Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilskie bezpieczniki


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się, piję często gorącą herbatę, najlepiej z cytryną, ale obowiązkowo bez cukru,

 

Tak, gorzka i gorąca kawa, herbata pomaga na jakiś czas ale tylko na uczucie pragnienia.

Uczucia pragnienia nie można jednak zwalczać zbyt intensywnie - to nasz organizm z automatu domaga się dodatkowego nawodnienia i to niestety trzeba zaspokajać.

Zaspokajać nie BĄBELKAMI! (piwo i inne wody "energetyki brrrr")

Dodatek soli? Byle niewielki ale zadziała to tylko jak wyżej, gorąca kawa, herbata. Organizm i tak będzie się od niej próbował uwolnić i tylko zwiększy się znowu zapotrzebowanie nawodnienia.

Woda, woda, woda - z dodatkiem cytryny (bez cukru) - taka woda skuteczniej nawadnia, ponieważ dodatek cytryny powoduje, że jest 'traktowana jak pokarm"

Alkohol? Oszukuje i zamula ...no chyba (teraz będzie wreszcie w temacie wątku) że zamierzamy wreszcie "spróbować!" i posłuchać bezpiecznika, sieciówki czy innego kądycjonejro.

 

Wrzątek pomaga na upały tylko mało kto lubi.

 

To taki paradoksik (znowu ta fizyka nieszczęsna)

Na upały dużo gorsze od gorącej wody są lody!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko letnia herbata, leciutko słodzona.

A myszowata w upały?

Tu od lat stosuję się do zaleceń profesora glacjologii z 'Czterdziestolatka' - niejakiego Koziełły:

"- W zasadzie każdy powód jest dobry, by poprawić bilans termiczny".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda, woda, woda - z dodatkiem cytryny (bez cukru)

A dodatkowo z łyżeczką miodu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porad dotyczących nawadniania organizmu juz wystarczy. Powróćmy do pytania - czy "granie" bezpieczników topikowych w zasilaczach sprzętu audio to technika, filozofia, czy religia-czyli oszustwo?

 

Ja zapytam w ten sposób:

- jeśli hiendowy bezpiecznik topikowy za kilkaset złotych polskich, technicznie spełnia te same parametry co standardowy - bo wydaje mi sie, że również MUSI być pełnosprawnym bezpiecznikiem o zadanych i spełnianych parametrach co do ochrony przed prądem większym niż podaje jego wartość obciążenia, po przekroczeniu którego powinien natychmiast sie spalić, to jako element zabezpieczający posiada dokładnie taki sam co do parametrów obciążenia 20milimetrowy odcinek drutu jak ten standardowy. To wytłumaczcie mi proszę CZYM ten hiendowy wnosi te CUDA w brzmienie urządzenia audio? Obudową, zakończeniami styków? Tą farba na nim i napisami? CZYM wytłumaczalnym fizycznie i technicznie???! I jakie pomiary wykazały różnice pomiędzy standardowym bezpiecznikiem topikowym a tymi CUDOWNYMI hiendowymi? Nawet nie pomiary zmiany spektrum dźwięku zestawu a czysto elektryczne chociażby?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego upału schudłeś?

Nie, upał jest czynnikiem który powoduje spadek chęci do jedzenia a wzrost chęci do picia. To pozytywne działanie jak się je właściwie wykorzysta powoduje możliwość szybkiego zrzucenia zbędnych kilogramów. Ćwiczyć oczywiście też trzeba, co dzień jeżdżę na rowerku treningowym godzinę i schodzę z niego bardzo mocno spocony (spore obciążenia). Do ubiegłego roku grałem jeszcze w kosza, ale zauważyłem coraz gorsze zachowanie moich stawów zwłaszcza jak dużo skakałem. Poza tym wzrosła ostatnio możliwość kontuzji a to nie jest czynnik pozytywny, więc po ca. 20 latach gry podjąłem trudną decyzję że kończę brykanie na parkiecie koszykarskim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wytłumaczcie mi proszę CZYM ten hiendowy wnosi te CUDA w brzmienie urządzenia audio?

Tego nie da się wytłumaczyć w sposób logiczny. Zresztą chyba nikt dotychczas nie podjął takiej próby poza znanym już "ja słyszę".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były takie próby wytłumaczenia, tylko że dla zwolenników teorii opartej na nauce i prawach fizyki żadne wytłumaczenie nie będzie logiczne. ;-)

 

Podobnie jest przecież z kablami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były takie próby wytłumaczenia, tylko że dla zwolenników teorii opartej na nauce i prawach fizyki żadne wytłumaczenie nie będzie logiczne. ;-)

 

Podobnie jest przecież z kablami.

