo piec z wejściami liniowymi w ograniczonej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel H590 - 100 000 NOK ... gruuubo, ale jak to mówią albo grubo albo wcale ;)

 

Drifterzy mawiają nie ważne dokąd ważne aby bokiem a ja mawiam:

 

Nie ważne dokąd ważne aby z Heglem :)

 

Mają chłopaki łeb a raczej ucho, w sumie to jedno i drugie :)

 

hegel9-758x426.png

 

Patrzę, że moje LS50 też im przypadły do gustu.hegel5.png

 

Ktoś wie co to za kable głośnikowe ???

 

 

Artykuł z wizyty w siedzibie Hegla:

https://darko.audio/2018/03/hit-the-north-a-visit-to-hegels-headquarters/

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, jestem posiadaczem H200 z którego na początku byłem bardzo zadowolony, jednak po osłuchaniu się czegoś mi w nim brakowało. Plastyczności? Gęstości?Pełnego ciała..

Coś w tym rodzaju. Nie grał źle ale trochę za chudo dla mnie. Jako że interesuję się tematem diy audio skusiło mnie aby go otworzyć i zobaczyć do środka czy da się coś wymienić na lepsze.

Jak się okazało w H200 nie ma żadnych wzmacniaczy operacyjnych z którymi można by podziałać. Zauważyłem jednak, że w narożnikach przy terminalach głośnikowych jest po jednym z każdej strony kondensatorze scr takie czarne z bordowymi bokami. Pasowało mi to na kondesatory w stopniu wyjściowym. Upgradre kondensatorów w stopniu wyjściowym jest znanym sposobem na podniesienie walorów każdego wzmacniacza. Napisałem do Hegla, z zapytaniem czy dobrze kombinuję i że myślę nad wymianą tych tanich średniej jakości scr na audyn true copper max i zapytałem ich co o tym myślą i o wartość tych kondensatorów. Odpowiedzieli mi, że to jest tajemnica ich inżynierów i nie mogą mi udzielić odpowiedzi. Zaproponowali Upgrade firmowy soungengine. No to zaryzykowałem, miernik w ręce, wyszło mi 1uf. Zakupiłem audym true copper max 1uf ide do serwisu rtv i mówie do pana, żeby mi przelutował oczywiście przyniosłem swoją cynę Mundorfa tą najdroższą. Pan popatrzył i kręci głową co to ja wymyślam i że raczej nie, bo nie ma się do tego jak dostać. No to ja klucz imbusowy i wykręciłem dwie płytki na których są te kondensatory, porozłączałem przewdy i zaniosłem jeszcze raz. Potrafie lutować ale raczej zwrotnice i nie chciałem się bawić w lutowanie na płytce.

Pan przelutował mi te scr na audyn. Nie byłem pewien co z tego wyjdzie. Poskładałem zmaka, włączyłem i banan na twarzy. Wow... poprawiła się przestrzeń, bas, dźwięk jest gęsty, H200 wreszcie brzmi muzykalnie, więcej szczegółów, poprostu opadła mi kopara. Polecam, jak komuś nie spasuje zawsze można z powrotem wlutować scr, choć ja już do nich nie wróce. Od nowa słucham muzyki. Byłem zdziwiony, że we wzmacniaczu, który kiedyś kosztował 15000 były kondensatory za kilkanaście złotych. Podejrzewam, że jeszcze lepszy efekt byłby z Jupiter Copper Foil Paper & Wax ale to już jest wydatek koło 800 zł za kondensatory czyli dwa razy więcej niż za audyn.

Jeżeli macie jakieś doświadczenia z upgradem tego modelu napiszcie coś. Niech was nie przerazi wielkość porządnych kondenstorów, są chyba z 10 razy większe ale da się zmieścić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.