 

A ja pozwolę się nie zgodzić z pow wypowiedzią kolegi, w szczególności w temacie kabli :)

 

Niektóre kable grają, ja słyszę różnice w interkonektach, słyszę różnice w kablach instrumentalnych gitara<-> piec na ten przykład. Natomiast w tych przypadkach da się te różnice wytłumaczyć fizyką bo zjawiska dotyczące filtrowania przez pojemność kabla są tak duże że mogą być słyszalne.

 

Jestem w stanie przyjąć że sieć energetyczna i wszelki syf z tejże wpływa negatywnie na parametry pracy układu elektronicznego wzmacniacza czy źródła i tym samym na brzmienie. Może być to słyszalne w postaci brumów czy innych zakłóceń czy spadku dynamiki (może). Separacja zasilania, stosowanie niezależnych źródeł (inverter z UPS) może pomóc. Nie wierzę że kabel sieciowy czy bezpiecznik coś doda czy odejmie, a pierniczenie o zmianach w scenie czy separacji instrumentów doprowadza mnie do spazmów śmiechu.

 

Wierzę że rozegrane kolumny (głośniki) będą grały inaczej, bo to da się wytłumaczyć mechanicznie - zwiększenie elastyczności kleju czy membrany - rozruszanie. Ale czy grają lepiej to kwestia gustu. Natomiast nie dam se wcisnąć kitu o wygrzewaniu kabli czy demagnetyzerach do płyt.

 

Generalnie fajnie się te bajki czyta i jak podsuwam kumplom to leją ze śmiechu.

A już najfajniejsze to są recenzje testerów i ich spuszczanie się nad tymi cudami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz SR5008 + UD5007 + Tonsil Siesta 5.0 + Taga TSW90 v3

Yamaha R-N602 + CD-S300 + Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB DC + Pylon Pearl Monitor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były takie próby wytłumaczenia,

Nie pamiętam tych prób, myślisz że były one logiczne? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam tych prób, myślisz że były one logiczne? ;-)

 

Nie mnie to oceniać, bo przecież ja też "tylko słyszę" i nijak tego logicznie wytłumaczyć nie potrafię.

 

A ja pozwolę się nie zgodzić z pow wypowiedzią kolegi, w szczególności w temacie kabli :)

 

Niektóre kable grają, ja słyszę różnice w interkonektach

 

Podobnie jak ja. Tyle, że już przestałem się bawić w testy i porównania.

Zmiany są tak niewielkie, że można je pominąć...na komfort słuchania muzyki z pewnością nie wpływają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak bardzo degraduje brzmienie ilość włosów w uchu.

Dla pewności przed każdym odsłuchem należałoby płukać uszy i wycinać szczecinę bo to nigdy nie wiadomo.

 

BTW

 

Taki McIntosh jest już sprzętem HiEnd, więc dlaczego stosuje gniazdo zasilania takie zwykłe jak w komputerze?

Obejrzałem kilka fotek, wszystkie takie same jak w PC mojego dzieciaka.

Przecież tam też płynie prąd i to tak samo jak przez bezpiecznik :)

Wiem, to pewnie jest ukłon w stronę domorosłych tunerów - popraw brzmienie wymieniając tor zasilania na złoty.

 

Skoro producent tej klasy sprzętu się tym nie przejmuje to ja więcej pytań nie mam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz SR5008 + UD5007 + Tonsil Siesta 5.0 + Taga TSW90 v3

Yamaha R-N602 + CD-S300 + Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB DC + Pylon Pearl Monitor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem że wszystkie iec w elektronice mają na takie wymienić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bezpiecznik bardziej wpływa niż interkonekt?

 

to zależy w jakim dziale jesteśmy i temacie

 

w tym temacie - tak

 

w temacie o interkonektach - nie

 

ot ,, Hi -fi

 

coż zrobisz ? nic nie zrobisz

 

"trza posłuchać, Panie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie zależy od działu. Tylko od wielkości ego. Podobno im większa zmiana czy lepszy element tym mniejsze. Ale to trzeba by dokładnie fachowców z duzym zapytać

 

Edyt piaf

Nie wnikam czy bezpieczniki mają wpływ czy nie. Tak do przemyślenia 2 cm srebrnego drutu 0.25mm laboratoryjnej jakości to koszt ok 0.09 gr. słabszej to 0.07 gr. Platyna nieco więcej. Widać wiec że bezpiecznik za xx zł - 600zł to wał nad wały, bez względu czy ma wpływ czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mnie to oceniać, bo przecież ja też "tylko słyszę" i nijak tego logicznie wytłumaczyć nie potrafię.

Przynajmniej staraj się to sobie logicznie wytłumaczyć a przynajmniej słuchaj tych co starają się wytłumaczyć albo podpowiedzieć jak to sprawdzić w rzetelny sposób bez voodoo i marketingu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były takie próby wytłumaczenia, tylko że dla zwolenników teorii opartej na nauce i prawach fizyki żadne wytłumaczenie nie będzie logiczne. ;-)

 

Podobnie jest przecież z kablami.

 

Nie.

Nie jest podobnie!

Wciąż przypisujesz własne imaginacje i wypaczenia naszych wypowiedzi jako nasze, publikowane przez nas.

Od zawsze twierdze, że kable sygnałowe i głośnikowe maja oczywisty i dokładnie zbadany wpływ na wnoszone przez siebie zmiany w sygnał audio.

Ja cały czas pisze jedynie o bzdetach głoszonych przez marketingowców, domowych skręcaczy kabli i naganiaczy handlowców upłynniających wszelkie badziewie zwane audiovoodoo. A takimi w pierwszej kolejności są brednie o graniu bezpieczników topikowych oraz doniczki i kuwety dla kotów ze żwirem i 2m kabla zasilającego grubości rury od sracza!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre kable grają, ja słyszę różnice w interkonektach, słyszę różnice w kablach instrumentalnych gitara<-> piec na ten przykład. Natomiast w tych przypadkach da się te różnice wytłumaczyć fizyką bo zjawiska dotyczące filtrowania przez pojemność kabla są tak duże że mogą być słyszalne.

Należy w pierwszej kolejności zastanowić się jakie jest zadanie kabla w systemie. A nie jest to upiększanie dźwięku, a po po prostu przesłanie sygnału. Kabel zrobi to doskonale, gdy sygnał prześle bez zniekształceń. Wniosek stąd prosty, że należy tak dobrać parametry kabla i połączonych nim urządzeń, aby zminimalizować zniekształcenia. Podniecanie się zniekształceniami wprowadzonymi przez kabel i nazywanie ich "poprawą brzmienia" jest po prostu nie na miejscu.

 

Jestem w stanie przyjąć że sieć energetyczna i wszelki syf z tejże...

A nie lepiej zamiast na wyczucie coś przyjmować zapytać się o fakty mądrzejszych (nie mylić z przemądrzałymi) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać wiec że bezpiecznik za xx zł - 600zł to wał nad wały

 

ale , jak to ... wał ?

 

a "struktura metali" ?

 

a lata testów ?

 

a "niemierzalne parametry" ?

 

coś w tym musi być ! Coś być musi Panie za zakrętem ! no musi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale , jak to ... wał ?

Wystarczy policzyć?

a "struktura metali" ?

Struktura metali istnieje i to ona też ma wpływ na sygnał tam gdzie ma /to nie voodoo

a lata testów ?

Czyli że co ? Latami przepalają bezpiecznik?

a "niemierzalne parametry" ?

Są takie. Ale nie dla tego ze nie da sie zmierzyć, tylko dla tego że nikt innych nie bierze pod uwagę.

coś w tym musi być ! Coś być musi Panie za zakrętem ! no musi.

Na to nie odpowiem choć znam odpowiedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , nie sczaiłeś sarkazmu :P

to były pytaniea retoryczne

 

:P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam panie nie zczaiłeś zaraz. Ja tu wymiękam pod dachem od upału i myślę o hodowli legwanów nie tam pierdołowate bezpieczniki

Osobiście lubię bez zabezpieczenia bo;

1 bardziej naturalnie

2 lepsza przestrzeń na granicy percepcji mimo mniejszej separacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak czytam te bzdury o bezpiecznikach i ich wpływie na dźwięk, pozostaje w przekonaniu, że poziom IQ na świecie jest stały.. ale ludzi przybywa. Serio, zamiast bawić się w kabelki i wiarę, że to przynosi jakieś niesamowite efekty, zacznijcie się bawić w akustyke. Nawet najlepsze kolumny i najlepszy bezpiecznik da wam gó..o a nie brzmienie jak pomieszczenie jest nie odpowiednio przygotowane...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Nie jest podobnie!

Wciąż przypisujesz własne imaginacje i wypaczenia naszych wypowiedzi jako nasze, publikowane przez nas.

Od zawsze twierdze, że kable sygnałowe i głośnikowe maja oczywisty i dokładnie zbadany wpływ na wnoszone przez siebie zmiany w sygnał audio.

 

Nie odniosłem się do Twojego zdania na ten temat, tylko do skrajnych sceptycznych opinii, głoszonych tutaj przez wielu userów z technicznym i naukowym podobno doświadczeniem, dla których każdy kabel, który wpływa na brzmienie to kabel uszkodzony. Mało tu takich?

Więc bądź łaskaw znów nie przeinaczać moich słów tak, by pasowały do Twojej atakującej koncepcji zmierzającej jedynie do pogrążenia adwersarza i wyłuszczenia swoich wyimaginowanych racji.

 

Przynajmniej staraj się to sobie logicznie wytłumaczyć a przynajmniej słuchaj tych co starają się wytłumaczyć albo podpowiedzieć jak to sprawdzić w rzetelny sposób bez voodoo i marketingu.

 

Szkoda mi na to czasu. Teraz już nie porównuję, nie testuję niczego tylko słucham muzyki.

Wszystko się kiedyś kończy, ale muzyka będzie zawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zamiast bawić się w kabelki i wiarę, że to przynosi jakieś niesamowite efekty, zacznijcie się bawić w akustyke. Nawet najlepsze kolumny i najlepszy bezpiecznik da wam gó..o a nie brzmienie jak pomieszczenie jest nie odpowiednio przygotowane...

Jest pewien problem: każda zmiana w systemie, której efektem jest wymierna zmiana dźwięku, może zostać subiektywnie oceniona negatywnie nawet, jeśli obiektywnie rzecz biorąc należałoby ją uznać za poprawę jakości systemu. Co więcej, ponieważ każda płyta zrealizowana jest inaczej, to ta sama zmiana w systemie w zależności od odtwarzanej płyty może zostać sbiektywnie oceniona raz pozytywnie, a raz negatywnie. Bezpiecznik wydaje się być więc bezpieczym zakupem, wszak im więcej kasy wydamy, tym bardziej pozytywna będzie ocena wyimaginowanej zmiany. I to mało, bo ocenę wyimaginowanej zmiany raczej trudno uznać za subiektywną. I myślę, że to jest właśnie klucz do sukcesu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi na to czasu. Teraz już nie porównuję, nie testuję niczego tylko słucham muzyki.

Wszystko się kiedyś kończy, ale muzyka będzie zawsze.

Bardzo dobra decyzja ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, nie podniecaj się. Spokojnie, bo się spocisz :-) . Sam też jestem elektronikiem ( po 50-tce ) choć od dłuższego czasu już tym się nie zajmuje. Kiedyś sam budowałem wzmacniacze i wtedy nawet do głowy mi nie przyszło, że zwykły bezpiecznik lub kabel zasilający mogą wpływać na jakość, dynamikę i barwę dźwięku. Z technicznego punktu widzenia to faktycznie bzdury. Ale .... czy faktycznie. To dlaczego jedni słyszą a inni nie? Czy to wina "uszu" - możliwe. Możliwe też, że jest coś, dlaczego tak się dzieje. Autosugestię pomijam bo pewnie też występuje. Otóż spotykam się z różnymi opiniami i tak w skrócie - jedne sprzęty reagują a inne nie. Jeżeli faktycznie. To w takim razie dlaczego? I tu jest pole do popisu. Może rozmieszczenie elementów i umiejscowienie gniazda bezpiecznika itd. ma na to wpływ? Przecież przez bezpiecznik płynie jakiś prąd a elektronicy wiedzą jakie inne zjawiska jemu towarzyszą. Ale, że mam otwarty umysł spróbowałem i wymieniłem bezpiecznik na lepszy, miedziany, ( 100zł - kuwa ) - nauka kosztuje. Najgorsze jest to, że nie wiem do końca czy to autosugestia czy fakt. Poczułem minimalną poprawę, na pograniczu percepcji i były to zmiany w takim kierunku w jakim chciałem. Miedź ociepla. Usłyszałem tę różnicę, jednak musiałem wytężyć słuch tak jak się wytęża się wzrok i musiałem się z pół godziny sam się wyciszyć i nastawić na słuchanie. Tak jak przyzwyczaja się wzrok do ciemności - i wtedy coś więcej widzisz. Normalnie, tak z marszu nie słyszę różnicy. Jednak nie kłócę się sam ze sobą, zostawiłem ten bezpiecznik i mam to teraz gdzieś. Staram się zrozumieć ludzi i z normalnymi, na jakimś poziomie, zarówno intelektualnym jak i wiedzy i doświadczenia bo tylko w takim przypadku na to sens lub milczeć bo ..... "głupek zawsze ma rację" i szkoda czasu.

Niestety nie mam milionów ale nawet gdybym je miał, nie nie wydałbym na naciągaczy, oszustów i nieuczciwych ludzi. Raz chciałem zebrać kilka dowodów na oszustwo wobec znanej polskiej firmy. Tu na forum - jednak mój post został bardzo szybko usunięty! Wykonuje inny zawód i wiem o czym mówię.

Gitarzysta raczej nie usłyszy bezpiecznika i wcale nie jest to obraźliwe. Mam brata gitarzystę, który kabelki jednak "słyszy", a nie jest audiofilem. Dziwne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.